Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a airmike Če okt 13, 2011 10:30 am

pinny je napisal/-a:drmocar .... hvala za razlago, si se potrudu ;).
Samo imam pa še vseeno eno vprašanje, glede nato da so Vogtland gewinde low pressure z plinskimi amortizerji in twin tub tecgnology, pol to pomeni da je namesto olja v amortizerju plin, in k si reku da v primeru oljni amorizerjev zrak služi da s eolje ne peni, čemu pol pri plinskih amortizerjhi služi zrak? Hlajenju plina, a se ta segreva tudi al kako?


V vseh amortizerjih je olje....
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a pinny Če okt 13, 2011 12:35 pm

ja če je plinski amortizer pol nekje more bit plin, al je tm k je zrak kak plin notr, pa se zato reče plinski al kk?
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a airmike Če okt 13, 2011 12:40 pm

Olje je v vseh. V plinskih je pa dodan plin da se olje ne peni ker lahko tak amortizer dalj ohranja svoje karakteristike delovanja. Če se olje speni je v njemu zrak in zrak gre hitreje čez ventile kot olje. Točno to je že drmo prej napisal ;)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a pinny Če okt 13, 2011 12:53 pm

sem si vse prebral, ampak o plinu nisem kj zasledil zato pa vprašal :)
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a drmocar Če okt 13, 2011 1:19 pm

Nikjer ni notri zrak, vedno je plin, če je. Sem narobe napisal, ker sem mislil da je to jasno. Se opravičujem. :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a pinny Če okt 13, 2011 1:42 pm

No evo, zdaj mi pa use jasno :), maš :pivo u dobrem =P
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a pinny Če okt 20, 2011 8:09 pm

No po dolgih peripetijah z kaknimi vijaki je montirano moje podvozje, sem stvar vzel v svoje roke, odmontiru kolo, ter šubler in kluč v roke, da sem se dokopal do sigurnih podatkov :D. Še na uradnih servisih nimajo pojma zaka se gre, pa sem jim povedal kaj bom menjal, so hotl met številko šasije, pa lih tk nč vedl. No js pač kr zmeru, k mi nekdo objasnu za katere šravfe se to gre :D. Štos je pa bil v tem, da obstaja za moj tip avta varjanta z M10 in M12 vijaki.
Odločitev je padla za Vogtland gewinde ;). Zdj me pa čaka 2-3 tedne čakanja, ter nekaj dni za pošto, ker je zadeva po naročilu ker pač ni v zalogi :(.
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a drmocar Sr okt 26, 2011 10:04 am

Še dve zanimivi sliki, ker je že ravno taka tema:

Slika Slika
 
Alfa147JTD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe dec 02, 2011 11:42 am

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a Alfa147JTD Sr dec 07, 2011 5:23 pm

Pozdravljeni!

Zanima me kaj storiti. Kupil sem nove oljne amortizerje za Alfa romeo 147 in imam problem namreč avto zanaša desno. Kaj storiti. Hvala
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a StajercS Sr dec 07, 2011 5:40 pm

Optika
Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a pinny Sr dec 07, 2011 10:10 pm

Evo ga, Vogtland gewinde so že par 100km zmontirane jaz pa se veselo vozim naokol =P. Višino zadaj smo naštimal točno na sredino navojnega dela, spredaj pa 1cm pod polovico navojnega dela, in saj zaenkrat mi je zadeva po višini in izgledu fino fajna ;). Sem zaenkrat vsaj eno stvar dosegu kar sem tudi hotel, to da je spredaj za en čink nižje kot zadaj :D. Drugače pa občutko med prej ko imel samo Eibache in sedaj ko so zmontirane gewinde, fulj zanimivo ni kj, je seveda zadeva kar malo trša, ampak mene to ne meoti, mi je fulj fajn :mrgreen:, pa da k se zapelem v službi v garažo da če ne grem res zlo počas noptr, pač marahlo podrsam z zaščitno letvijo pod sprednjim odbijačem me tud ne mot :mrgreen:
Sedaj pa komaj čakam na pomlad, da vidim kako bo zadeva zgledala z 18'' =P
 
Jasmin_125
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne okt 11, 2009 6:19 pm
Kraj: Koroška

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a Jasmin_125 Sr jan 02, 2013 10:26 pm

Pozdravljeni. Torej vprašal bi vas katere amortizerje mi priporočate?. Imam vgrajene tudi H R vzmeti tako da je avto nižji za kak centimeter. Sedaj imam oljne amortizere vendar mislite da se bolj splača plinske? Ter bil bi zelo hvaležen če bi kdo prilimal kakšen link kje bi lahko naročil. Naj omenim da sem v zadnjih 3 letih ze najmanj 2x menjal amortizerje saj sem vedno montiral neke no name varjante. Lp
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a buhti Pe jan 04, 2013 1:07 am

Ja kakšne amortizerje si pa montiral, da si jih že tokrat menjal v 3 letih...Če že imaš itak neko določeno garancijo, a nimaš? :shock:

Priporočam ti od monroe-a ali pa od sachs-a amortizerje. Za karkoli se boš odločil bo uredu.

Lp
Slika
 
Jasmin_125
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne okt 11, 2009 6:19 pm
Kraj: Koroška

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a Jasmin_125 Pe jan 04, 2013 2:56 am

Ma popravljal sem vedno pri nekih zasebnih mehanikih kateri so mi vedno zrihtali neke čudne firme zato nameravam sedaj kupiti nekaj kvalitetnega. Naj omenim da živim na koroškem kjer so občutno slabše ceste vendar to vseeno nebi smel biti razlog da se tako hitro pokvarijo.Torej plinski monroe reflex bi bili idealna izbira? Ali je boljše kupiti kayabo? Lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a Energetik81 Pe jan 04, 2013 8:55 am

Lej, če hočeš optimum, vzameš monotube plinske. Katero firmo, je pa po mojem mnenju bolj stvar kje dobiš to stvar ceneje.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
jl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Če feb 12, 2004 7:25 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a jl To mar 12, 2013 1:13 pm

Razmišljam o menjavi amortizerjev, pa me zanima, kaj priporočate. Trenutno so originalni (prvi amortizerji, avto 120k km, Renault Megane II), vzmeti pa so Eibach Pro-kit. Odločam se med Monroe Reflex ali Kayabo, morda še kaj drugega v tem cenovnem razredu. Je kakšna posebna razlika, ima kdo že kombinacijo teh vzmeti in amortizerjev?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a hippo To mar 12, 2013 3:07 pm

Monroe Reflex se raje izogibajte...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Plinski ali oljni amortizer

Napisal/-a gasolinedream To mar 12, 2013 3:11 pm

Jaz sem imel Monroe Reflex na original fedrih (Vectra B). Sicer ne dolgo, ker sem avto potem razbil. Si pa delim mnenje z že zapisanimi informacijami (po mnogih forumih), da so MR sicer čisto spodobni nadomestki originala, ne pričakuj pa neke športnosti.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov