Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
cocan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne maj 23, 2010 8:42 am

Turbo Flutter

Napisal/-a cocan So sep 18, 2010 9:04 pm

Zdravo

Nisem našel nobene priemrne teme kamor bilo lohka vrgu to notri.Sicer bi prašal nekaj kar se vam bo mogoče zdelo skrajno neumno, ampka vseeno.

http://www.youtube.com/watch?v=RaShaftq8_U

Je možno to zadevco namotirat v kakega dizla?In kakšne spolh zgleda ta Flutter?

Če je tema brezvezna jo naj moderator izbriše.
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo So sep 18, 2010 9:09 pm

Flutter ni stvar ampak nekaj kar se zgodi. Je opletanje blow off ventila ki se odpre in zapre večkrat zaporedoma in doseže zvok kot ga slišiš v filmu. Druga možnost zelo podobnega oz. skor istega zvoka je turbo "surge" ko slišiš zvok ki se zaletava nazaj v veternico turbine ker je pritisk v sesalnem delu turbo napeljave prevelik.

Malo pogooglaj "BOV flutter" in "Compressor surge" pa bos najdel kej vec o tej temi.

lp ;)
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
modriDIRKAC
Novinec
 
Prispevkov: 232
Pridružen: Po apr 05, 2004 12:40 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a modriDIRKAC So sep 18, 2010 9:37 pm

ja sam res...za ta zvok ti ni treba ničesar kupovat...samo BOV odklopiš pa boš tole slišu....svašta kaj vse prodajajo....
IMA SE...MOŽE SE...
 
cocan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne maj 23, 2010 8:42 am

Napisal/-a cocan Po sep 20, 2010 8:10 pm

Kak pa je kaj z temii blow off ventili na dizlu?Sicer moj je IV 90Hp.Se je kdo iz foruma že ubadal z tem stvrami?Mogoče kaka slaba lastnost ventila pri dizlu oziroma se sploh splača kaj drkat v tej smeri.

Lp
 
Uporabniški avatar
Aezakmi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr jun 30, 2010 9:30 pm

Napisal/-a Aezakmi Po sep 20, 2010 8:33 pm

cocan je napisal/-a:Kak pa je kaj z temii blow off ventili na dizlu?Sicer moj je IV 90Hp.Se je kdo iz foruma že ubadal z tem stvrami?Mogoče kaka slaba lastnost ventila pri dizlu oziroma se sploh splača kaj drkat v tej smeri.

Lp


Ne splača oziroma je nesmiselno.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana
 
Uporabniški avatar
3B
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So mar 15, 2008 5:14 pm

Napisal/-a 3B Sr sep 22, 2010 6:54 pm

modriDIRKAC je napisal/-a:ja sam res...za ta zvok ti ni treba ničesar kupovat...samo BOV odklopiš pa boš tole slišu....svašta kaj vse prodajajo....



Aha. to se pravi da sam BOV odklopiš pa to slišiš.
Brez zamere ampak malo morgen, če BOV odklopiš, ko boš turiro avto pa bo ko boš spusto gas se ti bo nabrala kompresija v ceveh od turbine pa do sesalnega kolektorja. V najlepšem primeru ti bo samo cevi potrgalo iz nasedov, drugač pa ti lah v turbini lagere sjebe. Men je cevi potrgal ko mi je BOV zaribou tak da sm meu srečo.

Taki zvok ko je v filmu sm js pridobiu z športnim filtrom, ker je bol odprt sistem k pa se ful sliš ko turbina v praznoi zleti. Vse odvisno kak filter zmontiraš :D



Turbo Je Zabavna stvar 8)
 
Uporabniški avatar
3B
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So mar 15, 2008 5:14 pm

Napisal/-a 3B Sr sep 22, 2010 6:59 pm

Aezakmi je napisal/-a:
cocan je napisal/-a:Kak pa je kaj z temii blow off ventili na dizlu?Sicer moj je IV 90Hp.Se je kdo iz foruma že ubadal z tem stvrami?Mogoče kaka slaba lastnost ventila pri dizlu oziroma se sploh splača kaj drkat v tej smeri.

Lp


Ne splača oziroma je nesmiselno.



Ok Blow of wentil je namenjen za razbremenjenje sistema, Pa po mojih informacijah pa izkušnjah ta pffff blouoff podaljša življensko dobo turbine. Je pa tak pr dizlih pa turbina začne delovat pri nizki obratih tak da ti bo kuj fajn piskaloo. :D
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon Sr sep 22, 2010 7:54 pm

Fantje tole se ponavadi zgodi, če nimaš blow offa. ;) Namesto, da bi odvečen pritisk sekal čez BOV seka čez turbino nazaj v filter. 3B tole se zgodi pri nekaterih serijskih avtih, če vržeš športen filter in ne, ne vrže nobene cevi dol. Ravno zato nastane ta efekt. Preverjeno. Večkrat.

Blow off na dizla je (po mojem nestrokovnem) bedarija. Pri novih zna kvečjemu kaj zafrkavati ker bo računalnik zaznal, da nekaj ni tako kot je mišljeno
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Napisal/-a odprti clio Če sep 23, 2010 7:47 am

Pa sliši se kot stara trola... :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon Če sep 23, 2010 12:50 pm

lenivec je napisal/-a:vedno več novih dizlov ima loputo pred glavo. ki se odpira in zapira glede na gas. vse skupaj zaradi ekologije in EGR-a. in tule se potem dizl obnaša zelo zelo podobno kot benciner

In kaj hočeš povedati? Dobro, da si napisal zaradi ekologije in EGR-a ker si že sam odgovoril kam gre ta odvečen tlak. Ne gre v zrak kot pri aftermarket BOV in to ni isto! ;) In ja posledično lahko zazna, da nekaj ne štima, če sistem spremeniš in spuščaš odvečen pritisk v zrak namesto, da ga recirkulira, spušča v avspuh itd... Torej po tvojem (strokovnem?) mnenju se splača dati BOV na dizla? :lol:
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Pe sep 24, 2010 6:42 pm

Symon je napisal/-a:Torej po tvojem (strokovnem?) mnenju se splača dati BOV na dizla? :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=0wc0XinD ... re=related :?

http://www.youtube.com/watch?v=CJlR_zIw ... re=related (1:05-->) :D :D
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov