Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pinny Če jan 19, 2012 7:32 am

Kje bi se še dalo mojga vraga http://www.demon-tweeks.co.uk/motorspor ... 4-line-kit
naročat, ker tle je poštnina svinsko draga, celih 42,89funta zgolj za ene kurčeve cevke?
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a vuli So avg 18, 2012 5:42 pm

Meni je mehanik rekel, ko je zamenjal prednje diske, da naj se vsaj enih 300-500km izogibam luž oz naj ne bremzam premočno, ker če bi se diski preveč ogreli in bi pol prišli v stik z vodo bi jih v momentu zvilo.
Pol pa, ko se diski enkrat prekalijo pa ni več panike.

EDIT: V kratkem mislim menjat pa še zadaj diske in ploščice in vezo verjetno bodo kar od EBC, disk in pa greenstuff.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a primozek68 So avg 18, 2012 5:50 pm

Pol pa, ko se diski enkrat prekalijo pa ni več panike.


Nič se ne prekali, ker če bi se, bi bil zavorni učinek manjši. Samo uleže, uteče se vse skupaj.

Lahko jih pa sam utečeš, ne vem na pamet, ampak ene 3x iz 100kmh do skoraj nule, potem lagano dalje in še enkrat. Tako sem jaz naredil.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a vuli Ne avg 19, 2012 8:06 am

aha. hvala
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a vuli So sep 01, 2012 1:25 pm

to je poceni, razen če ni rabljena roba. Jaz sem dal 200€ samo za zadnje diske in ploščice(oboje EBC-greenstuff)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a _furby_ So sep 01, 2012 1:29 pm

a ve kdo kako se ta komplet odnese?
http://www.ebay.de/itm/ATE-Powerdisc-Br ... 43b0aecd65
se splaca namesto original nabavit te?
turbo inside
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo So sep 01, 2012 3:58 pm

Bago je napisal/-a:Se splača za 200€ kupiti 4 diske (2 sprednja 312mm, 2 zadnja 256mm) in komplet ploščic za vse 4 diske? Na voljo imam od zimmermana in bremba.

Kar kupi Brembo, se bomo spet brali.

_furby_ je napisal/-a:a ve kdo kako se ta komplet odnese?
http://www.ebay.de/itm/ATE-Powerdisc-Br ... 43b0aecd65
se splaca namesto original nabavit te?

Tale komplet ti zrihtam za 230 eur, tako da še malo prišparaš.
Pri power diskih so pri močnejšem zaviranju bremze bolj slišne, pa tudi diski so mehkejši kot navadni (se hitreje obrabijo). ATE ni vzel samo navadne diske pa naredil zareze noter, ampak je tudi material drugačen kot pri navadnih. Prednost keramičnih ploščic pa je da ne prašijo (feltne niso črne). Niso pa to športne ploščice. ATE jih reklamira kot dust free. Kombinacija je zelo dobra, moraš pa vzeti v račun hitrejšo obrabo diskov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a _furby_ So sep 01, 2012 5:46 pm

hippo je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:a ve kdo kako se ta komplet odnese?
http://www.ebay.de/itm/ATE-Powerdisc-Br ... 43b0aecd65
se splaca namesto original nabavit te?

Tale komplet ti zrihtam za 230 eur, tako da še malo prišparaš.
Pri power diskih so pri močnejšem zaviranju bremze bolj slišne, pa tudi diski so mehkejši kot navadni (se hitreje obrabijo). ATE ni vzel samo navadne diske pa naredil zareze noter, ampak je tudi material drugačen kot pri navadnih. Prednost keramičnih ploščic pa je da ne prašijo (feltne niso črne). Niso pa to športne ploščice. ATE jih reklamira kot dust free. Kombinacija je zelo dobra, moraš pa vzeti v račun hitrejšo obrabo diskov.


hvala za obrazlozitev. sicer bom diske menjal cez ene pol leta (skupaj z rednim servisom), ampak se raje prej pozanimam kaj in kako.
kaj pa tej od brembota? to je ubistvu navaden komplet?
http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORS ... 4d037311cc
turbo inside
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo So sep 01, 2012 6:15 pm

_furby_ je napisal/-a:hvala za obrazlozitev. sicer bom diske menjal cez ene pol leta (skupaj z rednim servisom), ampak se raje prej pozanimam kaj in kako.
kaj pa tej od brembota? to je ubistvu navaden komplet?
http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORS ... 4d037311cc

Glede Brembota: stay away.
Luknjasti diski morajo biti tako uliti, ne pa naknadno navrtani, ker to slabša strukturno stabilnost materiala, posledično prihaja do hitrejšega pokanja diska. Zimmermann recimo naknadno vrta diske, potem pa se folk sprašuje, zakaj jim disk poči.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a _furby_ So sep 01, 2012 7:11 pm

hippo je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:hvala za obrazlozitev. sicer bom diske menjal cez ene pol leta (skupaj z rednim servisom), ampak se raje prej pozanimam kaj in kako.
kaj pa tej od brembota? to je ubistvu navaden komplet?
http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORS ... 4d037311cc

Glede Brembota: stay away.
Luknjasti diski morajo biti tako uliti, ne pa naknadno navrtani, ker to slabša strukturno stabilnost materiala, posledično prihaja do hitrejšega pokanja diska. Zimmermann recimo naknadno vrta diske, potem pa se folk sprašuje, zakaj jim disk poči.


aja, nisem vedel da so od brembota navrtani oops to da potem poka sem pa slisal ja
turbo inside
 
beliblisk
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po nov 07, 2005 10:06 pm
Kraj: Lj

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a beliblisk Pe sep 07, 2012 12:38 pm

Pokajo lahko tut navadni,če jih nucaš preko dovoljene debeline:P
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a abbe Pe sep 07, 2012 12:54 pm

hippo je napisal/-a:
Bago je napisal/-a:Se splača za 200€ kupiti 4 diske (2 sprednja 312mm, 2 zadnja 256mm) in komplet ploščic za vse 4 diske? Na voljo imam od zimmermana in bremba.

Kar kupi Brembo, se bomo spet brali.

_furby_ je napisal/-a:a ve kdo kako se ta komplet odnese?
http://www.ebay.de/itm/ATE-Powerdisc-Br ... 43b0aecd65
se splaca namesto original nabavit te?

Tale komplet ti zrihtam za 230 eur, tako da še malo prišparaš.
Pri power diskih so pri močnejšem zaviranju bremze bolj slišne, pa tudi diski so mehkejši kot navadni (se hitreje obrabijo). ATE ni vzel samo navadne diske pa naredil zareze noter, ampak je tudi material drugačen kot pri navadnih. Prednost keramičnih ploščic pa je da ne prašijo (feltne niso črne). Niso pa to športne ploščice. ATE jih reklamira kot dust free. Kombinacija je zelo dobra, moraš pa vzeti v račun hitrejšo obrabo diskov.


se podpisem pod tole.mam identicen komplet sicer 312mm diske pa ceramic ploscice in lahko samo pohvalim,napram zimmermanu in ebc red stuff kar sem imel prej.zavirajo super ze mrzle pa tut ko se ornk segrejejo zelo malo popustijo.pa se to bi prej rekel da je posledica zavorne tekocine ne pa zavor samih.
Ni vse res kar napišem
 
marmel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jun 03, 2012 8:06 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a marmel To okt 13, 2015 12:50 pm

Že nekaj časa je od zadnjega posta, ampak vseeno....zamenjal bom sprednje diske in ploščice pri Renault Laguni, 1.9 dci, letnik 2004, 88kw/120KM.
Nisem ravno dirkaške narave, tako da bi nabavil nekaj "srednjega" (čeprav tole malo čudno zveni) :)
Nagibam se k firmi ATE (pa ne powerdiske) - čeprav bi tule dobil za isto ceno, kot pri nas navadne http://www.ebay.com/itm/SATZ-2x-Power-D ... 1a01dbdfd2
Dobil sem sicer nekaj ponudb, cene precej različne, tako da kar težko ugotovim, katera bi bila optimalna. Lahko kdo pomaga?

Tole npr. je ena ponudba:
- zavorni diski spredaj: 300mm: ZIMMERMANN 470.2414.20, cena 120 eur/par
FERODO DDF1205, cena 107 eur/par
ATE 24.0126-0123.1, cena 128 eur/par

- zavorne ploščice spredaj: ATE 13.0460-7158.2, cena 49 eur/set
FERODO FDB1441, cena 43 eur/set
TRW GDB1468, cena 41 eur/set

Pri drugi ponudbi pa mi ATE komplet zavor za prednjo os ponujajo za 219.10 EUR (se mi zdi kar precej, ne piše pa ali gre za power diske).

Ali mogoče kdo ve, kje bi ugodneje dobil? Verjetno je pa dobro, da dam diske in ploščice istega proizvajalca?

Hvala.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo To okt 13, 2015 5:12 pm

Textar pro diski 94 eur par
Meyle diski 74 eur par

Mintex pl 29 eur grt
 
marmel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jun 03, 2012 8:06 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a marmel Sr okt 14, 2015 9:36 am

Hvala hippo.
Textar so verjetno kar dobri...za Meyle še nisem prej slišal, ampak po hitrem brskanju so očito tudi v redu.

Tudi za Mintex še nisem slišal. So dobro kompatibilne ploščice s ponujenima diskoma?
ATE nimaš v ponudbi ali mi bolj priporočaš ponujene?
Kakšno je pa tvoje mnenje o teh? http://www.rezervniavtodeli24.si/957671-ate

Hvala za pomoč :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr okt 14, 2015 10:27 am

marmel je napisal/-a:Hvala hippo.
Textar so verjetno kar dobri...za Meyle še nisem prej slišal, ampak po hitrem brskanju so očito tudi v redu.

Tudi za Mintex še nisem slišal. So dobro kompatibilne ploščice s ponujenima diskoma?
ATE nimaš v ponudbi ali mi bolj priporočaš ponujene?

Textar so prvovgradnja na bmw-ju. Ampak mora biti pro serija diskov, ker navadni niso ravno bogvekaj.
Meyle so uredu. Srednji razred z dobro kvaliteto. Ni isto kot ATE, ampak so pa skoraj pol cenejši.
Mintex je iz Textar koncerna, nizkocenovni rang. So čisto ok. Nobenih pripomb.
ATE imam, vendar po skoraj isti ceni kot si že dobil ponubdo (mogoče par € ceneje).

marmel je napisal/-a:Kakšno je pa tvoje mnenje o teh? http://www.rezervniavtodeli24.si/957671-ate

Raje ne bi komentiral...
Samo malo opozorilo: če je treba kaj vrnit je strošek lahko precej visok. Moraš točno vedet kaj rabiš, ker drugače bo na koncu dražje kot če bi tule vzel...
 
marmel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jun 03, 2012 8:06 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a marmel Sr okt 14, 2015 12:03 pm

Torej se mi skoraj splača dat 20 eur več za Textar, namesto Meyle in zraven ploščice Mintex.
Od kod pa ste? Se vas da še drugače kontaktirati (ZS vam ne morem poslat)?

Hvala.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr okt 14, 2015 12:08 pm

marmel je napisal/-a:Torej se mi skoraj splača dat 20 eur več za Textar, namesto Meyle in zraven ploščice Mintex.
Od kod pa ste? Se vas da še drugače kontaktirati (ZS vam ne morem poslat)?

Hvala.

Textar pro ima premazane diske (tako kot ATE), Meyle jih nima (ima sicer novo serijo premazanih diskov, so pa dražji kot navadni in so mogoče malo cenejši kot ATE ali Textar pro in se jih skoraj ne splača vzet).
Ploščice bodo dobro delale na obeh variantah.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pinny Sr dec 02, 2015 7:52 pm

Po 125kkm so moje zadnje Tarox Strada ploščice na koncu. Žeel sem imeti popolnoma iste, ampak pri naročniku se še nič ne ve kdaj bi jih sploh lahko dobil, ker so pač take ki niso za neko veliko proizvodnjo. Cena teh bi bila pri nas 82eur. Gledam sem že preko spleta, ampak je cena bolana, + še poštnina. Kot opcijo mi ponuja OMP road & sport. ''Lokalc'' :D mi ponuja navadne ATE za 42eur ali ATE keramične za 72eur. Za Tarox se mi gre zato da bi imel čisto iste kot sedaj, da vzamem kaj drugega mi pa ni zato, da nebi z tem diskov pol prehiter zjebal, ali pa ploščic, pa da nebi bilo kakega cviljneja ipd. pizdarije :D. Diški so pa Tarox Sport Japan
Kaj pravite tisti, ki ste te reči večkrat menjavali? :)
 
BlackGuard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jan 11, 2014 7:21 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a BlackGuard Sr dec 02, 2015 9:12 pm

A ni Tarox = OMP? Nekje sem že pred časom bral, da naj bi bilo to eno in isto. Ni pa to preverjena informacija.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov