Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Zavorni komplet

Napisal/-a NoFear85 So nov 27, 2010 11:34 am

Pozdravljeni

Zanima me, ce je ze kdo imel Brembotove diske (mogoce celo z oznako Max) in pa zavorne ploscice od EBC Green stuff. Kako se kaj ta kombinacija obnese? Je dobra kombinacija, je bolje vzeti kaj drugega glede diskov, ploscic?

Naj povem da si diski 288mm, teza vozila 1500kg in pa moc trenutno 130HP, spomladi on menjavi pa gre na 160HP?

Zato iscem kvalitetno kombinacijo zavor, trenutne so ze boge. Ne bi pa rad da je disk premehek in da bi zaradi tega menjaval diske in ne ploscice.
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a corrado92 So nov 27, 2010 1:31 pm

brembo navadne diske prodaja motomat! racing diski prednji s čeljusti pa koštajo par tisoč evrov!poglej na e bayu zimmerman diske so navrtani in komplet se giblje okoli150 e in so pocinkani!ploščice ebc pa so tudi okoli100e odvisno katere izbereš!za tistih 30 konjev ravno ne rabiš brembo racing zavor.mogoče bi povedal znamko avtomobila?
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a NoFear85 So nov 27, 2010 1:40 pm

Uglavnem, spomladi bo za menjat komplet zavore. Ker ne mislim sparat, gledam za diski od Brembota, prednji in zadnji navadni so cca 150€, ce vzamem serijo Max je cena 200€. Ploscice pa pridejo se cca 100-150€ (govorim o EBC Green stuff). Ne vem pa kako so "kompatibilni", je to dobra kombinacija al ne. So diski "premehki" ploscice "pretrde" al je vredu. Ne bi rad da mi vse skupaj cvili, zelim res nekaj boljsega. Nasel sem tudi komplet, neznane firme za 130€ pa me nekako ne preprica. Avto mislim imet se nekaj casa.

Gre se pa za Skoda Superb 1.9TDI (96kW) '02 letnik.
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a corrado92 So nov 27, 2010 1:46 pm

pri teh ploščicah moraš pazit prvih sto metrov da se ogrejejo,da se slučajno ne ustaviš v kakšnem avtu!Vprašal sem kolega in je rekel da načeloma nebi smelo bit problemov s cviljenjem!pa tudi firme brembo in ebc sta kr dobri fermi!
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a corrado92 So nov 27, 2010 1:51 pm

še ena slikica od zimmermanovih diskov
Priponke
Zimmermann.jpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda So nov 27, 2010 1:52 pm

Ti daj original, poštimaj klešče oz namazaj vodila, ko boš menjal in ne bo nobenega problema za tistih 30 konjev. Če pa že hočeš nekaj, zakaj pa ne kupiš komplet (ploščice,diski) od EBC-ja in bo šlo 100% skupaj?
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a CupraR So nov 27, 2010 2:59 pm

Če hočeš da kaj prime, blank diski (EB, Brembo itd) pa nekaj vsaj rang red stuff. In ja prime mrzlo bp, kar velja tudi za yellow.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a NoFear85 So nov 27, 2010 4:26 pm

pskoda: ker so od EBCja diski vsaj se 100€ drazji od Brembota. Zakaj sem zacel razmisljat v tej smeri pa je preprosto. Povprasal sem v trgovini z rezervnimi deli za kpl diske in ploscice za avto in dobil ceno cca 300€ za Bosch. In iz tega si vzel izhodisce 300€ (+-50€) in dobil za ta denar napisano: Brembo diske in EBC Green stuff ploscice. Nimam nic proti Boschu, vendar naj bi bil Brembo "pojem" zavor, za EBC ploscice pa tudi slisim pohvale.

Torej za ta denar sem iskal alternativo Bosch-u in zbrskal nek komplet. Zanimajo me mnenja, je to to, ni to to. Ne zelim, da bi ma 1 komplet ploscic menjal 2,3 komplete diskov, in pa ne zelim imeti diske za 500k km, ploscice pa menjavat na 5k km. Torej iscem nekaj "uporabnega" in seveda na nivoju, tu se isce nek best buy cena/kvaliteta in znotraj omenjenega budgeta.
 
Uporabniški avatar
nightmare
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 756
Pridružen: Sr maj 28, 2008 2:48 pm
Kraj: Cerknica

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a nightmare So nov 27, 2010 11:58 pm

Sam imam na avtu Brembo MAX diske. Slabik 1000kg, 140Hp in pa 280mm. Na avtu imam TRWjeve ploščice ij je zavorni učinek odličen. So pa na avtomobilu tudi pletene zavorne cevi.
Uglavnem, kar se tiče dikov sem zelo zadovoljen in jih priporočam. Pa tud popust se da dobit kar lep. Sam sem prišel iz 190€ na 120.
 
Uporabniški avatar
lenivec
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: To nov 08, 2005 12:28 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a lenivec Ne nov 28, 2010 11:32 am

imam brembo max in ebc green na lanci lybri 140km
zviti prej kot v 10k km. praktično novi še, potem struženi in zdaj je eno leto mir. s ploščicami sem zadovoljen.
ebc diski so cenejši od brembota (seveda če iz uk naročiš)
naslednje ploščice bojo spet green ali pa red stuff, diski pa verjetno ebc ultimax slotted ali pa navadni.
uglavnem brembo max ni nič posebnega. če bi še enkrat kupoval nebi vzel tega diska
 
Uporabniški avatar
nightmare
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 756
Pridružen: Sr maj 28, 2008 2:48 pm
Kraj: Cerknica

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a nightmare Ne nov 28, 2010 12:40 pm

Ne vem kaj se je zgodilo z tvojimi ma sam poslušam same hvale in tud dobil sem kar veliko priporočil pred nakupom.
Sam imam večje zavore kot so v originalu pa sem original diske nahitro zvil Brembo pa se še ob večjem maltretiranju ne dajo in grabijo odlično.
Niso to le navadni Brembo diski z zarezami ampak je celoten disk drug tako, da ja, so nekaj posebnega.
 
Uporabniški avatar
lenivec
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: To nov 08, 2005 12:28 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a lenivec Po nov 29, 2010 9:58 am

kaj sem delal?
normalna vožna (če verjameš al ne, konec koncev tisti ki tam pozimi divja je b****) 2x čez prelaz katchberg za prtlago za 2 osebi in not dve osebi.
po tej furi so ble bremze zvite do neuporabnosti.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda Po nov 29, 2010 10:06 am

NoFear85 je napisal/-a:pskoda: ker so od EBCja diski vsaj se 100€ drazji od Brembota. Zakaj sem zacel razmisljat v tej smeri pa je preprosto. Povprasal sem v trgovini z rezervnimi deli za kpl diske in ploscice za avto in dobil ceno cca 300€ za Bosch. In iz tega si vzel izhodisce 300€ (+-50€) in dobil za ta denar napisano: Brembo diske in EBC Green stuff ploscice. Nimam nic proti Boschu, vendar naj bi bil Brembo "pojem" zavor, za EBC ploscice pa tudi slisim pohvale.

Torej za ta denar sem iskal alternativo Bosch-u in zbrskal nek komplet. Zanimajo me mnenja, je to to, ni to to. Ne zelim, da bi ma 1 komplet ploscic menjal 2,3 komplete diskov, in pa ne zelim imeti diske za 500k km, ploscice pa menjavat na 5k km. Torej iscem nekaj "uporabnega" in seveda na nivoju, tu se isce nek best buy cena/kvaliteta in znotraj omenjenega budgeta.


Pojem Brembo bo takrat, ko boš odštel konkretne denarce, te Brembo za nekaj eur-ov niso nič posebnega. Osebno sem tudi imel Brembo diske in Feroodo ploščice na puntotu okrog 1000kg in 95 konjev in po 10kkm zvil diske oz so bili godi za drejanje ali nove (treslo volan pri zaviranju), pri originalnih (bosch) ni bilo tega problema.

Kupi diske EBC in ploščice red stuff, po možnosti pa še menjaj zavorne cevi z pletnenim sploh če imaš starejši avto.

Original diski in ploščice ploh niso slabe že zaradi same varnosti in moraš kar poštene denarce odštet za nov drugi komplet, da boš imel občutek da so bolši od original, samo ne zdaj primerjat stare original in nove druge znamke je pa res da v večini primerov original kar malo pretirana cena oz imajo nabite cene.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a NoFear85 Po nov 29, 2010 12:13 pm

Hvala vsem za nasvete, info,..

Ce zastavim vprasanje drugace. Best buy in budget 300€ (+-50) kaj bi izbrali?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda Po nov 29, 2010 12:24 pm

Za best buy ne vem je pa tudi odvisno, kje jih misliš kupit (tujina, v slo). Kolikor sem bral na a.com so pohvalili ploščice Ferodo DS-2500, za diske pa ne vem, sem pa slišal da tisti diski ki so navrtani radi pokajo okrok luknic. Malo poglej tukaj - http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=supe ... m270.l1313
Men osemno so te luknje in zareze samo šminkerstvo kakor pa nuja.

Še katalog od EBC-ja, samo kolikor sem gledal za superb 1.9TDI ne obstajajo red stuff :shock: - http://www.ebcbrakes.com/automotive/autocatalogue.shtml
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr dec 01, 2010 10:48 am

Navadni Brembo diski so slabi, sem slišal že od parih mehanikov, da Brembo ni ok, kar se tiče najcenejših stvari.
Za tvojih 130 KM so čisto ok tudi navadni diski in ploščice.
Daj povej kateri avto imaš, pa ti povem par cen. A to rabiš komplet spredaj - zadaj ali samo spredaj?
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a drmocar Pe dec 03, 2010 10:58 am

Prav si slišal. Tam kjer jemljem dele pravijo da brembo diske ves čas nazaj nosijo. Skoraj karkoli drugega je boljše kod brembo navadni. Tudi sam imam take izkušnje (zviti diski).
 
lukavr6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne dec 06, 2009 11:27 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a lukavr6 Pe dec 03, 2010 11:01 am

brembo bo pojem za bremze takrat ko jih boš tut plačal orng. tele ko jih pa ti gledaš komplet za 150 in podobno so pa en k*** vredne. to je ena kitajska roba, pa loh gor piše kar če, ne zdržijo nič, in nasploh nimam ene lepe besede za njih. če pa kupiš top shelf brembo diske pol boš mel pa tut rezultate temu primerne. s zimmermanom mam dobre izkupnje, ebc pa pazi kere vzameš, da ne bojo preveč hardkor-to so ti pa že fantje pred mano povedal.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Pe dec 03, 2010 2:19 pm

Sej sploh ne rabiš nekih šprotnih diskov za 130 KM.
Če daš gor ATE power diske pa navadne ATE ploščice bo čisto vredu. So dobra kombinacija. Ne paše vsaka ploščica na vsak disk.
Pa ATE je v oktobru znižal cene, tako da so kar vredu nakup. Če rabiš cene pa povej, dobiš popust. ;)
 
Pro_Tuning
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 559
Pridružen: Pe avg 14, 2009 4:30 pm
Kraj: LJubljana

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a Pro_Tuning Pe dec 03, 2010 5:41 pm

Bolj kot disk so pomembne zavorne ploscice. Slabe ploscice lahko unicijo disk. Ferodo DS2500 se odlicno obnesejo.
Nic ni nemogoce, vse se da sfrizirat
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov