Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
stony
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr apr 29, 2009 6:52 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a stony Sr mar 23, 2011 9:39 pm

EBC ploščice in Ferodo DS, dobavlja kdo v Sloveniji ali samo ebay?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a Slicker Sr mar 23, 2011 9:50 pm

ebc lahko jz dobim, samo povej kakšne rabiš.
 
Uporabniški avatar
Mister Twister
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne jul 11, 2004 8:09 pm
Kraj: kamnik

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a Mister Twister Sr mar 23, 2011 9:53 pm

jefra racing v domžalah dobavlja EBC
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr mar 23, 2011 10:07 pm

Ferodo lahko tudi jaz, samo so previsoke cene, vsaj tako je moje mnenje.
Trenutno je najboljša varianta (cena/kvaliteta) ATE power diski + ATE keramične ploščice. Do konca marca so v akciji keramične ploščice.
 
Uporabniški avatar
Sp|kE
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: To jan 04, 2005 7:36 pm
Kraj: Brežice

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a Sp|kE Ne apr 03, 2011 4:33 pm

Ker imam v kratkem namen menjati vse štiri diske, me zanima, kako bi se obnesla kombinacija EBC standard (gladki disk) + Ferodo ploščice. Ali ta kombinacija sploh gre skupaj? Avto se vozi povsem normalno brez agresivne vožnje in zaviranja. Zanima me predvsem sama obraba diska in ploščic s to kombinacijo.
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a vojkostar Ne apr 03, 2011 9:48 pm

vzem raj ploščice od ebc
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a lizard Ne apr 03, 2011 9:52 pm

Ferodo je sicer klaso nad EBC (tudi cenovno), kako pa se obnese s standardnimi diski pa boš verjetno moral stestirat sam...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a adis Ne apr 03, 2011 9:56 pm

ferodo imam jaz na passatu in je zelo dobra zadeva.
 
Uporabniški avatar
GTI_Fan
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr maj 12, 2004 10:06 am

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a GTI_Fan To apr 05, 2011 3:39 pm

Jaz sem imel do nedavnega ploščice EBC Red stuff. Ker moj stil vožnje ni preveč agresiven, ploščice niso bile vedno ogrete, zato zavore niso prijele optimalno - verjetno še manj kot original ploščice.
Sedaj sem ploščice zamenjal s Ferodo DS Performance in je popolnoma druga zgodba - držijo že mrzle. Tako da če niste ravno dirkači, ki stalno tiščijo nogo na zavori, pa bi vseeno imeli bolj športne zavore priporočam Ferodo DS Performance. V ponudbi pa jih ima recimo ik-sport v Logatcu.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo To apr 05, 2011 3:42 pm

Zdej ima tudi ATE nove keramične ploščice. Cena ni tako visoka, dosti nižja od power pad-ov.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pinny To jan 17, 2012 8:36 pm

Že pred časom sem tukaj spraševal, glede cevk in zavornega olja, pa nekak nisem dobil kake informacije. Ker sem mi bliža servis, bi le zamenjal zavorno olje, kar z originalnim, zamenjal pa bi tudi zavorne cevke z novimi rostfrei. Prosu bi nekoga ki se na te zadeve spozna, da bi mal pogledal če je to to, kolikor vem rabim 4 cevke, z tem da so sprednje in zadnje različne, tko k na sliki, samo se mi zdi da so na slikah za vse tipe avtov iste? Je to realna cena ca. 55eur za komplet 4 cevka al kako? Morda vi te reči kupujete kje drugje, in kje to?
Gre se pa za cevke iz tukile .... http://www.demon-tweeks.co.uk/motorspor ... 4-line-kit
(glede na to da nikjer posebej ne piše, predvidevam da so cevke za oba tipa bravov iste, za 120 in 150, moj je 120)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a airmike To jan 17, 2012 9:21 pm

Cena je 65€ z davkom (zgoraj desno moraš označit VAT Inc). To je vredu cena. Kontaktiraj jih prej pa se pozanimaj če so prave za tvoj avto da neboš mel potem problemov.
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a marko01 To jan 17, 2012 9:29 pm

Meni osebno so EBC green oz katere koli druge športne obloge čista bedarija za vsakodnjevno vožnjo. Ko so hladne so glasne, dokler se ne zagrejejo primejo za en .. ( sem jih imel nekoč na Alfi)
Na mojem peugeotu imam trenutno brembo diske in navadne ploščice pa so bremze top, je pa res da so serisko dvobatne čeljusti
Lp by Mare
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo To jan 17, 2012 10:04 pm

marko01 je napisal/-a:Meni osebno so EBC green oz katere koli druge športne obloge čista bedarija za vsakodnjevno vožnjo. Ko so hladne so glasne, dokler se ne zagrejejo primejo za en .. ( sem jih imel nekoč na Alfi)
Na mojem peugeotu imam trenutno brembo diske in navadne ploščice pa so bremze top, je pa res da so serisko dvobatne čeljusti

Ko se ti bodo Brembo diski zvili prosim napiš koliko km si naredil in po kolikšnem času so se zvili. Bom začel delat raziskavo kako hitro se Bremboti zvijejo, ker je že svinjsko kako slabe diske delajo.
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a MaRko81 To jan 17, 2012 10:35 pm

....svoj čas sm sam tud ogromno € oz. SIT zapravlal za takšne in drugačne bremze, pa sm pršu do zaklučka, da je vse skup isti k.... če teraš na polno se skor vsi zvijejo slej ko prej. Zdj mam gor najcenejšo robo, diski od CARa 77€ par pa TRW ploščice (me je prodajalc nategnu 55€ ampk kaj čm) megane II pa je čist OK.
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a drmocar Sr jan 18, 2012 2:53 pm

hippo je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Meni osebno so EBC green oz katere koli druge športne obloge čista bedarija za vsakodnjevno vožnjo. Ko so hladne so glasne, dokler se ne zagrejejo primejo za en .. ( sem jih imel nekoč na Alfi)
Na mojem peugeotu imam trenutno brembo diske in navadne ploščice pa so bremze top, je pa res da so serisko dvobatne čeljusti

Ko se ti bodo Brembo diski zvili prosim napiš koliko km si naredil in po kolikšnem času so se zvili. Bom začel delat raziskavo kako hitro se Bremboti zvijejo, ker je že svinjsko kako slabe diske delajo.

Zanimivo, še en z enakimi izkušnjami. sicer pa vprašaš v trgovini z avtodeli kjer nabavljamo robo in ti odgovorijo isto. Največ reklamacij je z Brembo diski. Tud jaz imam enake izkušnje in redkokdaj uzamem brembo (le na željo stranke).
 
Uporabniški avatar
cejpc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če okt 13, 2011 10:58 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a cejpc Sr jan 18, 2012 9:11 pm

Brembo MAX, 23.7mm debelina (novi 24mm), voženi par tisoč km, nikoli konkretno pregreti in tresejo ko so fajn segreti. Tudi hladni rahlo tresejo, verjetno zarad zarez :roll: A so reklamacije tudi z navadnimi blank HC?
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a marko01 Sr jan 18, 2012 9:14 pm

hippo je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Meni osebno so EBC green oz katere koli druge športne obloge čista bedarija za vsakodnjevno vožnjo. Ko so hladne so glasne, dokler se ne zagrejejo primejo za en .. ( sem jih imel nekoč na Alfi)
Na mojem peugeotu imam trenutno brembo diske in navadne ploščice pa so bremze top, je pa res da so serisko dvobatne čeljusti

Ko se ti bodo Brembo diski zvili prosim napiš koliko km si naredil in po kolikšnem času so se zvili. Bom začel delat raziskavo kako hitro se Bremboti zvijejo, ker je že svinjsko kako slabe diske delajo.


Zanimivo, kr dosti brembota vgradim strankam pa še ni bilo pritožb , prav tako na mojih avtih nič ne trosi...
Lp by Mare
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr jan 18, 2012 9:40 pm

cejpc je napisal/-a:Brembo MAX, 23.7mm debelina (novi 24mm), voženi par tisoč km, nikoli konkretno pregreti in tresejo ko so fajn segreti. Tudi hladni rahlo tresejo, verjetno zarad zarez :roll: A so reklamacije tudi z navadnimi blank HC?

Ne tresejo zaradi zarez, ker potem bi tudi drugi narezani diski tresli, pa ne.
Če že res hočeš met dobre diske potem je treba gor dat ATE. Imaš tudi poceni dobre diske, sam moraš vedet kateri so vredu in kateri ne.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Sr jan 18, 2012 9:41 pm

marko01 je napisal/-a:Zanimivo, kr dosti brembota vgradim strankam pa še ni bilo pritožb , prav tako na mojih avtih nič ne trosi...

Če imaš rad svoje stranke zamenjaj material.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov