Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
rockson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: To jul 16, 2002 1:17 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a rockson Če jan 28, 2016 4:46 pm

Si bom malo sposodil tole temo.
Torej, na mojem leonu 20VT mi je letos na turi čez dolomite (pa ne turistični) malenkost zvilo serijske diske. Tresenje je res samo pri blagem zaviranju, ampak dovolj, da me moti. Kot je že napisano, so gor še prvovgradni diski premera 312mm sredaj in 256mm zadaj. Glede na to, da so ploščice zadaj že precej pri koncu (še prve gor), bi zamenjal kar komplet vse diske in ploščice.

Sedaj pa vprašanje kaj vzeti. Avto se uporablja za daily, istočasno pa se z njim dela občasne "dinamične" ture čez kake prelaze, v planu pa je tudi kak trackday.

Po pravici povedano, nimam pojma kaj vzeti. Vem, da naluknjanih diskov nočem in da bi rad imel keramične ploščice. Tukaj se pa vse skupaj konča. Kateri diski so bolj trpežni, da zdržijo višje temperature dlje časa? Raje dam 100 € več (ali pa tudi več), pa mi komplet služi nekaj let, kot da kupim neko budget varianto, katero bom po prvem priganjanju lahko zopet menjal.

Gledal sem sicer ATE Powerdiske, ampak se res hitro obrabijo že brez priganjanja. Dobil sem tudi nasvet, da so Textarjevi diski dobri in zdržijo višje temperature. Za EBC nisem slišal prav veliko dobrega oz. večina je bila kritik (predvsem ploščice).

Sigurno se najde tukaj kdo, ki avto uporablja podobno kot jaz in ima s kakšnim kompletom dobre izkušnje.

Hvala že vnaprej.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda Če jan 28, 2016 5:12 pm

Če prav razumem ti govoriš o leonu mk1 in so še prvovgradni diski :shock: Ni čudo, da jih je zvilo
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a hippo Če jan 28, 2016 6:39 pm

Bo verjetno kar MK2.
Vzami ATE power diske + keramične ploščice. Nekaterim se diski prej obrabijo, nekaterim zdržijo dlje časa.
Tisti, ki so pri meni vzeli so bili zelo zadovoljni s to kombinacijo. Pa tudi diski se jim niso tako hitro obrabili.
 
Uporabniški avatar
rockson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: To jul 16, 2002 1:17 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a rockson Če jan 28, 2016 8:45 pm

Je kar MK1, ampak ima trenutno 69kkm ;)

Kolikor vidim, hippo, imas ti neke ponudbe za te zadeve. Mi lahko napises cene?

Hvala
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda Če jan 28, 2016 9:22 pm

Zvili so se, ker je premalo mesa in se posledično bolj segrejejo in kakšnen dež, luža jih hitro ohladi in pride do prevelike temp razlike posledično se zvijejo

Z ATE power ne boš nič zgrešil in tudi z originalom ne
Lp
 
Uporabniški avatar
speedy81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Po mar 21, 2016 3:58 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a speedy81 Sr maj 11, 2016 8:51 pm

Na audi A4 sem iz 163 KM sedaj po menjavi sob in cipiranju na 205 KM. V kratkem bom po menjavi turbine in ostalega na ca 260-270 KM. Sicer nisem nek hud dirkac, obcasno pa zapase...zanimajo me mnenja kaksen upgrade zavornega sistema naj naredim, kaj predlagate. Mislim, da ne potrebujem neke ogromne zavorne moci, potrebujem pa sigurnost, da lahko veckrat zapored mocno zabremzam. Avto je cabrio in je zato kr tezak 1.680t. Hvala
 
IzzyK
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 17, 2019 8:16 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a IzzyK Po jun 17, 2019 8:56 pm

Ojla.
Sem "frišen" na forumu, debate pa mi sploh niso slabe.
Trenutno me zanima menjava zavornih ploščic. Gre za Octavio 3 combi, 2.0 TDI s športnim podv. (če to kaj pomeni). Diski so originalni ali vsaj naj bi bili. Avto je bil sevirsiran na pooblaščencu (s strani 1. lastnika, dobro ali ne....). Nisem še vzel metra v roko, da bi izmeril premere. Homologirana so kolesa od 16 do 18".
Nagibam se k ATE ploščicam. So kakšni morebitni problemi s kombinacijo z orig. diski, ki so še OK?

P.S: na prejšnjem avtu z 90 konjiči sem imel kombinacijo Brembo diskov (polni, ventilirani) in Ferodo ploščic (od Motomata). Katere, prosim ne zahtevajte informacije, ker je to že uhuhu let nazaj. Zadeva je bila zelo zadovoljiva.

Hvala za mnenja.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a pskoda To jun 18, 2019 6:29 am

Ate je prvovgradni vsaj pri vw tako, da verjetno jih ima tudi octavia
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a Ivan36 To jun 18, 2019 6:36 am

Jaz imam zadaj na Octavia I Vse Brembo diski in zavorne ploščice pa so začuda odlične glede na ceno :shock: :lol: 8) Za Ecpace IV pa sem dobil ponudbo od Adel za ATE komplet diski ABS senzorji pa obročki in ležaj + zavorne ploščice pod 350€ komplet.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a abbe To jun 18, 2019 12:13 pm

vprašat se je treba a bodo res diski zdržali še en ploščice?
pomert dbeliki in v kolikor je na polovci življenjske dobe se pomenja oboje.
Ni vse res kar napišem
 
IzzyK
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jun 17, 2019 8:16 pm

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a IzzyK So jun 29, 2019 12:47 am

Oj, hvala za mnenja. Če je ATE 1. vgradnja pri VW, je skoraj sigurno tudi pri ostalih v VAG-u. Diski so manj kot 1/2 izrabljeni, tako da bi lahko lepo šlo skozi. Mislim pa, da nimajo indikatorja obrabe.... Tudi kontrolke nisem opazil. Znotraj nabora ATE je več tipov. Je pri Octaviji Lucas sistem ali kaj drugega (nisem ravno mehanik, se pa rad prepričam, iz. informiram).
Hvala še enkrat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Zavorni komplet

Napisal/-a RedBaron Po jul 01, 2019 6:02 am

Najbolj ziher je preverit na licu mesta... se pravi poglej na zavorne klesce, ponavadi pise gor proizvajalec
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov