Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
andrejkor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 13, 2007 2:00 pm

Tuning box iz ebaya

Napisal/-a andrejkor Pe dec 17, 2010 2:33 pm

Zdravo... Prebral sem par tem, ampak nisem dobil konkretnih odgovorov zase :D

Nehote sem na ebayu naletel na tole zadevico http://cgi.ebay.de/Fiat-Bravo-1-9-JTD-1 ... 1c136896b9 in zato me zanima, če ima mogoče kateri forumaš izkušnje z tovrstnimi boxi? kako se obnesejo? in kakšne so lahko posledice na motorju - enako kot pri chiptuningu ali pač lahko tu nastopi kaj drugega? Kajti gre se za mojega starega bravota 99letnik 1.9jtd, in toliko bi še dal za tuning... Ker chiptuning se mi ne splača, tistih 300€ škoda dat na tako star avto! To je pa ugodna varijanta, tako da sprašujem vas mojstre kaj pravite na to? uzet al ne uzet, prednosti in slabosti?

Že vnaprej hvala za pomoč! 8)
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a vojkostar Pe dec 17, 2010 2:57 pm

če ti avta ni škoda vzemi, če gre mašinak vragu vzeameš drugo :)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a lancia hf Pe dec 17, 2010 3:01 pm

Še to se je mankal, neka škatlica, ki da 25 konjev :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a pskoda Pe dec 17, 2010 3:06 pm

Moč in navor motorja ti bo sigurno zvišalo, samo vprašanje je za koliko %
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Blinder Pe dec 17, 2010 3:27 pm

lancia hf je napisal/-a:Še to se je mankal, neka škatlica, ki da 25 konjev :lol:


Zakaj pa ne
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare Pe dec 17, 2010 3:56 pm

Ampak te škatlice delujejo.Sam sem jo po dolgem študiranju montiral in zdaj avto gre,edino kar me rahlo moti je vibriranje vztrajnika ampak avto ma 220000 km po števcu in ni več nov tako da bomo tud to zamenjali pol pa ma da dela brez težav.Sam imam Mareo JTD tako da zna tudi tebe vztrajnik zajebavat.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xalfist Pe dec 17, 2010 4:00 pm

Znanec je imel box v svojem bmw 320d, mislim da je letnik 2002 tu nekje, sedaj ima chip in pravi da ni razlike. Sam da je dal za box nekje 90€ za chiptuning pa mislim 200€ lahko bi dal tut do 500€. Mel pa je box not kaki 2leti pa avto normalno deluje oz mu zaradi tega ni nič crknilo.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a dejan84 Pe dec 17, 2010 4:05 pm

Takle box je malo rizik, če bi pa vzel recimo novitecovega, ki ima zraven tudi tüv za homologacijo in dajo tudi garancijo, je pa zadeva še bolj zanesljiva kot remapanje. Sem ga imel v svojem stilotu in je deloval odlično ter deluje še zmeraj pri novem lastniku avtomobila. Če bi te zanimal, imam powerrail 4ko za prodat, čeprav za tastarega bravota bi biu tudi powerrail 2ka zadosti. Je pa zadeva fajn, da jo lahko vzameš ven in prodaš naprej, ko se jo naveličaš.
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare Pe dec 17, 2010 4:10 pm

Ma noben me ne bo prepričal da je tale box kaj drugačen od Noviteca razen v ceni.Deluje isto edin kar škatla zgleda drugače.Nemški Race Chip ki dela tele boxe sicer za 150€ ti tud da certifikat...
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a dejan84 Pe dec 17, 2010 4:19 pm

Novitecov box ima še 2 dodatna kabla in uravnava tudi tlak turbine. In za razliko od teh tapoceni škatel samo z upori, ki lažejo računalniku, novitecov box sproti bere senzorje in sprotno prilagaja delovanje. Zato tudi začne optimalno delovat šele po nekaj prevoženih kilometrih in ne tako kot te škatle, ki začnejo butat in dimit takoj ko jih pritakneš na avto. Že dovolj dolgo sodelujem z novitecom, bil sem tudi gor v njihovi tovarni in sem videl nekaj reči na lastne oči. Je bila razlika tudi na valjih pri senici, ko je novitecova škatla dala več konjev in in občutno zmanjšala izpustne dime napram drugemu smrdljivcu, ki je zakadil celo halo, da so mogli z ventilatorjem dim ven spihavat :D
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare Pe dec 17, 2010 6:20 pm

Kere senzorje že ??Priklopljen je samo na senzor tlaka na common railu in ta 4-ka še na MAP senzor kot praviš in uravnava še turbino.OK 4-ka je izpopolnjena kaj je mela pa 2-ka samo pritisk brez turbine oba pa ravno tako spreminjata parametre kot te "poceni" boxi.Praviš da poceni boxi ful kadijo??Moj ne kadi čist nič bolj kot prej ko je bil brez,če pa ga ti naviješ bo pa kadil in tud šel samo potem je vprašanje kok časa,sicer pa na "domačem" forumu spremljaš zadeve in si najbrž videl kok je dal @ Mrmrak-u na cromi "poceni2 box konjev in kaj on pravi kaj se z avtom dogaja...Ne rečem da je Novitec slab,to sigurno ni ravno tako kot ne Steinbauer,samo neko zadevo tok plačevat??Hvala,za tak denar dam raje avto čipat kjer pa ravno tako povečajo tlak in pritisk turbine to je pa v grobem tudi vse.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe dec 17, 2010 6:34 pm

jaz sem ga narocil na ebyu, za elantro 2.0 crdi moram rect da sem zelo pozitivno presenečen
avto je bil bolj miren, bolj tekoče delovanje
bolj je vlekel opazno, tudi končna se je povečala

priporočam
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
andrejkor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 13, 2007 2:00 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a andrejkor Pe dec 17, 2010 8:52 pm

Čare ti maš najbolj podobn avto mojem, zato me zanima katero škatlico ti imaš? čisto identično? ali pač nekaj podobnega iz ebaya? oz kje si kupil to pa za kolk €?
Ker kolikor tle razberem iz komentarjov mi slabega ne more narediti tale škatlica, temveč bom mogoče pridobil kakšnega konjčka in nekaj Nm! a poraba se tud tle potem spremeni kot pri chiptuningu ali ostane isto?

@dejan koliko pa stane powerrail od noviteca napram temu?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a pskoda So dec 18, 2010 2:36 pm

Poraba za isto vožnjo se zniža, vsaj fotru se je
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a dejan84 So dec 18, 2010 5:48 pm

Meni je poraba padla, ko sem ga imel na stilotu montiranega (in ne to po potovalnem računalniku, temveč dejanska).

@ andrej - sem ti odgovoril na privat
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 18, 2010 6:30 pm

tudi meni je poraba za minimalno padla
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a el_diablo Ne dec 19, 2010 3:56 am

je treba še ene teme o teh škatlicah? jebemumatr no,dejte mal pogledat po forumu oz. netu,preden novo temo odpirate no :roll: :roll: :roll:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Marek_ Ne dec 19, 2010 7:24 am

Mene pa zanima, če se na testerju vidi, da je bil box vgrajen, tudi če ga pobereš vn? Ne bi rad zgubil garancije za eno neumnost.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne dec 19, 2010 12:03 pm

da škatlco montiraš / odstraniš : cca 2 min (če moraš odstranit pokrov na motorju)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Patrik_A3 Ne dec 19, 2010 1:04 pm

poraba na touranu v LJ 6,2 , pa nazaj po chiptuningu 6,2 ob enaki hitrosti itd. tako da, meni je poraba ostala enaka. itak pa je poraba ob večanju moči motorja še najmanjša stvar, ker važno je da avto gre bolj, ne pa če potroši 1 deci manj kot prej.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov