Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Chip box tuning

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 12, 2016 11:26 am

Kr ne verjamem da bi lahk dobu +25% moči na principu plug&play.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Chip box tuning

Napisal/-a esem Če maj 12, 2016 11:56 am

serafko je napisal/-a:Zdravo,

Ali je že kdo od vas poznavalcev preizkusil tole reč?

http://www.ebay.com/itm/OBD2-Chip-Opel-Astra-K-1-4-Turbo-125HP-Petrol-Performance-Tuning-Box-Ver-2-/182063233160?hash=item2a63d07888:g:iBcAAOSwoudW8UVP&vxp=mtr

Nekako mi ne gre v glavo, da dosežeš 15-20% večjo moč in navor ob 5-10% manjši porabi.
Ali je v reklami sploh kaj resnice, ali je vse sama laž?

Hvala in LP
A lahko prihodnjič malo poiščeš (in ne kršiš pravilnika) :evil: ? O tem je bilo že ogromno govora in spet jovo na novo. :twisted: Sem združil.

Test in primerjava
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Če maj 12, 2016 12:22 pm

To je bilo že 100x obdelano...

dzuro.na.izi je napisal/-a:Bolj ali manj so vse škatlice samo eno vezje z lučko ki gori.
MCM sta preizkušala par e-bay Chip box-ov na Dynu in rezultat - NIČ se ni zgodilo.
glej https://www.youtube.com/watch?v=VGtImIP6j3A

Tako kot da rečeš da je avto pač šaktla s štirimi kolesi in volanom. :roll:
Kar sta ta dva preizkušala je pač upor v škatlici, daje pač konstantno vrednost IAT (intake air temperature). To je najbolj primitivna oblika boxa, ki se tako sploh ne bi smel imenovati.

pskoda je napisal/-a:Bolj ali manj so vse škatlice kar nekaj in ne dosegajo tistega kar obljubljajo

Da so kar nekaj ne drži, drži pa da večina prodajalcev obljublja nerealne številke.

dzuro.na.izi je napisal/-a:Kr ne verjamem da bi lahk dobu +25% moči na principu plug&play.

Saj ne more. Maximum je tam cca 15-20%, odvisno katere parametre spreminja. Enokanalni boxi max 15%, večkanalni pa cca 20%.

Black_Racer® je napisal/-a:Te škatlice kot sm slišal je sama velika laž...

Eno je slišat, drugo je videt in probat.

mrtwelvetrees je napisal/-a:kaj pa te zadeve ki so tako drage ?
https://www.racechip.de/chiptuning/prod ... sicht.html

Racechip uiber pretirava s številkami in niti pod razno ne dosegajo obljubljenih...

Če koga kaj zanima naj vpraša, ne pa da se nekaj na pamet piše. ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a pskoda Če maj 12, 2016 12:59 pm

hippo je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Bolj ali manj so vse škatlice kar nekaj in ne dosegajo tistega kar obljubljajo

Da so kar nekaj ne drži, drži pa da večina prodajalcev obljublja nerealne številke.



Katera škatlica pa po tvoje dosega navedene podatke oz podatke, ki jih oglašujejo :?:

Zame so kar nekaj če obljublja recimo 25% prirastka moči dosega pa polovico ali manj. To je za mene čisto laganje, zavajanje.

Recimo racechip, ki je omenjen zgoraj. Kdor ga bo montiral bo občutil razliko, ampak je deleč od njihovih navedenih podatkov tako kot vse ostale škatlice.
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Če maj 12, 2016 1:38 pm

Tista, ki je prej stestirana na valjih.
Dajanje napačnih (večjih) številk je točno to kar si napisal, laganje in zavajanje. RaceChip je en najlepših primerov in seveda malo morje prodajalcev na ebayu. Potem pa pridemo še do tega, da se prodajajo kvazi boxi za PD motorje, ki se priklopijo na senzor temperature nafte in konstanto zalivajo motor, obljubljajo celo 30%, v bistvi pa dobiš 5-8%. Da ne govorim o tem, da dobiva ECU konstanen podatek da ima nafta 120°C (pa je lahko zunaj -20)...
 
serafko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 11, 2015 8:18 am

Re: Chip box tuning

Napisal/-a serafko Če maj 12, 2016 1:53 pm

esem je napisal/-a:
serafko je napisal/-a:Zdravo,

Ali je že kdo od vas poznavalcev preizkusil tole reč?

http://www.ebay.com/itm/OBD2-Chip-Opel-Astra-K-1-4-Turbo-125HP-Petrol-Performance-Tuning-Box-Ver-2-/182063233160?hash=item2a63d07888:g:iBcAAOSwoudW8UVP&vxp=mtr

Nekako mi ne gre v glavo, da dosežeš 15-20% večjo moč in navor ob 5-10% manjši porabi.
Ali je v reklami sploh kaj resnice, ali je vse sama laž?

Hvala in LP
A lahko prihodnjič malo poiščeš (in ne kršiš pravilnika) :evil: ? O tem je bilo že ogromno govora in spet jovo na novo. :twisted: Sem združil.

Test in primerjava


esem, se opravičujem, sem nov na forumu, pa ga kdaj tud kej polomm, bom probu pazt.

Ali je kdo kje zasledil kakšen neodvisni test za takole škatlico?

Na tole ne morem, pravi da nimam pravic:
http://www.avtomobilizem.com/forum/mcp.php?i=main&f=8&t=97426&mode=topic_view
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a esem Če maj 12, 2016 1:58 pm

Ni problema

Se opravičujem, sem dal "modovski" link
Ta je pravi - test in primerjava
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov