Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
uros_r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: So sep 14, 2002 11:29 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a uros_r Po nov 07, 2011 11:39 pm

Mi lahko kdo napiše cene za sprednja dva diska za vw corrado g60 (280x22) 4x100
Najraje ATE power disc, Brembo blanks ali max, oziroma nekaj v tem smislu, bo pa najbrž v eni od teh kombinaciji fritech, ferodo ds3000, ebc yellow stuff.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo To nov 08, 2011 9:15 am

uros_r je napisal/-a:Mi lahko kdo napiše cene za sprednja dva diska za vw corrado g60 (280x22) 4x100
Najraje ATE power disc, Brembo blanks ali max, oziroma nekaj v tem smislu, bo pa najbrž v eni od teh kombinaciji fritech, ferodo ds3000, ebc yellow stuff.

Power diskov za tega corradota ni, samo navadni ATE. Na Brembota pozabi.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a lizard To nov 08, 2011 6:21 pm

Mislim pa da dobiš Brembo Sport Line za Corrada, ki pa so načeloma eni bojših (sicer tudi dražjih) športnih diskov.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe jun 21, 2013 10:50 pm

Zdravo

Mene pa zanima kje je vzrok, da površina diska ni lepa svetla.... mogoče pretrde ploščice in zažigajo material.... zavore mi nikoli niso cvilile.

Je pa vidna tudi rja (prisotna je na obeh straneh diska) in sega 1,5cm pod zavorne ploščice... ploščice na teh mestih odžira hitreje.

Diski so TRW za ploščice pa ne morem pogledati, ker so napisi zdrsani.

Hvala za odgovore.

Lp.

Darko
Priponke
Slika - zavore - 21.06.2013 - 0.jpg
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 21, 2013 11:04 pm

Nepravilno naleganje ploščic na disk.Vodila spucat do čistega, namazat z bakreno mastjo,pa bo. Če pa ne bo...pa nove diske in ploščice gor.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a fare So jun 22, 2013 10:59 am

A uporablja kdo ATE diske+ploščice? Pa poznate to zadevo, tako mnenje prosim. lp.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a virtuoso89 So jun 22, 2013 11:06 am

Imel na prejšnjem avtu in bil zelo zadovoljen. Zdaj se pri trenutnem približuje menjava diskov in ploščic in bom verjetno isto vzel.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a TrijoAdijo So jun 22, 2013 11:07 am

fare je napisal/-a:A uporablja kdo ATE diske+ploščice? Pa poznate to zadevo, tako mnenje prosim. lp.


Uporabljam ;)

Lahko rečem samo, da je to to :) Ne montiram več nič drugega.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a INFINITI So jun 22, 2013 12:02 pm

Kdo probal ATE POWER DISC + ATE CERAMIC kombinacijo?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo So jun 22, 2013 4:56 pm

INFINITI je napisal/-a:Kdo probal ATE POWER DISC + ATE CERAMIC kombinacijo?

Jaz sem imel na passatu power diske pa navadne ate ploščice in sem bil zelo zadovoljen.
Sem pa prodal precej ATE kompletov s power diski in keramičnimi ploščicami in lahko povem da so bili vsi zelo zadovoljni.
Edino kar je morda malce slaba stran power diskov je to, da so malce mehkejši od navadnih pa jih malce hitreje pobere.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a NoFear85 So jun 22, 2013 6:34 pm

sam imam na avtu ATE power diske in ATE ceramic ploscice, to je to, dobitna kombinacija
 
Uporabniški avatar
alesdrolec
Uporabnik
 
Prispevkov: 841
Pridružen: Pe maj 18, 2007 6:17 am
Kraj: Kamnik

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a alesdrolec So jun 22, 2013 9:05 pm

ATE je vreden svojga dnarja mel na prejšnjem avtu ATE navadne diske pa ATE ceramic ploščice fina zadeva ampak če se gre pa bolj v "ekstreme" da hočeš mal več od bremze je pa zame tarox
pru pa drug šus ne prime tko k bi mogl ampak k so mal segrete pol pa sam pomislš da boš zabremzu pa si na sprednji šipi
je pa cena primerna temu :D
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a INFINITI So jun 22, 2013 11:06 pm

Hvala za odgovore.
Sam drugače razmišljem že sedaj ko bo treba kaj menjat, pa za superba niti ne iščem neko ful ultra varianto, samo te power so mi padli v oči, ker mi gre na živce, ko so diski zaliti od vode in je tisti moment ko zavora še ne prime ko je film vode na njih, pa z temi diski ne prihaja do teh težav.


@ hippo kako pa je kaj z zvokom pri zaviranju - se spomnim da sem imel že podobno zadevo od EBC, kjer so tudi "narezani" diski in je ružilo v smilu, da se je slišalo kako ploščice drsijo preko utorov - pač tipičen zvok se mi je zdel.

Če lahko mi prosim pošlji še ceno na ZS za SUperb karavan TDI sprednje zavore - diski + ploščice; navadne ATE, pa te power & ceramic. MIslim da so 312 mm premer.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a hippo Če jul 11, 2013 10:59 am

INFINITI je napisal/-a:@ hippo kako pa je kaj z zvokom pri zaviranju - se spomnim da sem imel že podobno zadevo od EBC, kjer so tudi "narezani" diski in je ružilo v smilu, da se je slišalo kako ploščice drsijo preko utorov - pač tipičen zvok se mi je zdel.

Če lahko mi prosim pošlji še ceno na ZS za SUperb karavan TDI sprednje zavore - diski + ploščice; navadne ATE, pa te power & ceramic. MIslim da so 312 mm premer.

Pri power diskih se pri močenjšem zaviranju se sliši tak šum, ruži. Pač na to se moraš navadit. Pri nežnem zaviranju tega skoraj ni.
Mi lahko prosim daš malo več podatkov o avtu na zs? Če bi pa lahko dobil PR številke za zavore sva pa zmagala. :tomidelej:
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a Scorp84 Če jul 11, 2013 11:27 am

Sam sem imel ATE diske in ploščice; decembra lani se mi je zgodila neljuba nezgoda, da so se mi zamerili. Ko je bilo zunaj precej pod lediščem -15 stopinj, sem pri 50 km/h ne preveč pretirano močneje zavrl in mi je avto samo od sebe zaneslo v ograjo. Seveda je prišla policija, napisala kazen zaradi neprilagojene vožnje itd... Avto je na srečo bil samo estetsko poškodovan, ker je spredaj skoraj sama plastika, izjema pokrov avtomobila. No na koncu sem imel stroške popravila in kazen vse skupaj okoli 900 evrov, pa še kazenske točke...
Popravim avto, je že takoj na vrsti tehnični pregled in ga avto ne opravi zaradi razlike v zaviranju. Tudi 50% je šlo v razliki v zaviranju, ko so se pregrevale, je šlo sam še slabše. Takoj mi je bilo jasno, zakaj me je zaneslo. Pa čeprav je policija napisala, da je na cesti bil led... Ampak noben drug avto ni odletel.
Na koncu po preverjanju je izpadlo, da nekaj ni ok z diski in ploščicami. Čeljust je bila ok, po menjavi z eno japonsko firmo, avto opravi tehnični bp. Tako da mene ate ne vidi več.
Sicer so ate diska in ploščice brusili in so dosegli 25-30% razliko v zaviranju, ampak je še vedno bilo preveč razlike. S tem da sem use skupaj, komaj 15 tisoč naredil z njimi in na zunaj zgledajo kot nove in neobrabljene, se to nebi smelo zgoditi. Verjamem da gre za defektni material, sam po taki izkušnji se jih bom izogibal.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a abbe Če jul 11, 2013 12:10 pm

Scorp84 je napisal/-a:Sam sem imel ATE diske in ploščice; decembra lani se mi je zgodila neljuba nezgoda, da so se mi zamerili. Ko je bilo zunaj precej pod lediščem -15 stopinj, sem pri 50 km/h ne preveč pretirano močneje zavrl in mi je avto samo od sebe zaneslo v ograjo. Seveda je prišla policija, napisala kazen zaradi neprilagojene vožnje itd... Avto je na srečo bil samo estetsko poškodovan, ker je spredaj skoraj sama plastika, izjema pokrov avtomobila. No na koncu sem imel stroške popravila in kazen vse skupaj okoli 900 evrov, pa še kazenske točke...
Popravim avto, je že takoj na vrsti tehnični pregled in ga avto ne opravi zaradi razlike v zaviranju. Tudi 50% je šlo v razliki v zaviranju, ko so se pregrevale, je šlo sam še slabše. Takoj mi je bilo jasno, zakaj me je zaneslo. Pa čeprav je policija napisala, da je na cesti bil led... Ampak noben drug avto ni odletel.
Na koncu po preverjanju je izpadlo, da nekaj ni ok z diski in ploščicami. Čeljust je bila ok, po menjavi z eno japonsko firmo, avto opravi tehnični bp. Tako da mene ate ne vidi več.
Sicer so ate diska in ploščice brusili in so dosegli 25-30% razliko v zaviranju, ampak je še vedno bilo preveč razlike. S tem da sem use skupaj, komaj 15 tisoč naredil z njimi in na zunaj zgledajo kot nove in neobrabljene, se to nebi smelo zgoditi. Verjamem da gre za defektni material, sam po taki izkušnji se jih bom izogibal.


kera neumesna,brez zamere.
kaj majo tu ploščice pa diski?
nič.ni bilo montirano dobro,če se je ena stran pregrevala se je seveda ploščica uničila in potem tam ne zavira več dobro,pa ti brušenje nič ne pomaga,če se spremeni struktura materjala.
vprašanje je zakaj se je ena stran pregrevala druga pa ne.verjetno nestrokovna montaža.
tolko je stvari ki uplivajo na delovanje zavor da je težka kar takoj reči da so bli diski slabi.poj bi bla oba slaba ne samo en.če te je zaneslo v eno stran je nekaj bilo narobe z vodili,čeljustjo,ležiščem,zavorno cevjo....
Ni vse res kar napišem
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a Scorp84 Če jul 11, 2013 3:24 pm

Ugradili so tam kjer sem kupil, firme ne bom omenjal, prodajajo pa servesirajo mercedes. Tako da dvomim da je bila nestrokovna montaza. Glede na to da je šel 2x čez valjer, po ugradnji je bilo ok in tudi na tehničnem. Torej eno leto in pol je bilo use ok. Glede na to, da je čeljust ok in po menjavi spet enakomerno zavira, je napaka s strani ate.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a abbe Če jul 11, 2013 9:14 pm

Scorp84 je napisal/-a:Ugradili so tam kjer sem kupil, firme ne bom omenjal, prodajajo pa servesirajo mercedes. Tako da dvomim da je bila nestrokovna montaza. Glede na to da je šel 2x čez valjer, po ugradnji je bilo ok in tudi na tehničnem. Torej eno leto in pol je bilo use ok. Glede na to, da je čeljust ok in po menjavi spet enakomerno zavira, je napaka s strani ate.


glej nebom pametoval,vendar en disk ne more biti zanič drugi pa dober oz 2 ploščice,če pa vse pride iz iste serije iz istega traku.
to da tam servivirajo mercedeze ne pomeni nič,tudi to da je po vgradnji bilo z zavorami vse ok ne pomeni nič.
lahko da je na eni strani bilo slabše spucano ali pa je bil batek zaštekan ali pa kakšna gumice počena in se je čez čas zadeva poslabšala in pač si mel to smolo da je to bilo ravno na tisti strani kjer je bil led al kakor kol.
še nikol nisem slišal da bi ena stran zavirala slabše kot druga zaradi diskou ali ploščic če le te (niso bile prežgane ali kakor koli drugače uničene).
Ni vse res kar napišem
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a Scorp84 Če jul 11, 2013 11:46 pm

ja lej kaj naj recem. Ce so sami v servisu rekli da je material zanic, ker na zavornem sistemu ni napake. Po menjavi vsega tega , pa kr dela normalno? ce bi bilo kaj na zavornem sistemu bi se ze poznalo na novih zavorah, da ni ista zavorna sila? Kajti na sistemu niso nic delali, ker ko so dali nove zavore, je use bilo ok. In naslednji dan na tehnicnem isto.
Kot sem rekel po brusenju diska in ploscic ate je bilo boljse, ampak se vedno je bila razlika. Pac meni nespremenljiva. Pa avto nikoli ne gonim po magistrali, da bi zavore skuril. Ker se vecinoma po avtocesti vozim... zdaj pac po svoje razlagaj, ker za mene je konec debate. Pa tudi ce je iz istega traku, ni nujno da je standard isti. Torej se avti nebi smeli kvariti ce so iz iste serije, ker se enmu sploh ne kvari avto?
Ne recem da so ate diski slabi, ampak pac sem imel smolo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Zavorni diski in disk ploščice

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jul 17, 2013 8:00 am

Scorp84 je napisal/-a:Ugradili so tam kjer sem kupil, firme ne bom omenjal, prodajajo pa servesirajo mercedes. Tako da dvomim da je bila nestrokovna montaza. Glede na to da je šel 2x čez valjer, po ugradnji je bilo ok in tudi na tehničnem. Torej eno leto in pol je bilo use ok. Glede na to, da je čeljust ok in po menjavi spet enakomerno zavira, je napaka s strani ate.


Prej bi rekel,da je napaka na strani vgrajevalca. Verjetno klasika: Bremze zmontirat v 15-ih minutah, vodil in naležnih površin pa nič očistit. Ko pa ploščica na vodilu zašteka,je pa vse drugo krivo...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov