Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a Gigi21 Pe avg 31, 2012 3:51 am

Zanima me a se da glede cipa se kej vec konjev dobit na kaksen drug nacin naprimer avspuh ? Itd
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a Gigi21 Pe avg 31, 2012 4:18 am

Zgresil sem temo prosim admina naj prestavi v tuning se opravicujem:)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe Pe avg 31, 2012 9:25 pm

blo bi dobr ce bi napisal ker motor mas ker avto.....
Ni vse res kar napišem
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a Gigi21 So sep 01, 2012 11:41 am

Vectra c 2.2dti 2003 letnik :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe So sep 01, 2012 11:55 am

hm.ce so motorji zanesljivi lahko das vecji turbo gor pa bos dobu neki konjeu več seveda z ustrezno mapo pa če bosch pumpa pa sobe se majo tok rezerve da lahko več goriva brizgajao.lah daš pa tut večje šobe gor pa če se da dobit tut močnejšo/večjo pumpo.
z izpuhom neboš nič pridobil..
Ni vse res kar napišem
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a Gigi21 So sep 01, 2012 3:23 pm

Ja za motor ti nemorm garantirat a je vzdrzn ali ne mislm da bi biu kr vzdrzn kolk bi biu kej ta poseg?:)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe Ne sep 02, 2012 10:12 pm

teli motorji so mel neke okvare na elektroniki od bosch pumpe če se ne motm.no to neki nebi na tuning vplival sam vseen.
kok kj stane pa nevem.odvisn kok se kj znajdeš pa kok znaš kj sam pošraubat.
za ople nc neznam povedat najbol da ksn opel forum pogledas pa mal povprašaš tm bojo več znal povedat
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a tristan01 Po sep 03, 2012 7:40 am

abbe je napisal/-a:teli motorji so mel neke okvare na elektroniki od bosch pumpe če se ne motm.no to neki nebi na tuning vplival sam vseen.
kok kj stane pa nevem.odvisn kok se kj znajdeš pa kok znaš kj sam pošraubat.
za ople nc neznam povedat najbol da ksn opel forum pogledas pa mal povprašaš tm bojo več znal povedat


Abbe bi bilo pošteno da povemo avtorju te teme, da bo takšna predelava presegla vrednost Vectre. Tile avtomobili so že skoraj smešno poceni. Potem pa menjava turbine, druge šobe, remap... pa si hitro blizu dveh tisočakov. Ko bomo prišli do pogovora o denarju bo hitro konec vsega. Še vedno najcenejši konji pridejo z optimizacijo motorne elektronike (chip tuning). Vsak resen in kvaliteten poseg bo za sabo potegnil precej večje stroške.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe Po sep 03, 2012 8:27 am

no ja sam vseeno ne rabimo biti tako črnogledi.saj vdernost vozila nia veze s ceno predelave.nekaeri vložijo v avto 2x večjo vrednost le tega pa se ne obremenjujejo(tudi jaz se ne.meni je to kot hobi.nekod drogo,alkohol,gambling,nekod v avto)
sj pravm najprej se je treba pozanimat kok lahko iz sebe da vn pumpa pa e se da dat gor veje šobe.če se da potem se pač samo turbo predela(se naredi hibrid,večji sesalni del9 cena za kaj takega je cca 350 eur potem pa se nardi še mapo za nekih 300 do 400eur pa ma lahko ksnih 20-25 konjeu več.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a tristan01 Po sep 03, 2012 11:08 am

abbe je napisal/-a:no ja sam vseeno ne rabimo biti tako črnogledi.saj vdernost vozila nia veze s ceno predelave.nekaeri vložijo v avto 2x večjo vrednost le tega pa se ne obremenjujejo(tudi jaz se ne.meni je to kot hobi.nekod drogo,alkohol,gambling,nekod v avto)
sj pravm najprej se je treba pozanimat kok lahko iz sebe da vn pumpa pa e se da dat gor veje šobe.če se da potem se pač samo turbo predela(se naredi hibrid,večji sesalni del9 cena za kaj takega je cca 350 eur potem pa se nardi še mapo za nekih 300 do 400eur pa ma lahko ksnih 20-25 konjeu več.


Se čisto strinjam s tabo Abbe, ampak nekateri se ne zavedajo v kaj se podajajo. Nisem črnogled, čeprav je morda moj post deloval nemotivacijsko. Sem vedno zagovarjal realen pogled na situacijo. Zmotilo pa me je ravno tisto kar si sedaj dopolnil - ocena stroškov predelave. Tule se pogovarjamo o kupu spremeb v motorju, večina pa si ne zna niti predstavljati koliko dela, znanja in denarja je treba v tak projekt vložiti. Že če tole narediš kar si omenil, ob tem preventivno menjaš še zobati jermen, napenjalce, olje in tistih nekaj malenkosti ki k takem servisu spadajo je samo material krepko čez tisočaka. Če človek zna kaj sam postoriti okrog motorja je dobro, drugače bo treba plačati še nekoga ki bo vse skupaj sestavil... Hitro pridemo do vrednosti avtomobila, pa do modifikacije npr. podvozja in zavor ki jih je prav tako smotrno narediti še prišla nisva.

Manjšina nas je takšnih ki so nam avtomobili hobi in smo pripravljeni v ta hobi vlagat tudi velike vsote. Večina pa si tega ne more ali ne želi privoščiti. Zato je tudi prav, da ob takem vprašanju osvetlimo še finančno plat posega. Konec koncev če naredimo celo doktorsko nalogo kje tunati novega Audija ali BMW za 50.000+ EUR in ali se bolj splača to početi pri no name firmi ali priznanem tunerju... pa še to za razliko v vložku dobrega stotaka, kar je ob nakupu avtomobila že absurdno majhen znesek... Zakaj nebi še pri precej bolj korenitem posegu zadeve obravnavali v celoti? Morda bo koga taka debata odvrnila od projekta, tisti ki se ga bo vseeno lotil, pa čeprav laik s tega področja bo vsaj vedel v kaj se spušča in na kakšne težave ali stroške ob tem računati.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a _T_O_M_O_ Po sep 03, 2012 3:59 pm

abbe je napisal/-a:hm.ce so motorji zanesljivi lahko das vecji turbo gor pa bos dobu neki konjeu več seveda z ustrezno mapo pa če bosch pumpa pa sobe se majo tok rezerve da lahko več goriva brizgajao.lah daš pa tut večje šobe gor pa če se da dobit tut močnejšo/večjo pumpo.
z izpuhom neboš nič pridobil..


A ni tako da z zamenjavo izpušnega kolektorja, pridobiš kar nekaj moči pri motorjih, ki so turbinsko polnjeni, medtem ko je pri atmosferskih ta pridobitev moči manjša? (moja razlaga, ker z zamenjavo izpušnega kolektorja z bolj pretočnim, povečamo hitrost izpušnih plinov in se tako turbina lažje in hitreje zavrti ter posledično bolj polni, ker porabi manj energije za potiskanje izpuhov v izpuh??? Sprašujem ker sem to nekje enkrat prebral in me zanima ali je res, ne ker bi rad kogarkoli sedaj podjeba**al ali pa komu pametoval. Prosim da me kak strokovnjak popravi, ali pa vse skupaj bolje razloži. Vprašanje se nanaša tako na dizelske kot bencinske motorje.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe Po sep 03, 2012 9:39 pm

kar nekaj turbin je tako sestavljenih da je izpusni kolektor in izpusni del turbine iz enega kosa.
sicer sem jaz bolj govoril o izpuhu za turbino...
to da turbina bolj polni (če je mišljeno več tlaka) nima veze ker je tlak neodvisno reguliran za strani "n75" in ga mamo samo tok kokr ga ecu hoče.
z boljšim kolektorjem bi mogoče dosegu manjši lag sam se poj spet pojav težava drugje.vnt turbine potrebujejo nekaj zastojnega tlaka da se jih lahko krmili uspešno kar pomeni da more biti za turbino nekak prepreka (katalizator) tako da tukaj boljši izpušni kolektor izgubi vse svoje prednosti.

p.s. to kar sm gor pisal velja zaa dizle(kle mam mal izkušenj),za bencinarje je zgodba čist drgačna tm nj pa kdo drug pove)
lahko pa da je tudi moje mišljenje napačno
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a opelboy To sep 04, 2012 9:10 am

V kratkem bom na svoji Astri(enak motor) mal modificiral izpušni sistem. Brez cat, zadnji lonec bolj odprt..Pa javim :)
Drugače se že takoj nekaj pozna, če je motor "čist". Poleg filtrov si lahko v moji temi ogledaš kaj mislim s tem ;)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a abbe To sep 04, 2012 10:22 am

ce bos neki velik dnarja v to ulagal (izpuh) potem pusti tako kot je ker ne bos pridobil nicesar...
jst sm brez cata na valjih dosegu 10 km MANJ kot s catom.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a opelboy To sep 04, 2012 4:24 pm

Ne, nekega vložka tu ne bo. Cca. 50€ za material - home made.
Glede prirastka ali izgube moči je pa čist odvisno, eni pravjo da je isto, eni da je slabš, eni pa da je boljše. Bomo vidli 8)
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Re: Kako dobiti se vec konjev pri dizlu?

Napisal/-a FireSTORM Če sep 20, 2012 1:38 pm

http://www.richardhyosunggvgt.com/GT%20 ... er%20a.jpg
Tole nalepiš na pokrovček za dolivanje goriva. Garantiranih 50 konjev več. :twisted:


No, da ne bom samo offtopic.
Kar se tiče izpuha in izgube moči. Ni važno samo da imaš kapaciteto izpušnega sistema, moraš imeti tudi kapaciteto izpušnih plinov ki zapolnijo to kapaciteto izpušnega sistema.
Izpušni plini ne zapuščajo motorja samo zato ker v zadnjem ciklu "potuje" bat gor in "tišči" pline iz motorja, ampak tudi zaradi podtlaka ki nastaja v izpušnem sistemu. Zdaj pa če je prostornina izpušnega sistema večja, je avtomatično tudi hitrost pretoka plinov počasnejša in ta podtlak začne padati in tako se motor začne dušiti z lastnimi izpušnimi plini, ker se jih ne znebi dovolj preden ponovno "pobere" novo "porcijo" goriva in zraka oz. mešanice le-teh.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov