Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
grobinov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To avg 14, 2012 10:08 am

Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a grobinov Če sep 20, 2012 3:51 pm

Oče si že 2 leti lasti rdečo Opel Insignio CDTI 130 hp, danes pa se je odločil da bo zadevo čipiral ker mu je za užitke primanjkovalo konjičkov :D

Avto je odpeljal na VS Tuning v Celje, kjer je bil avto dan na valje. Prvo presenečenje: avto je na original mapi na valjih pokazal 175 konjev :shock: , krivulja pa je baje bila zelo čudna (original slike na žalost nimam) tuner pa je razlagal da je turbina "odprta" na 16% normalno pa naj bi bilo 2.5%

Po opravljenem tuningu ima avto na dyno krivulji 196.53hp@2587 rpm in 549.9NM@2479rpm (če kdo ne verjame lahko prilepim sliko ko jo dobim v roke :D). Ne vem kaj naj si mislim vendar pa na internetu najdem podatke da naj bi 130 konjski motor dal od sebe okrog 175 konjev po tuningu.

Zanima me ali je možna napaka pri tunerju ali je avto resno namesto z 130hp prišel z 175hp in debilno mapo, končni rezultat mi je pa tak ali tako neverjeten. Mnenja?

:P
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a TOYOTA Če sep 20, 2012 4:05 pm

čudno se mi zdi, da je imel avto tolikšno moč, razen če je bil že čipan, tudi 16% in 2.5% odprta turbina so buče...prav tako je buča, da ima avto po čipanju čez 500nm navora, nekje do 400 bi še verjel več pa zagotovo ne, razen če so valji neprimerno nastavljeni....tudi 200 hp ni zdravo, tak prirastek jo škodljiv....normlna vrednosti so nekje iz 130 na cca. 160 hp in navor iz 300 na 360....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
grobinov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To avg 14, 2012 10:08 am

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a grobinov Če sep 20, 2012 4:07 pm

TOYOTA je napisal/-a:čudno se mi zdi, da je imel avto tolikšno moč, razen če je bil že čipan, tudi 16% in 2.5% odprta turbina so buče...prav tako je buča, da ima avto po čipanju čez 500nm navora, nekje do 400 bi še verjel več pa zagotovo ne, razen če so valji neprimerno nastavljeni....tudi 200 hp ni zdravo, tak prirastek jo škodljiv....normlna vrednosti so nekje iz 130 na cca. 160 hp in navor iz 300 na 360....


Avto je od novega pri družini tako da se sam od sebe verjetno ni mi je pa moč definitivno čudna, je pa očetu kazal sliko od tuninga istega motorja od včeraj ki je kazala bolj normalnih 170 konjev... bom prilepil našo sliko ko dobim v digitalni obliki
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a pskoda Če sep 20, 2012 4:51 pm

Najbolj točno boš izvedel, če boš še drugemu dal avto na valje in če bo isto oz podobno je to to
Lp
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a IgorMM Če sep 20, 2012 5:27 pm

ze na original mapi so ti valji narobe pokazali, torej ze v startu vozilo laze za 45hp
tako da tuning je fake oz podatki so fake.
kot dokazilo pojdi drugim tunerjem ki so Bolj resni in se im gre za kakovost, ne pa nateg.
sem ti ze na opelforumu priporocu kam da gres kjer bo najbol tocno pokazalo stanje pod pokrovom motorja.
mislim da boljsih in bolj tocnih valjev v slo nebos nasel.

in ce se pokaze da so fake podatkim kr vrni se v vs in zahtevi denar nazaj.
 
grobinov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To avg 14, 2012 10:08 am

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a grobinov Če sep 20, 2012 7:37 pm

IgorMM je napisal/-a:ze na original mapi so ti valji narobe pokazali, torej ze v startu vozilo laze za 45hp
tako da tuning je fake oz podatki so fake.
kot dokazilo pojdi drugim tunerjem ki so Bolj resni in se im gre za kakovost, ne pa nateg.
sem ti ze na opelforumu priporocu kam da gres kjer bo najbol tocno pokazalo stanje pod pokrovom motorja.
mislim da boljsih in bolj tocnih valjev v slo nebos nasel.

in ce se pokaze da so fake podatkim kr vrni se v vs in zahtevi denar nazaj.



Mislim da si me z nekom zamenjal ker nisem član Opel foruma mi je pa vse skupaj res sumljivo tako da bom probal "zlobirati" eno meritev pri drugem tunerju da vidim če so očeta resno nategnal al pa ma nenormalno srečo....
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a čare Če sep 20, 2012 7:43 pm

Pa je oče lastnik od nove al jo je že kdo pred njim lahko čipal? Pomoje da tunerju valji lažejo oz. ma tko nastavljene.175 konjev bi oče čutil menda.550 navora je tud mal bosa,kok ma original??300-350 nekje a?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a abbe Če sep 20, 2012 9:07 pm

a tuner ti je kr v procentih poveal kok je turbo odprt.ta pa zna an.
jst mislm da valji lazejo za teh 45 km.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a vojkostar Če sep 20, 2012 9:18 pm

se strinjam, z orginal mapo pojdi do kakega drugega tunerja, CSS vem da am nove valje za 100 jurjov, lahko probaš. je pa treba vedt da se pred vsako meritvijo nastavijo določeni parametri tudi na valjih (temperatura itd), skratka tak pogrešek je skoraj nemogoč razn če imaš napašno mašino v avtu :).
O odpiranju turbine pa tudi...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a abbe Če sep 20, 2012 10:54 pm

pa res nevem kako ma lahko dizl najvecjo moc pri cca 2500 obratih? kokr vem je najvecja moc pri cca 4000 obratih.max navor pri dizlih pa pri cca 2000 pa do nekej 3000.
Ni vse res kar napišem
 
Kani11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jan 12, 2011 8:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a Kani11 Če sep 20, 2012 11:40 pm

Če ti ni predaleč pojdi do tunerca v Novo Mesto. Tam ima Mustang Dyno, ki pa so znani po tem da so eni najbolj točnih dyno metrov na svetu...
 
dabi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: To avg 17, 2004 10:17 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a dabi Pe sep 21, 2012 6:39 am

Fora teh 2.0D motorjev pri Insignii je ta, da sta motorja 130 in 160 km ista, drug je le software. Povsem mozno je, da je imela vasa ze v startu 160 konjev. Tuning na 200+ konjev je pa pri tem motorju (tudi pri 130km verziji) nekaj povsem normalnega. Tudi najbolj priznani nemški Opel tuner EDS - Motorsport ponuja cipanje na Phase 1 (se pravi prvi stopnji) na 205 konjev in 450 Nm! Še link: http://www.eds-motorsport.de/shop/de/Opel/Insignia/20L-Diesel-A20DTH/Opel-Insignia-A20DTH-Phase1-Leistungssteigerung
1986 - Manta B GSi 16v (ITB + MS2)
1995 - Calibra Turbo (EDS PH 3.5)
2009 - Insignia V6 (EDS PH1)
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a vojkostar Pe sep 21, 2012 9:14 am

samo 550nM navora je mal huda, to majo 2,5 al ap 3.0 mašine
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a AudiFreak Pe sep 21, 2012 9:32 am

Jaz mislim, da ste po pomoti dobili 160 konjski motor. Večina novih avtov ima pa večjo moč kot je navedena. Tako bi teh 175 serijskih konjev bilo čist realnih, prav tako kot po čipanju 196 konjev.

Navor je pa zgodba zase in pa vrtljaji maksimalnega navora in maksimalne moči, ki se razlikujejo za 108 vrtljajev. :?
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a Blinder Pe sep 21, 2012 10:09 am

rata da imajo blizu max navor in moč, čeprav nevem če tudi pri original ali samo pri predelanih
http://www.google.si/imgres?hl=sl&safe= ... ,s:0,i:114
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a IgorMM Pe sep 21, 2012 12:02 pm

ista tema je bila na opel forumu sem mislim da je ista oseba tukaj pisala
kle je tema isti avto isti motor cez 200hp cez 500nm
http://www.opelforum.si/index.php/topic ... -insignia/


se orpavicujem ce ni dovoljeno linka objaviti
 
grobinov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To avg 14, 2012 10:08 am

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a grobinov Pe sep 21, 2012 3:08 pm

Zadeva je taka da Insignije jst sploh ne vozim ker imam svoj avto tako da nimam prostega dostopa do avta ker je pač igrača od očeta je pa v družini od novega, avto je bil naret po naročilu in foter ga je moral počakati da so ga dekonzervirali :D.
Mene skrbi da bi se zadeva uničila (vztrajnik, turbo), zato bom verjetno iz svojega žepa peljal avto k CSS da se tuning preveri - slučajno kdo ve koliko stane meritev na valjih pri CSS?


IgorMM je napisal/-a:ista tema je bila na opel forumu sem mislim da je ista oseba tukaj pisala
kle je tema isti avto isti motor cez 200hp cez 500nm
http://www.opelforum.si/index.php/topic ... -insignia/


se orpavicujem ce ni dovoljeno linka objaviti


Še vedno ti pravim da misliš narobe, sem prebral tisto temo, tam je človek iz Maribora, tu se gre pa za avto iz Celja pa še motor ni isti - mogoče jo je že kdo kdaj v Celju videl ker je živo rdeča in jo težko spregledaš...
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a Doche Pe sep 21, 2012 5:24 pm

Meritev na valjih: 60eur
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a peroRS Pe sep 21, 2012 6:35 pm

AudiFreak je napisal/-a:Jaz mislim, da ste po pomoti dobili 160 konjski motor.


:lol: :lol: :lol:

Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Opel Insignia tuning - zanimiva izkušnja

Napisal/-a čare Pe sep 21, 2012 7:13 pm

Tebe skrbi,in ti boš častil kontrolo??Zakaj če pa je fotru očitno vseeno.Bi pa šel nazaj do tega VS-a in zahteval naj naloži fabriški software nazaj in pa vrne denar in se potem pobral nekomu ki ve kaj počne in ne bluzi kar nekaj na pamet.Mene bolj kot tisti ohoho konji skrbi kako je mapa narejena,ker če bo karkoli zyebalo bo to zaradi slabe mape.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov