Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
rockness
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 21, 2012 8:25 pm

VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a rockness To dec 25, 2012 7:18 pm

Pozdravljeni :bow :bow :bow

Ker verjamem da so na Vašem forumu strokovnjaki, ki se spoznajo na avtomobile veliko bolj kot jaz, bi Vas lepo prosil, če bi mi lahko odgovorili na nekaj vprašanj. Kot sem že v naslovu napisal, sem lastnik 105 konjskega Golfa (letnik: 2007) z oznako motorja BXE. Avto ima sedaj 163.000 prevoženih kilometrov od tega okrog 45.000 s čipom (140KM in 320Nm navora).
V zadnjem času pa vse bolj razmišljam, da bi "šel" še nekoliko dlje, kar se tiče predelave samega motorja.
1. Kot sem že omenil, sem avto najprej odpeljal na čipanje (optimizacijo opravila AVTOELEKTRONIKA v Ljubljani).
2. Nato smo odstranili EGR ventil in "EGR cooling" in ju nadomestili z Darkside Race Pipe (link: http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/darkside-1-9-8v-pd105-2-0-16v-tdi-pd-ppd-and-cr-egr-delete-%20%20%20race-pipe.html).
3. Mehanik mi je povedal, da imajo Volkswagni, Audiji, Škode - vsi avtomobili z oznako motorja BXE (omenil je še neko drugo oznako, ki pa se je žal ne spomnim :huh: ) ležaje na glavni gredi, ki pa se pod velikimi obremenitvami začnejo luščiti, kar pa lahko popolnoma uniči motor. Zato smo ležaje nadomestili z kvalitetnejšimi (ti ležaji naj bi imeli dodan svinec?).
V zadnjem času mi je začela turbina nekoliko bolj "piskati", zato se bojim, da svoje naloge kmalu ne bo mogla več dobro opravljati (zaenkrat še vse odlično deluje). :) Ker bo kmalu potrebno turbino zamenjati, rad pa bi iz motorja iztisnil še nekoliko več konjev, sem začel razmišljati o sledečih delih:
1. Turbino bi nadomestil s turbino, ki jo lahko najdete na naslednji povezavi: http://www.turbodynamics.co.uk/shop/md505-stage-2-hybrid-turbo-for-vag-19-tdi-105bhp-engines-p-2758.html?sesid=b2c3cbdbd33f8856d89d577f34b26766
2. Sklopko bi nadometil s sklopko, ki jo lahko najdete na naslednji povezavi: http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/darkside-silent-single-mass-flywheel-clutch-kit-for-5-speed-02j-b-6-speed-02s-mk5-platform.html
3. Nazadnje bi zamenjal še šobe, ki jih najdete na naslednji povezavi: http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/1-9-8v-tdi-pd150-arl-injector-set-038-130-073-al.html
4. Ko bi vse skupaj zmontirali, bi avto odpeljal k RSR motorsport (Matjaž Ogrinc s.p.), kjer bi bila izvršena še zadnja optimizacija (gospoda Matjaža moram še kontaktirati, da se pogovorimo o podrobnostih same optimizacije).

Lepo bi Vas prosil, če bi mi lahko napisali, če imate kakšne izkušnje s podobnimi predelavami in če bi z zgoraj omenjenimi deli lahko dosegel okrog 190KM in 390Nm navora? Ali bi moral poleg zgoraj naštetih stvari zamenjati tudi kaj drugega (npr. izpušni sistem, ventile)? Še posebej pa bi rad izpostavil vprašanje v zvezi s taljenjem batov (o tem je kar veliko govora po forumih, vendar nikjer ni točno napisano: Koliko zdržijo originalni bati??) ali je nevarnost pri taki predelavi, da pride do taljenja ali pokanja batov?

Za vse odgovore se Vam že v naprej zahvaljujem.

LP
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a primozek68 To dec 25, 2012 7:41 pm

Ker verjamem da so na Vašem forumu strokovnjaki, ki se spoznajo na avtomobile


Napaka. Na tem forumu so ljudje, ki se spoznajo na dlake v jajcih, podj3bavanje drugih in pametovanje do neba.

Tvoje vprašanje: najprej pejdi do Ogrinca, pa mu recitiraj tole, kar si napisal, pa ti bo on točno povedal, kako je na stvari in koliko šuškov pripravi.

Prvi nasvet tukaj na avtomobilizmu bi bil: zavore fant, zavore, kako se boš pa ustavil? In potem 5 strani pametovanja o zavornih poteh ipd. Po 10 straneh bi se že klali glede političnih sistemov in tako v nedogled. Potem bi moderatorji lepo počistili in ostala bi tema s 3 odgovori.

Someone prove me wrong.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
rockness
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 21, 2012 8:25 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a rockness To dec 25, 2012 7:52 pm

primozek68 hvala za odgovor. ;)
Čez vse to, absolutno zavore najpomembnejši del, ki bo tudi dobil svoje mesto. :D Res upam, da ne bo prišlo do situacije, kot si opisal.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a peroRS To dec 25, 2012 8:05 pm

primozek68 je napisal/-a:
Ker verjamem da so na Vašem forumu strokovnjaki, ki se spoznajo na avtomobile


Napaka. Na tem forumu so ljudje, ki se spoznajo na dlake v jajcih, podj3bavanje drugih in pametovanje do neba.


:lol: :lol: :lol:

Tvoje vprašanje: najprej pejdi do Ogrinca, pa mu recitiraj tole, kar si napisal, pa ti bo on točno povedal, kako je na stvari in koliko šuškov pripravi.


x2
Upam, da si pripravljen investirati nekaj tisočakov :D
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a arijan To dec 25, 2012 8:08 pm

Glede na koliko denarja boš zmetal za te stvari in koliko bo še potrebno, a ne bi raje kupil kakšnega gti-ja?
Maš podvozje prilagojeno, več konjev, pa vsaj veš da kar je notri mora zdržat :D

Drugače pa srečno pri predelavi...
 
rockness
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 21, 2012 8:25 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a rockness To dec 25, 2012 8:11 pm

Upam da bo investicija dovolj visoka, da se bo avto "zavrtel" čez 4500rpm po ravnini. =P
Še najbolj me pa tukej skrbijo bati (taljenje, pokanje). Zelo bi biu hvaležen, če bi mi kdo znal povedat, kolk je nevarnost tega. :huh:
 
rockness
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 21, 2012 8:25 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a rockness To dec 25, 2012 8:15 pm

arijan je napisal/-a:Glede na koliko denarja boš zmetal za te stvari in koliko bo še potrebno, a ne bi raje kupil kakšnega gti-ja?
Maš podvozje prilagojeno, več konjev, pa vsaj veš da kar je notri mora zdržat :D

Drugače pa srečno pri predelavi...


Po mojem mnenju je podvozje dovolj prilagojeno:
H&R podvozje (-35mm)
H&R sprednji in zadnji roll bari
CSR strut bar
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a ludbe Če jan 10, 2013 2:14 pm

nč se ne bodo bati talili, mal poglej po tujih forumih. Fantje furajo po 240km in še več na original batih.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 10, 2013 3:00 pm

Racionalno gledano takšna predelava nima nobenega smisla, ker lahko prodaš ta avto in za teh par dodatnih tisočakov kupiš recimo 6-ko 2.0 TDI, pa si s čipanjem že na 170 ali več konjih, s tem da ne boš v strahu, da ti kaj odpove. Po drugi strani bi se pa tudi sam z veseljem lotil takšnega projekta (če bi dobil na lotu)! =P Če se odločiš za predelavo, PROSIM predstavi vse skupaj na forumu! ;)

Sam bi na tvoj seznam dodal še LSD, ker drugače se mi zdi nesmiselno imet toliko moči oz. predvsem navora. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a abbe Če jan 10, 2013 3:35 pm

190 km pa cca 400 nm je realna števila.
nevem pa kaj bo menjalnik mel za povedat čez navor.
turbino bi ti lahko zložili na turbine.si , kar bi te prišlo cca 500 eur.ta v linku je verjetno več kot 1000 eur
je pa rsr definitivno pravi naslov za predelavo mape.
Ni vse res kar napišem
 
rockness
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 21, 2012 8:25 pm

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a rockness Po jan 14, 2013 9:21 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Racionalno gledano takšna predelava nima nobenega smisla, ker lahko prodaš ta avto in za teh par dodatnih tisočakov kupiš recimo 6-ko 2.0 TDI, pa si s čipanjem že na 170 ali več konjih, s tem da ne boš v strahu, da ti kaj odpove. Po drugi strani bi se pa tudi sam z veseljem lotil takšnega projekta (če bi dobil na lotu)! =P Če se odločiš za predelavo, PROSIM predstavi vse skupaj na forumu! ;)

Sam bi na tvoj seznam dodal še LSD, ker drugače se mi zdi nesmiselno imet toliko moči oz. predvsem navora. ;)


Hehe...ja sej to mi vsak reče...samo kaj pa vem...6-tka mi nekak ne potegne...sej je lep avto in vse...samo na svojga sm velik vložu tut na zunanjost...ETABETA 19" ...H&R montizerji res lepo vse povežejo med sabo... :D =P

Res je tut, da ma avto 1.9 8v mašino...že Matjaž je reku, da škoda neki pretiravat...in da se ne splača dajat GT20 turbino gor, ker pod nizkimi obrati nebo nikamr vlekl...avto bi bil dejansko "na sami nafti" z ogromnim črnim oblakom za sabo... =P ...sej nad 4000 obrati bi to začel "trgat" :DDD ...sam vse pa tut ni v tem...tak da nakonc mi je svetoval, da zmontiram GT17 turbino z neko močnejšo sklopko, ki pa bi bla sicer z dvomasnim vtrajnikom...ker enomasna nebo zadost "blažila" vibracij...sam se sicer nism nikol pelu z avtom, ki bi mel enomasni vztrajnik, samo Matjažu verjamem na besedo... ;)

Tk da plan je zaenkrat tak: enkrat aprila pridejo šobe, junija sklopka, julij al pa avgust pa turbina...končn rezultat UPAM da bo 180-190KM, navor bomo pa še vidl kakšna bo sklopka (upam da okrog 400-410Nm).
PS: registracija in zavarovanje bo še zmer za 1.9 105KM... :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a ~toMmy~ Po jan 14, 2013 9:40 pm

No, ne pozabi predstavit tukaj! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a pskoda Po jan 14, 2013 10:11 pm

rockness je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Racionalno gledano takšna predelava nima nobenega smisla, ker lahko prodaš ta avto in za teh par dodatnih tisočakov kupiš recimo 6-ko 2.0 TDI, pa si s čipanjem že na 170 ali več konjih, s tem da ne boš v strahu, da ti kaj odpove. Po drugi strani bi se pa tudi sam z veseljem lotil takšnega projekta (če bi dobil na lotu)! =P Če se odločiš za predelavo, PROSIM predstavi vse skupaj na forumu! ;)

Sam bi na tvoj seznam dodal še LSD, ker drugače se mi zdi nesmiselno imet toliko moči oz. predvsem navora. ;)


Hehe...ja sej to mi vsak reče...samo kaj pa vem...6-tka mi nekak ne potegne...sej je lep avto in vse...samo na svojga sm velik vložu tut na zunanjost...ETABETA 19" ...H&R montizerji res lepo vse povežejo med sabo... :D =P

Res je tut, da ma avto 1.9 8v mašino...že Matjaž je reku, da škoda neki pretiravat...in da se ne splača dajat GT20 turbino gor, ker pod nizkimi obrati nebo nikamr vlekl...avto bi bil dejansko "na sami nafti" z ogromnim črnim oblakom za sabo... =P ...sej nad 4000 obrati bi to začel "trgat" :DDD ...sam vse pa tut ni v tem...tak da nakonc mi je svetoval, da zmontiram GT17 turbino z neko močnejšo sklopko, ki pa bi bla sicer z dvomasnim vtrajnikom...ker enomasna nebo zadost "blažila" vibracij...sam se sicer nism nikol pelu z avtom, ki bi mel enomasni vztrajnik, samo Matjažu verjamem na besedo... ;)

Tk da plan je zaenkrat tak: enkrat aprila pridejo šobe, junija sklopka, julij al pa avgust pa turbina...končn rezultat UPAM da bo 180-190KM, navor bomo pa še vidl kakšna bo sklopka (upam da okrog 400-410Nm).
PS: registracija in zavarovanje bo še zmer za 1.9 105KM... :lol: :lol:


Dokler te ne bo policaj dobil na veliko prekoračeni hitrosti in te bo dal na izredni tehnični
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a abbe Po jan 14, 2013 10:47 pm

kjer mu seveda ne bodo mogli dokazati popolnoma ničesar,ker se nič ne bo vidlo navzven.čisto nič
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a pskoda Po jan 14, 2013 10:51 pm

Ne sekiraj se ti za polcaje, ker oni itak ne gledajo pod havbo ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a abbe Po jan 14, 2013 10:56 pm

kar hočem povedat je da se predelav ne bo vidlo.tut tisti tm na tehničnem ne bojo vidl nič
šob se ne vidi.ic je že v orginalu tavelik ga ne bo treba predelovat,izpuh bo tut ok,sklopke se ne vidi.edino turbo se bo vidu,ki pa nebo toliko večji da bo kdo posmu,pa tut če je težko kar kol dokazat.
a testiranih valjev v slo ni,tako da tut s tem nebo nič.
to je kar se avta tiče.
kazen bo pa dobil v vsakem primeru,ker če te enkrat policija na tehničnega zvleče bojo uni tm že neki najdl da boš kazn dobu.
sam dvoim da te bo kdo vleku na tehničnega,če bo na videz z vozilom vse ok.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a pskoda Po jan 14, 2013 11:02 pm

Pol so pa še uradni servisi...sj nima veze zame je itak vsen :)
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a abbe Po jan 14, 2013 11:09 pm

uradni servisi?
nisem se slisal.
ti ocitno neki ves o tem pa skrivas. razlozi malo?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a esem Po jan 14, 2013 11:37 pm

Verjetno je mišljeno, da ti na uradnem servisu pogledajo, kakšen software je notri - originalen ali ne? To sicer velja za kogarkoli, zato bi bilo dobro vedet, ali je to možno ali ne?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VW Golf 1.9 tdi (BXE) 2007 - tuning

Napisal/-a abbe To jan 15, 2013 8:19 am

po parametrih se takoj vidi a je vozilo čipano ali ne.
na merilnem bloku 11,če govorimo o vag grupi tdi.
amapk to je tezko tko rečt kot dokaz.
drugače se pa tud po zapisih oz prepisih da vidt kolikokokrat je blo nekaj spremenjeno.sam tut to je tko tko.
da se pa.sam še vseeno ne more bit dokaz da je čipan,ker nevem če se vidi kaj je blo spremenjeno.
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov