Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a abbe Ne jan 26, 2014 8:50 pm

thaking je napisal/-a:Se pravi ima 4x4 valje ? A si ziher ?

Ja nobeden nič ne pove, vsi neki ugibate in teoretizirate in pa vsak svoje hvali..


ja sem prepričan,mislm od ke tak dvom v to ko da avtoelektronika boga za falus prjela z valji ki jih imajo in so edini v slo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a thaking Ne jan 26, 2014 9:01 pm

Ja tako se govori po forumih, spet drugi pa da naredijo za 100€ enako delo, potem pa komu verjeti.

Seveda vsakdo bo hvalil svoje :shock:
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a hippo Po jan 27, 2014 2:23 pm

CSS rabi več kot 2 uri, da naredi vse kar pač naredi. To pa zato, ker naredijo vse tako kot mora biti. No, saj tisti, ki ste bili tam veste kako to gre.
Zakaj je razlika v ceni med CSS in AE? Pri AE še nisem bil, poznam pa nekoga, ki je tam delal. Bom povedal takole: cene imajo take kot so zato, ker ljudje to plačajo. So zato boljši? I don't think so...
Pa še glede valjev: kolikor je meni znano so meritve na valjih pri CSS-u že vključene v ceno, kar pomeni da so praktično edini v SLO, ki za ta denar dejansko naredijo stvari po PS-u. Ostalim se pač ne da mal fizično pomatrat, raje samo preko kompa delajo.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a kljukec Po jan 27, 2014 8:21 pm

hippo je napisal/-a:CSS rabi več kot 2 uri, da naredi vse kar pač naredi. To pa zato, ker naredijo vse tako kot mora biti. No, saj tisti, ki ste bili tam veste kako to gre.
Zakaj je razlika v ceni med CSS in AE? Pri AE še nisem bil, poznam pa nekoga, ki je tam delal. Bom povedal takole: cene imajo take kot so zato, ker ljudje to plačajo. So zato boljši? I don't think so...
Pa še glede valjev: kolikor je meni znano so meritve na valjih pri CSS-u že vključene v ceno, kar pomeni da so praktično edini v SLO, ki za ta denar dejansko naredijo stvari po PS-u. Ostalim se pač ne da mal fizično pomatrat, raje samo preko kompa delajo.

kje je ta meja praviš, da css ne more spustiti cene??
AE ima navite cene proti css-u, css pa proti tunerjem z bolhe pa smo tam
fantje, ki šraufajo avte imajo dobro urno postavko in to je dejstvo - sem prepričan, da jim ostane mnogo več kot delavcem v tovarni ;)
sem pa že večkrat povedal ljudje pljuvajo po neznanem, in pri tunanju hvalijo kjer so bili ;)
Jst lahko vse, kjer sem bil pohvalim, kljub temu, da avtomobili valerjev niso videli (enkrat sem dobil izpis predhodnika) in da sem 1. dokazano ostal zaradi čipanja na cesti
Res je fenomen, da je dražje vedno boljše pri čipanju, in ta fenomen se je pojavljal tudi pri trgovinah - ala Mercator. Vse je v marketingu, kar sta na tem primeru pokazala hofer in lidl - kar naenkrat je možna tudi poceni kvaliteta. Tuning pa ima dober mrežni marketing - podobno uspelu tudi tistim, ki čipajo za 250-350 eur;)
Meni se zdi bistveno, da avto bolj potegne, je enaka ali nižja poraba ob enaki vožnji, ter da če pride do težav, da te tuner sprejme in zadevo popravi - vrnil ti denarja prav gotovo ne bo ;)
lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a hippo Po jan 27, 2014 9:00 pm

@kljukec: čudi me, da pri tolikih postih take pišeš...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a thaking Po jan 27, 2014 9:01 pm

kljukec je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:CSS rabi več kot 2 uri, da naredi vse kar pač naredi. To pa zato, ker naredijo vse tako kot mora biti. No, saj tisti, ki ste bili tam veste kako to gre.
Zakaj je razlika v ceni med CSS in AE? Pri AE še nisem bil, poznam pa nekoga, ki je tam delal. Bom povedal takole: cene imajo take kot so zato, ker ljudje to plačajo. So zato boljši? I don't think so...
Pa še glede valjev: kolikor je meni znano so meritve na valjih pri CSS-u že vključene v ceno, kar pomeni da so praktično edini v SLO, ki za ta denar dejansko naredijo stvari po PS-u. Ostalim se pač ne da mal fizično pomatrat, raje samo preko kompa delajo.

kje je ta meja praviš, da css ne more spustiti cene??
AE ima navite cene proti css-u, css pa proti tunerjem z bolhe pa smo tam
fantje, ki šraufajo avte imajo dobro urno postavko in to je dejstvo - sem prepričan, da jim ostane mnogo več kot delavcem v tovarni ;)
sem pa že večkrat povedal ljudje pljuvajo po neznanem, in pri tunanju hvalijo kjer so bili ;)
Jst lahko vse, kjer sem bil pohvalim, kljub temu, da avtomobili valerjev niso videli (enkrat sem dobil izpis predhodnika) in da sem 1. dokazano ostal zaradi čipanja na cesti
Res je fenomen, da je dražje vedno boljše pri čipanju, in ta fenomen se je pojavljal tudi pri trgovinah - ala Mercator. Vse je v marketingu, kar sta na tem primeru pokazala hofer in lidl - kar naenkrat je možna tudi poceni kvaliteta. Tuning pa ima dober mrežni marketing - podobno uspelu tudi tistim, ki čipajo za 250-350 eur;)
Meni se zdi bistveno, da avto bolj potegne, je enaka ali nižja poraba ob enaki vožnji, ter da če pride do težav, da te tuner sprejme in zadevo popravi - vrnil ti denarja prav gotovo ne bo ;)
lp


Potegne že, za koliko časa... :roll: :roll: :arrow:
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a kljukec To jan 28, 2014 6:18 pm

hippo je napisal/-a:@kljukec: čudi me, da pri tolikih postih take pišeš...

hočem samo povedati, da je pri tuningu ustvarjen neke vrste monopol in to zaradi strahu
tudi sam se zatekam k bolj znanim tunerjem, to pa zato, ker mi je nabava avta draga zadeva, dodatne škode pa si raje ne privoščim - torej manjši riziko - vsaj upam
nikakor pa ne morem razumeti, kako lahko že v naprej rečete, da so vsi poceni slabi
sam sem recimo avto peljal k AE, kjer je potegnil dol original program 10 min dela, nato je dal povpraševanje v tujino, kjer je dobil čip za moj motor - naslednji dan sem ga pripeljal, kjer je nov program naložil in to je to
nekdo, ki ne plačuje davkov, nima svoje delavnice in zaposlenih lahko verjetno za isto izvedbo računa 3x manj
zakaj je servisna ura na original servisu 60 eur +?? - ne mi govorit, da so boljši majstri, ker šraufajo večinoma vajenci, najboljši pridejo zgolj ob problemih ;)
lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a hippo To jan 28, 2014 6:37 pm

kljukec je napisal/-a:hočem samo povedati, da je pri tuningu ustvarjen neke vrste monopol in to zaradi strahu
tudi sam se zatekam k bolj znanim tunerjem, to pa zato, ker mi je nabava avta draga zadeva, dodatne škode pa si raje ne privoščim - torej manjši riziko - vsaj upam
nikakor pa ne morem razumeti, kako lahko že v naprej rečete, da so vsi poceni slabi
sam sem recimo avto peljal k AE, kjer je potegnil dol original program 10 min dela, nato je dal povpraševanje v tujino, kjer je dobil čip za moj motor - naslednji dan sem ga pripeljal, kjer je nov program naložil in to je to
nekdo, ki ne plačuje davkov, nima svoje delavnice in zaposlenih lahko verjetno za isto izvedbo računa 3x manj
zakaj je servisna ura na original servisu 60 eur +?? - ne mi govorit, da so boljši majstri, ker šraufajo večinoma vajenci, najboljši pridejo zgolj ob problemih ;)
lp

Če bi dobro prebral kaj sem napisal bi lahko videl, da sem ravno to povedal. AE ima dela za 20 min, pa računa 500€. In to folk plača. In toliko časa bodo še imeli take cene dokler bo nekdo to plačal. Sicer je pa za AE to samo za zraven, bolj tringelt.
Seveda je še en aspekt pri tej zgodbi in to je KAKŠNO mapo ti nekdo uploada. Morda ne veš, v kar dvomim, ampak dobi se na netu DVD-je z generičnimi tunanimi mapami za n avtomobilov. Kvaliteta teh map je seveda dvomljiva, cena DVD-ja je pa mogoče 100€ ali pa malce več. Problem je v tem, da večina poceni tunerjev daje gor mape iz nepreverjenih virov. Ravno zato je slovenski SKN izgubil SKN licenco in sedaj delajo pod drugim imenom.
Kako dela CSS sem videl sam (pri testiranju) pa tudi še par mojih prijateljev. Človek si vzame nekaj ur za tuning, cene ima pa zelo ugodne za to, kar naredi. Kar se mene tiče je to winner kombinacija.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a _furby_ To jan 28, 2014 7:57 pm

Tako bom reku ... kolega je cipal pri tako zelo opevanem tunerju, tam pustu 500 eur za 1 uro dela brez valjev in meritev. Cipano za en ku... nikakva mapa
jaz sem peljal k css, placal 250 eur, 4 ure dela, na valjih. Po 3h letih in 70.000 km avto dela ko nov. Pa so mi takrat tle gor uporabniki jokali kako ne bo motor zdrzal it z 147 na 203 konje. In kadarkoli rabim kak nasvet al pomoc ti iz css v enem dnevu sigurno odgovorijo. Eni tunerji pa mi po 3h letih se niso odpisali. Ma hvala lepa
turbo inside
 
nekdo123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So mar 22, 2014 3:02 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a nekdo123 So mar 22, 2014 3:19 pm

hippo: je varianta da dobim vaš kontakt. Sem novoprijavljeni uporabnik foruma avtomobilizem.com pa nimam omogočenih ZS. Zanimam se za tuningbox (menda jih dobavljate). Hvala.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a IgorMM Ne mar 30, 2014 5:57 pm

cenovno ugodni tuningu so tudi pri www.ccl.si :vrum
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a mevden Ne mar 30, 2014 6:42 pm

IgorMM je napisal/-a:cenovno ugodni tuningu so tudi pri http://www.ccl.si :vrum



Jih kdo pozna, ali so v redu?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a hippo Ne mar 30, 2014 7:37 pm

mevden je napisal/-a:
IgorMM je napisal/-a:cenovno ugodni tuningu so tudi pri http://www.ccl.si :vrum



Jih kdo pozna, ali so v redu?

Ja sej kej velik za filozofirat ni, mape dela CSS, edin valjarjev verjetno ni.
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a IgorMM Ne mar 30, 2014 8:02 pm

hippo je napisal/-a:Ja sej kej velik za filozofirat ni, mape dela CSS, edin valjarjev verjetno ni.

tako je.
hvala hippo za pojasnilo. :vrum
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a R 34 GT-R To apr 01, 2014 6:24 pm

hippo je napisal/-a:
kljukec je napisal/-a:hočem samo povedati, da je pri tuningu ustvarjen neke vrste monopol in to zaradi strahu
tudi sam se zatekam k bolj znanim tunerjem, to pa zato, ker mi je nabava avta draga zadeva, dodatne škode pa si raje ne privoščim - torej manjši riziko - vsaj upam
nikakor pa ne morem razumeti, kako lahko že v naprej rečete, da so vsi poceni slabi
sam sem recimo avto peljal k AE, kjer je potegnil dol original program 10 min dela, nato je dal povpraševanje v tujino, kjer je dobil čip za moj motor - naslednji dan sem ga pripeljal, kjer je nov program naložil in to je to
nekdo, ki ne plačuje davkov, nima svoje delavnice in zaposlenih lahko verjetno za isto izvedbo računa 3x manj
zakaj je servisna ura na original servisu 60 eur +?? - ne mi govorit, da so boljši majstri, ker šraufajo večinoma vajenci, najboljši pridejo zgolj ob problemih ;)
lp

Če bi dobro prebral kaj sem napisal bi lahko videl, da sem ravno to povedal. AE ima dela za 20 min, pa računa 500€. In to folk plača. In toliko časa bodo še imeli take cene dokler bo nekdo to plačal. Sicer je pa za AE to samo za zraven, bolj tringelt.
Seveda je še en aspekt pri tej zgodbi in to je KAKŠNO mapo ti nekdo uploada. Morda ne veš, v kar dvomim, ampak dobi se na netu DVD-je z generičnimi tunanimi mapami za n avtomobilov. Kvaliteta teh map je seveda dvomljiva, cena DVD-ja je pa mogoče 100€ ali pa malce več. Problem je v tem, da večina poceni tunerjev daje gor mape iz nepreverjenih virov. Ravno zato je slovenski SKN izgubil SKN licenco in sedaj delajo pod drugim imenom.
Kako dela CSS sem videl sam (pri testiranju) pa tudi še par mojih prijateljev. Človek si vzame nekaj ur za tuning, cene ima pa zelo ugodne za to, kar naredi. Kar se mene tiče je to winner kombinacija.


Mape so generične, zavisi pa od tunerja, koliko je zanjo pripravljen odštet..... SKN je bil ob licenco ker so šalabajzerji, izjema med njimi je bil edino Blue, ki pa je kaj kmalu ujel tok drugih...
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a mito155 So apr 05, 2014 10:27 am

Kaj je ujel Blue? :? ne zastopim tega stavka :)
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a R 34 GT-R Po apr 07, 2014 8:50 am

mito155 je napisal/-a:Kaj je ujel Blue? :? ne zastopim tega stavka :)



Flow, da ti bo bliže ;)
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Poceni Chiptuning?

Napisal/-a mito155 Po apr 14, 2014 9:52 am

katerih drugih?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov