Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a peroRS To jan 21, 2014 6:24 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Če imaš rad samega sebe, zberi (dobrih) 400€ na kup, pa kupi kvalitetne "originalne" amortizerje


Tako je. Dobri kvalitetni amortizerji naredijo avto dobro vodljiv ne pa fedri.
Če je podvozje zmatrano se gleda v to smer. Kupovat samo fedre je škoda vsakega denarja.

p.s: ko eni pravite, da imate dobre izkušnje s poceni gewindami, je to samo zato, ker so bili original amortizerji že zjahani do konca. In potem logično, da se avto boljše pelje na novem "podvozju".
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a TrijoAdijo To jan 21, 2014 6:44 pm

buhti je napisal/-a:
opelboy je napisal/-a:Zdaj se pa razumemo :)
Točno to pravim..pač nizkocenovne gewinde za cca. 200€ bodo narejene iz slabših materialov, amortizerji bodo manj časa zdržali, delovanje na splošno ne bo ravno optimalno.
Ampak mislim, da še vedno boljša izbira kot stock zjahano podvozje..ali bog ne daj športne vzmeti+stock amortizerji(stari). To zadnje sem trpel na 2h avtih, na tretjem celoten komplet športnega podvozja kao "v redu" znamke. Nič ni delalo.
Na koncu sem pristal na gewindah malce cenejše znamke za cca 500€. Začetni vtisi so super..upam da bo tako tudi ostalo :)

Točno o tem sem govoril! Ker glih stock amortizerji + kakšne nižje vzmeti je pa muka čez luknje. Vse skos zabija, itd. Ko sem prešel na prve gewinde sem samo :shock: kako se je lepše čez luknje pelalo + čez ovinke, itd...

PS: ne govorim da so moje gewinde super fenomenalne. Ampak zame so čist uredu. Vredu se pelje. Z vsakim podvozjem sem itak bolje zadovoljen. Verjamm da je z kw še bolje se pelati. Sam zakaj bi dajal 1000€ za kw, če sm pa s temi čisto zadovoljen... ?



Da se vmešam:

Če bi zamenjal samo amortizerje z novimi, bi se ravnotako lepše peljalo čez luknje, čez ovinke ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a opelboy To jan 21, 2014 7:02 pm

Pri drugem avtu sem še amortizerje nove kupil.. Skupaj z vzmetmi. In sicer nadomestek originala, oz. zapakirano go.vno po imenu Monroe Reflex.
Napisati sem hotel, da originalni amortizerji s svojim dolgim hodom in mehko nastavitvijo niso primerni za nižje+trše vzmeti. Če so zjahani je pa vse skupaj toliko huje.
Zato pa obstajajo športni amortizerji od cca. 100€/kom naprej. Tisto pa dela ja.

Kakorkoli že, proizvajalci kompletov/gewind so verjetno poštudirali kako in kaj spada skupaj malce bolj kot en laik, ki bere forum. Zato pač pravim, da je omenjena kombinacija boljša kot nekaj na pamet skupaj sestavljat. Mogoče se pa motim :) ;)
 
passat123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe sep 27, 2013 2:16 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a passat123 Če apr 17, 2014 6:57 am

Trenutno razdeljen med vogtland pro kitom (baje da se super vozi) za 320€, ali pa original vzmeti in amontizerji za 450€. Mi lahko kdo olajša odločitev? vrjetno bom kr originalne vzel, s temi bom mel vrjetno mir 5 let za razliko od vogtland ne?
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a croma_man Če apr 17, 2014 8:18 am

ste pacienti, evo, na FK-jih tapoceni sem naredil 100.000 km, in fedre in amortizerji so preživeli, menjal sem jih zato ker nisem pravočasno matic namazal in jih je zapeklo. Pozimi je bil passat na 18 col, poleti pa na 20 col.

Trenutno imam gor FK Königsport ki imajo koni yellow amortizerje (oz samo vložke)...

seveda je razlika, kot tudi v ceni 200 proti 800€...ampak tud ta vaša smrtno nevarna j***a za 200€ so zdržala 100.000km in bi še zdržala. Pa nisem med počasnimi vozniki.

LP
the brand with the three stripes :)
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: pomoc pri izbiri nastavljivega vzmetenja

Napisal/-a Reaper85 Sr apr 23, 2014 7:57 pm

Sam bom na moji Astri H 1.6 tudi najbrž menjal Gewinde, čeprav sem si že takoj rekel, da za že v štartu prešvoh avto ne bom brezveze zapravljal.
Ampak počasi pa mislim da se tudi na takem avtu splača nekaj narest. Recimo že zdaj ko sem dal gor gume Dunlop Sport Maxx RT 205/55/16 se precej pozna, ker se v ovinkih zaradi trdih bočnic ne zvijajo.
17" seveda ravno zaradi tega razloga za vsaj 4 leta odpade, pa tudi mislim da tukaj nebi blo take izboljšave, sploh 1000€ vredne ne (+homologacija).
Pa tudi bonus pri zavarovanju še nabiram, in bom letos šele pri 20%, 1.6 77kW motor je pa za to skorajda idealen.

Tko da sem sedaj gledal KW V1 za okol 1000€. Edino če obstaja kaj boljšega za ta denar?
Znižajo za 60/45mm. Kar sem meril pa imam sedaj med vrhom gume in blatnikom spredaj 60-65mm lufta, zadaj pa 50-55mm.
Seveda se gre tukaj poleg lege na cesti tudi zaradi izgleda, ker zdej izgleda kot džip.
Je pa kar strošek tole, če menjaš avto pa spet od začetka, 400€ za 17" letne gume, 400€ za 16" zimske, po vsej verjetnosti še en set platišč, vzmetenje 1000€. V glavnem, če nimam še dodatnih 2000€, sploh ne menjam več avta.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov