Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a volkun To jun 04, 2013 9:41 pm

Potrebujem nasvet:
Ali je smiselno na novem avtu zaščititi lak z pastami itd..... in nato nanesti še folijo na občutljiva mesta, za še dolgotrajnejšo zaščito?

Hvala za konstruktivne odgovore in lp
 
buxter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 04, 2013 6:26 am

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a buxter Če jun 06, 2013 6:32 am

Smiselno je lak zaščititi z kakšnim dobrim voskom, ter te nanose obnavljati. Ker se bo avto volj svetil, imel bo zaščito pred zunanjimi vplivi, lažje se bo pral... Polirne paste ti ne bodo ščitile laka.
Glede folije je tako, lahko jo namestiš, če imaš mesta, ki so bolj izpostavljena kamenčkom.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a Gyga Če jun 06, 2013 7:54 am

Kolikor vem je bolje odstraniti vosek/sealant predno se nalepi folija. Oz. jo odstrani tisti, ki bo lepil folijo s svojimi čistili. Lahko pa da bo držalo kljub 'zaščiti'.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
cliort
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: To dec 05, 2006 8:08 pm

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a cliort Po sep 30, 2013 7:51 am

Življo!

No, zima se bliža z njo pa kamenčki po cestah.... :)

A kej vemo, kje bi ugodno dobilo prozorno folijo za pokrov motorja?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a tomzzi So feb 18, 2017 7:11 pm

Imam vprašanje.

Kdo vse se ukvarja z zaščitnimi folijami v Novem mestu oziroma okolici. Pa tudi Beli krajini.
Namreč rad bi zaščitil luči, havbo, odbijač z folijo.

Farmel mi je sicer dal ponudbo vendar je 100€ m2 plus montaža kar se mi zdi velik.
Pa montaža traja dva-tri dni odvisno od obega zaščite (sušenje) kar pomeni, da sem ta čas brez avtomobila.

Verjamem, da je odlična folija a sigurno obstaja kakšna cenejša varianta in prav tako dobra.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: 3M prozorna folija

Napisal/-a pinny So feb 18, 2017 7:28 pm

Sicer ne vem kako folijo so mi nalimali, ampak ni vredna pol pi.... m...., nalimal so mi jo plastično oblogo pragov na začetku v dolžini 20cm, pa čeprav sm reku 30, pol so mi jo pa nalimalše na blatnik v višini 10cm. Delal so ziher več k eno uro, pa pridem pogledat pa blo za en drek narjen, kr nekej na kup napacana folijo, ajde to še nekak zastopim ker so vogali oz. okrogline, ampak na ravnih delih je blo pa poln nekih mehurčkov. Pa pravi tip da se to pol z cajtom izsuši, ma dreka se, že dva mesca je od tega pa se še kr ni,. Folija je pa tud za en drek, ker jo je se na ravnih delih najedlo/bok pragov, na začetku pragov je pa še plastiko najedlo ne samo folijo. Res da je avto spuščen in toliko več faše kamenja, ampak na ravnih delih pa po moje nebi smelo najesti folije. Ko grem mimo jim pelem pokazat njihov za en drek izdelek, pa da se bo vedno kje sem bil in kam nikoli več ne pelem kaj delat .... Obraz uspeha v Šentjanžu pri Dravogradu.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov