Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a bucko_99 Če jun 05, 2014 8:31 pm

Ve kdo mogoče kje bi lahko dobil vezje, da bi zadnja stop luč nekaj časa utripala ko se stopi na bremzo preden stalno gori. Gre se za vw upa.
 
Mare77
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: To dec 04, 2007 9:32 am
Kraj: Južno od LJ

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a Mare77 Če jun 05, 2014 9:01 pm

Najlažje je, da najdeš enega elektronika in ti naredi vezje po tvojih željah. Ni tako težko tega narediti. Kupiti se točno tega po mojem ne da.
Sam sem imel na tretji zavorni LED luči pred leti narejeno tako, da mi je utripal vsak drugi LED segment tako, da ni bilo preveč moteče za voznika zadaj, vseeno pa je bilo drugače... ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a ~toMmy~ Če jun 05, 2014 9:34 pm

Srečno na tehničnem! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a esem Pe jun 06, 2014 11:09 am

In na tuning meetu ;)
Prestavljam v styling
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a Daedalus Pe jun 06, 2014 11:32 am

Mare77 je napisal/-a:Najlažje je, da najdeš enega elektronika in ti naredi vezje po tvojih željah. Ni tako težko tega narediti. Kupiti se točno tega po mojem ne da.
Sam sem imel na tretji zavorni LED luči pred leti narejeno tako, da mi je utripal vsak drugi LED segment tako, da ni bilo preveč moteče za voznika zadaj, vseeno pa je bilo drugače... ;)


To se sliši kar dobra ideja (za 3. štop luč) - utripajoče luči pomenijo hitrejšo zaznavnost voznika zadaj, če je napol v dremežu npr. Kako pa je bilo na tehničnem?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a tristan01 Pe jun 06, 2014 5:58 pm

Daedalus je napisal/-a:
Mare77 je napisal/-a:Najlažje je, da najdeš enega elektronika in ti naredi vezje po tvojih željah. Ni tako težko tega narediti. Kupiti se točno tega po mojem ne da.
Sam sem imel na tretji zavorni LED luči pred leti narejeno tako, da mi je utripal vsak drugi LED segment tako, da ni bilo preveč moteče za voznika zadaj, vseeno pa je bilo drugače... ;)


To se sliši kar dobra ideja (za 3. štop luč) - utripajoče luči pomenijo hitrejšo zaznavnost voznika zadaj, če je napol v dremežu npr. Kako pa je bilo na tehničnem?


Tole funkcijo najdeš v marsikaterem novem avtomobilu: v primeru zaviranja v sili (dovolj velik pojemek) se vklopijo takšna opozorila. V Škodi npr se vklopijo vsi smerokazi, pri Bmw utripa tretja zavorna luč... Vse v smislu opozarjanja okolice, da vozilo izredno močno zavira.

Če bi imel takšen sistem vedno ko pritisneš na zavoro bi na cesti ustvarjal nepotrebno paniko (da težav z modrimi in na tehničnem niti ne omenjam).

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a Daedalus Pe jun 06, 2014 8:56 pm

tristan01 je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Mare77 je napisal/-a:Najlažje je, da najdeš enega elektronika in ti naredi vezje po tvojih željah. Ni tako težko tega narediti. Kupiti se točno tega po mojem ne da.
Sam sem imel na tretji zavorni LED luči pred leti narejeno tako, da mi je utripal vsak drugi LED segment tako, da ni bilo preveč moteče za voznika zadaj, vseeno pa je bilo drugače... ;)


To se sliši kar dobra ideja (za 3. štop luč) - utripajoče luči pomenijo hitrejšo zaznavnost voznika zadaj, če je napol v dremežu npr. Kako pa je bilo na tehničnem?


Tole funkcijo najdeš v marsikaterem novem avtomobilu: v primeru zaviranja v sili (dovolj velik pojemek) se vklopijo takšna opozorila. V Škodi npr se vklopijo vsi smerokazi, pri Bmw utripa tretja zavorna luč... Vse v smislu opozarjanja okolice, da vozilo izredno močno zavira.

Če bi imel takšen sistem vedno ko pritisneš na zavoro bi na cesti ustvarjal nepotrebno paniko (da težav z modrimi in na tehničnem niti ne omenjam).

Lp Tristan01


Če se v ta namen serijsko vgrajuje tudi utripajoče 3. zavorne luči se potemtakem vsekakor strinjam, da ne bi bilo primerno.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a tristan01 Po jun 09, 2014 1:59 pm

Daedalus je napisal/-a:Če se v ta namen serijsko vgrajuje tudi utripajoče 3. zavorne luči se potemtakem vsekakor strinjam, da ne bi bilo primerno.


Sem 100% da se. Trenutno vozim BMW-ja in luči delujejo tako. Tudi vsi 4 smerokazi na Škodi so preizkušeni. Pred leti pa smo imeli situacijo ko je nekdo pred nami ustavil na hitri cesti (ja najdejo se tudi taki bedaki) vsi smo zavirali na max in MB ali en podoben premium avtomobil pred mano je 3 zavorna luč utripala.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 09, 2014 11:28 pm

Čakte malo, vi govorite o utripanju pri zaviranju v sili, ne pa o "disco disco party party" zavorni luči vsakič, ko pošlataš bremzo, to je bistvena razlika!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a tristan01 To jun 10, 2014 9:52 am

~toMmy~ je napisal/-a:Čakte malo, vi govorite o utripanju pri zaviranju v sili, ne pa o "disco disco party party" zavorni luči vsakič, ko pošlataš bremzo, to je bistvena razlika!


Ravno zato sem v mojem prvem postu opozoril na podobnost med željami avtorja te teme in varnostnimi sistemi, ki jih uporablja večina vozil novejšega datuma izdelave. Ker očitno nisi razumel, kako nevarno je lahko, če zavorne luči vedno utripajo, bom še narisal.

Pri tovarniških rešitvah je predpogoj za vklop disco party razsvetljave dovolj močan pojemek, vklop BAS-a in ABS-a, če je potrebno še ESP in vozilo ustavlja na najkrajši možni razdalji. Zaradi večje opaznosti utripajočih luči se skrajša reakcijski čas, pa tudi večina voznikov v taki situaciji zavira na polno, kar na koncu prinese nekoliko krajšo zavorno pot in tako rešuje življenja in pločevino.

Kaj bi se zgodilo, če bi tak sistem nekdo uporabljal vedno, ko se dotakne zavore:
1. na vasi bi bil glavni frajer (na srečo tam večinoma ni veliko prometa in ne bi bilo moteče - razen če se zaradi tega zmeša kakšnemu biku ob cesti.
2. Na bolj prometnih cestah bi ob vsakem zaviranju ustvarjal paniko, tako bi zadaj vozeči po nepotrebnem zavirali bistveno močneje - s tem se ustvari precej velika nevarnost naleta zadaj vozečih vozil. Po nekaj zaviranjih pa zadaj vozeči počasi utripanje ignorira - s tem pa se poveča verjetnost naleta v primeru, da prvo vozilo res zavira v sili.

Na koncu pa še - avtor je spraševal za VW UP-a, ki je svež model in sem 99,9 % prepričan, da je že opremljen s prej omenjenim sistemom opozarjanja.

Pod črto - takšne predelave na kateremkoli vozilu so lahko precej nevarne, da tehnične vprašljivosti niti ne načenjam.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a miapan Pe feb 13, 2015 11:51 am

Ti si lahko vgradiš tole noter pa bo zadoščeno vsem
http://www.dx.com/p/diy-smart-car-brake ... N3WtC4_aSU
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
proceed31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe maj 09, 2014 1:10 pm

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a proceed31 Po mar 09, 2015 4:43 pm

Najbolje bo, da imaš skos enega zraven ko ti bo mrdal konektor predn boš bremzal.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Vezje za utripajočo zadnjo luč

Napisal/-a mtl Sr nov 25, 2015 8:02 pm

tristan01 je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Čakte malo, vi govorite o utripanju pri zaviranju v sili, ne pa o "disco disco party party" zavorni luči vsakič, ko pošlataš bremzo, to je bistvena razlika!


Ravno zato sem v mojem prvem postu opozoril na podobnost med željami avtorja te teme in varnostnimi sistemi, ki jih uporablja večina vozil novejšega datuma izdelave. Ker očitno nisi razumel, kako nevarno je lahko, če zavorne luči vedno utripajo, bom še narisal.

Pri tovarniških rešitvah je predpogoj za vklop disco party razsvetljave dovolj močan pojemek, vklop BAS-a in ABS-a, če je potrebno še ESP in vozilo ustavlja na najkrajši možni razdalji. Zaradi večje opaznosti utripajočih luči se skrajša reakcijski čas, pa tudi večina voznikov v taki situaciji zavira na polno, kar na koncu prinese nekoliko krajšo zavorno pot in tako rešuje življenja in pločevino.

Kaj bi se zgodilo, če bi tak sistem nekdo uporabljal vedno, ko se dotakne zavore:
1. na vasi bi bil glavni frajer (na srečo tam večinoma ni veliko prometa in ne bi bilo moteče - razen če se zaradi tega zmeša kakšnemu biku ob cesti.
2. Na bolj prometnih cestah bi ob vsakem zaviranju ustvarjal paniko, tako bi zadaj vozeči po nepotrebnem zavirali bistveno močneje - s tem se ustvari precej velika nevarnost naleta zadaj vozečih vozil. Po nekaj zaviranjih pa zadaj vozeči počasi utripanje ignorira - s tem pa se poveča verjetnost naleta v primeru, da prvo vozilo res zavira v sili.

Na koncu pa še - avtor je spraševal za VW UP-a, ki je svež model in sem 99,9 % prepričan, da je že opremljen s prej omenjenim sistemom opozarjanja.

Pod črto - takšne predelave na kateremkoli vozilu so lahko precej nevarne, da tehnične vprašljivosti niti ne načenjam.

LP Tristan01

Se v celoti strinjam.
In ja, večina, če ne celo vsa VAG vozila (odvisno od letnika in vozila) imajo vgrajeno eno od dveh zadev v primeru polnega zaviranja:
- samodejni vklop vseh smernikov
- utripanje zavorne luči

PS: Ta zadeva je trenutno na polno aktualna v Velenju pri vgradnji na skuterje. Sem se samo križal, ko me je en za to spraševal. :roll: Baje se to vezje prodaja po 10 EUR in sedaj vsi montirajo gor.
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov