Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales So jun 14, 2014 8:08 pm

Pozdravljeni,

zanima me če že ima kdo izkušnje z canbus led cree kit-om? Predvsem me zanima ali pašejo v luknjo parabole od lagune 3 gt? Zdej kolker sem videl je od original žarnic 11mm fi te pa imajo 18mm. Bo to šlo skozi?

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a _furby_ So jun 14, 2014 9:31 pm

Kolega je probal to, pa ni svetlo lih najboljse
turbo inside
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales So jun 14, 2014 9:40 pm

_furby_ je napisal/-a:Kolega je probal to, pa ni svetlo lih najboljse


V katerem avtu pa je imel zmontirano? Pomoje je bolse kot pa tti kitajski xenon kiti z poceni xenon žarnicami? Ko sem imel na rs cliotu original xenon z original xenon žarnicami in pa potem na drugem cliotu original xenon luci z temi kitajskimi balasti in žarnicami je bla razlika kot noc in dan. Tud ko gledam po raznih forumih se nekak bol nagibajo k tem led cree kot pa k hid-u...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a _furby_ So jun 14, 2014 11:51 pm

Zdej res ne vem katero "zarnico" je to imel, je pa blo v normalni paraboli brez lece, lih za probat. Morda bi z leco se slo.
Glede xenon kita pa ja spet odvisno kakega imas. Jaz sem imel na laguni 2 kratke in dolge. Kratke so svetle super, dolge se bolj ampak je bil preozek snop. Je blo pa vse bolj kitajskega porekla :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a Gregamax Ne jun 15, 2014 5:47 am

Zdravo,

Moj brat si je naročil te led cree H7 žarnice z 2000 lumni. Smo jih probali zmontirat v škodo roomster, katera ima bi-halogen žaromete z lečo in problem je nastal v nosilcu halogen žarnice, kateri ima odzadaj premalo luknjo, tako da žarnica ni šla skozi, posledično se žarnitca ni dala pričvrstiti v sam žaromet, tako da bi se bilo prej dobro prepričati, kako ima tale laguna narejeno samo pričvrstitev žarnice na žaromet. Pojavil se je še problem, da ko smo mi to vse skupaj izprobavali kako to sveti, mu je v roku 10-15 min izpraznilo akomulator do te mere, da avtomobil ni več niti zakašljal a kaj šele vžgal, pa žarnice niso svetile konstantno teh 10-15 min oz. je bila noter samo ena led žarnica in ena halogen. Kar se tiče svetilnosti, sveti boljše kakor halogenska žarnice, vendar slabše kakor kitajski xenon kit.
Priponke
V__BDED.jpg
levo led cree H7 2000 lumnov, desno osram nightbraker plus
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales Ne jun 15, 2014 8:04 am

Sej zato sem pa rajši uprašal. Se bom verjetno mogel kar peljati po njih,da jih sprobam če pašejo v nosilc oz. v samo luč. Samo ni mi pa jasno zakaj mu je akumulator spraznalo.... Pa povej mi še kako se pa to kaj pregreva? Verjetno majn kot xenon?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a RedBaron Ne jun 15, 2014 8:48 am

Ne montiraj tega!!! Raje kupi dobre H7 žarnice!!

Žarnica ima žarilno nitko in je svetlobni vir (skoraj) ena točka. LED H7 pa ima diode "nametane" po celotni površini, tako da vir ni več v gorišču žarometa, kar ima za posledico nepravilen snop in slabo osvetlitev.

Te LED H7 (sem skoraj 100%) niso legalne!!
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a Gregamax Ne jun 15, 2014 11:44 am

domzikales je napisal/-a:Sej zato sem pa rajši uprašal. Se bom verjetno mogel kar peljati po njih,da jih sprobam če pašejo v nosilc oz. v samo luč. Samo ni mi pa jasno zakaj mu je akumulator spraznalo.... Pa povej mi še kako se pa to kaj pregreva? Verjetno majn kot xenon?

Segreva se pa kar precej, zato imajo pa zraven hladilnik z ventilatorjem, da vse skupaj hladi. Bi znal pa tale hladilnik z ventilatorjem povrzočit še en problem, to je da pride za žarnico in potem ni mogoče zapreti žarometov s tistimi pokrovčki Zakaj se je pa bratu spraznil akomolutor, pa ne vem povedat.

Žarnica ima žarilno nitko in je svetlobni vir (skoraj) ena točka. LED H7 pa ima diode "nametane" po celotni površini, tako da vir ni več v gorišču žarometa, kar ima za posledico nepravilen snop in slabo osvetlitev.

Te LED H7 (sem skoraj 100%) niso legalne!!


Tukaj ni govora o klasičnih LED H7 žarnicah, katere imajo več ledic nametanih, ampak o teh LED-icah: http://www.aliexpress.com/item/Car-bulb ... 75364.html

So pa definitivno ne legalne in jih ni mogoče homologirat.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales Ne jun 15, 2014 12:30 pm

Segreva se pa kar precej, zato imajo pa zraven hladilnik z ventilatorjem, da vse skupaj hladi. Bi znal pa tale hladilnik z ventilatorjem povrzočit še en problem, to je da pride za žarnico in potem ni mogoče zapreti žarometov s tistimi pokrovčki Zakaj se je pa bratu spraznil akomolutor, pa ne vem povedat.


Dobro,ce ma hladilnik z ventilatorjem potem je tako ok. Morem zmerit kolko je globina, pa da vidim ce bo to slo... Ampak jaz gledam drugacne, al pa se mi samo zdi da so drugacne hehe.

http://www.superstrela.com/levi-meni-av ... -kosa.html
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales Ne jun 15, 2014 4:19 pm

Po tehtnem premisleku sem se odločil za canbus hid xenon. To pa zaradi tega, ker se preveč pregrevajo te ledike in pa predvsem zaradi tega, ker smo zmerli in nebi pasale v parabolo oz. v luč...

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a EX-B Po jun 16, 2014 12:52 pm

Priporocam da se enkrat tehtno premislis in se odlocis za dobre halogenske zarnice. Xenon kit v halogenskih parabolah je dejansko NEVAREN, da sploh ne govorimo o tem da ni legalen. Ce si ze tako zelis xenon in bi rad prisel skozi dosti ceneje kot bi te prisla vgradnja tovarniskega xenona, me kontaktiraj. Jaz se med drugim ukvarjam tudi z retrofit-i dejanskih pravih xenonskih projektorjev v halogenske luci. Zadeva se vedno ni legalna, ampak vsaj svetis po cesti tako, kot xenon mora svetit po cesti (ne pa vecinoma v oci drugih udelezencev prometa).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a domzikales Po jun 16, 2014 4:34 pm

EX-B je napisal/-a:Priporocam da se enkrat tehtno premislis in se odlocis za dobre halogenske zarnice. Xenon kit v halogenskih parabolah je dejansko NEVAREN, da sploh ne govorimo o tem da ni legalen. Ce si ze tako zelis xenon in bi rad prisel skozi dosti ceneje kot bi te prisla vgradnja tovarniskega xenona, me kontaktiraj. Jaz se med drugim ukvarjam tudi z retrofit-i dejanskih pravih xenonskih projektorjev v halogenske luci. Zadeva se vedno ni legalna, ampak vsaj svetis po cesti tako, kot xenon mora svetit po cesti (ne pa vecinoma v oci drugih udelezencev prometa).


Nevem če se razumema. Jaz imam luči z lečo. Ker imam GT opremo imam pranje žarometov in vse. Samo xenon priklopa ni.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a EX-B Po jun 16, 2014 8:53 pm

Se opravicujem, iz prebranega sem razbral da imas reflektorje. Vsekakor bolje kot xenon kit v reflektorjih!
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a Veron Če apr 12, 2018 9:48 am

Ima kdo že dlje časa kake LED žarnice (brez ventilatorja!!) vgrajene v luči in zaprt zadnji pokrov?
Zanima me kako se obnaša žarnica zaradi same temperature v zaprtem okolju.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Led cree kit H7

Napisal/-a EX-B Pe apr 13, 2018 12:29 pm

Slabo, LEDice so najbolj obcutljive ravno na temperaturo delovanja. Kake pol leta nazaj sem slisal nazaj od nekoga, ki sem mu jih odsvetoval, pa je bil prevec trmast in jih je vseeno nabavil in uporabljal.. Crknile v pol leta, obe, da o sami svetlobi ne govorim, pravi da ni verjel, dokler ni moral spet nazaj dat navadnih zarnic, izgledajo manj svetle, vendar dejansko svetijo tja kamor morajo, v daljino!
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov