Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Snore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 19, 2017 4:34 pm

Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a Snore Sr jul 19, 2017 5:13 pm

Pozdravljeni.
Že v naprej se opravičujem za kakšno neumnost, na forumu novinec oops .
Odpiram pa novo temo, kljub temu da sem med googlanjem zasledil (in prebral), da je bilo na to temo napisanega že ogromno, a so vsi pogovori/odgovori kar precej starega datuma in nisem prepričan, da informacije še držijo. :|
Zanima pa me ali pozna oz. ve kdo za koga, ki se ukvarja z retuširanjem avtmobilskih poškodb. Na novem avtu (star slabe 4 mesece) je namreč prišlo do nezgode, ki se ji reče "kamen izpod kosilnice". Odšel sem že do ličarja, ki ni bil najbolj navdušen (beri: ni priporočal) nad barvanjem celotnih vrat zaradi nastale praskice. Nato sem odšel k mojstru ki dela po "Paint Fix Pro" sistemu, ki pa je odkrito povedal, da se bo, njegovo popravilo, glede na barvo avta in mesto poškodbe, vsekakor malo videlo. :| Svetoval mi je, naj se najprej pozanimam za kakšnega dobrega mojstra, ki se ukvarja z retuširanjem prask, saj da bi pa takšen to naredil meni nevidno (vsaj laičnim očem).
Gre pa za avto temno sive metal barve, poškodba pa je na sredini zadnjih stranskih vrat. Prilagam tudi fotografijo.
Pošk1.jpg
mesto na vratih

Pošk2.JPG
od blizu

Hvala že vnaprej za informacije in nasvete. :)

Lp, Jernej

P.s. Aja, pa stvar bi gede na starost avta resnično rad popravil, saj me zeloo moti in vsekakor ne bi čakal "da se nabere še nekaj prask in potem prebarval cela vrata". ;)
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a grega983 Če jul 20, 2017 4:14 pm

Greš na pooblaščen servis ali pa na ebay in nabaviš že zmešano barvo v posodici z penzlom (stane nekaj eur), očistiš površino, pazljivo napocaš barvo in spoliraš.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a mevden Pe jul 21, 2017 7:03 pm

Tudi jaz odsvetujem barvanje, če ti bo nekdo samo barval vrata in ne bo zadel odtenka bo še mnogo huje. Šele takrat bo opazno na kilometer. Celo stran barvanje ali nič. Tudi sam imam 4 mesece starega tourana in nekdo mi je v btcju tako odprlu vrata da mi je zrediral 2cm barve. Nimam pojma kako, ampak je malo huje kot pri tebi. Žal se je treba sprijazniti, da je to samo pleh. Prej se sprijazniš, lažje boš začel naprej živeti
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a tomzzi Pe feb 14, 2020 9:23 pm

Da ne odpiram nove teme...
Očitno mi je danes nekdo pred firmo pošteno butnil v sovoznikova vrata. Sem 100%, da se je to zgodilo danes po službi saj prej te poškodbe ni bilo.
Včeraj sem spral avto v samopostrežni pralnici in bi že opazil.
Oziroma sem tudi skoraj 100% kater avto je bil in kdo ga vozi. Imam priče.
Zdaj denarja verjetno ne bom zahteval. Lahko je storjeno iz malomarnosti ali pa po nesreči.
Škoda je. Jih bo pa vsaj slišal.

Kaj narediti? Barvati se verjetno ne splača. Ni pa tako majhna poškodba kot morda izgleda na fotki.
Je pa točno na robu. Nisem siguren ampak po moje je tudi malo vdrto. Čeprav verjetno minimalno.

Samo poflikati in spolirati? Zavarovalnici težit za to verjetno nima smisla? Imam pa jasno polni kasko.
Priponke
IMG_20200214_152732.jpg
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a sašo5 Pe feb 14, 2020 10:08 pm

s korekturo nanašaš tako dolgo, da pod prsti čutiš malo izboklino, nato z 2500 brus papirjem vodno pobrusiš do ravnine in nato spoliraš...korektura od pooblaščenca ni ok. ker je na vodni osnovi, osebno dam malo barve zmešat, pri nas v KK je odlična mešalnica barv in ne zmeša na vodni osnovi....Na tak način sem "milijon" pikic po haubi popravil, sploh čase, ko so dolenjko s pravimi kamni šrotali pozimi....Če je pa jamica, potem pa nekoga, ki se s tem ukvarja....tudi za to imamo pri nas pravega čarovnika, ni da ni, da nebi v prvotno stanje spravil....
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a Ivan36 Ne feb 16, 2020 7:26 am

Eni imate res minorne probleme v živlenju :roll: :DDD Sem komaj kupil vozilo pa so mi ga že v 5 uri prodrsali zadaj po odbijaču v dolžini 30 cm pa vozilo je bilo bele barve :lol: Drugič še isti teden grem na tehnični urediti prometno pa mi ga je en buhtelj ravno na stebričku prvih levih vrat oreng in globoko porisal :twisted: :roll: :lol: Tisti, ki to delajo zanalašč imajo resene probleme z osebnostjo :twisted:
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a tomzzi Ne feb 16, 2020 11:06 am

@Sašo
Hvala! Saj nisem prvič flikal pikice tako, da malo že vem. Nisem pa nikoli dal mešati barve in sem uporabljal to kar naročiš pri pooblaščencu.
Ni tako dobra rešitev.
Bom verjetno kar sam popravil. Če pa ne bo dobro lahko še vedno ličar zrihta.

@Ivan
no comment.
Ne gre se za ta košček odkrušene barve (ni mi pa vseeno). Gre se za dejstvo da to nekdo dela iz malomarnosti...
In ja tudi moj zadnji odbijač je lepo podrajsan. Pa tudi zadnja vrata niso več brez odrgnine.
Ne rečem če ti prileti kamenček v barvo.
To je drugo. Da ti pa nekdo tako tolče po avtu je pa nesramno, malomarno. Mogoče žleht.
V življenju še nisem drugega ruknil s svojimi vrati. To je naša kultura.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a emozul Ne feb 16, 2020 12:13 pm

Se strinjam s tabo. Jaz imam zelo "obuškanga". Sem se sekiral, vendar je brez veze, saj je samo pleh, si pravim.
Je pa res kultura na psu. Jaz, ko vidim starejsega za volanom, sploh na parkiriscu, sa ga kar izogobam.
 
Snore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 19, 2017 4:34 pm

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a Snore Ne feb 16, 2020 8:07 pm

sašo5 je napisal/-a:s korekturo nanašaš tako dolgo, da pod prsti čutiš malo izboklino, nato z 2500 brus papirjem vodno pobrusiš do ravnine in nato spoliraš...korektura od pooblaščenca ni ok. ker je na vodni osnovi, osebno dam malo barve zmešat, pri nas v KK je odlična mešalnica barv in ne zmeša na vodni osnovi....Na tak način sem "milijon" pikic po haubi popravil, sploh čase, ko so dolenjko s pravimi kamni šrotali pozimi....Če je pa jamica, potem pa nekoga, ki se s tem ukvarja....tudi za to imamo pri nas pravega čarovnika, ni da ni, da nebi v prvotno stanje spravil....



@Sašo5, hvala za dober nasvet, a se sam ne čutim dvolj sposobnega, morda natančnega, da bi takšno zadevo popravil "v nulo".. Tudi sam sem že ramišljal o nanašanju korektorja ter končnem poliranju, a poškodba je še vedno tam. Je pa dejstvo, da obstaja tudi mini-mini-minimalna vdrtinica na mestu odkrušene barve. Torej, morda kakšen kontakt "pravega čarovnika, ki ni da ni, da nebi v prvotno stanje spravil..." ne bi bil napačen? :) Ob priložnosti (ko mi bo čas dopuščal) bi se oglasil pri njem, da zadevo vidi in mi reče kako in kaj.
Hvala in lep pozdrav,
Jernej
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a sašo5 Ne feb 16, 2020 8:40 pm

Jarkovič, vas Drama, cca 2km iz Šentjerneja proti AC.....(samo jamice ti zrihra)
 
Snore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 19, 2017 4:34 pm

Re: Retuširanje avtomobilskih poškodb

Napisal/-a Snore Po feb 17, 2020 6:25 am

Hvala.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov