Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Brera64
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 17, 2017 6:12 pm

ALU platišča (popravljanje/barvanje)

Napisal/-a Brera64 Če avg 17, 2017 6:23 pm

Pozdravljeni, imam sledeč problem, če lahko tako rečem.. Na platiščih sem mislil z čopičem popraviti majhne luknjice, ki so nastale od kamenčkov, nato pa celotna platišča zaščititi z prozornim lahkom v spreju... Koliko vem o ličarstvu, je potrebno prvo površino oz. barvo zmatirati, da lahko nanesem nov sloj čez ? Imam prav ali ?

Mi priporočate, da se lotim omenjene zadeve oz. estetskih popravkov platišč, ali naj raje pustim platišča kot so zdaj ?

Hvala :D
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ALU platišča (popravljanje/barvanje)

Napisal/-a Fnatic Pe avg 18, 2017 8:25 am

Ogromno prispevkov že o tej temi napisanih. Drugače pa zakaj matirat? Najprej pobrusit, potem pa dalje barvat, lakirat.
Ba-dum tssssssss =P
 
Brera64
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 17, 2017 6:12 pm

Re: ALU platišča (popravljanje/barvanje)

Napisal/-a Brera64 Pe avg 18, 2017 1:57 pm

Narobe si me razumel, jaz nebi celih platišč barval, le pikice od kamenčkov bi popravil z majhnim čopičem in barvo seveda, nato pa bi samo za zaščitno na celotna platišča nanesel prozorni lak v spreju :) Zato sem rekel, če moram platišča oz. barvo na njih naprej zmatirati, da se bo lak prijel kot treba... Če pa pobrusim barvo, kot si napisal, če sem te prav razumel, potem pa moram celotna platišča barvati na novo in nato lakirati, kar pa se mi ne splača, ker niso tako slaba, razen luknjic od kamenčkov.... Potem bi jih raje speskal in mi jih kolega prašno pobarva, če bi se že lotil popolne obnove platišč :)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ALU platišča (popravljanje/barvanje)

Napisal/-a Fnatic Po avg 21, 2017 7:17 am

Lahko narediš najprej eno testno. Ampak ti takoj povem, da ne boš zadovoljen. Se bo poznalo, da so bila samo popravljena. Če imaš možnost pri kolegu, raje naredo vase to. Je pa seveda odvisno koliko so opazne poškodbe itd..
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov