Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
riina10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če jul 06, 2017 3:20 pm

homologacija večjih platisc

Napisal/-a riina10 To avg 22, 2017 10:30 am

Pozdravljeni.

Me zanima kako homologiram platisca iz 15 col (original) na 17 col. Imam kio ceed pa na kartoncku mi pise samo 15 col.
Se lahko da 17 colske. ? Treba imeti nek certifikat ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: homologacija večjih platisc

Napisal/-a pskoda To avg 22, 2017 11:43 am

TUV od platišč in moraš iti naredit homologacijo, da ti jih vpišejo v kartonček
Lp
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: homologacija večjih platisc

Napisal/-a Aesthetics Če avg 31, 2017 11:04 am

Na Octavio bi dal 17" platišča. Homologirana imam 15" in 16". Na avtonet sem našel všečna platišča, ki imajo pravi ET in J. Ampak imajo gume 215/45/17, za mojo Octavio pa je predvideno 225/45/17 (vendar še nimam sploh homologirano 17"). Bi šlo čez?

Zanima me še ali bom moral plačati vpis v kartonček in velikost platišča in mere gum? Ali samo "enkratnO" oboje, saj bom skupaj homologiral?
Če prodajalec nima TUV, kje lahko dobim? Gre se za znamko MAE ali pa Zender.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: homologacija večjih platisc

Napisal/-a Fnatic Če avg 31, 2017 2:20 pm

Če nima prodajalec, se pozanimaj pri dobavitelju oz.direkt na firmi, ki jih prodaja oz.izdeluje.
Plačaš vpis v kartonček, tam pa točno napišejo, katero dimenzijo si homologiral. Mora biti pa prava oz.v pravem razmerju. Če nimaš, te ne bodo spustili čez. Dandanes ne več. Lahko pa si od nekoga sposodiš za homologacijo (če bo kdo tako prijazen, da ti bo dal svoj avto na ''kole'') pa potem svojo dimenzijo gor. Ne boš dosti profitiral pri kakem podrobnem pregledu policajev oz.na tehničnem, lahko pa probaš.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov