Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Pirc001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 01, 2018 11:19 am

ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Pirc001 Po jan 01, 2018 11:29 am

Pozdravleni, imam problem. Kupil Alu platišča za Golfa 5. Na vse sem bil pozoren razen na širino luknje za vijak. Na napakah se učimo pravijo. Zato sem se odločil, da povprašam vse vas na forumu, če mi lahko pomagate oziroma svetujete. Problem je da navadnega vijaka ne spravim v odprtino luknje, luknja je tako ozka :-), da je nemogoče da bi platišče pritrdil z navadnim vijakom tudi 19 kluč ne gre v odprtino. Sklepal sem da bi bila edina opcija TORX vijak M14 x 1,5. Ali to obstaja za platišča in če veste kje bi to lahko kupil. Na netu našel par stvari, samo vseeno bi raje to kupil pri nas da probam če sigurno paše. Hvala vam za pomoč in vse dobro v letu 2018.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a danci1973 Po jan 01, 2018 11:46 am

Proizvajalec in model platišč? Kakšna slika?

Poleg očitnega je pomembno še, kakšno je ležišče za vijak na platišču - ali je sferično (polkroglo), ali je konusno, če je konično, kakšen kot ima konus, ...

Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a limas Po jan 01, 2018 12:12 pm

Na zadnji strani platišča so natisnjeni podatki. Verjetno so tudi podatki o vijakih.
S platiščem greš do eurotona, bartoga, IST, Špana ali kakšnega uglednega vulkanizerja, ki prodaja platišča in tam kupiš prave vijake.
 
Pirc001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 01, 2018 11:19 am

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Pirc001 Po jan 01, 2018 12:21 pm

Se opravičujem za nepopolno objavo. Vijak ima konus. Link do njihove uradne strani http://tyresaddict.com/wheels/stilauto/sr400a/

Slika
Slika
Slika
Slika
 
Pirc001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 01, 2018 11:19 am

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Pirc001 Po jan 01, 2018 12:27 pm

Full vama hvala za pomoč. Po pravici povedano sem šel samo do Špana, imel sabo platišča in mi je rekel da oni tega nimajo in da tudi ne more naročit ker kao nič ne obstaja in da to platišče sigurno ni bilo na Golfu 5 in da si jo lahko samo na steno dam in jo gledam. Res pa da sem bil tam v soboto zadnjo minuto in me je vse skupaj malo zamorilo :-).
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Fnatic Sr jan 03, 2018 1:51 pm

Ah nič bat, vse se najde. Če ne pri njemu, pa pri kom drugem. Sam konkretno jih ne poznam toliko na pamet ampak sem za svojega kupil v Matsportu. Je tip pogledal, prinesel vijak, sprobal ležišče in sem kupil. Če ne pa kar pogumno po netu pobrskat. Sej lahko so bili pa kaki Spoonovi gor prej, preveri. Imajo tudi kako torx varjanto in pašejo notri.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Fnatic Sr jan 03, 2018 2:29 pm

Sem samo na hitro pogledal. Lahko kaj takega, če paše: http://www.matsport.si/pnevmatike-in-pl ... 5-55mm-k17

Ali pa še bolje tak ravni: http://www.matsport.si/pnevmatike-in-pl ... ot-citroen (samo primer, vem, da ni pravi).

Sem videl tudi pri Bartogu, da imajo take. Pa preveri kakšno dolžino potrebuješ seveda.
Ba-dum tssssssss =P
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Kohec Če jan 04, 2018 12:20 pm

Vijaki se dobijo, samo ti si imel smolo, ker se trgovcu pri španu ni ljubilo več delati, on ti bi pa itak najraje prodal nova platišča.
 
Pirc001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 01, 2018 11:19 am

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Pirc001 Ne jan 07, 2018 11:11 am

Še enkrat hvala vsem za pomoč...vijake sem dobil pri MATSPORT -u v Črnučah. Res je ujel sem prodajalca v nepravem trenutku in ja hotel mi je prodati nova platišča. :D :D :D

Vijaki za platišča pa zgledajo takole...M14x1,5x... Glava vijaka ima pa premira samo 20mm

Slika


Slika


Hvala vsem...legende ste!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ALU PLATIŠČA...nasvet kakšne vijake potrebujem.

Napisal/-a Fnatic Po jan 08, 2018 8:25 am

No super. Lepo, da si poštimal. Uživaj v vožnji.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov