Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
RDeMiro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 12, 2018 11:42 am

Audi A4 avant B8 2012 - nadgradnja platišč in žarometov

Napisal/-a RDeMiro Po mar 12, 2018 11:58 am

Torej, na svojem avtu bi menjal platišča in gume in imam ob odločitvi še par vprašanj …

Vozim Audi A4 Avant 2.0 TDI (letnik 2012, 105 KW oz. 143 konjskih moči)
Sedaj imam original 16 col – bi pa menjal poleti na 18 col.
16 bi ohranil za zimo.

A bi mi lahko prosim pomagal pri tem, kaj moram pazit pri nabavi platišč (ET razmik ipd.)?
Po homologaciji je zapisano, da imam lahko pri 18 col 8J in ET 47.
audi.jpg

Ali je to nujno ali kako? Mi pa vsi prodajalci pravijo, da imajo platišča certifikat, ki pravi, da paše tudi na moj avto … pa zdaj ne vem … prav tako ali potem vzeti platišča z večjim ET ali manjšim?
Sam bi imel morda tudi z manjšim odmikom, ker je potem celotno kolo potisnjeno malo bolj ven.
Gume pa so tako na vseh 4 potem iste dimenzije menda: 245x40xR18 93Y (te so tudi po homologacij predpisane za 18).

Kako je potem s homologacijo? Ker to delam prvič ... ali moram to kam nest potrdit ali karkoli?

Prav tako pa me zanima menjava sprednjih luči z LED. Ker imam sedaj še halogenske - bi preklopil na te novejše, ki ob tem, da so boljše, zgledajo še boljše. Sem zasledil, da se na mojem avtu to da.
Pa videl sem nekaj opcij na netu - iščem tak model:
Led.jpg
Led.jpg (34.59 KiB) Videno 7355 krat

http://audiled.eu/sklep/catalog/product ... ucts_id=73
https://www.rezervniavtodeli24.si/8602027-van-wezel
https://www.rezervniavtodeli24.si/9759402-loro

Opcij je kar nekaj .... so pa v ceni tudi kar velike razlike? Ene so 200 EUR, ene pa tudi po 500 EUR?
Res ne vem, v čem so razlike, kaj je treba tukaj pazit? Kako je z montažo? Ali potem š ekaj potrebujem, ali samo menjam? Kako je tukaj s homologacijo?

Pač malo gledam kako in kaj, pa bom videl, ali grem v to ali ne …
V naprej hvala za navste in mnenja ...

Lp, R
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Audi A4 avant B8 2012 - nadgradnja platišč in žarometov

Napisal/-a thunderbolt Po mar 12, 2018 4:03 pm

Ob menjavi luci si pozabil se vsaj na dve stvari: napravo za ciscenje zarometov in nov odbijac (plus seveda barvanje).
 
RDeMiro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 12, 2018 11:42 am

Re: Audi A4 avant B8 2012 - nadgradnja platišč in žarometov

Napisal/-a RDeMiro Sr mar 14, 2018 2:37 pm

A drugače ne gre ... da samo menjaš stare z novimi lučmi?
Potem pa to odpade. Ni vredno.
Hvala za info.

Kaj pa če dam za dnevno luč novo belo led žarnico? A tukaj še moram kaj pazit? Kje pogledam, kakšna pride za moj avto v poštev?

Kaj pa platišča? A tukaj tudi lahko svetuješ?

Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 avant B8 2012 - nadgradnja platišč in žarometov

Napisal/-a danci1973 Sr mar 14, 2018 3:35 pm

thunderbolt je napisal/-a:Ob menjavi luci si pozabil se vsaj na dve stvari: napravo za ciscenje zarometov in nov odbijac (plus seveda barvanje).

Kaj pa avtomatska regulacija višine snopa? Ima Audi to tudi pri halogenskih žarometih?

RDeMiro je napisal/-a:Kaj pa če dam za dnevno luč novo belo led žarnico? A tukaj še moram kaj pazit? Kje pogledam, kakšna pride za moj avto v poštev?

To pa je sploh nedovoljeno in se ne da homologirat. Če je žaromat narejen in homologiran za halogensko žarnico, potem se lahko uporablja samo takšna žarnica.

Kaj pa platišča? A tukaj tudi lahko svetuješ?

Imaš dve možnosti:
  • ali kupiš original Audi platišča točno teh dimenzij, ki so napisana v homologaciji
  • ali pa kupiš druga (neoriginalna) platišča, ki pa morajo meti ustrezen TÜV / ABE / ... certifikat, da so namenjena tvojemu modelu vozila (v tem certifikatu so praviloma navedene tudi kakšne opombe, če je treba še kaj predelati na vozilu). V tem primeru moraš nova platišča dat vpisat v homologacijo, ni pa nujno, da se vse dimenzije v nulo ujemajo z obstoječo homologacijo.
 
RDeMiro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 12, 2018 11:42 am

Re: Audi A4 avant B8 2012 - nadgradnja platišč in žarometov

Napisal/-a RDeMiro Pe mar 16, 2018 2:12 pm

Hvala za odgovor.
Kar se tiče luči - sem zadevo odpisal. Preveč je faktorjev, ki so pomembni in povzročajo prevelik (nepotreben) strošek.
Se pa sprašujem samo, kaj se da naredit, da bi zamenjal to - "grdo" in po mojem mnenju slabo - dnevno rumeno luč?

Kar se pa tiče feln - original zaradi previsokih cen odpadejo.
Gledam par variant neoriginalov.
So mi rekli, da bi naj bilo menda priporočljivo odstopanje pri ET glede na original +/- 5.

Ima bel Audi avant A4, zatemnjena zadnja stekla in temno panoramsko steklo. Katere barve platišče najbolj paše?
Jaz sem nekako za črna - polirana.

Lp
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov