Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Firediver To jul 10, 2018 10:45 am

Se strinjam. Bo pa vedno več tega raznoraznega ekscesa v različnih oblikah.

Za družbo bi bilo bolje, da bi jo malce bolj skrbelo za preživetje (takrat ima zelo uporabne in pametne ideje), ker tisti, ki mu za preživetje ni treba skrbeti, dobiva same usrane ideje...

Pa, da se razumemo, nobenemu ne želim, da bi mu škripalo glede eksistence!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Čuden car styling

Napisal/-a DePalmo To jul 10, 2018 10:52 am

Js pravm da če imajo veselje, ga naj pa imajo. Raje gledam slike in berem komentarje o telih "frajerjih" kot pa o kakšni novi/stari korošici.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Locher To jul 10, 2018 3:20 pm

Where can I apply for a suspended animation experiment?
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čuden car styling

Napisal/-a cruiser1 To jul 10, 2018 3:44 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Osebno to gledam kot na bolezen moderne družbe
Vse več ljudi je obsedenih s tem da jih nekdo opazi komentira sploh da se čutijo pomembne pa potem objavlja na FB in dugih socialnih omrežjih vsakič ko gre na stranišče ali spije kavo .... Who cares?

Naredi nekaj konkretnega v svojem življenju pa te bodo opazili in o tebi govorili brez da natikaš šaro po avtu in se voziš okoli.


Hehe! Bravo Slovenci obsedeni z novimi telefončki in avtomobili, ki prav tekmujete kdo bo imel novejšega in dražjega ter bolj bleščečega, da bo sosed zavisten ampak to ni problem moderne družbe... Problem in v nos vam grejo stare kante za 500eur, ker so bolj pritegnile pozornost, kot vaše oh in sploh super moderne igračke :lol: hahaha. Dobri ste, priznam. Me kar zabavate.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Locher To jul 10, 2018 4:26 pm

Je kdo govoril o telefonih? Če se ne motim, je naslov teme "Čuden car styling".

A ti res verjameš, da v 2018 navaden Janez kupuje stvari zaradi soseda, da bi mo ta bil fovš? :roll: Ne rečem, da furaš luksuz v izkaz svojega kariernega uspeha, sploh, ker okolica (tebi enaki) to ponavadi od tebe pričakuje.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a xxl To jul 10, 2018 5:00 pm

Da, odprl sem to temo, ker me je res zanimalo za kaj gre. Bil sem rahlo šokiran, ko sem jih videl, ker mi res ne gre v glavo point tega početja, razen, da na poceni način privlačiš pozornost. Bedno, sory.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čuden car styling

Napisal/-a cruiser1 To jul 10, 2018 5:16 pm

Locher je napisal/-a:Je kdo govoril o telefonih? Če se ne motim, je naslov teme "Čuden car styling".



Samo en primer zblojene potrošniške in atenton whore družbe. Enako velja za nove drage avtomobile.
Čuden car styling? Meni je najbolj čuden in neprimeren rižotarski in moderen car styling. Tale Carbage pa razumem bolj, kot norčevanje iz car stylingov na splošno. Lahko ti je všeč, lahko ti je kretensko ampak v bistvu gre, da se tipi zabavajo.


Locher je napisal/-a:
A ti res verjameš, da v 2018 navaden Janez kupuje stvari zaradi soseda, da bi mo ta bil fovš? :roll: Ne rečem, da furaš luksuz v izkaz svojega kariernega uspeha, sploh, ker okolica (tebi enaki) to ponavadi od tebe pričakuje.


Ne samo da verjamem nekateri to celo sami priznajo. :roll: Kot to kar si napisal, da nekdo mora kupiti luksuzen avto samo zato, ker njemu enaki to pričakujejo. Torej kupi nekaj zaradi drugih ne zaradi sebe in tako je v mnogih primerih, tudi med sosedi. Drugače pa je itak prav, da si vsak kupi kar si želi in zmore ampak zaradi sebe, ne zaradi drugih.

Še vprašanje, a nek Gumball in še kaj podobnega vam pa ni neko bolano iskanje pozornosti? Se mi zdi da se morda Carbage tudi iz tega norčuje.
Razni dogodki so prvotno namenjeni zabavi in druženju, se pa gotovo povsod dogaja, da se nekateri pridružijo zgolj zaradi potrebe po iskanju pozornosti. Nimaš kaj.
Za konec samo še to, če ti je nekaj neumno in neprimerno enostavno ignoriraš in raje živiš dalje svoje življenje in se zabavaš po svoje. :-P 8)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a limas To jul 10, 2018 8:49 pm

Parada avtoodpada.
Največji problem se mi zdi, da tole sploh pride do cilja brez okvare.
Saj zato tudi vozijo v skupinah. Eden se pokvari, ga porinejo v graben in nadaljujejo.
Naj imajo veselje, saj gre za njihov denar.
Če prideš v kakšno BJR Makedonijo, pa je carbage varianta na vsakem koraku, saj druge opcije ni.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a xxl To jul 10, 2018 9:44 pm

Če gre za norčevanje, še nekako razumem. Kaj pa tisti Japonci s starimi Datsuni, Mazdami, ko imajo spredaj 1m dolgi spojler, zadaj meter visok šank pa 2m dolge cevi v luft namesto izpuhov? Upam, da se tudi oni norčujejo iz car stylinga, drugače potrebujejo psihiatra. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Fnatic Sr jul 11, 2018 6:42 am

Bosozoku. Enim je, enim ni.
No pa saj so znani tudi po Lambotih, ki jih predelujejo na meni prav bolane načine. Ampak hej, njihov denar, njihovi avti..

In tudi tej garbage runi..enim so enim pa pač ne. Dokler se oni zabavajo, mene nič ne moti.
In da sosedje ne kupujejo avtov, da bi se kazali ostalim? No saj si že dobil odgovor. To je skoraj nacionalni šport, še vedno.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Fnatic Sr jul 11, 2018 6:45 am

Še to sem ekstra našel. En delček recimo japonske kulture. Pa zastopi naj vsak po svoje...
https://www.driven.co.nz/reviews/review ... -cultures/
Ba-dum tssssssss =P
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Kristjan123 Sr jul 11, 2018 8:12 am

cruiser1 je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:Osebno to gledam kot na bolezen moderne družbe
Vse več ljudi je obsedenih s tem da jih nekdo opazi komentira sploh da se čutijo pomembne pa potem objavlja na FB in dugih socialnih omrežjih vsakič ko gre na stranišče ali spije kavo .... Who cares?

Naredi nekaj konkretnega v svojem življenju pa te bodo opazili in o tebi govorili brez da natikaš šaro po avtu in se voziš okoli.


Hehe! Bravo Slovenci obsedeni z novimi telefončki in avtomobili, ki prav tekmujete kdo bo imel novejšega in dražjega ter bolj bleščečega, da bo sosed zavisten ampak to ni problem moderne družbe... Problem in v nos vam grejo stare kante za 500eur, ker so bolj pritegnile pozornost, kot vaše oh in sploh super moderne igračke :lol: hahaha. Dobri ste, priznam. Me kar zabavate.


Si me malo slabo ocenil sem zelo "povprečen" ne živim za pozornost drugih vozim 6 let starega nevpadljivega monovolumna telefon menjam na vsakih pet let v vrednosti do 150 eur na mnenje sosedov se dosti ne oziram ... teško bi rekel da zavidam nekomu ker mi je ukradel pozornost s cenejšim avtom od mojega. Na avte gledam takole sem navdušenec nad tehniko razumem tudi ljubitelje določenih znamk in privrženost določeni znamki pač z nečim se poistovetiš Recimo če gre karavana ljubiteljev določene znamke mimo bi seveda pritegnila pozornost ampak to so v pravilu ljudje ki so se poistovetili s to znamko naštudirali njeno zgodovino ponavadi navdušenci nad tehniko ogromno dela vloženega v avto pač znamka lahko ni po mojem okusu ampak spoštujem njihov trud.

Napisal sem če hočeš biti opažen naredi nekaj konkretnega v svojem življenju s tem sem mislil neki dosežek na kateremkoli področju tega je pa zadnje čase vse manj in to sem mislil
Nakup Iphona zadnje generacije in objava tega dogodka na socialnem omrežju sodelovanje v reality showih žal ne pade v to kategorijo po mojih merilih to zmore vsak polnoleten... Ja in nakup avta za 500 eur ter obešanje krame po njem zame pade v to kategorijo
To ni nobena fovšija ampak samo realna ocena ..
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Čuden car styling

Napisal/-a jack86 Sr jul 11, 2018 8:19 am

Zame je bolezen to, da vsak dan glancajo svoj avto in mu ponujajo več pozornosti in sredstev, kot svojim bljižnjim!
Ne rečem, rad imam red, čistočo in stil. Ampak pri slovencih je to vse osredotočeno na kup pleha pred hišo.

Ti nizozemci imajo pa nek Top Gear Special stil in jim dol visi za cel svet.
Po slikah sodeč je videti, da se dobro počutjijo in uživajo.
To pa marsikaterega slovenca boli.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Tattoo- Če jul 12, 2018 10:50 am

cruiser1 je napisal/-a:Kool folk, se znajo zabavat.
Se strinjam in do sem vse vredu...ni pa kool da pustijo svoje kripe kjer se jim pač zahoče, ko jih ne potrebujejo več! :-x

Po Ljubljani sem na parkiriščih videl že kar nekaj teh njihovih odsluženih krip, ki so jih enostavno pustili tam brez tablic! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čuden car styling

Napisal/-a cruiser1 Če jul 12, 2018 7:14 pm

xxl je napisal/-a:Če gre za norčevanje, še nekako razumem. Kaj pa tisti Japonci s starimi Datsuni, Mazdami, ko imajo spredaj 1m dolgi spojler, zadaj meter visok šank pa 2m dolge cevi v luft namesto izpuhov? Upam, da se tudi oni norčujejo iz car stylinga, drugače potrebujejo psihiatra. :D


Saj tudi jaz točno ne vem za kaj se gre, samo predvidevam. Ampak zdi se mi da se zabavajo in v tem ne vidim nobenega problema.
Ja, japonci s tistim ekstremnim stylingom so pa tudi nekaj posebnega in mi sploh ni všeč in tudi zanimivo mi ni. Ampak imajo očitno neko svojo sceno, ki se jo grejo zelo resno, Japonci pač. Ampak jaz vseeno ne vidim problema, vsak mora mora imeti neko svoje veselje, če ne imaš preveč bedno življenje in se preveč z drugimi ukvarjaš.


Kristjan123 je napisal/-a:
Si me malo slabo ocenil sem zelo "povprečen" ne živim za pozornost drugih vozim 6 let starega nevpadljivega monovolumna telefon menjam na vsakih pet let v vrednosti do 150 eur na mnenje sosedov se dosti ne oziram ...


Imam 26 let star avto in telefon za 25eur ampak res samo telefon še na gumbe, nič pametni pa touch screen pa te fore ;) če se že gremo kdo ima manj :lol: Mislil sem na splošno kako nekateri vedno druge vidijo, da želijo biti nekaj več samo zato, ker živijo, delajo, se zabavajo ali oblačijo drugače kot oni.

Kristjan123 je napisal/-a:
Napisal sem če hočeš biti opažen naredi nekaj konkretnega v svojem življenju s tem sem mislil neki dosežek na kateremkoli področju tega je pa zadnje čase vse manj in to sem mislil
Nakup Iphona zadnje generacije in objava tega dogodka na socialnem omrežju sodelovanje v reality showih žal ne pade v to kategorijo po mojih merilih to zmore vsak polnoleten... Ja in nakup avta za 500 eur ter obešanje krame po njem zame pade v to kategorijo
To ni nobena fovšija ampak samo realna ocena ..


S tem se popolnoma strinjam s tabo. Ampak, kot rečeno vsak, ki se zabava drugače, kot ti in ima drugačne hobije ter pogled na življenje ni nujno, da išče zgolj pozornost. Poleg tega ne poznaš teh ljudi in ne veš kaj delajo in kaj so dosegli v življenju, ocenjevanje ljudi zgolj po izgledu brez, da ga spoznaš in kaj več zveš o njem je navadna aroganca in nadudost. Samo povem, nič te ne obtožujem, že sam veš kaj je res in kakšen si.

Tattoo- je napisal/-a:Po Ljubljani sem na parkiriščih videl že kar nekaj teh njihovih odsluženih krip, ki so jih enostavno pustili tam brez tablic! :roll:

No, če je to res in ne poskrbijo za svoje avtomobile, da se jih odpelje na njihove stroške potem je to nesprejemljivo in kretensko. Jaz nisem nikjer opazil teh zapuščenih vozil. Mi poveš kje je kakšen?
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Tattoo- Pe jul 13, 2018 8:20 am

Ena podrta Ford Sierra je bila parkirana na parkirišču pri Bauhausu, pri Koloseju sem videl Volvo 850 in na Bravničarjevi pred salonom je cel teden stal en VW T4...seveda vsi brez tablic! :-x
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Čuden car styling

Napisal/-a Falco_ Pe jul 13, 2018 2:36 pm

sem jih že pred leti srečal, ampak v precej manjšem številu. pritegnejo pogled, vsekakor :) če jim paše zakaj pa ne :)
When life speeds by... downshift.
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Čuden car styling

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 4:26 pm

xxl je napisal/-a:Zadnje čase poleg moje vasi opažam Nizozemce z starimi karavani, naloženimi tudi na strehi z popolnoma neokusnim stylingom. Avti so katastrofa, eden ima celo načičkane lego kocke po pokrovu motorja. Kako se reče temu stylingu? Rat? Kako lahko to vozi po cesti, če pa je videt, kot da bo vsak čas razpadel, ali bo kaj zletelo s strehe? :roll:


nizozemci še nikol niso imela okusa za stajlanje:)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov