Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Veron Pe avg 31, 2018 6:57 am

Torej iščem kako podjetje v Sloveniji, ki se ukvarja z predelavo žarometov. Vendar ničesar ne najdem (verjetno ne iščem pravilno).

Torej ideja je, kupil sem set aftermarket žarometov, ki imajo halogen projector (dolga in kratka, zaklopka). Vendar ta halogen leča je bolj boga in bi jo rad zamenjal.

Žaromet že lahko sam odprem, zamenjam za bi-led projector (lečo), če bi po dimenzijah ustrezala (adapter za vijake bi že uredil).
Vendar se zatakne, ker je bi-led leča "krajša" in pride takole:
Če se proba lečo montirat direktno na isto mesto, kjer je bila original leča
Slika

ali če se proba montirat na zunanji del nosilca original leče
Slika

Tukaj meni zmanka idej in izkušenj, določeni uporabniki (američani) pravijo da jim pošljem žaromete in bodo uredili - ampak shipping je predrag. Zato iščem, če obstaja kdo v Slo ali blizu (It, At, Hr, Hu), ki bi te zadeve spravil skupaj?

PS: vem, da bi-xenon leče (evox-r 2.0) pašejo direktno, ampak ne želim xenon-a
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a danci1973 Pe avg 31, 2018 8:03 am

Bo kar problem najt podjetje, ki to dela (ali vsaj oglašuje), saj so vse takšne predelave v Sloveniji (pa verjetno v celi EU) nelegalne, saj posegajo v homologirane naprave (in tako predelan žaromet ni homologiran).

Poskusi tule - https://www.retrofitlab.com - ti so na Nizozemskem.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Veron Pe avg 31, 2018 8:05 am

Težava je ravno v tem, žarometi so veliki in majo kar nekaj teže. DHL hoče cca 150eur, da pošlje zadevo v eno smer (+150 nazaj - ni dosti manjši znesek za EU shipping zaradi velikosti in teže).

Zato iščem nekoga v Sloveniji (ali blizu), da odpeljem zadevo.
Vem, da so zadeve nelegalne :) ampak nikjer ne piše, da bodo žarometi uporabljeni na cesti 8)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a pskoda Pe avg 31, 2018 1:25 pm

Tudi nikjer ne piše, da ne bodo uporabljeni v cestnem prometu ;)
Lp
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Veron Pe avg 31, 2018 1:26 pm

Vseeno bi bil hvaležen za kak info podjetja, ki opravlja take in podobne predelave.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Gregamax Ne feb 24, 2019 4:33 pm

Da ne odpiram nove teme, si bom sposodil to.
Jaz sem tudi prišel na idejo, da bi predelal od svojega passata b7 halogenske žaromete z bi-led lečami. No sedaj me pa zanima ali je možno to potem tudi homologirati, da bi bilo legalno?
Lp,
Grega
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Gregamax Ne feb 24, 2019 4:39 pm

Veron je napisal/-a:Torej iščem kako podjetje v Sloveniji, ki se ukvarja z predelavo žarometov. Vendar ničesar ne najdem (verjetno ne iščem pravilno).

Torej ideja je, kupil sem set aftermarket žarometov, ki imajo halogen projector (dolga in kratka, zaklopka). Vendar ta halogen leča je bolj boga in bi jo rad zamenjal.

Žaromet že lahko sam odprem, zamenjam za bi-led projector (lečo), če bi po dimenzijah ustrezala (adapter za vijake bi že uredil).
Vendar se zatakne, ker je bi-led leča "krajša" in pride takole:
Če se proba lečo montirat direktno na isto mesto, kjer je bila original leča
Slika

ali če se proba montirat na zunanji del nosilca original leče
Slika

Tukaj meni zmanka idej in izkušenj, določeni uporabniki (američani) pravijo da jim pošljem žaromete in bodo uredili - ampak shipping je predrag. Zato iščem, če obstaja kdo v Slo ali blizu (It, At, Hr, Hu), ki bi te zadeve spravil skupaj?

PS: vem, da bi-xenon leče (evox-r 2.0) pašejo direktno, ampak ne želim xenon-a

Pa da še probam kako pomagati avtorju teme, če še ni uredil zadeve.
Sicer ne vem kako izgleda zadnja stran žarometov, ampak mogoče se da narediti kakšne distančnike, s katerimi bi fiksirali leče na želeno mesto.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Retrofit LED žarometov

Napisal/-a Veron Ne feb 24, 2019 6:14 pm

Gregamax je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme, si bom sposodil to.
Jaz sem tudi prišel na idejo, da bi predelal od svojega passata b7 halogenske žaromete z bi-led lečami. No sedaj me pa zanima ali je možno to potem tudi homologirati, da bi bilo legalno?
Lp,
Grega

Ni mozno.

Drugace sem pa ze uredil, ni tezko. Odpre se simpl, butyl. Zravm je bil adapter, tako da je vse skupaj slo na srauf in placa je bilo dost, da sem dal se led driver v luc. Na vn se ne vidi nobena sprememba. In ker sm vzel 4500-5000k biled, niti ne deluje sumpljivo, ker je snop rahlo rumen. Ostalo pac sprejmes riziko.

Sveti pa absolutno bolje, snop ima padec (nastelal pri amzs - za clane brezplacno).
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov