Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Gaszu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 23, 2020 12:49 pm

Alu platisca - nasvet glede dimenzij

Napisal/-a Gaszu Pe jul 24, 2020 12:37 pm

Pozdravljeni,

Na vozilu VW Touran (2015+) želim zamenjati platisca in sicer na 18col. V homologaciji mi pise da dam lahko gor 7.0x18 ET52

Vezano na ta podatek iscem platisca in ne najdem nic kar bi ustrezalo dani oznaki...jih je pa kar nekaj ki imajo ET drugacen...na tem mestu me zanima ai moram platisca z deugacnim ET dodatno homologirati ali je ok z obstojecim vpisom v homologaciji in pa kaj v praksi ET sploh pomeni

Hvala vsem v naprej za vase nasvete in pomoc
 
w12650
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če okt 09, 2014 2:09 pm

Re: Alu platisca - nasvet glede dimenzij

Napisal/-a w12650 Pe jul 24, 2020 1:04 pm

Drugačen ET kot je napisan v homologacijskem kartončku je potrebno homologirat...večja kot je številka ET bolj je platišče "potegnjeno" noter v kolotek,manjša številka ET bolj je felga blizu roba blatnika
 
Gaszu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 23, 2020 12:49 pm

Re: Alu platisca - nasvet glede dimenzij

Napisal/-a Gaszu Pe jul 24, 2020 2:33 pm

w12650 je napisal/-a:Drugačen ET kot je napisan v homologacijskem kartončku je potrebno homologirat...večja kot je številka ET bolj je platišče "potegnjeno" noter v kolotek,manjša številka ET bolj je felga blizu roba blatnika


Za hologacijo mora pa feltna verjetno meti TUV certifikat?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alu platisca - nasvet glede dimenzij

Napisal/-a xxl Pe jul 24, 2020 4:03 pm

Jaz zaradi ET še nisem homologiral nobeno platišče. Nobenih težav zaradi tega, saj nič bistvenega nisem spremenil, platišče pa seveda ima TUV certifikat 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Alu platisca - nasvet glede dimenzij

Napisal/-a Cefizelj Ne jul 26, 2020 7:04 pm

Po zakonu je treba. Sva imela letos z mojim mehanikom ravno to debato, ker dela na tehničnih. Tudi drugačen ET rabi homolomo.

Odločitev je pa seveda na posamezniku.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov