Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei Pe sep 18, 2020 12:08 pm

Pozdravljeni,

razmišljam o tem, da bi namesto halogenskih H7 žarnic, zaradi boljše osvetlitve ponoči, dal led žarnice. Prav tako, bi ostale žarnice zamenjal z led žarnicami.
Zato me zanima me ali je že kdo v Škodo Octavio MK3 2013, lahko tudi v starejši model, dal H7 led žarnice namesto H7 halogenskih?
Je to sploh dovoljeno pri nas oziroma EU, ima kdo izkušnje, kako je s pregrevanjem žarnice in ali sistem javi napako?
V kolikor ni dovoljeno, pa prosim za nasvete, katere H7 žarnice s xenon efektom, tiste z bolj belo svetlobo kot pa rumeno, se splača kupit. Ne bi rad za njih zapravil "celega premoženja" in bi jih potem moral po dveh mesecih že zamenjat.
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a D12J12 Pe sep 18, 2020 2:48 pm

Če grem čisto po pravilih je tako:
-bela svetloba je dovoljena
-samo projektorski žaromet (kateri je bil v osnovi namenjen halogeki in je lahko pri LED žarnici svetloba drugače razpršena)
-nad 2000 lumnov svetilnosti je potrebno imeti pranje luči in samodejno nastavljanje višine snopa
To so pravila pri led lučeh, jaz se jih imel, preko 2000 lumnov in ni bilo to to.
LP
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a danci1973 Pe sep 18, 2020 10:54 pm

Če gremo čisto po pravilih, smeš uporabiti samo takšne žarnice, ki so za tvoj model avta (in žarometov) homologirane - kar pomeni, če so original žarnice halogenke, uporaba HID ali LED žarnic ni dovoljena.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a vuli So sep 19, 2020 5:25 pm

kolk sem gledal po yt te led teste je led v projektorjih boljš švoh glede lumnov. In kar se tiče led, ne kupuj kitajskih za 20$, obstaja dosti boljših, vendar tudi dražjih seveda.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a DePalmo Ne sep 20, 2020 7:21 am

Narva PowerRange naredijo dobro svetlobo tudi iz slabih žarometov. Sem pa imel notri lečo, ampak so bile dovoljene samo halogenske žarnice.

Vse ostalo kar sem probal je bilo bolj tako tako, od Philips, Osram do najcenejših v Šparu. Tudi najbolj znane NightBreaker niso dobro svetile in nato novi model Laser. Ni bilo to to.
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei Ne sep 20, 2020 9:54 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Je v mislih, kaj takega : https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/narva-halogenska-zarnica-h7-range-power-blue-twin-set?src=bestsellers, ker koliko gledam ostale, ki imajo močnejšo svetilnost 60W in več pri vseh teh piše, da niso primerne za običajni cestni promet (ne bi pa rad zaradi policije jih dajal ven, če me ustavijo). Verjetno je smiselno ob menjavi dnevnih H7 luči menjati za enake tudi parkirne https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/narva-par-zarnic-12-v-w5w-5w-range-power-blue in dolge luči, ter žarnice sprednji meglenk, da vse svetijo bolj belo svetlobo, kot pa, da ene svetijo bolj rumeno druge pa bolj belo ?
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a DePalmo Po sep 21, 2020 6:44 am

Sem šel pogledat katere sem imel takrat in še na svoje presenečenje, imel sem tele: https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... e-twin-set

Nato vidim da je šla zaloga in jih ni bilo več za dobit, zato sem vzel Narva Power Range 90+. Zatem sem se začel igrat z različnimi ker tudi teh ni bilo več za dobit (zadnji komplet sem naročil iz tujine), ampak kot sem rekel, imel sem lečo in so vse "boljše" svetile zelo slabo. Če imaš navadno parabolo, lahko probaš katere od telih, ki so bile takrat hvaljene kot zelo dobre:
Philips Vision +30%
Philips Xtreme Vision +130%
Osram NightBreaker Laser
Osram NightBreaker Unlimited

Na svoje presenečenje sem napisal zato, ker je jasno da če ima žarnica čez kakršenkoli filter, se zmanjša svetilnost. Zato sem se raznoraznih žarnic ki so obarvane, izogibal kot hudič križa.
Kar se pa tiče močnejših od 55w, samo iščeš težave. Žarnice so premočne oz. se preveč grejejo in boš uničil parabolo. Nato pa res neboš nič videl pred sabo, tako da vgrajuj samo 55w.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a Firediver Po sep 21, 2020 9:11 am

Pri starejših modelih priporočam obnovo stekla žarometov, sploh če so evidentno porumenela. Bo največ efekta pri istih halogenkah.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei Po sep 21, 2020 9:50 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tega, sem se posluževal pri prejšnjih avtomobilih, ko je bilo to potrebno in se popolnoma strinjam, da se izboljša svetilnost in tudi sam zgled avtomobila. Pri trenutnem avtu, pa to še ni potrebno, saj so luči še v zelo dobrem stanju. Žal nimam neke novejše slike, da bi jo prilepil zraven.
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei Po sep 21, 2020 10:13 am

Kako pa vem ali imam navadno parabolo ali imam lečo? (avto je škoda Octavia Combi MK III letnik 2013) Nikoli, do sedaj se nisem v to poglabljal tako, da mi žal ni znano, kakšne imam luči na avtu.

Torej, če prav razumem glede teh filtrov oziroma žarnic, ki so obarvane se je boljše izogibat. Ampak ni ta moder filter zato, da žarnice dajejo bolj belo kot pa rumenkasto svetlobo?

Hvala za potrditev o tem, da se močnejši od 55W ne splača jemat, ker bom imel več škode kot pa koristi.
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a DePalmo Po sep 21, 2020 12:22 pm

Pogledaš v luč in če vidiš lečo oz. zgleda kot xenon, imaš lečo. Drugače imaš navadno "parabolo" ;)

Res je, modra barva daje xenon izgled, ampak vsak odtenek modre oz. katerekoli barve, ubije svetlobo in je pride manj na cesto. Lahko probaš v praksi. Kupi navadne H7 in nato temno modre H7 in poročaj. Sam sem enkrat kupil temno modre H7 da bo xenon izgled, prvi večer sem mislil da se bom ubil na cesti ker nisem videl nič. Sedaj raje vidim da sveti rumeno in da dobro vidim.
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei Po sep 21, 2020 12:58 pm

Bom pogledal, ko pridem do avta in če ne bom siguren poslikam, ob bližje luč, da bom potem vedel za "ziher", kaj imam.
Razen, če se, da iz te slike videt kakšni žarometi so :
Slika
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a metor Po sep 21, 2020 5:14 pm

To so navadne luči, brez leče.
Don't worry, be happy ;)
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a vuli Po sep 21, 2020 5:33 pm

:huh:
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a DePalmo Po sep 21, 2020 8:46 pm

Tako je, so navadne oz. imaš parabolo. Lečo vidiš na zgornji sliki na desni.
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei To sep 22, 2020 8:31 am

hvala za slikovno razlago, zdaj mi jasno =) pa sem se še nekaj novega naučil =)
sem včeraj popoldne po tem postu pogledal po avtomobilih in dejansko videl razliko ne samo na sliki =)
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei To sep 22, 2020 9:23 am

Torej kot smo ugotovili imam navadno parabolo in ne lečo, tako da mi ne pride v poštev kaj drugega kot pa, da probam eno izmed naštetih žarnic :
Philips Vision +30%
Philips Xtreme Vision +130%
Osram NightBreaker Laser
Osram NightBreaker Unlimited

Ob menjavi žarnic H7 je verjetno smiselno menjati tudi žarnici pozicijskih luči(W5W) in žarnici sprednjih meglenk(H8), da ene ne svetijo bolj rumeno kot pa druge belo; drži? Vzel bi vse tri žarnice istega proizvajalca z enakimi lastnostmi, saj je nekak logično, da bo potem najmanj razlike v barvi svetlobe.
Kakšna je pa navada glede menjave dolgih luči, ob menjavi preostalih žarnic, se te tudi menjavo ali ne? Z dolgimi lučmi, se več ali manj ne vozim, razen kadar to promet dopušča pa tudi občutka nimam, da slabo svetijo.
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a Picolo To sep 22, 2020 11:46 am

Sem imel avto s halogenkami brez leče in sem sprobal kar nekaj različnih žarnic. Osebno sem imel najboljše izkušnje s Philipsom, predvsem z Xtreme Vision +130%. Najbolj homogen snop in daljša življenjska doba kot Osram Night Breaker. Pri raznih Osram žarnicah (tudi Night Breaker) je bila pri meni mogoče rahlo bolje osvetljena absolutna sredina, kot snop v celoti pa slabše od Philipsa. Od "navadnih" dobre izkušnje tudi z Narvo in Boschom, mogoče rahlo bolj rumene, vendar dobra vidljivost. Ponavljam...to so moje izkušnje za žaromet brez leče.

Kot so že drugi svetovali, bolj belih modelov kot je Philips White Vision itd. jaz ne bi gledal. Sem probal in zelo hitro menjal nazaj...vidljivost napram navadnim (predvsem v mokrem) je občutno slabša.

Za dolge H1/H7 jaz osebno ne bi zapravljal denarja za dražje modele, glede na to da so v uporabi bolj malo. Poleg tega kratke H7 svetijo zraven in dolge ne naredijo tako velike razlike. Menjava W5W in H8 za druge halogenke je škoda denarja...zanemarljiva razlika, razen v ceni. Če se gre za izgled, potem absolutno LED. W5W LED nekatere držijo po več let, nekatere manj... Meglenke bi naj bile v uporabi izredno malo tj. gosti megli (so seveda biseri na cesti samo z meglenkami), in v megli je najboljša ravno topla svetloba navadne halogenke.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a esem To sep 22, 2020 12:07 pm

Na kratko - ni smiselno, ne drži in ni logično. Nekaj dobrih argumentov je podal Picolo. Menjaj samo H7 in ne kompliciraj
 
Uporabniški avatar
mathei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če sep 17, 2020 12:20 pm

Re: H7 led žarnice ali H7 xenon efekt

Napisal/-a mathei To sep 22, 2020 12:13 pm

@Picolo hvala za obsežen odgovor se bom, kar držal tvojega nasveta in vzel :
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/philips-par-zarnic-h7-x-treme-vision-130?tab=reviews

za pozicijske pa : https://www.mimovrste.com/avto-zarnice-led/webhiddenbrand-m-line-zarnica-led-12v-r5w-ba15s-5xsmd-5050-canbus-bela-par?src=bestsellers&tab=parameters

@esem : tudi tebi hvala za odgovor, bom tudi upošteval in ne več kompliciral vzel zgoraj navedene žarnice ostale pa pustil, dokler jih ne bo zaradi odpovedi potrebno zamenjat =)
.:. ŠKODA <-> SIMPLY CLEVER .:.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov