Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a maarkec Ne dec 13, 2020 11:08 am

Pozdravljeni, je mogoce kdo vgradil kot dnevne namesto navadnih halogenk tele led Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

https://www.mimovrste.com/avto-zarnice- ... 0042114973
kako se obneseje, kar se tice zivljenjke dobe, avto je skoda octavia


hvala, lp
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a 215709 Ne dec 13, 2020 11:24 am

Zdravo

Jaz sem probal sicer w21/5w led zarnice sicer philipsove razlika samo v navoju, na toyoti proace 2020 tak ki je kot nov berlingo in zadeva ni funkcionirala ker je prevec pameten racunalnik in zgleda napetosti niso iste kot s halogenkami ter ni hotlo svetet

Ko sem jih dal v 2015 corollo kot zadnje bremze katere so iste zarnice delajo brez problema sibkejse in mocnejse ko zanbremzas

Nakoncu vse osvisno od vozila in pametnostjo racunalnika
Vcasih je treba tut kasken canbus upor vezat prej samo v 2020 proace ni mozno ker je zarnica vezana direkt na ohisje katerega potem zavrtis naprej v plastiko

Za led zarnice pa tak pravjo naj bi dlje zdrzale kot navadne halogenke, nikol pa neves kaksna lahko gre rakom zvizgat se je tut ze zgodilo
Zadnjič spremenil 215709, dne Ne dec 13, 2020 11:26 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a D12J12 Ne dec 13, 2020 11:25 am

Sam imam mazdo 3 plus, torej dnevne luči so bile halogenke. Ledice sem šel iskati v TEHNO KAR in najprej sem gledal osram, podobne kot ti in po posvetu s prodajalcem sem se odločil za kitajca. Osram nima CAMBUS upora in njihov napredek je zelo počasen, tako sem dobil kitajca z uporom in veliko višjo svetilnostjo.
Gledal sem to
https://www.tehnoshop.net/zarnica-osram-led-w21-5w-7715cw-02b
vzel pa te
https://www.tehnoshop.net/zarnica-led-w21-5w-12v-6500k
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a maarkec Ne dec 13, 2020 11:37 am

grej za skodo octavioi 2011 tko da mislim da bi moralo delovat, mene sam zanima kolk casa vam delujo
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a D12J12 Ne dec 13, 2020 11:40 am

Po parih mesecih delujejo, tvoje ki jih gledaš imajo 6 let garancije, tako da ni panike in še enkrat, osram nima upora, lahko da ti bo javljalo napako ali pa use skupaj utripalo.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a maarkec Ne dec 13, 2020 11:41 am

kaj utripalo
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a D12J12 Ne dec 13, 2020 11:45 am

Gotovo si že videl koga ki mu ledica pri registrski utripa?
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a maarkec Ne dec 13, 2020 11:47 am

aja to, sicer mam led za reg. tablico in led za parkirne, mi vse deluje ok, edin kaze mi pac lucko za pregorelo zarnico to je to, deluje ze dobro leto brez problema
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a maarkec Po dec 14, 2020 5:07 pm

aja se to me zanima, ce mi prosim pomagate a je bolj da vzamem ledice moc 2W la raje 5W za dnevno luč

hvala lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a esem Po dec 14, 2020 9:17 pm

Se sploh zavedaš, da se tega nikakor ne da homologirat? :roll: Preberi na mimovrste vse in ne samo opis, piše tudi, da to ni za javne ceste.

Se zavedaš tudi, da če vzameš 2W (ker je to očitno in na daleč premalo) te bo prvi policaj ustavil, vzel tablice ter izloćil avto iz prometa in ti za dodatek še napisal kazen? Tolaži se s tem, da to ni nujno (je pa možno, če ne celo verjetno)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a Firediver To dec 15, 2020 7:32 am

...tukaj ne smemo moralizirati, ampak samo pomagati...naj uporabnik da not tiste, ki jih sam želi, vendar naj upošteva vsa navodila proizvajalca in prodajalca.

Moje mnenje: za v njivo so močnejše boljše! :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a D12J12 To dec 15, 2020 8:23 am

Pozicija največkrat ne moti nasproti vozečih, prav tako ledice pri tablicah in ja ni legalno je pa sprejemljivo ker ni moteče. Tisto ko pa da nekdo ledice v reflektorski žaromet :/:o:/ je pa bolano...
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a 215709 To dec 15, 2020 8:41 am

Drugace so led zarnice ze tako razvite naprej da ne motijo tudi ce so v obicajnih zarometih potrebno je uporabit kake kvalitetne ne tiste za 10€
Imam sam tako in do zdaj se nobenga ni motilo ter imajo lep snop odrezan tako kot treba

Lahko so pogledate tudi kaksne teste tip testira v vseh moznih zarometih posamezne aftermarket zarnice
https://www.bulbfacts.com/

Pred kratkim so glih za take ko so nehomologirane (ponavadi samo zaradi barve torej bele) uspeli pri philipsu v juzni koreji homologirat tudi za nadomestno vgradnjo v zarometih led zarnico za uporabo v prometu

Vprasanje casa ko bojo tudi tukaj v EU to pridobili
Na koncu bojo iste zarnice samo da bojo dovoljene zdaj pa niso zaradi prastarih standardov

Imas kaksne nove avte z led zarometi podobnim reflektorskim pa so dovoljene/homologirane skupaj z avtom samo zato ker so OEM pa tudi nobenga ne motijo

P.s. so pa za probat tiste kitajske s canbusom ce bi delovale na dnevnih luceh

Lp
Slika
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a D12J12 To dec 15, 2020 9:13 am

Tudi če je odrezana svetloba je problem parabola, led sodi v lečo ne pa v parabolo katera blešči v vse smeri, svetloba ni usmerjena ampak razpršena.
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a Rok33 To dec 15, 2020 11:42 am

215709 je napisal/-a:Drugace so led zarnice ze tako razvite naprej da ne motijo tudi ce so v obicajnih zarometih potrebno je uporabit kake kvalitetne ne tiste za 10€
Imam sam tako in do zdaj se nobenga ni motilo ter imajo lep snop odrezan tako kot treba

Lahko so pogledate tudi kaksne teste tip testira v vseh moznih zarometih posamezne aftermarket zarnice
https://www.bulbfacts.com/

Pred kratkim so glih za take ko so nehomologirane (ponavadi samo zaradi barve torej bele) uspeli pri philipsu v juzni koreji homologirat tudi za nadomestno vgradnjo v zarometih led zarnico za uporabo v prometu

Vprasanje casa ko bojo tudi tukaj v EU to pridobili
Na koncu bojo iste zarnice samo da bojo dovoljene zdaj pa niso zaradi prastarih standardov

Imas kaksne nove avte z led zarometi podobnim reflektorskim pa so dovoljene/homologirane skupaj z avtom samo zato ker so OEM pa tudi nobenga ne motijo

P.s. so pa za probat tiste kitajske s canbusom ce bi delovale na dnevnih luceh

Lp


Imaš te Philipsove LED Gen2? Bi lahko objavil kakšno fotografijo nekaj metrov od zidu, da se vidi kakšen snop svetlobe imajo v reflektorskem žarometu (morda celo primerjava s halogenko)? Tudi sam razmišljam o vgradnji, vendar le v primeru, da se ne bleščijo nasproti vozečim. Našel sem večinoma teste s projekcijskim žarometom (leča), kjer se odlično obnesejo (cut-off line), kako pa je v primeru reflektorskega žarometa pa žal ne.
Kaj pa na tehničnih pregledih, kaj komplicirajo? V primeru leče je žarnica skrita, v reflektorju pa je precej opazna.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a 215709 Sr dec 16, 2020 7:35 am

https://www.bulbfacts.com/led-kits/chart/

še enkrat lahko pogledaš tule test vseh možnih žarnic cenejših dražjih kakršnih si srce poželi v reflektorskem in projektorskem žarometu moraš ustrezno izbrati. na koncu tudi napiše na kakšen način testira - je vedno v istem žarometu v kontroliranih pogojih torej nekje v lastnem laboratoriju kjer potem meri svetilnost in vse te parametre, ter primerja na neko splošno osram halogenko.

sam imam sicer od philipsa gen1 sicer po teh njegovih testih celo boljša od gen2 - se vidi v zavihku po reflektorskih led premium kitih, tako da zaenkrat menjavo za gen2 ne razmisljam. imaš pa tudi veliko drugih boljših proizvajalcev če želiš še bolje performanse tudi z vsemi linki kje se jih da kupit za nekatere ima celo kakšen popust
jaz osebno sem takrat naročil preko powerbulbs.com pridejo hitro v kakšnem tednu iz anglije z zastonj dostavo pa še kakšne 20% popuste majo skoraj vedno


imam primerjavo za svoj avto za philipse gen1 - same ne bleščijo okrog ter nasprotijočih voznikov ne motijo ker sem se sam prepričal sem šel v drug avto ter vozil proti mojemu zadaj spredaj tako da če bi res motilo bi vse ven vrgel. na začetku sem vzel kot nek projekt za probat sedaj pa že imam več kot leto pa pol vgrajeno in nimam nobenih problemov. za tehnični sem pred dvema letoma imel še halogenke se bom pa naslednje leto v marcu naredil francoza in probal s temi ledicami. načeloma tam gledajo samo snop če ustreza s tistim ogledačkom. če bi bil pa problem pa za 10 minut dam orginal in napravim teh.pregled. zavedam se pa vseh posledic sam pač je to riziko ki ga vzameš v zakup.jbg
lahko se gremo tudi z vidika varnosti ker se cesto sploh v temi vidi mnogo bolje kot orginal

lp slike spodaj

halogen orginal
Slika

led gen1
Slika

primerjava - ni ista lokacija kot zgoraj
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a Firediver Sr dec 16, 2020 7:57 am

..in ko boste prišli zadevi do dna, naposled vgradili LED sijalke, boste odkrili drug problem o katerem se je na forumu že pisalo.
Na koncu boste vse skup prekleli in hop nazaj halogenke v žaromet.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a 215709 Sr dec 16, 2020 9:01 am

Ce mislis zaradi snega in ledu na zarometih imam tudi resitev in je sicer tako enostavna da bolj ne more bit
Enostavno posprejem luci da se odmrznejo ter pobrisem s krpo in stvar je resena. Je pa res da si mesanice za odmrznit sam pripravljam v sluzbi ker si pac lahko in te hofer vrjante ne uporabljam ker so zanic
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a Firediver Sr dec 16, 2020 9:15 am

Super!

Pa med vožnjo? Je lepo vsakih nekaj km skakati ven in sproti čistiti?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Osram LED ŽARNICA P21/5W LEDriving

Napisal/-a 215709 Sr dec 16, 2020 9:43 am

Nimam problema stem tudi v najvecjem snegu ni bilo tako hudo da bi se moral skoz ustavljat oz da se nic nebi vidlo pa vozim 70km v eno smer
Govoris kot da so luci iz papirja- se pac prilagodis kakor sem napisal mas + in -
Meni je najbolj bila pri izbiri pomebna barva in povecana vidljivost
Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov