Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
som
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če mar 16, 2006 8:27 am

Temnenje in TATTOOJI v CELJU

Napisal/-a som So mar 18, 2006 9:49 am

ONEMOGOČEN KER SEM BIMBO, KI NE BERE PRAVIL FORUMA
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Po mar 20, 2006 3:04 pm

ga-ma je napisal/-a:10 al pa 12 cm mas lahko trak sirok na vetrobranskem steklu, ga ni potrebno homologirat,je pa potrebno da je prosojen, oz da se vidi skoz.


zivjo....a to je 100% da je prozoren oz prosojen???.....pise kje to v kakem zakonu al ne??...ker bi si dal rdece barve ta trak....ker ce dam prozornega...kaj si pomagam...itaq je sipa ze prozorna... :P
lp pa hvala za pomoc
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo To mar 21, 2006 7:29 pm

nihce ne ve nich??.....dejte mi pomagat no...please..... )))
Slika
 
Uporabniški avatar
mlacar
Novinec
 
Prispevkov: 339
Pridružen: Pe sep 05, 2003 2:21 pm

Napisal/-a mlacar Sr apr 12, 2006 12:07 pm

Eno vprašanje: sem dal temnit stekla, avto je pa odjavljen in on ti na un certifikat oz. karoli ti že izda ti napiše serijsko številko in registrsko tablico. Lahko pričakujem kakršne koli probleme pri ponovni registraciji avtomobila? Tablice bodo druge, ker so mi stare vzeli? In še postopek kako uštimat homologacijo in to. Jst se prjavm na lpp, me pokličejo ko pač pokličejo, pridem z avtom tja, homologiram šipe, pol grem lahko kr takoj na tehničnega in potem še na zavarovlanico? Mam prov?

HVALA za pomoč!

LP Luka
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

popravek

Napisal/-a Cimpi Pe maj 12, 2006 10:24 am

Zdravo.
Temnenje stekel. ODvisno pri komu das... Zaj glih sem to zvedo... Sreca
Zadnja 90% zadnja stranska 55% in sprednja stranska 50%
Astral kak to da ti ne zatemnis tolko?... Llumark ti zatemni tolko pa mas za homologacijo pa vse... ???
LP
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe maj 12, 2006 10:57 am

sprednje stranske 90% prepustnosti, zadne stranske in zadnja pa 45% prepustnosti.. to je max temnjeno po naših zakonih..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
DoubleG
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Sr jan 19, 2005 7:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a DoubleG Pe maj 12, 2006 2:26 pm

eclipse_R je napisal/-a:sprednje stranske 90% prepustnosti, zadne stranske in zadnja pa 45% prepustnosti.. to je max temnjeno po naših zakonih..

lp


a mi lahko prilepiš zakon, kjer to piše?

Včeraj sem se pogovarjal z enim tipom iz domžal in je rekel, da je sprednja stranska lahko zatemnjena 35%. Kako bi šlo s homologacijo, če bi več zatemnil? Kolikšna je verjetnost, da ti gre merit z ono napravo? Dejte malo razložit kako poteka homologacija. Gre se mi pač zato, da bi sprednje šipe tut zgledale kolker tok zatemnjene, ker drugače grdo zgleda, če so samo zadnje.
 
Uporabniški avatar
Astral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 24, 2003 9:35 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Astral So maj 13, 2006 12:10 am

@Cimpi
Lumark nabija kot vedno, vsakega drugače nategne. Pokaži papirje, kjer piše da je toliko zatemnil in homologiral. Kar pelji k njemu.

@DoubleG
Vprašaj mag. Jerončiča, koliko je dovoljeno zatemnit stekla s folijo.
http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=zas&nSvet=rj

Lp
Zadnjič spremenil Astral, dne To maj 16, 2006 11:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi So maj 13, 2006 7:50 pm

Astral: Hm ce ma kolega tako jaz bmw3 pa mi je pokazal papirje pa ma res...
Zato nisem zaj ziher k komu bi sel... raje bi sel k tebi samo ce on tolko vec zatemni tako je kolegu pol je kr ql tisto... ?? Recem kolegu za papire pa jih gor dam ?
LP
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz So maj 13, 2006 11:32 pm

Kopirano iz Lešnikove strani...
Tak poseg na vozilo pomeni predelavo vozila, ki mora biti v skladu s prvim odstavkom 200. člena Zakona o varnosti prometa (Uradni list RS, št. 30/98 ) pregledana v skladu s predpisi o homologaciji, preden se da vozilo v promet. Zatemnjevanje stekel na vozilih je opisano tudi v Pravilniku o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (uradni list RS, št. 17/00).
V prvem odstavku 12. člena omenjenega pravilnika je navedeno, da ne smejo biti stekla zatemnjena bolj, kot to določajo homologacijski predpisi.

1. Temnenje sprednjih bočnih stekel (pri vozniku in sovozniku) je dovoljeno z nalepljenimi folijami, ki zadržijo največ 10 % svetlobe.
2. Temnenje ostalih stekel na vozilu je dovoljeno z nalepljenimi folijami, ki zadržijo največ 55 % svetlobe.
3. Vetrobranskega stekla ni dovoljeno dodatno zatemnjevati, izjema je le ozek pas na zgornjem robu stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

lp
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Ne maj 14, 2006 4:24 pm

Gelj to vse verjamem vse in prav... Zanima me zakaj torej Llumark tvega??
Ce ves zatemni pa da papira pa se vse da homologirat? Torej to ni vreji za njega...
Priblizno tak pise v zakonu malo drugace... sem pogledal. OK thanx
Lp
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Ne maj 14, 2006 5:50 pm

kako poteka homologacija? stric pogleda oznake na folijah če so taprave pa je to to.. sam če bojo pa zgledale sprednje čist isto temne ko zadnje pa da so oboje ful, bo pa mal posumu ne? jst sm pelou homologerat maminga karavana, k je mel vse max (spredaj 10, zadaj 55)

lp
Slika
 
stewo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 15, 2004 10:14 pm

Napisal/-a stewo Ne maj 14, 2006 7:39 pm

Zanimivo kak ste vsi pametni, pol pa nevem kak so lahko ze preneki ljudje ki so dali pri lumarku temnit stekla naredili holomogacijo,vkljucno z mano in mojim kolegom!! Pa imam stekla zatemnjena tako kot je napisal Cimpi ,hmmm zanimivo!! Nevem no,glede na to da sem videl kak naredi Lešnik,recimo ko je enemu tukaj v moji okolici temnil,jaz ga fentam da mi tak naredi kot je njemu!!! Halo ,ne mores ti tak naredit,da se vsedes v avto pa se ob straneh vidi svtlo ven,kot da ne zna obrezat folije!!! No nevm to je pac moja kritika,za tiste ko pa ste zadovolni z njim pa itq da vredu po vsem takem! No jaz osebno vem da k njemu nebi peljal!! Ce pa kteremu ni jasno okoli tega kolk mam zatemnejna stekla,pa mu lahko slikam pa posljem na mail papirje od temnitve!! LP
 
Uporabniški avatar
Astral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 24, 2003 9:35 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Astral Ne maj 14, 2006 8:38 pm

Ja, pošlji mi na mail, prosim.
astral223@siol.net

Lp
 
stewo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 15, 2004 10:14 pm

Napisal/-a stewo Ne maj 14, 2006 9:05 pm

Astral je napisal/-a:Ja, pošlji mi na mail, prosim.
astral223@siol.net

Lp


Ni problema,ju3 popoldan dobis,ko pridem s sihta!
ajd
 
stewo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 15, 2004 10:14 pm

Napisal/-a stewo Po maj 15, 2006 8:01 pm

Evo upam da bo to dovolj,ker mislim da ze to dost pove!
Priponke
IMG_0022.JPG
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Po maj 15, 2006 8:36 pm

Kaj pa bote zaj rekli?
LP
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Po maj 15, 2006 8:58 pm

da naj mi pokaže zakon kjer je to določeno ;) pa a vm je pr homologaciji šel pogledat na stekla, kakšna oznaka je gor? pa kokr vidm so sprednja stekla enga druzga tipa, tko da je mogoče kej s tem v zvezi? ne vem ne vem.. če bi bil ta zakon kej spremenjen bi se zihr razvedl okol.. jst sm temnil mesec nazaj pa perimund ni nč vedu o tem..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Astral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 24, 2003 9:35 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Astral Po maj 15, 2006 10:57 pm

Miki, meni to ne zgleda kot 5 (pet) ampak kot 9 (devet)! Petko čisto drugače napiše, se strinjaš?! Verjetno je spet bil nažgan ko je to pisal...

Torej propustnost svetlobe 92%, zatemnjeno s 8% folijo.

On ima sprednje 8%, zadnje pa 45% (še vedno), midva pa sprednje 10%, zadnje pa 55%, kot je max dovoljeno.

Kaj pa ti piše v homo kartončku, kaj so ti vpisali na Rti-ju?
Priponke
lumark1.jpg
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi To maj 16, 2006 6:29 am

Tako je Astral. Se strinjam s tvojimi ugotovitvami. Nedvoumno je vpisal prepustnost 92 %.

Eni ste očitno polpismeni...
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov