Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MacTron Sr mar 01, 2017 11:14 pm

@mello: Ce bi samo preletel dve strani nazaj, namesto tega nepotrebnega opozarjanja, bi opazil, da se tema dopolnjuje in da je prakticno v enem postu VSE kar je potrebno za uspesno prijavo na homologacijski postopek pa cetudi 2013 kar pa seveda tudi ne drzi vode o SIT ze pri odgovoru: viewtopic.php?f=9&t=17157&start=1300#p1587852

Vec samoiniciativnosti v prihodnje.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a mello Sr mar 01, 2017 11:26 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Heh... :bonk
Največja fora je, da je prvi post v taki temi namenjen (in BI MORAL IMETI) največjo preglednost ter bi moral biti sproti posodabljan. To je tudi slabost tega foruma, da se EDIT po določenem času zaklene, torej OP ne more editat več original post (razsvetli me, zakaj je to potrebno ;) ).

Fora je, da človek, ki bo odprl to temo (da bi našel odgovor čimprej), nebo šel čez 66 strani zato, da bi našel en obrazec od LPP-ja, ki je up-to-date.

Kar hočem povedat je, da bi bilo zbiranje info na enem mestu (torej prvi post = top shit za take stvari - pa magar samo url povezava do 66 strani, kjer se zadeva nahaja) mnogo bolše ter pregledno :)

Zato sem tudi dodal mojo opazko, ki je bila zgolj dobro namerne narave :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Fnatic Če mar 02, 2017 9:41 am

Sem poizkusil z iskalnikom. Preletel prvo stran in se mi je prikazal obrazec in cena ter vse ostalo, kar spada zraven. Lahko tisti v tolarjih, potem pa seveda še zadnja verzija. Porabil sem pa manj kot minuto. Ok, lahko bi imeli en del foruma samo in zgolj za obrazce, brez komentiranja. Ki pa ga lahko edita samo določen del ljudi, da popravi na novejši update. Ampak kot sem dejal, iskalnik je kar dober.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a mello Če mar 02, 2017 11:36 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tudi to je res :) In se strinjam z vsem :)

**da nebomo smetili teme se izključujem iz debate :mrgreen:
 
DSQ2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 03, 2017 6:28 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DSQ2 Sr maj 03, 2017 6:44 pm

zivjo, eno vprasanje imam. mogoc bo butasto ampak vseeno.
Kupil sem passata 3c k je imel namescene pnevmatike 225/40/18 jaz seveda "trot" nisem pogledal v kartoncek ce so le te predpisane za ta avto, in sem kupil nove pnevmatike, saj so bile tiste precej stare. Seveda ta dimenzina ni v kartoncku, pa sem se obrnil na pomoc k prijatelju ki mi je pravil da je on hotel homologirati to dimenzijo pa ni slo cez, saj je kao naj ne bi bilo mogoce homologirati za passata. Mi je pa cudno sam imam TüV od platisc kjer lepo pise za ta avto da gre na te platisca dimenzija 225/40/18. Pa vas sprasujem ce bo to slo cez ali ne?
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a kabrio Sr maj 03, 2017 8:39 pm

Če imaš platišča s TUVom za tvoj tip avta in na teh platiščih nameščene pnevmatike dimenzij opisane v TUVu potem gre čez homologacijski postopek brez težav.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Fnatic Če maj 04, 2017 8:35 am

Hja, ti imaš zapisano v kartončku za dimenziji za 15ke in 16ke ane? Sepravi to je v osnovi homologirano. Za vse ostalo moraš naknadno homologirat. In ja, seveda, piše ti ta dimenzija, ker je po procentih pravilna. Moraš pa seveda naknadno vpisat. Sepravi platišča morajo imet tuv, potem pa lahko greš na tehničnega. In to je vse. Pa varno vožnjo
Ba-dum tssssssss =P
 
DSQ2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr maj 03, 2017 6:28 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DSQ2 Če maj 04, 2017 1:27 pm

aha, hvala za odgovora! :)
 
pots
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jan 13, 2019 3:44 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pots So feb 09, 2019 12:47 pm

Pozdravljeni!

Prosil bi za nasvet oz. kako ste ostali homologirali ORIGINALNA platišča, za katere seveda ne obstaja tuv? Željene dimenzije nimam vpisane, zato je potrebno homologirati, se pa ta platišča prodajajo kot dodatna oprema za moj avto.. Baje je potrebno od pooblaščenca pridobiti potrdilo, ki pa stane precej in še sigurno ni, da bo pravi :?

Ima mogoče kdo omenjeno potrdilo za platišča Vancouer 225/40/18?

Hvala, lp
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a soso So feb 09, 2019 1:12 pm

Popolnoma enak problem sem imel tudi sam. Platisca kupil na netu, ki so original za vw ampak brez certifikata, ki tako ali tako ne obstaja. Sicer sem zraven dobil certifikat od drugih platisc (takrat nisem bil pozoren na to), zalomilo se je samo zaradi tega, ker je bil napacen ET. Na netu sem poiskal TUV za podobna platisca z vsemi potrebniki podatki, ki ustrezajo za doloceno vozilo in enakimi oznakami, ki so na platiscih. Odnesel osebno do vodje, ki je razumel tezavo in cez 2 tedna je bil kartoncek doma.
Pojdi malo povprasat, povej kaksen problem imas in pa poisci se na netu TUV, ki ustreza tvojemu avtu in dimenziji, da bos imel pri sebi, ko bos hodil okoli.
AH NI NAM LAHKO!
 
pots
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jan 13, 2019 3:44 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pots So feb 09, 2019 1:22 pm

Točno to sem že naredil :) Našel na spletu certifikat za platišča s popolnoma enakimi podatki (dimenzije, ET, razmik med vijaki) in jasno napisano, da pašejo na moj avto. Seveda pa je bila druga znamka in mi zato niso želeli homologirati.. Jao, ta birokracija pri nas :x Prineseš jim papir iz katerega je jasno, da so čisto pravilne dimenzije za tvoj avto, potem pa je znamka platišča problem.. kot, da ima to veze pri varnosti..
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a soso So feb 09, 2019 2:07 pm

Tudi meni je zgresena ta logika. Ko imas 1x homologirano pa ni vec vazno katera platisca so gor, samo dimenzija pnevmatik mora ustrezat vpisani v kartoncku. Poizkusi se drugje ali pa obisci kaksnega vulkanizerja, ki prodaja tudi platisca. Sem preprican, da ti bo znal pomagat. Sicer te bo to stalo kaksen dodaten euro, bos pa miren.
AH NI NAM LAHKO!
 
pots
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jan 13, 2019 3:44 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pots So feb 09, 2019 2:24 pm

Jap, točno to, skregano z logiko. Slovenija pač..

Bom poskusil še drugje ja, očitno je odvisno, kje poskušaš homologirati in na koga naletiš. Še najbolj fino bi bilo pa dobiti potrdilo od pooblaščenca, samo računajo 70 EUR, da ti ga dajo, ko pa ga imajo gotovo v arhivu, saj ga je že xy oseb rabilo.. Zato jim nočem tega veselja naredit :D

Če ga ima mogoče kdo tukaj, mu dam pa z veseljem za kako pivo, dva, tri :D
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ So feb 09, 2019 3:55 pm

soso je napisal/-a:Ko imas 1x homologirano pa ni vec vazno katera platisca so gor, samo dimenzija pnevmatik mora ustrezat vpisani v kartoncku. .



Tole drži in pa tudi ne. Načeloma imaš prav, glavno da je ustreza dimenzija, vendar imaš v kartončku jasno napisano katera platišča so homologirana. Torej, dimenzija je homologirana za točno tista platišča, ne za ostala.


Imamo pa srečo, da se v to nihče ne vtikuje ravno, saj ob rednih kontrolah ne jemljejo platišč dol in preverjajo, pravtako ne na tehničnem...
When life speeds by... downshift.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Picolo Če jun 18, 2020 10:49 am

Pozdravljeni,
Malo sem prelistal temo in nisem našel odgovora na moje vprašanje, zato malo obujam temo.

Trenutno nimam homologacijskega kartončka (izguba), želel pa bi v roku 2 tednov zatemniti stekla. Temnenje bi opravilo podjetje, ki
bi priložilo potrebno dokumentacijo.

Je možno opraviti homologacijo brez kartončka in pridobiti duplikat z že vpisanimi zatemnjenimi stekli, ali je treba obvezno prej pridobiti duplikat kartončka in šele zatem dati vpisat stekla? Želel bi namreč čim manj pošiljanja kartončka sem in tja... Avto je trenutno popolnoma brez predelav.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a whitee Če jun 18, 2020 4:42 pm

Lahko dobiš duplikat tam, kjer ti bodo homologirali.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Picolo Pe jun 19, 2020 4:03 pm

Hvala za info. Bom dal prej zatemnit...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DePalmo Če okt 15, 2020 7:34 pm

V homologacijskem kartončku imam vpisane dimenzije dovoljenih pnevmatik in tudi dovoljenih domenzij platišč. Ker pa je nekaj nejasnosti, me zanima kako točno je potem če bi želel na avto zmontiral jeklena platišča. Dimenzijsko bi se 100% ujemala, tako samo platišče kot dimenzija gume. A je potem vseeno potrebno opraviti homologacijo oz. imeti kakšno drugo potrdilo, ali je dovolj da se dimenzija platišča ujema s številkami na homologacijskem kartončku?

Seveda me zanima tudi kako je potem v primeru če bi želel dati na avto drugo ALU platišče.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a D12J12 Pe okt 16, 2020 3:43 am

Po mojem, če imaš gor dimenzijo platišča in pnevmatike, katero je določil proizvajalec ni potrebno nič homologirati. Sam sem na spletu preveril velikost platišč, katere je proizvajalec določil in jih vrgel na avto, ker v mojem primeru imam homologirano samo velikost pnevmatike.

Ker kaj bi pa napisali v kartonček? Zopet isto dimenzijo platišč? Ker kot vem število krakov ali lukenj na železnih ne pišejo :lol: .
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DePalmo Pe okt 16, 2020 11:49 am

Več kot berem o tem, manj sem pameten ;) Nekje sem celo zasledil da so ljudje padli na tehničnem, ker niso imeli homologiranih jeklenih platišč. Detajlov ne vem, mogoče so bile drugačne dimenzije, zato bi pa rad zase preveril kako točno je s tem. Logično mi je da če je dimenzija vpisana, da je to to. Ampak saj veš, logika in zakon ne gresta skupaj.

Kaj vpisujejo pa ... verjetno že sam veš da je odvisno od kontrolorja. Nekateri vpišejo vse, tudi proizvajalca in model platišča, drugi samo dimenzijo gum, nekateri pa še vse vmes.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 8 gostov