Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
pustivsek
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če sep 29, 2011 9:58 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pustivsek Sr dec 14, 2011 7:17 pm

mam eno vprašanje
gre se za avto letnik 2000, mam navadn homologacijski kartonček,ki je tak vlek ko prometna, pod predelave ne piše nč.
če bi dal šipe temnit bi mi dopisal v ta kartonček al bi dobil drugačnega? ko sm študiro da bi dal enem mojtri napisat notr kr v tega ko je fraj plac zato pa bi dal še spredi temnit :D
ker res bi rad dal spredi temnit šipe...al pa če bi našo enga ko bi prpravlen vpisat da je blo to narjen leta 2000 recimo..
 
josef
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po jul 25, 2011 3:18 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a josef Sr dec 14, 2011 7:54 pm

pustivsek je napisal/-a:mam eno vprašanje
gre se za avto letnik 2000, mam navadn homologacijski kartonček,ki je tak vlek ko prometna, pod predelave ne piše nč.
če bi dal šipe temnit bi mi dopisal v ta kartonček al bi dobil drugačnega? ko sm študiro da bi dal enem mojtri napisat notr kr v tega ko je fraj plac zato pa bi dal še spredi temnit :D
ker res bi rad dal spredi temnit šipe...al pa če bi našo enga ko bi prpravlen vpisat da je blo to narjen leta 2000 recimo..



Ta kartonček ti nepomaga nič, rabiš drugega (a4 format).....tudi glede temnitev stekel, nebo nič iz tega (sprednja stekla).....
 
pustivsek
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če sep 29, 2011 9:58 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pustivsek Sr dec 14, 2011 9:15 pm

aja torej tut če bi blo leta 2000 temnjeno nebi blo napisan v tem kartončku?
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Sr dec 14, 2011 10:34 pm

josef je napisal/-a:
pustivsek je napisal/-a:mam eno vprašanje
gre se za avto letnik 2000, mam navadn homologacijski kartonček,ki je tak vlek ko prometna, pod predelave ne piše nč.
če bi dal šipe temnit bi mi dopisal v ta kartonček al bi dobil drugačnega? ko sm študiro da bi dal enem mojtri napisat notr kr v tega ko je fraj plac zato pa bi dal še spredi temnit :D
ker res bi rad dal spredi temnit šipe...al pa če bi našo enga ko bi prpravlen vpisat da je blo to narjen leta 2000 recimo..



Ta kartonček ti nepomaga nič, rabiš drugega (a4 format).....tudi glede temnitev stekel, nebo nič iz tega (sprednja stekla).....

Zakaj bi rabil novi kartonček če še ma predelave prazne ? Meni na Krki v starega pišejo pod predelave, isto pri Žonti v celju.
 
pustivsek
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če sep 29, 2011 9:58 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pustivsek Sr dec 14, 2011 10:45 pm

sam js še mam ondga tamalega...ko je tak ko prometna, je to useen? al kokr je predelava vpisana more bit tavečji
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Sr dec 14, 2011 10:50 pm

Nerabiš velikega, to samo pri nekaterih rabiš, kateri so inkasanti, k tistim pa valjda neboš šel.
 
pustivsek
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če sep 29, 2011 9:58 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pustivsek Sr dec 14, 2011 11:16 pm

crxdelsol je napisal/-a:Nerabiš velikega, to samo pri nekaterih rabiš, kateri so inkasanti, k tistim pa valjda neboš šel.

da bi utrofo pisavo pa mel tak printer bi si sam noter pod predelave napiso...preverjal nebi če bi pogledo bi pa tak blo ql :D
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Sr dec 14, 2011 11:21 pm

Predelave niso vpisane samo v kartonček, za ponarejanje dokumentov si poglej kaka je kazen potem pa povej če se splača za 36€ kolikor stane vpis ene predelave it v zapor.
 
pustivsek
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če sep 29, 2011 9:58 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a pustivsek Če dec 15, 2011 10:13 pm

crxdelsol je napisal/-a:Predelave niso vpisane samo v kartonček, za ponarejanje dokumentov si poglej kaka je kazen potem pa povej če se splača za 36€ kolikor stane vpis ene predelave it v zapor.


kdo bo vpiso spredaj zatemnjene na 8%? :) noben v tem je catch
 
dawcy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jan 06, 2012 7:12 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a dawcy Pe jan 06, 2012 9:19 pm

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in kar se teh stvari tiče nimam nekih izkušenj niti znanja. Sam imam namreč Golfa III 1.9TDI ter sem zanj kupil prednje luči angel ayes ter zadnje luči na diode. Vse to sem kupil prek M-styling. Za sprednje in zadnje luči sem dobil zraven TUV. Ko sem šel na tehničnega v PO me je tip zavrnil, ker:
1. nisem imel potrdila o strokovni vgradnji
2. TUV za sprednje luči ma napisano, da luči ustrezajo za tip vozila 1H sam imam pa v prometnem 1H-1Z seveda sem prej malo povprašal glede tega in od vseh dobil odgovor, da naj bi luči ustrezale, ker imajo E oznako ter pašejo tudi na moje samo pač da namesto, da mam sam 1H pač mam 1H-1Z kar naj bi bil nekakšen podmodel
Zanima me ali imate kakšne izkušnje s tem ter kaki nasvet?
Za nasljednjič se bom prijavil na LPP v ljubljano in bomo videli kaj in kako.
P.S: a za na LPP potrebujem tudi potrdilo o strokovni vgradnji ali je dovolj samo da napisem na obrazec, da sem sam namontiral, saj je samo par vijakov za odvijačit to je pa to

Hvala

David :roll:
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a mihaing Pe jan 06, 2012 9:28 pm

Po domače moraš najprej narediti homologacijo. Brez tega ne bo šlo.

Prijavi se na LPP na homologacisjki pregled, plačaš cca 100EUR z seboj prineseš TUV-je in po enem mesecu ti odobrijo homologacijo. Potem šele lahko narediš tehnični.

In ne rabiš potrdila o vgradnji
 
dawcy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jan 06, 2012 7:12 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a dawcy So jan 07, 2012 11:16 am

to razumem da je treba ker pri nas je treba za vsako stvar nekomu plačat =P
aha tako....se pravi jaz moram ko grem na LPP, seveda ko dobim povabilo morm met gor namontirano vse kar mislim homologirat, grem v lj tam upam, da bo slo vse skoz ter nato ko pridem domov vse dam spet dol ker moram cakat homologacijo? :(
sem prav razumel? sem mislil, da vseeno malo prej dobis da vse stima......
se nekaj me zanima.....jaz imam na sprednjih luceh na TUV napisano, da odgovarjajo za golf III tip vozila 1H, sam imam pa v prometnem 1H-1Z zaradi cesar me je v PO tudi obrnil nazaj.
kolikor sem malo povprasal naj bi ta TUV ustrezal tudi zame saj imam 1H, kar imam jaz 1H-1Z pa naj bi bil kot nekaken podmodel, ker tip motorja mam 1Z.
ali se ti mogoce kaj sanja o tem? :roll:
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a mihaing So jan 07, 2012 11:20 am

Prvi del prav razumeš, glede drugega pa: normalno, da ne usstreza tvojemu avtomobilu, zato delaš tudi homologacijo. Ujemati pa se ti mora tvoj tip avtomobila z TUV papirji, drugače ne boš moral narediti homologacije
 
dawcy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jan 06, 2012 7:12 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a dawcy So jan 07, 2012 11:24 am

aha se pravi da nebo slo s sprednjimi lucmi :/
ker povsod sem zasledil samo golfa z oznako 1H in cisto nikjer 1H-1Z :(
zato kolikor sem malo povprasal sem mislil da naj bi bil moj nekaksen podmodel 1H.....
potem treba dobiti druge papirje :/
 
Boris Draškovič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če apr 15, 2010 12:46 pm
Kraj: Maribor

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Boris Draškovič Sr feb 08, 2012 11:46 pm

Pozdravljeni imam vprašanje.. Na svoji Hondi crx sem homologiral par stvari in smo ugotovili da brez deklaracijske tablice ki se nahaja na požarni steni vozila ne morejo izdati homologacijskega kartončka... homologacijo sem opravil, nove dklaracijske tablice pa ne dobim če ne izdam stare oz. poškodovane tablice in slike karamboliranega vozila... pojma nimam kako naj pridem do slik avta ko je bil karamboliran in deklaracijske tablice avta pa tud nemorem peljat na tehničnega brez homologacijskega kartončka... zato bi vas prosil če je še slučajno kdo imel takšen primer povedal kako je rešil to zadevo.. :(
 
Uporabniški avatar
nucnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So mar 17, 2012 7:55 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a nucnik To mar 20, 2012 8:42 pm

Jaz imam pa vprašanje glede homologacijskega kartončka za starejše vozilo.

Imam avto letnik '94, ki je bil uvožen '96 leta v Slo. Navadnega homologacijskega kartončka ni, edino kar imam je "Izjava o ustreznosti posamično pregledanega vozila", kar sklepam da je bilo potrebno za uvoz. V tej izjavi pa je navedena samo zimska dimenzija pnevmatik, ne pa tudi letna.

Ker nikjer na internetu ne najdem TUV-a za platišča ali kaj podobnega me zanima, če je pri tako starem avtomobilu homologacijski kartonček sploh potreben, oziroma kje potem dobiti TUV za normalno dimnzijo platišč ali pa kakšna aftermarket?
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol To mar 20, 2012 9:08 pm

Sem imel podobno zadevo na stari rav4, ko so se homologirala temna stekla sem dobil kartonček.
 
Uporabniški avatar
nucnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So mar 17, 2012 7:55 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a nucnik To mar 20, 2012 9:24 pm

Sam kartonček mislim da tako ne bi bil problem. Problem je v tem, da ni nikjer TUV-ov za tako star avto, ali pa ne iščem po pravih straneh, zaradi česar se sprašujem če je sploh možno kaj dodatno homologirati, oziroma na kakšen način.
 
triper15
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če feb 04, 2010 9:49 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a triper15 Če maj 03, 2012 12:28 pm

eno začetniško vprašanje: kaj se lahko zgodi če nimam s sabo, oz. sploh nimam homologacijskega kartončka in me ustavi policist?
yeah lives way too fast
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lisko Če maj 03, 2012 2:22 pm

triper15 je napisal/-a:eno začetniško vprašanje: kaj se lahko zgodi če nimam s sabo, oz. sploh nimam homologacijskega kartončka in me ustavi policist?

Če nimaš nič predelano potem nič....Če imaš predelano in vpisano v homo kartonček lahko preveri....če pa imaš predelano in NIMAŠ vpisano v kartonček imaš pa težavo.
Jaz ga še za noben avto nisem imel in tud zahteval ga še kdo ni.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov