Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
bobi20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To maj 24, 2011 4:34 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a bobi20 To nov 20, 2012 2:54 pm

MacTron je napisal/-a:
bobi20 je napisal/-a:kupu sm te lučihttp://www.mv-sport.si/svetilo.php?id=13270&tip=Sprednje%20lu%C4%8Di&znamka_vozila=VOLKSWAGEN&model_vozila=Golf%20IV&list=1 zdej me pa zanima a jih morm homologirat ker zravn nism dobu nobenga papirja


Skozi vsa ta leta homologacij se je izkazalo, da na nekaterih homologacijskih centrih rabis poleg oznake E se TUV certifikat, ki ga ima ponavadi proizvajalec generikov ali popolnoma svojih designov (zarometov). Torej, na LPP-ju je mozna ze homologacija z oznako E na zarometu kar samo po sebi pove, da izpolnjuje evropske regulative. Kot pa sem omeni, se je na MB koncu dogajalo, da pa je tamkajsnji RTI zahteval tudi certifikat. Vendar kot je bilo iz tvoje strani postavljeno vprasanje navkljub papirjem ali jih moras homologirati je odgovor DA, moras.


torej E oznaka je na žarometu jst vgradim luči na avto se zapelem na LPP in bom naredu
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Vikking To nov 20, 2012 9:06 pm

Imate kakšne izkušnje pri homologaciji, če imaš prav vso dokumenatacijo, le datum vgradnje in tehnično poročilo je starejše od 15dni.

Mene so gladko zavrnili, ker so datumi na tehničnem poročilu in izjava o strokovni vgradnji starejši od 15dni. Na Avto Krka so komplicira samo zaradi tega datuma u tri p...
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a denko4 Sr nov 21, 2012 7:05 am

Ja na izjavi o strokovni vgradnji lepo piše, da imaš 15 dni časa. Tam kjer si vgradil modifikacijo vprašaj, če ti hočejo ponovno izpolniti potrdila.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Vikking Sr nov 21, 2012 3:42 pm

Uredil pri konkurenci, brez kakršnegakoli problema.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 23, 2012 12:48 am

Primer:
Avto je pač predelan, predelava je vpisana v homologacijskem kartonu. A je potrebna homologacija ali izbris predelave iz homologacijskega kartona, če se avto spravi v original fabriško stanje?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
kirezagar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Če okt 08, 2009 3:16 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a kirezagar Po nov 26, 2012 5:42 pm

LP!
Mene pa zanima, koliko bi me stalo, če bi na Clio II 00' dal spojler od facelift clia II 02?'?
Avto ni bil predelan še nič. Hvala!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 27, 2012 7:43 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Primer:
Avto je pač predelan, predelava je vpisana v homologacijskem kartonu. A je potrebna homologacija ali izbris predelave iz homologacijskega kartona, če se avto spravi v original fabriško stanje?


Alo fantje, vzamte si cajt..ne hitet z odgovori...Pa ne se kregat. Sem že zvedu, kar me je zanimalo. Hvala! :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
osiris12345
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 10, 2011 11:52 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a osiris12345 Sr jan 02, 2013 8:17 pm

na avto bi dal 16" feltne kaj potrebujem zato da jih imam lahko gor oz. kakšen je postopek? standard feltne so gor 15"
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a arijan Sr jan 02, 2013 8:24 pm

osiris12345 je napisal/-a:na avto bi dal 16" feltne kaj potrebujem zato da jih imam lahko gor oz. kakšen je postopek? standard feltne so gor 15"


Najprej vzameš primeren ključ in dvigalko. Nato malo odtegneš vijake na enem kolesu in dvigneš avto. Odvij vse vijake na kolesu in ga snemi. Nato vzemi te 16" in jih daj gor. Zategni vse vijake in spusti avto. Nato narediš tako še 3 krat, za vsako kolo.

PS. Uporabi iskanje ker je veliko o temu že napisano v tej temi.
 
Bambi158
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:45 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Bambi158 Po jan 14, 2013 8:57 pm

Zdravo
Mene pa zanima ali je potrebno homologirati avtoakustiko?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MacTron Po jan 14, 2013 11:20 pm

Bambi158 je napisal/-a:Zdravo
Mene pa zanima ali je potrebno homologirati avtoakustiko?


Ne, vendar pa je kljub morda nesmiselnemu vprasanju vredno omeniti, da bi glede na nestrokovne montaze, tudi lahko bilo.

Zakon o motornih vozilih (ZMV) pravi pri 43. clenu naslednje:

(vzdrževanje in popravljanje vozil ter vgradnja homologiranih delov)

(1) Pravne osebe, samostojni podjetniki posamezniki ter posamezniki, ki samostojno opravljajo dejavnost, ki izdelujejo, popravljajo, predelujejo ali vzdržujejo vozila, se ukvarjajo s prometom vozil, naprav, nadomestnih delov in opreme ali posameznih sklopov za vozilo, in posamezniki, ki izdelujejo, popravljajo, predelujejo ali vzdržujejo vozila, morajo zagotavljati potrebno strokovnost in kakovost dela ter upoštevati vse predpise, ki zagotavljajo varnost vozil v cestnem prometu.

(2) V vozilo smejo biti vgrajeni samo homologirani oziroma odobreni deli, če se zanje zahteva homologacija oziroma odobritev.

(3) Z globo 400 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Enako se kaznuje tudi lastnik vozila, če ni sam opravil dejanja iz prvega ali drugega odstavke tega člena, vendar se je s tem strinjal.


K sreci, pa je to le del opozorila na "domace" montaze s 40kvadrat kabli po moznosti brez varovalke itd. Vendar ne, ni potrebno, je pa pametno pri zavarovanju omeniti vsebino.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Bambi158
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:45 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Bambi158 To jan 15, 2013 12:02 am

@mactron: Hvala za hiter odgovor. Zanimalo me je ker so znancu skoraj napisali kazen zaradi avtoakustike. Sam imam tudi nekaj akustike v svojem vozilu in je za varnost poskrbljeno (varovalke, vse priterjeno)
Se pa strinjam, da so nekatere montaže akustike izpeljane na takšen način, da resno predstavljajo nevarnost požara...
LP Matej
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a gasolinedream To jan 15, 2013 12:10 pm

Če je lepo vgrajeno se itak ne vidi :) Pa po večini policisti nimajo problema tudi če je kak kabel kje.

Če gre pa kabel iz akumulatorja preko sprednjega odbijača, in pri vratih v avto pa je drug problem: )
 
lelsner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po feb 04, 2013 7:37 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lelsner Po feb 04, 2013 7:50 pm

Ker sem bolj butaste narave in nov kar se tega tiče mi še vedno ni jasno... v homologacijskem kartončku imam vpisano pnevmatiko 225/45 R17 91H. Če grem zdej kupt te gume z ALU feltnami ali moram it feltne posebi homologirat?
 
lelsner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po feb 04, 2013 7:37 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lelsner Pe feb 08, 2013 9:48 am

Torej?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Cefizelj So feb 09, 2013 11:15 pm

Ne. Oz. vsaj načeloma ne, noben se ne bo v to utaknu.
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a ucmanster To feb 19, 2013 2:40 pm

fantje, a ni to mal preveč? Sm kupil avto, pa bi ga malenkost predelal. Potem pa berem lao te forume , malo uradni list, zdaj pa nisem čist ziher al lahko dišečo smekco brez certifikata homologiram. :twisted:

A se ne bi zbral za kako peticijo. Zne to kdo nardit ?
 
arch_93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Če nov 01, 2012 10:05 pm
Kraj: Okolica NM

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a arch_93 Ne feb 24, 2013 5:09 pm

VPRAŠANJE:

na mojem fordu je original širina felten 6.5J ... a lahko dam gor feltne s širino 6J? Homologacija da ali ne? Vse dimenzije se ujemajo samo tale širina.... :roll:

hvala za odg :D
 
sberta12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po feb 25, 2013 6:21 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a sberta12 So mar 02, 2013 6:09 pm

Vprašal bi kako je z homologacijo aluplatišč in sicer imam v homologacijskem kartončku vpisano specifikacijo 7jx17 et35 nameščene pa imam 8jx17 et35. Kaj se pa tiče pnevmatik pa imam v kartončku vpisano dimenzijo 205 50 17 nameščene pa imam 215 55 17(zimske), za letne bi kupil 225 45 17 ali kaj podobnega. Zdaj me pa zanima kdo oz. kje bi lahko komlicirali glede platišč? In ali je možno naenkrat homologirat več dimenzij gum hkrati? Hvala za odgovore.
Lp
 
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 7 gostov