Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a nejc1 Če feb 25, 2016 11:14 pm

Boljši oprijem zaradi centimeter manj boka je zanemarljiv, za boljši izgled bi pač moral dati 18 col gor. Tehnično imaš žal to zdaj neizpraven avto in jaz ti priporočam da če je še možno vrneš gume in vzameš pravo dimenzijo ali pa pojdi na 18 col...
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a rnisan Sr apr 20, 2016 10:17 am

Pozdravljeni,

ima kdo za posoditi platišča s pnevmatikami 235/40 R19? Seveda za protiuslugo. Najraje v CE ali LJ.
Razmak vijakov 5x108
Seveda potrebujem še TUV (verjetno se ga da najti tudi na netu, če je znan proizvajalec in model platišča)

Ob nakupu avta (Volvo S60 D3) sem dobil original Volvo platišča s temi dimenzijami gum, niso pa vpisana v homologaciji (prejšnji lastnik v DE tega ni vpisoval - ni čudno, če za original ni certifikatov in je cela j*ba). Sem pa po netu že gledal nekaj TUVov in so te dimenzije možne za moj avto.

Sedaj bi rad ob vpisu avta v SLO register uredil še vpis te dimenzije platišč in pnevmatik.

Če mi to ne uspe, se moram zafrkavati s prodajo mojih 19" in iskanjem 18", kar mi ne diši, ker so te 19" kot nove in tudi pnevmatike odlične. V prekršku pa sem nerad.

Hvala za vsakršen odziv in pomoč.

LP
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DePalmo Sr apr 20, 2016 10:38 am

Če so original feltne, potem pokliči na uradnega uvoznika da ti naj posreduje TUV za tvoj avto. Za Peugeote se da tako naredit, nevem zakaj za Volvote nebi bilo možno.

In ja, tudi za original so certifikati. Vprašanje je volja človeka ki ga boš dobil na telefon.
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a rnisan Sr apr 20, 2016 1:54 pm

Naredil to in so mi povedali, da mi ne morejo izdati potrdila, da so ta platišča (Ixion II 19") primerna za mojo VIN številko, ker v originalni homologaciji ni navedene te dimenzije. Bom poskusil še enkrat prositi za TUV za platišča.

Sem potem pisal direkt na Volvo SWE in dobil isti odgovor. Sem jim povedal, da bi potem prosil za nek certifikat za platišča, ampak so mi odgovorili, da tudi tega ne morejo. Sem jih znova klical in čakam na vnovični odgovor.

Sem si pa vmes našel enega zelo prijaznega gospoda, ki mi bo jutri posodil svoja platišča, da to uredim, če do takrat ne dobim odgovora od Volvo SWE. Škoda, da se tako komplicira pri takih zadevah. Bi se dalo te stvari precej poenostavit, tako pa so precej nesmiselne in se v ogromno primerih počne točno to, kar bom najbrž jaz naredil jutri (šel z drugimi platišči na homologacijo).
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Black_Racer® Sr apr 20, 2016 4:16 pm

edit mod
zbrisano zaradi nerazumljivosti

Nauči se uporabljat ločila in pisat v več stavkih!
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DePalmo Sr apr 20, 2016 5:55 pm

Na to pa sploh pomislil nisem in tudi pri Peugeotih ne gre čez, gre samo če so platišča bila originalno predvidena za avto.

Pri vpisu pa upaj da ne vpišejo tudi proizvajalca in model platišč, včasih namreč tudi to naredijo in potem spet ne moreš imeti svojih gor. Je kar zajebana tale homologacija pri nas ...
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ So apr 23, 2016 3:22 pm

DePalmo je napisal/-a:Pri vpisu pa upaj da ne vpišejo tudi proizvajalca in model platišč, včasih namreč tudi to naredijo in potem spet ne moreš imeti svojih gor. Je kar zajebana tale homologacija pri nas ...



Drži, vendar dokler bodo dimenzije pnevmatik OK dvomim, da se mu bo kdo vtaknil v to ali so na platiščih iste oznake kot v kartončku :)
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a DePalmo So apr 23, 2016 5:00 pm

To je pa vse odvisno od policaja ;) Če bo imel slab dan, potem to bo problem.
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a rnisan So apr 23, 2016 6:43 pm

Sem na koncu dobil TUV za original Volvo 19" platisca, tako da bo vse po reglcih.
 
x24a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 02, 2011 12:50 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a x24a So maj 14, 2016 12:53 pm

Pozdravljeni!

Zadnjih nekaj ur berem forume in iščem po internetu, pa ne dobim ravno natančnega odgovora na moje vprašanje. V primeru, da zamenjam sedež v avtomobilu s sedežem iz drugega avtomobila, ki ni istega modela, bi moral delat homologacijo ali ne?

Hvala za odgovor in pomoč

LP
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ To avg 30, 2016 2:40 pm

x24a je napisal/-a:Pozdravljeni!

Zadnjih nekaj ur berem forume in iščem po internetu, pa ne dobim ravno natančnega odgovora na moje vprašanje. V primeru, da zamenjam sedež v avtomobilu s sedežem iz drugega avtomobila, ki ni istega modela, bi moral delat homologacijo ali ne?

Hvala za odgovor in pomoč

LP



Načeloma ja, vendar za original sedež ne boš dobil TUV-a. Te dobiš zgolj za športne sedeže (FK, Sparco, Recaro...).
Menjaj oba sprednja sedeža in to je to.
When life speeds by... downshift.
 
malossi85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 27, 2016 6:58 pm

Homologacijski kartonček

Napisal/-a malossi85 To sep 27, 2016 7:07 pm

Pozdravljeni!

Do sedaj sem na netu našel samo stare teme o tem(kjer pa povsod drugače piše),zato odpiram novo temo in upam,da se bo najdel kdo ki je to težavo rešil v zadnjem letu,dveh...

Torej,kupil sem avto ,prejšni lastnik pa je založil homologacijski kartonček in sem sedaj brez.Kaj storiti sedaj?Na avtu ni vidnih predelav,imam pa namen zamenjati platišča...Tehnični je bil opravljen in niso nič rekli glede kartončka,tako,da me skrbi samo policija :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a esem To sep 27, 2016 7:23 pm

Ker si našel samo stare teme, odpiraš novo temo*? Če bi našel samo nove teme, bi odprl staro temo? :mrgreen:
Na to, da bi nadaljeval v eni od starih tem (tako piše tudi v pravilniku!), nisi pomislil, ka-li ? :twisted:

In res me zanima, kje "piše povsod drugače", če pa za tvoj problem praktično vedno piše, da se obrni na uvoznika, ki ti bo izdal nov homologacijski kartonček?
:roll: :twisted: :evil: :roll:
 
malossi85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 27, 2016 6:58 pm

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a malossi85 Sr sep 28, 2016 1:33 pm

Glede tega da piše drugače sem mislil na to,da ponekod piše da ne rabijo avti do letnika 2000,ponekod da je obvezen samo za avte od letnika 1997 naprej itd...

Pa te teme kjer sem to zasledil niso bile na avtomobilizem.com...

EDIT:Glede na to da si moderator pa lahko pobrišeš temo če ti je na poti,oziroma če te boli 30kb hosta pri ponudniku za 5postov...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a esem Sr sep 28, 2016 1:44 pm

Šele zdaj si povedal, kaj te v resnici muči (da je star avto in ne veš, če je potrebno), prej si pisal samo o tem, da ga nimaš in kje ga dobit.

Moderatorje nas ne skrbi 30 kb, skrbi nas pa preglednost foruma. Tudi pravilnik ni brez veze, o tem je bilo že pisano, poišči. Če se ti zdi, da je za vsak kartonček potrebna nova tema (kjer niti ne opredeliš pravilno problema!), se ti slabo zdi, prispevaš pa k nepreglednosti in težjemu iskanju.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr sep 28, 2016 6:07 pm

Je lažje vprašati na forumu kot pa zavrteti telefon in poklicati na tehnične preglede kjer bi ti odgovorili na vprašanje :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a čare Sr sep 28, 2016 8:50 pm

Po telefonu bo dobil odgovor da rabi duplikat ki ga dobi na ustanovi ki je homologacijo izdala in po vsej verjetnosti mu po telefonu ne bojo povedali kdo jo je izdal.Torej s prometno in osebno pejt na tehnične in naj ti pogledajo kdo je izdal homologacijo in potem greš tja po duplikat.
 
malossi85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 27, 2016 6:58 pm

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a malossi85 Sr sep 28, 2016 9:29 pm

esem se pardoniram

čare hvala ti
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Homologacijski kartonček

Napisal/-a pskoda Če sep 29, 2016 5:44 am

Jaz sem +10let nazaj dobil duplikat pri lpp v lj. Stiskal ga je takoj in nekaj malega sem plačal
Lp
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a mello To feb 28, 2017 2:03 pm

Tole bi se lahko malo updejtalo, sploh ko se govori o cenah, ker so le te še okvirno napisane v SIT (tudi obrazec se je verjetno zamenal) :D
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov