Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
mitja320
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Pe avg 29, 2003 2:15 pm

Napisal/-a mitja320 To okt 19, 2004 5:41 pm

Upam, da še kdo kdaj prebere tole.

Na avtu je homologirana dimenzija gum (235/40R17), ampak na neoriginalnih feltnah. Sedaj mi ni jasno, ali je treba to homologirati? Avlo je l.92, tako da homokartončka nima. Glede na to, da baje v homokartonček vpišejo samo dimenzijo gum, se mi zdi, da ne rabim homologirati. Ali se motim?
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a dean007 To okt 19, 2004 6:04 pm

Mene pa zanima če zamenjaš ogledala,jih moraš tudi homologirat??? :oops:
 
Uporabniški avatar
vesolc
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1668
Pridružen: To maj 11, 2004 7:15 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a vesolc To okt 19, 2004 6:11 pm

seveda
 
Uporabniški avatar
rokkk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: So okt 16, 2004 8:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a rokkk Sr okt 20, 2004 6:08 pm

Jest tuki nism zasledu nobenga pogovora o tem kako je s homologacijo, če nardiš nek svoj izdelek (recimo pragove, kašn hud dirkaln spoiler...-take večje zadeve)?? A ga mors a-testirat? A te lohka tm zajebajo pa rečejo, da ker je pa to domače izdelave se pa sploh ne pogovarjamo? Prosm če mi en lepo razloži kako je s temi zadevami. Kšnih nadiranj si pa ne želim!
hvala
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Sr okt 20, 2004 6:15 pm

rokkk je napisal/-a:Jest tuki nism zasledu nobenga pogovora o tem kako je s homologacijo, če nardiš nek svoj izdelek (recimo pragove, kašn hud dirkaln spoiler...-take večje zadeve)?? A ga mors a-testirat? A te lohka tm zajebajo pa rečejo, da ker je pa to domače izdelave se pa sploh ne pogovarjamo? Prosm če mi en lepo razloži kako je s temi zadevami. Kšnih nadiranj si pa ne želim!
hvala


lahko če si zrihtaš papirje nekak,drugače ne, pa tud nobena ustanova mislim da ne dela a-testov te vrste :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
rokkk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: So okt 16, 2004 8:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a rokkk Sr okt 20, 2004 8:12 pm

tnx killah bee!
:idea: Sam a bi bla varjanta, da bi si od enga k je od firme original zadeve kupu, preskenirou :con lepo pa bi imu :?:
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Sr okt 20, 2004 8:20 pm

Danes k sem bil na lpp-ju je bil pred mano en z 206cc-jem,k je hotu homologirat spojler od fazerja.Od fazerja je mel homologacijski list pa je reku tist stric na lpp-ju da kmalu ne bo več možno homologirat stvari od fazerja,zato ker bodo na lpp-ju vzeli samo tuv certifikat.(tko sm jest razumu) :?
 
ushnuu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jun 24, 2004 11:23 am

Napisal/-a ushnuu Če okt 21, 2004 8:57 am

mitja320 je napisal/-a:Upam, da še kdo kdaj prebere tole.

Na avtu je homologirana dimenzija gum (235/40R17), ampak na neoriginalnih feltnah. Sedaj mi ni jasno, ali je treba to homologirati? Avlo je l.92, tako da homokartončka nima. Glede na to, da baje v homokartonček vpišejo samo dimenzijo gum, se mi zdi, da ne rabim homologirati. Ali se motim?


Glede na to, da dimenzije ne odstopajo od homologacije, mislim, da ponovna homologacija ni potrebna, ker itak nikjer ne pise katere feltne morjo bit.
Vazne so samo dimenzije.

Lp, Ushnuu
MIND OVER MATTER
 
ushnuu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jun 24, 2004 11:23 am

Napisal/-a ushnuu Če okt 21, 2004 9:04 am

rokkk je napisal/-a:Jest tuki nism zasledu nobenga pogovora o tem kako je s homologacijo, če nardiš nek svoj izdelek (recimo pragove, kašn hud dirkaln spoiler...-take večje zadeve)?? A ga mors a-testirat? A te lohka tm zajebajo pa rečejo, da ker je pa to domače izdelave se pa sploh ne pogovarjamo? Prosm če mi en lepo razloži kako je s temi zadevami. Kšnih nadiranj si pa ne želim!
hvala


Popravite me, ce se motim, ampak mislim, da gre takole:
Naredis spojler, ampak ene par komadov, usedes se v avto in peljes se v Nemcijo, kjer izdajajo TUV certifikate (najbrz lahko tudi kam drugam), izrocis spojlerje in s temi spojlerji oni naredijo teste in ce se izkazejo, dobis certifikat.
S certifikatom gres na LPP in homologiras zadevo.

Ne me lincat, ce sem se kej zmotu......
Lp, Ushnuu
MIND OVER MATTER
 
Uporabniški avatar
Tilen
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1145
Pridružen: Če avg 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Tilen Pe okt 22, 2004 1:31 pm

ushnuu je napisal/-a:
rokkk je napisal/-a:Jest tuki nism zasledu nobenga pogovora o tem kako je s homologacijo, če nardiš nek svoj izdelek (recimo pragove, kašn hud dirkaln spoiler...-take večje zadeve)?? A ga mors a-testirat? A te lohka tm zajebajo pa rečejo, da ker je pa to domače izdelave se pa sploh ne pogovarjamo? Prosm če mi en lepo razloži kako je s temi zadevami. Kšnih nadiranj si pa ne želim!
hvala


Popravite me, ce se motim, ampak mislim, da gre takole:
Naredis spojler, ampak ene par komadov, usedes se v avto in peljes se v Nemcijo, kjer izdajajo TUV certifikate (najbrz lahko tudi kam drugam), izrocis spojlerje in s temi spojlerji oni naredijo teste in ce se izkazejo, dobis certifikat.
S certifikatom gres na LPP in homologiras zadevo.

Ne me lincat, ce sem se kej zmotu......
Lp, Ushnuu


Vse lepo in prav, ampak mislim da TUV testiranje stane nekaj K €
Slika
 
Uporabniški avatar
Marcelolipi
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr feb 04, 2004 5:03 pm

Napisal/-a Marcelolipi Pe okt 22, 2004 4:17 pm

Mene pa zanima, ker hoče moj kolega menjat motor in nisem nikjer zasledil kak je z menjavo motorja me zanima: Kaj vse potrebuješ-če potrebuješ račun o vgradnji ali ga lahko sam zmontira, stoški homologacije in kak je pol pri registraciji(more avto odjavit pa pol spet prijavit)???In še to če menjaš npr:iz 60KM na 130KM mu lahko mogoče prepotegne karoserijo ali ne? :idea: :?:
Tuning is Art....I`m the Artist!
 
Uporabniški avatar
Kiko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 698
Pridružen: Če jan 29, 2004 8:43 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Kiko Sr okt 27, 2004 5:29 pm

 
Skipper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 27, 2004 9:13 pm

Napisal/-a Skipper So okt 30, 2004 6:16 pm

Hey,

naj mi prosim nekdo s prve roke pove, ce rabim homologacijo oz, ce se jo sploh da dobit, ce dam na Yugota 45 gor odbijace, pragove in sedeze od Yugo GVX?

Hvala vnaprej
 
sim
Novinec
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Pe okt 31, 2003 3:52 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a sim So nov 06, 2004 7:37 pm

Mislim da bi tole prišlo prav marsikomu...sicer je nekoliko staro je pa veliko stvari zbranih v tej publikaciji...
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Če nov 11, 2004 5:50 pm

Dans sem uspešno homologiral vzmeti, izpuh ter stekla!
Cena = 20.050 SIT! (stari kartončki ne veljajo več,
sedaj so novejši in lepo kar + 5000 SIT)
 
in-line
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 07, 2004 3:06 pm

Napisal/-a in-line Pe nov 12, 2004 10:42 pm

trenutno mamo na avtu 14 col feltne...v kartoncku je ta velikost tudi napisana za najvecjo...zanima pa me ce bi mi homologirali 15 oz. 16 col feltne...hvala
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a FireSTORM So nov 13, 2004 2:09 am

in-line je napisal/-a:trenutno mamo na avtu 14 col feltne...v kartoncku je ta velikost tudi napisana za najvecjo...zanima pa me ce bi mi homologirali 15 oz. 16 col feltne...hvala


in zakaj jih naj nebi? :roll:
če ti čez zgornji rob blatnika potem gume vun ne gledajo ti morejo homologirat, pa če daš ti 22" feltne gor(če jih spraviš gor)
 
Uporabniški avatar
iLLoGiC
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Pe feb 06, 2004 6:11 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a iLLoGiC So nov 13, 2004 2:42 am

ne me skastrirat če nimam prav, ampak FireSTORM mislim da se motiš...

mislim da lahko daš gor velikost ki je predpisana v homologacijskem kartončku, in ne večjih... mam prav?

drugače sploh ne vem zakaj bi blo kje kaj o dimenzijah napisano :?
Govoril sem...
 
Uporabniški avatar
mloncar
Uporabnik
 
Prispevkov: 976
Pridružen: Sr maj 12, 2004 11:47 am
Kraj: Celje

Napisal/-a mloncar So nov 13, 2004 10:34 am

iLLoGiC je napisal/-a:ne me skastrirat če nimam prav, ampak FireSTORM mislim da se motiš...

mislim da lahko daš gor velikost ki je predpisana v homologacijskem kartončku, in ne večjih... mam prav?

drugače sploh ne vem zakaj bi blo kje kaj o dimenzijah napisano :?


za tiste dimenzike, ki jih imaš vpisane v homo kartončku so že po defaulčtu homologirana za tvoj avto in jih lahko bre problema gor namontiraš! če pa daš na avto dimenzijo gum, ki ni vpisana v homo kartonču. moraš pa te dodatno vpisat v kartonček!
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar So nov 13, 2004 10:45 am

za tiste dimenzike, ki jih imaš vpisane v homo kartončku so že po defaulčtu homologirana za tvoj avto in jih lahko bre problema gor namontiraš! če pa daš na avto dimenzijo gum, ki ni vpisana v homo kartonču. moraš pa te dodatno vpisat v kartonček!


jp.lohk daš gor kar čš, sm da vn iz blatniku ne gleda,pa da maš tuv za tvoj avto.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov