Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Pe maj 04, 2012 5:15 pm

Tudi če nimaš predelav moraš imet kartonček v avtu če je mlajši od letnika 1994.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lisko Pe maj 04, 2012 9:09 pm

crxdelsol je napisal/-a:Tudi če nimaš predelav moraš imet kartonček v avtu če je mlajši od letnika 1994.


In zakaj imam jaz pri obeh avtih kartončka uničena? Štempljana luknja skoz oba. In še za nobenega ni noben nič vprašal. Sta pa oba 96 letnika. Se pa mi dozdeva , da je kartonček obvezen od 98 let. dalje.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Pe maj 04, 2012 10:09 pm

Nisem prepričan od kdaj dalje je obvezen, to si nebom trdil, nevem pa zakaj imaš "uničena". In ja če je bil izdan ga moreš imet v avtu, drugače te lahko policaj j**e.
 
Uporabniški avatar
MaReX93
Novinec
 
Prispevkov: 313
Pridružen: Če jun 02, 2011 2:31 pm
Kraj: Ljutomer

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MaReX93 Pe jun 08, 2012 9:47 pm

živijo!

Ko sem avto kupil sem ga dobil brez homoligacijskega kartončka, avto je pa letnik 2000.
Prešnjega lastnika sem vprašal o tem in ga tudi on ni imel.

Zadeva je naslednja, nabavil sem si felne 16col ter gume 205/45/r16. Zdaj pa me zanima kje bi dobil ta kartonček, da bi se vpisala homoligacija noter?
Sem pa z okolice ljutomera

hvala za odgovore

lep večer ;)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol Pe jun 08, 2012 10:49 pm

Kjerkoli kjer delajo homologacijo boš lahko pridobil kartonček. V mariboru bi ti priporočal Krko, tam sem že delal svašta homologacij, tehnične, tud zavarovanje skleno pa nikoli ni problemov-lepa beseda lepo mesto najde. Na drugih koncih sem naletel na pametnjakoviče, visoke cene in gluha ušesa.
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a bam88 So jun 09, 2012 11:22 am

marex pisi na firmo kateri je bil avto delan da ti izdajo duplikat kartoncka.
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a 106 So jun 09, 2012 1:19 pm

crxdelsol je napisal/-a:Tudi če nimaš predelav moraš imet kartonček v avtu če je mlajši od letnika 1994.


Mene še nikoli noben ni vprašal za njega pa so me ustavli že dostikrat plus tega na kartončku piše da bi ga moral predložit ob vsaki registraciji in ob vsakem tehničnem pregledu pa se tud to v 12 letih ni izkazalo za potrebno.Previdnost ni odveč ga bom vtaknil v prometno samo mislim da se v naslednjih par letih enako ne bo zgodilo nič al pa bojo postali bolj pozorni na vse skupaj ker bo pač kartonček tam ne vem!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a crxdelsol So jun 09, 2012 1:37 pm

Kartonček je dokument avtomobila in mora bit.

Če te do sedaj še ni avto povozo, še ne pomeni da te v nadaljnje nebo če neboš previden.
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a 106 So jun 09, 2012 1:45 pm

Ok je že v prometni ..... vrjetno pa bo marsikateremu policaju olajšal delo ,ker se mi je enkrat zgodlo da sta se policaja med sabo začela kregat kaj je na mojem avtu original in kaj ne pa je dejansko vse original 8)
 
Uporabniški avatar
MaReX93
Novinec
 
Prispevkov: 313
Pridružen: Če jun 02, 2011 2:31 pm
Kraj: Ljutomer

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MaReX93 So jun 09, 2012 1:49 pm

na firmo kjer je bil avto delan? ki to izvem kje so naredili ta avto?

@crxdelsol aha, hvala.
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a bam88 Ne jun 10, 2012 8:52 pm

MaReX93 je napisal/-a:na firmo kjer je bil avto delan? ki to izvem kje so naredili ta avto?

@crxdelsol aha, hvala.


mar ves katere znamke je tvoj avto?

pri renojih je tko... gres v avtohiso renault, ti dajo obrazec za duplikat kartoncka, ga izpolnes in posljes na renault nissan slovenija in po posti dobis duplikat. Na homologacij bojo hotl met kartoncek, ce ga nebos imel ti bo reku da prosi za duplikat (mel ze tak primer) razn v primeru ce imas tako star avto da kartonckov se niso izdajal.
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
alexmarsic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne avg 07, 2011 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a alexmarsic Pe jul 27, 2012 9:46 pm

Fantje ne se sekirat za homologacijski kartonček ker ga ne potrebuješ. Moj se ponavadi kar doma nahaja. Gre za to, da policaji preverijo registersko tablico in številko tvoje prometne ter jim na koncu izpiše use predelave, ki jih imaš.

Za tiste, ki pa potrebujete kartonček je dovolj, da se odpeljete do bližnje avtohiše izpolnete modular in v roku 2 tednov dobite duplikat. Ko pa boste kej homologirali dobiste nov homologacijski kartonček.
 
Mario Navalio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr mar 16, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Mario Navalio Po avg 13, 2012 4:27 pm

Oi!
pri mstylingu sem kupil luči, a mi zraven ni poslal TUV certifikata. Kako lahko to rešim?
Ali ga za sprednje luči mogoče niti ne rabim?
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ To sep 11, 2012 4:27 pm

triper15 je napisal/-a:eno začetniško vprašanje: kaj se lahko zgodi če nimam s sabo, oz. sploh nimam homologacijskega kartončka in me ustavi policist?



Ko so mene prvič ustavili in nisem imel kartončka s sabo(nisem ga pa imel kajti mi ga je prejšnji lastnik pozabil dat (oz. potem poslati po pošti) sem skoraj ostal brez tablic... takrat avto še ni bil predelan (zdaj je menjan izpuh in je homologiran), je pa potrebno imeti kartonček obvezno zraven(ta karton je enak dokument avtomobila kot prometna, vsaj tako je rekel gospod policist)... če je avto starejši od 1998 potem ga ne rabiš imeti s seboj... 98+ pa je obvezen...


Mario Navalio je napisal/-a:Oi!
pri mstylingu sem kupil luči, a mi zraven ni poslal TUV certifikata. Kako lahko to rešim?
Ali ga za sprednje luči mogoče niti ne rabim?


načeloma bi naj bila dovolj E oznaka... pomoje odvisno kakšne volje so oni na homologaciji, pri nekaterih komplicirajo, pri drugih ne...
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
xShorty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe sep 14, 2012 9:04 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a xShorty So sep 15, 2012 8:39 am

Mene pa zanima če bi jaz zamenjal svoje sedeže z usnjenimi sedeži in panele prav tako to lahko sam doma naredim ?
Mislim da ni potrebno homologacije ali kaksnega podobnega sranja :)

Hvala Lp
 
Uporabniški avatar
Vulko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne nov 09, 2008 12:58 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Vulko Ne sep 16, 2012 9:53 am

Pri Kiji Pro Ceed je vsem znana 7 letna garancija, če bi recimo zamenjal original izpuh (lonec) s športnim, garancija gre?
 
Uporabniški avatar
kirezagar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Če okt 08, 2009 3:16 pm

Homologacija nalepk?

Napisal/-a kirezagar Po nov 12, 2012 5:23 pm

Zanina me, me bodo ta plavi kaj zezali, če ne zadnjo šipo cliota na notranjo stran nalimam dve naletki, 20x80cm in 10x50cm.
Res je, da bosta "ovirali pogled", samo vidi se vseeno. Ali je potrebno take nalepke kaj homologirati?
 
Uporabniški avatar
xShorty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe sep 14, 2012 9:04 pm

Re: Homologacija nalepk?

Napisal/-a xShorty To nov 13, 2012 11:35 am

kirezagar je napisal/-a:Zanina me, me bodo ta plavi kaj zezali, če ne zadnjo šipo cliota na notranjo stran nalimam dve naletki, 20x80cm in 10x50cm.
Res je, da bosta "ovirali pogled", samo vidi se vseeno. Ali je potrebno take nalepke kaj homologirati?



ni treba vsaj kakrne informacije imam jaz nisem pa siguren :P
 
bobi20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To maj 24, 2011 4:34 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a bobi20 Po nov 19, 2012 4:08 pm

kupu sm te lučihttp://www.mv-sport.si/svetilo.php?id=13270&tip=Sprednje%20lu%C4%8Di&znamka_vozila=VOLKSWAGEN&model_vozila=Golf%20IV&list=1 zdej me pa zanima a jih morm homologirat ker zravn nism dobu nobenga papirja
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MacTron To nov 20, 2012 12:11 am

bobi20 je napisal/-a:kupu sm te lučihttp://www.mv-sport.si/svetilo.php?id=13270&tip=Sprednje%20lu%C4%8Di&znamka_vozila=VOLKSWAGEN&model_vozila=Golf%20IV&list=1 zdej me pa zanima a jih morm homologirat ker zravn nism dobu nobenga papirja

Skozi vsa ta leta homologacij se je izkazalo, da na nekaterih homologacijskih centrih rabis poleg oznake E se TUV certifikat, ki ga ima ponavadi proizvajalec generikov ali popolnoma svojih designov (zarometov). Torej, na LPP-ju je mozna ze homologacija z oznako E na zarometu kar samo po sebi pove, da izpolnjuje evropske regulative. Kot pa sem omeni, se je na MB koncu dogajalo, da pa je tamkajsnji RTI zahteval tudi certifikat. Vendar kot je bilo iz tvoje strani postavljeno vprasanje navkljub papirjem ali jih moras homologirati je odgovor DA, moras.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov