Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
ucmanster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne sep 30, 2012 11:31 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a ucmanster Če mar 07, 2013 11:50 pm

sberta12 je napisal/-a:Vprašal bi kako je z homologacijo aluplatišč in sicer imam v homologacijskem kartončku vpisano specifikacijo 7jx17 et35 nameščene pa imam 8jx17 et35. Kaj se pa tiče pnevmatik pa imam v kartončku vpisano dimenzijo 205 50 17 nameščene pa imam 215 55 17(zimske), za letne bi kupil 225 45 17 ali kaj podobnega. Zdaj me pa zanima kdo oz. kje bi lahko komlicirali glede platišč? In ali je možno naenkrat homologirat več dimenzij gum hkrati? Hvala za odgovore.
Lp


ti si pravi kriminalc :)
 
sberta12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po feb 25, 2013 6:21 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a sberta12 Pe mar 08, 2013 1:07 pm

Sem ne?
Haha :D
 
lelsner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po feb 04, 2013 7:37 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lelsner So mar 09, 2013 11:45 am

V homologacijskem kartončku mam napisano pnevmatiko 225/45/17 91H, a mam loh en hitrostni razred višji "V", al morm to posebi homologirat, kok je lahko odstopanja?
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a vuli So mar 09, 2013 3:59 pm

kolikor jaz vem imaš lahko višji hitrostni razred, edino za nižjega ne vem kako točno gre.
 
lelsner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po feb 04, 2013 7:37 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lelsner So mar 09, 2013 4:46 pm

Gre se predvsem za to, ker na nobeni spletni trgovini ne obstaja guma 225/45/17 H, samo višji razredi, zato bi kupu pač gumo višjega razreda, samo če je treba to homologirat je to skret.

A sploh obstaja taka guma?
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a vuli So mar 09, 2013 6:42 pm

Jaz se nebi obremenjeval.
Poglej si tole temo, je bila debata ravno glede tega.

viewtopic.php?f=55&t=20911
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a kalsekgrega Sr mar 13, 2013 7:44 pm

oprostite kr smetim temo ziher ze kje pisa ampak nisem bral zanima me kaj morem naredit da homoligiram gume ali felge 205/40 r17 ker ni druga homoligiran kot 15ke. hvala za odgovore in lp.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a MacTron Če mar 14, 2013 10:16 pm

kalsekgrega je napisal/-a:oprostite kr smetim temo ziher ze kje pisa ampak nisem bral zanima me kaj morem naredit da homoligiram gume ali felge 205/40 r17 ker ni druga homoligiran kot 15ke. hvala za odgovore in lp.

Ce bi samo kliknil na prvo stran bi izvedel vsa bistva in postopke. Prvo kot prvo potrebno je pridobiti oz. v kolikor je ze pridobljen TUV platisc (certifikat platisc) v katerem je tudi moznost homologacije te dimenzije na izbrano vozilo. Ce se stvari poklopijo, sledi izpolnjevanje obrazca oz. vloge za homologacijo: http://www.lpp.si/tehnicni-pregledi-hom ... azci-vloge sledi se pregled vozila na najblizjem homologacijskem centru z vsemi prilozenimi papirji in na koncu nakup homologacijskega kartoncka (v kolikor ni EU) ter placilo storitve ok. 32€ + kartoncek (v kolikor ni EU). V kolikor to ni opravljeno isti dan, dobis potrdilo, da si opravil in cakas na vpis v HK.

V kolikor se stvari ze na moznost TUV ne poklopi, raje ne premisljuj o kaksnem PS (popravku) uradne listine TUV kajti glede na uradne zaznamke se hitro lahko ugotovi, da je ponarejeno in v tem primeru sledi KZ clen 256. oz. 251.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
lelsner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po feb 04, 2013 7:37 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a lelsner Če mar 14, 2013 10:18 pm

Men ta logika te homologacije ni jasna, ti morš namontirat platišča in gume na vozilo, potem se naročiš na pregled, ki lahko traja več dni in se morš tja prpelat s predelavami... v vmesnem cajtu se pa vozš z nehomologiranim avtom?
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a kalsekgrega So mar 16, 2013 10:36 am

hvala za odgovore is sm že uredil homologacijo. seveda nisem imeu tuv certifikata našel sm na intrneto svoj avto z pnevmatikim in platiščim takim kot jih imam platišča dezent 7j/17 h2 pnevmatike 205/40 r17 prinesel ta list na tehnične preglede žonta res da me je preglednik poznal izpolnil list za homologacijo na lpp al kaj je poslikal in to to cena je bila 36€ plus list oz homologacijski kartonček v obliki a4lista 9€ vse skupaj 43€ plačal in dobim čez 3tedne priporočeno po pošti domov to je to vse skupaj uredil v cirka 1uri lp. :D
 
jl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Če feb 12, 2004 7:25 pm

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a jl Pe mar 22, 2013 8:23 am

OK, še tukaj probam. Kupil sem preko interneta izpuh za motor in sicer ima oznako E2 9095. Če prav razumem, gre pri 'E' znaku za ti. ECE regulativo (za UK vem, da ga lahko uporabljajo). Zraven so mi poslali dopis:

Motad ltd confirms that:

Exhaust marked E2 9095 fits Honda CBF1000 motorcycle -Model SC58. This exhaust complies with all regulations of noise and emissions for use in the EU.

Motad LTD

Poslal sem že vprašanja na LPP in ostale enote, kjer izvajajo homologacijo, pa dobim generičen odgovor, da potrebujem ustrezni certifikat in potrdilo o strokovni montaži. Brat sem šel zakon, pa nikjer kaj pametne ne najdem (v ODREDBI za homologacijo vozil sem našel: "vsi originalni dušilci zvoka imajo znak „E“; sledi mu oznaka države, ki je podelila homologacijo sestavnega dela"). TUVa ta izpuh nima. Zdaj, če se tega lonca ne da homologirati po uradni poti me zanima, kako imamo lahko sploh izpušne sisteme na avtu brez homologacije (izpušni lonci, ki so zvarjeni v delavnicah kot npr od novaka, lauša itd). Našel sem spletno stran podjetja sunside, kjer prodajajo izpuhe Inoxcar, ki imajo homologacijo E.C.E in naj bi jih bilo možno homologirati.

V glavnem, ni mi tudi slučajno več jasno (po forumih berem, da brez TUV-a lahko pozabim), tako da, če ima kdo točne podatke, bom hvaležen.

LP
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a primoz79 Ne mar 31, 2013 10:35 am

Pozdravljeni!

Za mojo Octavio Combi nameravam kupit zadnje LITEC led luči (komplet).

http://www.ebay.de/itm/LITEC-LED-Ruckle ... 35bcf8ccaf

Vgradnja je čisto enostavna. Ali je potrebno zadevo homologirati

Hvala za odg in dober tek pri žegnu.

LP.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ Ne mar 31, 2013 1:50 pm

Eno vprašanje - morda neumno, pa vendar.

Nabavil bom bad look letvice in me zanima, če rabim kakšno potrdilo o strokovni vgradnji ali jih samo dam isti dan na avto, peljem na homologacijo(in upam da me v teh 30km ne bodo ustavili policaji) in je to to?
When life speeds by... downshift.
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a acad Ne mar 31, 2013 2:44 pm

@primoz79 Popolnoma vsako neorginalno opremo (ki je ne kupiš pri pooblaščenem serviserju naprimer) oz. spremembo na avtu je potrebno homologirati, tudi te LED luči ;)

@Falco Točno tako, potrebuješ pa še Tüv dokument, na katerem piše skladnost da te letvice ustrezajo prav za tvoje vozilo
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Falco_ Ne mar 31, 2013 2:53 pm

TUV imam oz. dobim zraven :)

Hvala :)
When life speeds by... downshift.
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Bila Sr apr 03, 2013 10:55 am

Pozdravljeni! Ali kdo ve, če je sledeča storitev brezplačna: Pripis na listek poleg 195/55/15/85H in 185/55/15/82V še pnevmatike 185/55/15/82H. Razlog je preprost: nikol se ne bom vozil 240km/h kot to dovoljuje razred V, cena pnevmatik 185/55/15/82H pa je za isti model cenejša za 10€. Kje bi se to dalo opravit in kakšna je cena storitve?! Potem bi bilo vse v skladu s pravili, sam pa bi prihranil 40-50€ za Dunlop Bluresponse... Hvala za odgovor!
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a kalsekgrega Sr apr 03, 2013 2:26 pm

v ta hitrostni razred se doben policaj ne vtika samo da so dimenzije taprave :D
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Bila Sr apr 03, 2013 9:32 pm

hitrostni razred V je do 240 km/h, moj avto ima pa na števcu samo 210 in že to ne gre skupaj... zato bi kupil cenejšo varjanto 185/55/15/82H... Je imel kdo kdaj kakšne probleme zaradi drugega hitrostnega razreda?
 
Bila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 03, 2013 10:49 am

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a Bila Če apr 04, 2013 10:44 am

Odgovor od A.M. Miklavc d.o.o.:

Na vozilu je dovoljeno imeti samo tiste dimenzije in kakovost pnevmatik, ki so vpisane v homologacijskem kartončku. Edina zadeva, ki se lahko spremeni je, da so lahko pnevmatike kakovostnejše, torej je dovoljeno povečati nosilnost in hitrostni razred. Zmanjšati pa tega ni dovoljeno, razen v primeru ko gre za zimske pnevmatike z oznako M+S v tem primeru je lahko hitrostni razred za 2 razreda nižji kot je predpisan v homologacijskem kartončku.

Edina možnost za zmanjšanje/povišanje dimenzije , hitrostnega razreda in nosilnosti pnevmatik je da pri generalnem uvozniku za Vašo znamko vozila dobite izjavo s tehničnimi podatki v kateri generalni zastopnik izjavlja da se dotično vozilo(obvezna navedba št. šasije) lahko uporablja tudi z drugimi dimenzijami in v drugi kakovosti, katero navede na izjavo! Na podlagi te izjave lahko izvedemo vpis dodatnih dimenzij pnevmatik in platišč v potrdilo o skladnosti. Cena za tak vpis je 31,09 eur.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Osnove homologacij------->FAQ za začetnike

Napisal/-a xalfist Pe apr 19, 2013 5:09 pm

Imam podoben primer. Jaz imam vpisane 215 45 17, dal pa bi na avto 225 45 17. In so mi povedali na rti maribor , da če pridobim od generalniga zastopnika, da moj avto lahko ima 225 mi oni to samo vpišejo. Ampak zmotlo me je to da me je spraševal ali so original platišča. Torej če bi jaz mel 215 45 17 tako kot mi pise v homologaciji, pa da niso original platišča bi jih mogo homologirat?
Alfa romeo 147
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 13 gostov