Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
vajdo
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Ne dec 15, 2002 12:26 am
Kraj: Ribnica

poliester&odbijač

Napisal/-a vajdo Pe sep 10, 2004 11:50 pm

Kako naj naredim spoj med podaljskom odbijača ki je iz poliestra in odbijačem ki je iz plastike. Rad pa bi imel odbijač in podaljšek v celoti. Ker če dam na odbijač poliester ta enostavno odstopi. A bi mogel s čim prej premazat. Če pa dam kit, tko kot pr pragih, je pa tezko pokitat, pa se pocla bi barva, ker je kit mehek.Kaj pa ˝varjenje˝ s plastiko? Kako imate a pa vi to reseno?
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So sep 11, 2004 6:32 am

Jaz osebno sem studiral v primeru da bi mel prage, da bi jih skital z karoserijo, se pravi ni roba, ni silikona sam ravni prehod.
Sicr eni pravijo da poci zadeva sam ma kolegica prav tako na hondi narejeno pa ni nic kaj za videt da bi poclo, sicr pa bom drugic mal bolj podrobno pogledo, seveda se menimo o dvokomponentnem kitu z vlakni, ce bi z navadnim skital se lahk sam naslonis gor pa mas prag v rokah :lol:
lp
 
Uporabniški avatar
GIMI - PUG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po apr 29, 2002 10:04 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a GIMI - PUG So sep 11, 2004 10:27 am

lahka pa podalšek prnetaš na odbijač in pol greš čez še z poliestrom!!Tako je men naredil alan v mb na 206 Gt odbijaču, tako da mam zdej odbijač in podalšek v celem.


LP
GIMI
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Napisal/-a habbich So sep 11, 2004 2:51 pm

Kot je ze en prej povedal... Podaljsek prnetas na odbijac...ABS plastiko od odbijaca zbrusis z 40 smirglom, navrtas luknje, in dobro premazes s plastik primerjem.
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Napisal/-a habbich So sep 11, 2004 3:06 pm

Tuki so pa slike kako je kolega(modridirkac) prage zapoliestral in pokital na karoserijo(z mojo pomocjo):

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil habbich, dne Ne sep 12, 2004 12:27 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi So sep 11, 2004 3:10 pm

Habicka, ti res pojma nimas. Men osebno je tole grdo fuuul, ampak to je samo moje osebno mnenje in se nocem kregat, tko da si vsi mislte svoje, ker moje mnenje je pac tako in js lahko mislim kar hocem, pa ce je vam prav al pa ne, pa tud ce je cist mem, ampak se men pac tko zdi.

:?
Slika
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Napisal/-a habbich So sep 11, 2004 3:16 pm

Ma ti pojma ne ves :D

Pet doma da peres noge u lavor :noro
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi So sep 11, 2004 3:19 pm

Noga mi tok smrdi, da mi pohistvo razpada. Grem kosilat.
Habur, pridn bot, pa mal manj nazigej muzo, da naujo misll, da teroristi napadajo s kanoni. Se vidmo, ce namo sli prehitr :D

Pa Regy naja bo sestrelu k ircava ;)
Slika
 
tenko
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: To dec 23, 2003 12:45 am

Napisal/-a tenko So sep 11, 2004 3:20 pm

kaj ste pol ceu avto še enkrat barvali?al sam prage,pa taj jer je biu spoj?
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Napisal/-a habbich So sep 11, 2004 3:24 pm

Pugi je napisal/-a:Noga mi tok smrdi, da mi pohistvo razpada-mam glivice .
Habur, pridn bot, pa mal manj nazigej muzo, da naujo misll, da teroristi napadajo s kanoni. Te castim pir ko te vidm :D


Pridem oduzad bloka sam da se preslecem :lol:
Cakam na pir ...

kaj ste pol ceu avto še enkrat barvali?al sam prage,pa taj jer je biu spoj?


Cel avto je bil strihan...
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a FireSTORM So sep 11, 2004 3:33 pm

lenivec je napisal/-a:če hočeš da drži boš mogo odbijač navrtat al pa nardit fuuul grob, ker poliester se ne sprime na plastiko, če pa bo navrtano in vredu premazano iz obeha strani in tut zadaj vlakna, pa bi zadeva držala


saj se lahko podaljsek prisraufa in potem se zakita tak da se ne vidi prehod med odbijacem in podaljskom, ali se motim?

LP FireSTORM :hi
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So sep 11, 2004 6:06 pm

habbich lepo to, svaka cast, ker dobro vem kolk dela je z tem.
To mi je carsko, ne pa un silikon oz dihtmasa ko je namazana po polovici praga :lol: .
Edino oblika se mi zdi mal prevec extremna, drugac pa ce bom kdaj mel prage (une z poliestra seveda 8) ) jih bom zihr skital z karoserjio.
lp
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a FireSTORM So sep 11, 2004 6:09 pm

habbich kaj ce bi se pripopal kako slikco ko se ni blo pokitano? da bi se vidla razlika

LP FireSTORM :hi
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So sep 11, 2004 6:09 pm

lenivec je napisal/-a:če hočeš da drži boš mogo odbijač navrtat al pa nardit fuuul grob, ker poliester se ne sprime na plastiko


Kje si to slisal?
Ocitno babje cveke...
Namrec danes sem jaz glih en rob na odbijac od petke delal pa z poliestrom zapocal, pa drzi se prevec :wink:
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a FireSTORM So sep 11, 2004 6:14 pm

monster pac ostaja mojster ;)
bom to jaz lepo k tebi pripelal ko bom mel kaj za pritrdit/pokitat ;)

LP FireSTORM :hi
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Napisal/-a habbich So sep 11, 2004 6:40 pm

Na ABS plastiko se ne prime lepo ce ga direkt(je pa res da je miljavznt vrst te plastike) namazes brez predpriprave
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So sep 11, 2004 11:30 pm

Hm... za abs plastiko nebi vedel tocno, vem pa da se tut na tisto poliester prime...
Navadno so une z abs plastike pobavane zbrusis bolj na grobo dol barvo pa poliester napocas gor.
Ma da prime
 
modriDIRKAC
Novinec
 
Prispevkov: 232
Pridružen: Po apr 05, 2004 12:40 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a modriDIRKAC Ne sep 12, 2004 8:16 pm

Pugi je napisal/-a:Habicka, ti res pojma nimas. Men osebno je tole grdo fuuul, ampak to je samo moje osebno mnenje in se nocem kregat, tko da si vsi mislte svoje, ker moje mnenje je pac tako in js lahko mislim kar hocem, pa ce je vam prav al pa ne, pa tud ce je cist mem, ampak se men pac tko zdi.

:?


pugi matr si ti en debl...res da je govora o mojem avtu tko da ne morem bit nepristranski, ampak se mi vseeno zamal zdi da mi kritiziraš tako predelavo k se jo je v sloveniji lotil sam ene par ljudi...verjetno ti se nikol nisi držal šmirgla v roki ...ker če bi ga bi bil malo bolj spoštljiv...kolikor časa ne boš mel na svojem avtu wide body kita ali pa vsaj unikat odbijačev iz enega kosa namesto univerzalnih podaljškov nimaš nobene podlage za pisanje takih nedoraslih postov ki so v sramoto tebi in povzročajo slabo voljo med uporabniki foruma....
IMA SE...MOŽE SE...
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov