Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Fnatic Po sep 12, 2016 9:04 am

Ne razmumem. Če so original na avtu, potem ne potrebuješ posebej tuv. Če so original. Če pa so aftermarket, pa seveda potrebuješ tuv. Ali je bil avto kupljen od kakega drugega lastnika? (predvidevam, da ni nov). Potem preveru pri njemu, če ima papirje, če ne preveri malo po netu (nisi dal nobenih posebnih podatkov o avtu, delih itd) ali pa je včasih papirje rihtal Uroš iz Ustyla (ampak to, ko smo še mi predelovali avte in delali custom odbijače).
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Falco_ Po sep 12, 2016 6:01 pm

mzobec je napisal/-a:Pozdravljeni!

Imam problem na avto bi dal par stvari le da nisem dobil TUV certifikatov zraven a zadeve so na avtomobilu že in originalne prodane,pa me zanima kje bi lahko dobil te papirje da bi jih predelal za svoje stvari da ne bom imel problemov,kje bi to dobil na kateristrani ali pa če kdo koga pozna ki ti to naredi,in sicer za:

-ogledala
-športni filter
-sedeže

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč,Lp.


Pozdravljen,

- če imajo ogledala E oznako bi naj bilo to dovolj.
- za športni filter, če je oni univerzalni konusni za 5€ iz špara, boš težko dobil papirje. Za tistega, ki gre v original ohišje tuva ne potrebuješ.
- sedeži če so športni potem pojdi na spletno stran proizvajalca in jih kontaktiraj. V kolikor so bili v nekem drugem avtu pa si jih dal v svojega pa se prepričaj, če se sploh dajo dobiti papirji za tvoje vozilo. Če pa so sedeži zgolj iz športne/ali kakršnekoli druge različice modela tvojega vozila, pa ne rabiš papirjev.

Papirje drugače mislim da še vedno kot je omenil Fnatic rihta Uroš iz Ustyle, drugače pa tudi Mstyling.

Vsekakor pa upoštevaj nasvet in kontaktiraj prejšnjega lastnika. Morda jih ima ali pa ve, kje jih dobiti.

Pa za naslednjič (velja za vse! ki kupujete že predelana vozila): preverite pred nakupom, da je vse homologirano. Če prejšnji lastnik ni imel težav zaradi teh zadev, je to dobro zgolj in samo zanj. Vi lahko zaradi tega ostane brez tablic in seveda brez denarja.


Lep pozdrav,
Dejan
When life speeds by... downshift.
 
mzobec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne sep 11, 2016 11:56 am

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a mzobec To sep 13, 2016 7:14 pm

Fnatic ter Falco_ zahvaljujem se vama za pomoč,pač stvari sem dobil ker je ta človek uničil avto papirjeu nima niti on več ker seveda je bil pameten pa ni niti homologiral,pustimo sedaj detajle kaj in kako enostavno pameten je bil,pa ker paše na moj avto sicer peugeot 206 prodal jih ne bom zaradi tega ker papirjeu nimajo,pa bi dal na svojega,za sedeže sem stopil v kontakt z firmo ki jih izdeluje se žal izgovarjajo da oni tega nimajo kljub temu da sem jim poslal povezavo iz njihove strani,ter za ogledala tudi,filter pa kot sem opazil je iz Mstyling,bom še malo potežil na to firmo,se vam pa na veliko zahvaljujem za pomoč ter odgovore!

Lp.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Fnatic Če sep 15, 2016 8:16 am

Če so sedeži športni, ni nujno, da jih lahko homologiraš. Poglej recimo na matsport. imajo ogromno izbiro ampak jih je dosti tudi brez papirjev. Cena seveda temu primerna. Glede ogledal po resnici povedano ne vem. Za filter pa, če je, kot je rekel Falco, navaden konusni samo natknjen gor, ne bo sigurno nič. To stane par evrov. Potrošni material. Daj nazaj box in vgradni športni filter, ali pa kupi celoten set s homologacijo. Je pa seveda še prec kaka 0 zraven. Se ti skoraj ne splača.
Priznam pa, da sem se jaz kar nekaj časa vozil s povsem predelanim avtomobilom, za katerega pol stvari nisem imel papirjev. Zakaj? Ker jih nisem dobil, so bile custom stvari itd. Ja, imel sem jaj*a se vozit. tudi po leto in več sem čakal na kake papirje ampak se mi je na koncu že lepo je*alo. Avto prodal in voila. Aja kako sem tehničnega naredil? Saj se ve....denar je sveta vladar.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
mlacar
Novinec
 
Prispevkov: 339
Pridružen: Pe sep 05, 2003 2:21 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a mlacar To okt 04, 2016 8:37 pm

Pozdravljeni,

ima kdo mogoče TUV za katerakoli WOLFRACE platišča?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Falco_ Sr okt 05, 2016 5:23 pm

Živjo,

http://www.wolfrace.com/contact/

Si jih že kontaktiral? Sigurno jih dobiš točno za tvoj model vozila in platišč.


sicer pa;
http://up.picr.de/3372785.jpg

ali

http://www.minicruiser.de/downloads/abes-und-freigaben/
( Felgen und Reifen
ABE Wolfrace Felgen 5j x 10
Wolfrace5x10.pdf
Adobe Acrobat Dokument 4.1 MB)


Srečno!
When life speeds by... downshift.
 
hrustus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 25, 2016 10:15 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a hrustus To okt 25, 2016 10:25 pm

Pozdravljeni po par letih, sem že bil pozabil na ta forum ;) . Majhni otroci , tako da boste eni razumeli.
Kupil sem platišča Reds Dark Blade A 17x7.5 4x108 ET18 65.10 za Peugeota 5008 in ker so mi pnevmatike 215/50 r17 postale pregrešno drage bi jih rad zamenjal za 225/45 r17. No tu nastane problem, v kartončku imam zabeležene dimenzije 215/55 16, omenjene 17-ke in 215/45 18 pa me zanima ali je možno kje dobiti tuv certifikat za omenjena platišča da homologiram nove dimenzije pnevmatik. Iščem ga že par dni pa brez uspeha. Druga platišča so original peugeot in mislim da se z njimi ne da opravit homologacije.

Vnaprej hvala za odgovore
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a kabrio Ne jan 08, 2017 8:07 pm

Oj družba :)

Rad bi vprašal, ali se še da homologirat večjo colažo platišč na podlagi TUV-a od drugih platišč v katerem je naveden tvoj avto. Torej da grem homologirat s TUV-om od drugih platišč z isto širino, offsetom, razmakom med vijaki, center luknjo in gumami gor kot piše v TUV-u.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Falco_ Po jan 09, 2017 11:24 pm

Torej želiš homologirati original platišča? Ali v čem je problem, da ne dobiš TUV-a za tvoja platišča? Glede na to da ne bo na platiščih in papirjih istih številk, ne vem kako bi ti to uspelo. Lahko pa poskusiš :)
When life speeds by... downshift.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a kabrio To jan 10, 2017 4:17 pm

Bom probal mal bolj razumljivo :)

Človeku je všeč en model felgn, vendar te felge žal nimajo tuv-a za njegov avto. Ampak pašejo pa te felge 100% na avto, saj pa obstajajo podobni modeli felgn drugih proizvajalcev z vsemi istimi dimenzijami (širina, et, razmik med vijaki in center luknja), ki pa imajo tuv za njegov avto. Torej bral sem na forumih, da lahko človek svoje željene felge ki nimajo tuv-a vseeno homologira na svoj avto z bilokaterim drugim tuv-ov od felg drugega proizvajalca le dimenzije obeh felgn se morajo ujemati. Torej se lahko recimo neke kaj jaz vem Ronal felge ki nimajo tuv-a za tvoj avto vseeno homologirajo za tvoj avto z rečmo tuv-om od OZ felg izdanim za tvoj avto, če se le dimenzije felgn ujemajo med seboj. No to sprašujem če se še da naredit homologacijo na tak način ali ne gre več ko baje skoz nekaj spreminjajo pravila.

lp
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Falco_ Sr jan 11, 2017 3:33 pm

aaaa, zdaj pa razumem :)

hja, to je zdaj pač tako,... odvisno od delavca na homologaciji ker ni ravno po pravilih... sicer sam še nisem nikoli platišč homologiral vendar sigurno preverijo če vse številke štimajo? kot npr. tole;
Slika
Slika

Verjetno se mora tudi to ujemati s TUV-om?
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Fnatic Če jan 12, 2017 8:08 am

Tako kot je @Falco rekel. Odvisno od delavca. Načeloma je ok ampak se lahko spravi gledat cifre (kar ponavadi naredijo) in te zavrne. Lahko si pa zrihtaš TUV direktno pri prodajalcu in ga malce bolj poprosiš. Če ne, imaš pa možnost kontaktirati kakega prodajalca styling opreme oz predelovalca. Ti ponavadi zrihtajo lahko papiraje in ti tudi sami homologirajo. Seveda vse za evre :D :D
Ba-dum tssssssss =P
 
Cvele
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe feb 17, 2017 1:50 pm

Momo volan certifikat tüv

Napisal/-a Cvele Pe feb 17, 2017 2:53 pm

Zdravo, kupil sem momo volan ampak nimam papirjev. Pa me zanima ce kdo ve oz. Kje bi lahko dobil le te. Ker bi rad da je vse bp. Papirji so lahko od bilokerega volana glih tok da se homologira. V prilogi posiljam tudi slike. Hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Falco_ Pe feb 17, 2017 5:54 pm

When life speeds by... downshift.
 
golf7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 26, 2017 4:28 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a golf7 Ne feb 26, 2017 4:35 pm

pozdravljeni
na škodo oktavia combi letnik 2014 1.6tdi 110ps sem dal platišča wsp italy 18 col 7,5J niso pa original zato bi rabil tuv certifikat mi zna kdo kako pomagati pri tem oziroma svetovati
hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Fnatic Po feb 27, 2017 9:16 am

Kakšna so v originalu? Kakšne dimenzije imaš zapisane v homologaciji? Kakšne si dal gor? Drugače pa kontaktiraj direkt podjetje: http://www.wspitaly.com/?lang=en
Ba-dum tssssssss =P
 
fraytonarca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So dec 31, 2016 6:05 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a fraytonarca Po feb 27, 2017 10:43 am

Zdravo,
Že nekaj časa iščem TÜV za alu platišča Mangels Indiana za na golfa 4. Rad bi jih homologiral a ne najdem certifikata.
Oznake na platiščih so: Indiana 8J×18, 5×100, ET38, ABE 45463.
Zasledil sem na tem forumu, da je bil že pred leti objavljen certifikat za Mangels platišča, za golfa 4, vendar je sedaj zbrisan.
Hvala za pomoč.
LP
Mitja
 
golf7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 26, 2017 4:28 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a golf7 Po feb 27, 2017 12:57 pm

Fnatic je napisal/-a:Kakšna so v originalu? Kakšne dimenzije imaš zapisane v homologaciji? Kakšne si dal gor? Drugače pa kontaktiraj direkt podjetje: http://www.wspitaly.com/?lang=en


neorginalna http://www.wspitaly.com/dettaglio-prodo ... d=%20SKODA
originalna http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/r ... 24/43/1001

v homologaciji imam zapisane 195/65 R15 91H, 205/50 R17 59H, 205/50 R17 59H, 205/55 R16 91H,
na avto pa sem dal 225/40 R18 92Y

problem je da je moje znanje tujih jezikov slabo in se nebi znal zmeniti z njimi :/
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a davorz To mar 07, 2017 10:15 pm

Tudi jaz predvidevam za Octavio Combi to dimenzijo platišč s pnevmatikami: 225/40 R18 92Y / 7,5J x 18 ET51, vendar so platišča original od Octavie RS (torej TÜV certifikata ni priloženega). Gre se za platišča Gemini

Slika

Isto vprašanje, na katerega še ni odgovora: ali lahko certificiraš s tüv certifikatom drugega platišča?

Vprašanje: ali je ob homologaciji obvezno imeti na avtu platišča že zmontirana? Jaz ne grem v nakup, dokler nisem 100% prepričan, da se bo lahko homologiralo.

hvala za odgovor
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: TÜV-i TÜV-i TÜV-i TÜV-i

Napisal/-a Firediver Sr mar 08, 2017 7:56 am

1.vprašanje: Ne (kam bi prišli, če bi se to dalo..Bi bilo pa vse homologirano, to pa ja...)
2.vprašanje: Da! Bo preglednik v postopku tudi poslikal feltne na vozilu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov