Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Fenix_ Če sep 22, 2016 8:30 am

Kje bi se dalo kupit 5w5 pozicijske LED žarnice ?
a so sploh legalne ?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če sep 22, 2016 10:52 am

W5W mislis verjetno, ne 5W5.. Najdes jih tudi pod oznako T10 in jih dobis malodane povsod, cel ebay in amazon jih je poln, pri nas pa razne "tuning" avtotrgovine in superstrela recimo.. In ne, niso legalne.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Fenix_ Če sep 22, 2016 10:57 am

punca ima 207 pa ji skozi pregoreva pozicija pa tudi h7 gre kr pogosto
če niso dovoljene pol mi nič ne pomaga
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če sep 22, 2016 2:32 pm

Ce ji ze halogenke hitro pregorevajo, ji bodo LEDice se hitreje, saj so bolj obcutljive na stabilnost elektrike, da ne omenjam na toploto. 207ka ima pozicijo v reflektorju zelo blizu H7 zarnice, ki je res vroca zarnica, kar pomeni samo slabo za zivljensko dobo LEDic. Peugeot-i so pac na zalost znani po "poziranju" zarnic, ocitno dokaj nestabilna elektrika do luci.. Ni druge kot da imas zalogo zarnic vedno na voljo :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem
 
Uporabniški avatar
Leon_FR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 30, 2011 12:47 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Leon_FR Sr sep 28, 2016 3:51 pm

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje, neskončno me motijo na mojem Audiju A5 rumene žarnice v meglenkah.
Zamenjal bi jih za led belo svetlobo. Prvo me zanima ali je sploh dovoljeno imeti belo svetlobo?
Drugo pa katere priporočate?
Seat Leon FR 2.0 TDI
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Sr sep 28, 2016 9:27 pm

Prvo kot prvo, to kar ti opisujes kot rumena svetloba, je dejansko bela. Temu se rece topla bela svetloba, ki jo trenutno sevajo tvoje meglenke. Drugo, bela ki jo mislis kot bela, je hladna bela. In ja, zakon dovoljuje belo svetlobo, toplo ali hladno, drugo vprasanje je kako bos tako zeljeno hladno belo svetlobo iz meglenk dejansko dobil. Dovoljene so samo zarnice z E oznako, torej ce hoces biti legalen odpadejo kakrsnikoli HID (xenon) kiti in pa LED zarnice. Lahko pogledas za kakimi kompatibilnimi zarnicami z E oznako in modrim filtrom, vendar tukaj sicer pridobis na hladnosti bele svetlobe, izgubis pa ogromno na svetilnosti.

Bolj me zanima kako to, da te v meglenkah moti barvna temperatura, se vozis skozi z vzganimi meglenkami??
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a vipe5s Če sep 29, 2016 11:40 am

Leon_FR je napisal/-a:Pozdravljeni

Imam eno vprašanje, neskončno me motijo na mojem Audiju A5 rumene žarnice v meglenkah.
Zamenjal bi jih za led belo svetlobo. Prvo me zanima ali je sploh dovoljeno imeti belo svetlobo?
Drugo pa katere priporočate?


Meglenke naj bi imele rumeno svetlobo, kar je sedaj na avtih so bolj "cornering" lampe, ki posvetijo v smeri ovinka, svetlobno so podobne kot dnevne. Pa služijo tudi kot meglenke.
 
Uporabniški avatar
Leon_FR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So apr 30, 2011 12:47 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Leon_FR Če sep 29, 2016 2:19 pm

EX-B je napisal/-a:Prvo kot prvo, to kar ti opisujes kot rumena svetloba, je dejansko bela. Temu se rece topla bela svetloba, ki jo trenutno sevajo tvoje meglenke. Drugo, bela ki jo mislis kot bela, je hladna bela. In ja, zakon dovoljuje belo svetlobo, toplo ali hladno, drugo vprasanje je kako bos tako zeljeno hladno belo svetlobo iz meglenk dejansko dobil. Dovoljene so samo zarnice z E oznako, torej ce hoces biti legalen odpadejo kakrsnikoli HID (xenon) kiti in pa LED zarnice. Lahko pogledas za kakimi kompatibilnimi zarnicami z E oznako in modrim filtrom, vendar tukaj sicer pridobis na hladnosti bele svetlobe, izgubis pa ogromno na svetilnosti.

Bolj me zanima kako to, da te v meglenkah moti barvna temperatura, se vozis skozi z vzganimi meglenkami??



Ne ne nog ne daj da bi se vozil z meglenkami, ampak imam težavo ki jo še nisem nagruntal. Ko izstopim iz vozila se mi prižgejo meglenke in dokler ne zaklenem avta in potem še 20 sekund mi te meglenke zraven gorijo. Zato me tako motijo, potem pa sem pač prišel še na idejo da bi jih menjal.
Seat Leon FR 2.0 TDI
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če sep 29, 2016 6:55 pm

Ah, coming/leaving home funkcija ja. No, kot sem napisal, z vsem bolj modrim/modrikastim izgubljas svetilnost, se najboljsi kompromis so kake Osram Cool Blue in Philips Blue Vision, ce se jih dobi v podnozju ki ga rabis za meglenke.. LEDice so nelegalne in resnicno pokvarijo snop svetlobe v reflektorju, tako da jih res ne priporocam.. Edino ce meglenk drugace pac sploh ne uporabljas, tudi v megli ne..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Sr okt 19, 2016 9:44 pm

Kradem malo temo :D
glede na: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... evilka=286

"– žaromet za dolgi svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena

– žaromet za kratki svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena"

Imam lahko halogenske luči 2700k za dolge in kratke, ja?

Hvala
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Če okt 20, 2016 7:14 am

DePalmo je napisal/-a:Po dolgih premislekih sem se odločil za Philips X-treme Vision +130%. Sedaj moram samo počakat da stare žarnice crknejo, nato jih sprobam in poročam.

3.7.2016 sem jih kupil, danes je ena crknila. Torej so zdržale dobre tri mesece, svetilnost pa ... v suhi noči je bila dobra, mogoče res boljša kot prej (nikakor pa ne za 130% boljša, to je čista laž), v deževni noči so pa svetile obupno.
Sedaj pa, ali bom probal še Philips Vision +30, ali pa bom kar direkt prešaltal nazaj na Narvo, sem jih našel pri nas, takrat jih ni bilo za dobit.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a vipe5s Če okt 20, 2016 7:35 am

Jaz imam Philips X-Treme Vision 100% (dobil sem jih bolj po naključju) in delajo BP že dobro leto (leto in 3 mesece), H7 55W, je pa svetilnost še dokaj podobna stock Osram, boljša je, sigurno pa ni oglaševanih 100%, je pa res da se nisem poglabljal v primerjavo. Jih imam kot kratke.

Kot zanimivost, stock kratke luči, Osram, brez menjave 10 let in 108.000 km na Golf V.
V bistvu še vedno delujejo, sem jih samo zamenjal.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če okt 20, 2016 9:14 am

freextr je napisal/-a:Kradem malo temo :D
glede na: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... evilka=286

"– žaromet za dolgi svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena

– žaromet za kratki svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena"

Imam lahko halogenske luči 2700k za dolge in kratke, ja?

Hvala

Lahko, ce imajo ECE oznako. Ce nimajo ECE oznake, potem nima veze kaksne barvne temp imajo, niso legalne za on-road use :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Fnatic Če okt 20, 2016 9:43 am

Meni so od Philipsa crknile po 3 mesecih. Nato sem bolj kot ne ponesreči dobil v roke ene kitajske čangi bangi za 2eur. Dal not in so svetile bolje (vidnost ponoči se je izboljšala za kar okoli 50%) in to kar 3 leta. Avto je bil prodan naprej in so še vedno iste not. Ne vem kaj rečt na to kot edino, da sem imel najbrž srečo. Pri novem avtu je crknila po natanko 2 mesecih. Pa so mi jo kar ob servisu menjali (servis stikala za bremz luč).
Bistvo tega posta je, da lahko očitno tudi noname kitajc za evo ali dva dela super. Vsaj po mojih izkušnjah.
Ba-dum tssssssss =P
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Če okt 20, 2016 11:52 am

EX-B je napisal/-a:
freextr je napisal/-a:Kradem malo temo :D
glede na: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... evilka=286

"– žaromet za dolgi svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena

– žaromet za kratki svetlobni pramen: bela ali selektivno rumena"

Imam lahko halogenske luči 2700k za dolge in kratke, ja?

Hvala

Lahko, ce imajo ECE oznako. Ce nimajo ECE oznake, potem nima veze kaksne barvne temp imajo, niso legalne za on-road use :)


Ok. Pol bojo uredu Osram fog breaker :D frenčstyle
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Če okt 20, 2016 2:11 pm

DePalmo je napisal/-a:ali pa bom kar direkt prešaltal nazaj na Narvo, sem jih našel pri nas, takrat jih ni bilo za dobit.

Daj napiši, katere Narva žarnice in kje se dobi to čudo božje, da jih še sam preizkusim, ker si ne znam razložit, v čem bi lahko bila razlika, da bi ene žarnice samo v dežju svetile slabše...

Do sedaj sem si ta fenomen slabe vidljivosti v dežju vedno razlagal s tem, da je mokra cesta pač bolj odbojna in se več svetlobe odbije stran od mene kot s suhe ceste... Ampak to bi moralo veljati za vse žarnice enako.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če okt 20, 2016 2:45 pm

freextr: pa ne bojo.. Fog Breaker so namenjene azijskemu trgu, nimajo ECE certifikata, ki bi dovoljeval njihovo uporabo na cesti v Evropi..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Če okt 20, 2016 3:38 pm

EX-B je napisal/-a:freextr: pa ne bojo.. Fog Breaker so namenjene azijskemu trgu, nimajo ECE certifikata, ki bi dovoljeval njihovo uporabo na cesti v Evropi..


Mogoče veš ali kdo drugi za kake ki naj bi imele certifikat? Med drugim ali ni zadosti E oznaka?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Če okt 20, 2016 4:20 pm

danci1973 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:ali pa bom kar direkt prešaltal nazaj na Narvo, sem jih našel pri nas, takrat jih ni bilo za dobit.

Daj napiši, katere Narva žarnice in kje se dobi to čudo božje, da jih še sam preizkusim, ker si ne znam razložit, v čem bi lahko bila razlika, da bi ene žarnice samo v dežju svetile slabše...

Do sedaj sem si ta fenomen slabe vidljivosti v dežju vedno razlagal s tem, da je mokra cesta pač bolj odbojna in se več svetlobe odbije stran od mene kot s suhe ceste... Ampak to bi moralo veljati za vse žarnice enako.


Niso samo ene, vse ki imajo modri filter oz. bolj belo svetlobo so obupne, med drugim sem takoj zamenjal NightBreaker Unlimited ker v dežju nisem videl. Moram pa še povdarit da imam leče na lučeh, in tukaj so navadne H7 živ obup, iste bi pa marsikje drugje svetile super (npr. prej v 206ki, so bile tiste iz Špara ta 2 evra vrhunske).

So pa točno tele: http://www.avtomotive.si/Avtomobilske-z ... ange-power
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 8 gostov