Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Picolo Če okt 20, 2016 6:43 pm

Jaz imam trenutno Philips X-treme Vision +130% H4 v lučeh brez leče in je zadeva malo boljša kot čisto navadne (prej kakšne +20%
kot +130% pa vseeno bolje kot nič ). Držijo mi približno že eno leto, vendar so mi še vse (Philips, Osram, Bosch..) držale zelo dolgo.
Pomoje ima veliko vlogo na življenjsko dobo sama oblika luči...pri meni imajo naokoli veliko prostora in se verjetno manj zagrejejo, kot pri
kakšnih ozkih z lečo povrhu..

Sem imel tudi NightBreaker Unlimited in nisem bil zadovoljen...manj homogen snop kot Philips (mogoče so boljše pri leči) in
nasploh slabša vidljivost v suhem in mokrem..nekako primerljive navadnim za 2€ :)
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Če okt 20, 2016 7:43 pm

freextr je napisal/-a:
EX-B je napisal/-a:freextr: pa ne bojo.. Fog Breaker so namenjene azijskemu trgu, nimajo ECE certifikata, ki bi dovoljeval njihovo uporabo na cesti v Evropi..


Mogoče veš ali kdo drugi za kake ki naj bi imele certifikat? Med drugim ali ni zadosti E oznaka?


Kaj pa tele?
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 31829.html

Na žarnci je oznaka E4 torej je uredu?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Če okt 20, 2016 9:54 pm

DePalmo je napisal/-a:Niso samo ene, vse ki imajo modri filter oz. bolj belo svetlobo so obupne, med drugim sem takoj zamenjal NightBreaker Unlimited ker v dežju nisem videl. Moram pa še povdarit da imam leče na lučeh, in tukaj so navadne H7 živ obup, iste bi pa marsikje drugje svetile super (npr. prej v 206ki, so bile tiste iz Špara ta 2 evra vrhunske).

Zanimivo, tudi moj ima leče za kratko luč:

Slika

Sem pa pred kratkim en par Philipsov XTreme Vision +130% dal sodelavcu za njegovega (skoraj novega) Peugeota 208 in je navdušen...


Bomo sprobali...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Če okt 20, 2016 11:39 pm

Le, pa poročaj. Če imaš približno tako čisto lečo kot je na tej sliki, potem nebi smel imet problemov, moja je bolj podobna tej: http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=148517 In ne, ne da se kar tako spucat, sem že gledal, tukaj se pa lepo vidi kako je to vse skup.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Pe okt 21, 2016 8:32 am

freextr je napisal/-a:Kaj pa tele?
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 31829.html

Na žarnci je oznaka E4 torej je uredu?

Da je zarnica legalna v EU na cesti, mora imeti ECE oznako/certifikat, mislim da samo E ne zadostuje. Za tistele na aliexpressu ko si dal link se hvalijo da imajo ECE cert.. naroci pa porocaj, poslikaj skatlico in zarnico z vseh strani, pa da vidimo :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Pe okt 21, 2016 9:04 am

DePalmo je napisal/-a:Le, pa poročaj. Če imaš približno tako čisto lečo kot je na tej sliki, potem nebi smel imet problemov, moja je bolj podobna tej: http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=148517 In ne, ne da se kar tako spucat, sem že gledal, tukaj se pa lepo vidi kako je to vse skup.

Sem jih naročil, pa so me v cca. 20 minutah poklicali in povedali, da jih njihov dobavitelj ne more dobavit....

Tudi v tujini (eBay, Amazon, ...) ni prav veliko ponudbe, tiste, ki so, pa ne pošiljajo v Slovenijo.
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Pe okt 21, 2016 9:36 am

EX-B je napisal/-a:
freextr je napisal/-a:Kaj pa tele?
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 31829.html

Na žarnci je oznaka E4 torej je uredu?

Da je zarnica legalna v EU na cesti, mora imeti ECE oznako/certifikat, mislim da samo E ne zadostuje. Za tistele na aliexpressu ko si dal link se hvalijo da imajo ECE cert.. naroci pa porocaj, poslikaj skatlico in zarnico z vseh strani, pa da vidimo :)


Sm kar kitajcu napisu naj mi pokaže certifikat. E4 naj bi pomenlo da jo je nizozemska odobrila oz. ?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Pe okt 21, 2016 9:43 am

danci1973 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Le, pa poročaj. Če imaš približno tako čisto lečo kot je na tej sliki, potem nebi smel imet problemov, moja je bolj podobna tej: http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=148517 In ne, ne da se kar tako spucat, sem že gledal, tukaj se pa lepo vidi kako je to vse skup.

Sem jih naročil, pa so me v cca. 20 minutah poklicali in povedali, da jih njihov dobavitelj ne more dobavit....

Tudi v tujini (eBay, Amazon, ...) ni prav veliko ponudbe, tiste, ki so, pa ne pošiljajo v Slovenijo.

Še zmer? Potem jih pa res ni več, že nazadnje ko sem jih iskal, jih ni bilo mogoče dobit.
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Pe okt 21, 2016 9:55 am

freextr je napisal/-a:
EX-B je napisal/-a:
freextr je napisal/-a:Kaj pa tele?
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 31829.html

Na žarnci je oznaka E4 torej je uredu?

Da je zarnica legalna v EU na cesti, mora imeti ECE oznako/certifikat, mislim da samo E ne zadostuje. Za tistele na aliexpressu ko si dal link se hvalijo da imajo ECE cert.. naroci pa porocaj, poslikaj skatlico in zarnico z vseh strani, pa da vidimo :)


Sm kar kitajcu napisu naj mi pokaže certifikat. E4 naj bi pomenlo da jo je nizozemska odobrila oz. ?


Evo to sm dubu kar na netu Slika
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr Pe okt 21, 2016 3:23 pm

Torej sem se kar malo nabrau in ugotovil da v ECE/TRANS/WP.29/GRE/2016/2 (https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... 24&cad=rja) piše sledeče glede rumenih luči oz. selective-yellow light

"2.4.2. An approval code shall be assigned to each type approved. Its first character (at present 2, corresponding to the 02 series of amendments which entered into force on 27 October 1983 and to the 03 series of amendments (not requiring changes in the approval number), which entered into force on 1 June 1984) shall indicate the series of amendments incorporating the most recent major technical amendments made to the Regulation at the time of issue of the approval. This will be followed by an identification code comprising not more than three characters. Only the Arabic numerals and capital letters listed in footnote shall be used. The same Contracting Party may not assign the same code to another type of filament lamp light source. Notice of approval or of extension or refusal or withdrawal of approval or production definitively discontinued of a type of filament lamp light source pursuant to this Regulation shall be communicated to the Parties of the Agreement which apply this Regulation by means of a form conforming to the model in Annex 2 to this Regulation and of a drawing, supplied by the applicant for approval in a format not exceeding A4 (210 x 297 mm) and on a scale of at least 2: 1. If the applicant so desires, the same approval code may be assigned to the filament lamp light source emitting white light and to the filament lamp light source emitting selective-yellow light (see para. 2.1.2.3.). -> 2.1.2.3. Rated voltage;"

Torej če prav razumem ko proizvajalec dobi "ECE odobritev" za recimo žarnico H7 55W/12V ki oddaja belo svetlobo, če želi lahko uporabi isto "odobritveno kodo" za H7 55W/12V ki oddaja rumeno selektivno svetlobo. Kar bi potem pomenilo da v primeru Gloden Yellow XENCN H7 12V 55W 2300K katera ima oznako 2VG Slika ima tudi veljaven certifikat in je road legal.
Certifikat pod 2VG oznako je na netu in v pdf obliki (https://www.certipedia.com/secure_area/ ... rLN5eAg_-w) iz katerega je razvidno da je bila testirana halogenka H7 55W ki oddaja belo svetlobo.

Ter še en povzetek iz ECE/TRANS/WP.29/GRE/2016/2
"Filament lamps light sources emitting selective-yellow light shall be tested in the same manner as described in paragraphs 3.9.2. and 3.9.3. in a standard headlamp as specified in paragraph 3.9.5. to ensure that the illumination complies with at least 85 per cent for 12-volt filament lamps light sources, and at least 77 per cent for 6-volt and 24-volt filament lamps light sources, with the minimum values of the light-distribution requirements laid down for the passing beam in the relevant Regulation. The maximum illumination limits remain unchanged.

In the case of a filament lamp light source having a selective-yellow bulb, this test shall be left out if the approval is also given to the same type of filament lamp light source emitting white light."

Ima kdo drugačen pogled na to situacijo?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Pe okt 21, 2016 6:14 pm

danci1973 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Le, pa poročaj. Če imaš približno tako čisto lečo kot je na tej sliki, potem nebi smel imet problemov, moja je bolj podobna tej: http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=148517 In ne, ne da se kar tako spucat, sem že gledal, tukaj se pa lepo vidi kako je to vse skup.

Sem jih naročil, pa so me v cca. 20 minutah poklicali in povedali, da jih njihov dobavitelj ne more dobavit....

Tudi v tujini (eBay, Amazon, ...) ni prav veliko ponudbe, tiste, ki so, pa ne pošiljajo v Slovenijo.

Jaz sem danes naročil dva kompleta tukaj: http://www.profi-shop.si/avtomobilske-z ... e-power-h7
Nato pa dobil mail da ima še en komplet, katerega sem pa zavrnil, lahko ga pa ti naročiš.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Pe okt 21, 2016 6:43 pm

DePalmo je napisal/-a:Jaz sem danes naročil dva kompleta tukaj: http://www.profi-shop.si/avtomobilske-z ... e-power-h7
Nato pa dobil mail da ima še en komplet, katerega sem pa zavrnil, lahko ga pa ti naročiš.

Hvala, naročil. :)
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B So okt 22, 2016 12:31 pm

freextr: sem se tudi sam malo bolj poglobil v tole in si kar ok napisal. Istocasno sem ugotovil, da E oznaka ocitno nakazuje tudi ECE approval, ceprav nekateri ECE approvala na skatli ne oznacujejo, na sami zarnici pa je E oznaka, kar naj bi bilo dovolj za evropsko tehnicno ustreznost. Ampak se vedno velja, ce te oznake nima, ni legalna, tako da se dobro pozanimaj prej ce tudi selective yellow dejansko imajo E oznako. Ceprav kot si ugotovil jim pravila to dovoljujejo, se mora se vedno sam proizvajalec odlocit in dejansko oznacit tudi yellow zarnice z isto oznako kot bele. Ce jih niso, je problem..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
freextr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 19, 2016 9:40 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a freextr So okt 22, 2016 1:47 pm

Je en Rus poslikal dejanski produkt naročen pri istem prodajalcu in je ista oznaka na žarnici kot ne sliki prodajalca. Tako da potem zgleda da bo to v redu. Me pa zanima ali so tudi policisti seznanjeni s temi pravili oz. me ne zanima v kolikor bi to mogu na lastno kožo zvedet hehe

Med drugim pa zgleda da ni nikjer na netu jasno napisano glede rumenih halogenk in mislim da je to trenutno najboljša razlaga/odgovor glede legalnosti rumene svrtlobe na prednjih dolgih in kratkih lučeh. Bi bilo za da spisat lepše oz. v svojo temo pa mogoče celo sticky :D
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Ne okt 23, 2016 6:07 pm

Policist je lahko ali pa ni seznanjen s tocno temi podatki, pa mu v koncni fazi tudi ni 100% potrebno biti.. Vkolikor se mu zdi, da nimas tehnicno ustreznega avta, te bo peljal na izredni tehnicni pregled, oni so edini kompetentni v takem primeru, da ti preverijo in policaju potrdijo ali ovrzejo sum da je karkoli na tvojem avtu tehnicno ustrezno ali ne. Oni pa dobro vejo kaksne oznake mora kateri del imeti, da je ustrezen, nic bat :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Ne okt 23, 2016 7:11 pm

Malo nevmesna glede na debato, trenutno imam v avtu Philips Vision +30, jih pa še nisem imel možnosti stestirat na mokri cesti ponoči. Ko bom, poročam. Narvo pa še čakam na dostavo.
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a MuRiCi Ne okt 23, 2016 7:19 pm

Imam Narvo Range Power White 12V-H7-55W v leči in po suhem sveti lepo "belo" po dežju je pa porazna :huh: Prej sem imel Philips Intense white xenon effect,pa so svetile veliko boljše,svetloba pa je res bila bolj rumenkasta isto z osram night breaker unlimited :?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a DePalmo Ne okt 23, 2016 11:46 pm

White, kot modra barva čez žarnico? No, to je problem. Leče in navadne žarnice že tako ne grejo dobro skupaj, tele kao bele je pa najslabša kombinacija. No, saj je nekako logično da tisti "filter" pobere del svetlobe.

Take žarnice sem enkrat probal v 206 ki ima navadno prabaolo in že tam so letele ven ob taprvem dežju.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a tomzzi Po okt 24, 2016 7:26 pm

NIGHT BREAKER LASER

https://www.youtube.com/watch?v=IxycwyTHDzo

Osram ima nove žarnice... Je pa cena precej zasoljena in dvomim, da upravičijo nakup.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Sr okt 26, 2016 4:54 pm

Uf, cena je lepa ja.. Nabavim za dolge H7, ko NBU crknejo :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov