Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a esem Po jan 02, 2017 11:43 pm

To zadnje pa lahko s precej smole privede tudi do požara (kar zavarovalnica seveda ne bo poplačala).

Me pa nekaj zanima - kako to, da ob vseh "dodelavah" do sedaj sprašuješ take osnovne stvari? So ti vse naredili mehaniki, električarji in elektroniki ali si vsaj nekaj naredil tudi sam?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 To jan 03, 2017 7:45 am

Philips ima nove žarnice 'RacingVision +150' v H4 in H7 obliki, ki naj bi dale še več svetlobe od NightBreaker Laser...

Tudi predvidena življenjska doba je podobna - cca. 200 ur. :twisted:
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a zk_eu Ne feb 12, 2017 8:16 pm

Pozdravljeni.


Včeraj sem spet malo gledal avto žarnice, njihovo svetilnost in življenjsko dobo. Sedaj imam notri Osram Silverstar 2.0 za zasenčene luči in Osram Nightbraker Unlimited za dolge luči.


Mojemu avtu luči ves čas gorijo in se tudi avtomatsko vedno prižgejo ob vžigu (nimam posebnih dnevnih luči kot novejši avti sem mislil), zato sem takrat za zasenčene luči izbral Silverstar 2.0, ker se mi je zdelo dobro razmerje med svetilnostjo in življenjsko dobo. Sedaj pa opažam, da imajo Philips H7 X-treme Vision +130% življenjsko dobo 450 ur, kar se mi zdi odlično, če dejansko zdržijo tako kot oglaševano oziroma je to enako kot Silverstarke.


Ima kdo od vas izkušnje s temi žarnicami? Ob prebiranju teme sem videl, da je to nekdo že spraševal o njih, vendar o svetilnosti. O življenjski dobi je enkrat sicer pisal DePalmo, ki je rekel ,da mu je crknila ena po 1 mesecu, ampak menim, da ni relavantno. Tudi meni je ravno 2 tedna nazaj ena Silverstarka crknila po 2 mesecih (mislim, da je ob prižigu v mrazu včasih na nitki enostavno preveč stresa ali pa kakšna druga malenskost, sicer pa mi zdrži komplet od več ko leto).


Če imajo dejansko solidno življenjsko dobo (vsaj 8 mesecev), jih bom zamenjal. Se mi zdi vredno, ker vem kakšen "napredek" je bil v vidljivosti, ko sem dal notri Silverstar 2.0 in če so te še enkrat boljše, mi pomeni še tisti dodatek svetlobe na cestišču, sploh v dežju (tisti, ki imate očala, veste kaj mislim, pa čeprav so Silverstarke tudi OK, samo na navadne ne grem več nazaj nikoli).
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Ne feb 12, 2017 9:11 pm

zk_eu je napisal/-a:Če imajo dejansko solidno življenjsko dobo (vsaj 8 mesecev), jih bom zamenjal. Se mi zdi vredno, ker vem kakšen "napredek" je bil v vidljivosti, ko sem dal notri Silverstar 2.0 in če so te še enkrat boljše, mi pomeni še tisti dodatek svetlobe na cestišču, sploh v dežju (tisti, ki imate očala, veste kaj mislim, pa čeprav so Silverstarke tudi OK, samo na navadne ne grem več nazaj nikoli).

Jaz uporabljam Xtreme Vision +130 od konca 2011 in sem zadovoljen - tako s svetilnostjo kot tudi z življenjsko dobo. Mislim, da mi zdržijo še kaj več kot 8 mesecev, čeprav priznam, da si menjav nisem beležil.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a zk_eu Če feb 16, 2017 6:14 pm

Sem nabavil in zamenjal žarnice danes. Sicer me denar ne žuli, ampak resnično mi pomeni, če lahko kaj dodatne svetlobe na cestišče pridobim. Na hitro se mi zdijo še malenkost bolj bele od Silvestar 2.0, vendar ne veliko. To sklepam, če jih primerjam po pozicijskih, ki mi sedaj delujejo malo bolj rumene :D, vendar po mojem ne dovolj, da bi dal notri Cool Blue Intense. Upam, da se bo poznalo in da bodo zdržale vsaj pol leta do 8 mesecev. Garancije v Slovenije te žarnice nimajo, vendar če ne bodo zdržale vsaj 6 mesecev, bom poizkusil zadevo porinit skozi stvarno napako.
 
lenc_89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če dec 22, 2011 3:24 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a lenc_89 Sr avg 02, 2017 11:39 pm

Živjo, zanima me če so žarnice sumex plasma ultrawhite dovoljene za cestno uporabo?
Po čem prepoznati katere žarnice so dovoljene in katere niso? Imajo kako oznako?

Hvala,lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Če avg 03, 2017 6:17 am

lenc_89: avto zarnice dovoljene za uporabo na cesti morajo imeti na skatli (mislim da sicer tudi na sami zarnici, za tole nisem 100%) oznako ECE R37.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
lenc_89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če dec 22, 2011 3:24 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a lenc_89 Pe avg 04, 2017 12:51 pm

Kaj pa v kolikor piše samo R37?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a EX-B Pe avg 04, 2017 8:33 pm

Huh, ne bom trdil 100%, vendar sem precej preprican da mora imet celotno oznako vkljucno z ECE..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a zan0088 Po sep 11, 2017 5:15 pm

Zdravo. Iscem H4 zarnice, do zdaj sem imel Philips white vision in bil z njimi zadovoljen glede barve svetlobe in svetilnosti. Opazil sem da so zdaj na voljo se Racing vision, jih zna kdo primerjati z white vision? Oziroma ali je kaj od osrama se popularno, laser? Kaj se jemlje kaj v teh casih :) hvala
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a 215709 Ne sep 24, 2017 8:21 am

Zdravo

Mene pa zanima ce je mozno da neke poceni aftermarket neorginal zarnice (sicer istih specifikacij) povzrocijo poskodbe na zaromeih bolj natanco na paraboli
Nimam v spominu da bi od prej imel ozgano parabolo na zarometih po nekaj tednih uporabe teh novih zarnic pa so postale cisto plave ozgane v notranjosti

Je mozno da se tolko bolj segrevajo kot ostale zarnice drugih proizvajalcev ceprav imajo navedeno isto moc?
Gre se za h11 halogenke 55w
Sicer zdaj kaj dosti ni mozno vec narest ...
Slika
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a luxxx7 Ne sep 24, 2017 10:42 am

Je mogoče, sploh če prej z žarnicami ala Osram, Philips, Narva ni bilo problemov...
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a 215709 Ne sep 24, 2017 5:33 pm

Naj se povem da sem probal zarnice proizvajalca powertec iz poljske

Jah nic iz napak se ucimo :p
Slika
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Emp1 Po dec 11, 2017 1:52 pm

Zdravo,


da malo oživimo temo..
Pred kratkim sem kupil avto, gor je xenon kit ali nekaj takega.. na tehničnem so rekli naj čimprej menjam ;) pa tudi žena je v skrbeh.. happy wife happy life :)
Torej, naročil sem osram 12v h7 55 w silverstar 2.0. Vem da bo svetilnost in vidljivost dosti slabša kot trenutno, ampak avto morem narediti street legal..

Je kdo testiral oz ima zadnje podatke o teh žarnicah? ali boljših?

lp
P
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Po dec 11, 2017 3:30 pm

https://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=47118&p=1724162#p1724162

Morda boš ob vrnitvi na standardne H7 pozitivno presenečen - marsikdaj Xenon kit slabše osvetli cesto (ima slabši snop), čeprav je sam žaromet videti bistveno svetlejši.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Emp1 Po dec 11, 2017 7:03 pm

naročene osram silverstar 2.0, potem bomo pa videli kaj bo.. sicer nevem kaj ima laguna ali lečo ali parabolo, tako da o smiselnosti nakupa nimam pojma :)
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Emp1 Po dec 18, 2017 4:22 pm

Mimovrste akcija ,Philips par žarnic H7 X-treme Vision +130% H7 in H4
danes sem dobil osram silverstar, skoda, mislim da bom naročil tudi te..
ima kdo kakšne izkušnje? tiste bi imel za luči, xtreme pa za dolge?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a sašo5 Po dec 18, 2017 4:37 pm

sem že malo pozabil o teh H7 pa vpršam katero po vašem mnenju? Svetilnost je na prvem mestu, življenska doba na drugem
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... vision-130
ali ta
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... ubstitutes
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a danci1973 Po dec 18, 2017 5:09 pm

Ko sem jih testiral, so Osram NB Laser imele cca. 10% večjo svetilnost (174 lx proti 157 lx). Je pa Philips po tem izdal še novejše RacingVision, ki so oz. bi naj bile še svetlejše (ampak teh še nisem testiral in primerjal).
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Emp1 Ne dec 24, 2017 8:46 am

Zdravo

sem dal not silverstar 2.0, sicer sem naredil 2 sliki, je pa občutna razlika hehe.
sedaj morem menjat samo še led pozicijske. se pravi imam silverstar 2.0 halogenke, rumena svetloba, baje naj bi blo ok videt halogenke+ bele pozicijske te vrste https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... x9-5d-hcbi ali https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... power-blue.

Lahko to imam?

lp in lepe praznike

P
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov