Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: LED svetila

Napisal/-a lisko To dec 06, 2016 7:15 pm

danci1973 je napisal/-a:Pozabi na te 'H7' LED neumnosti. To ne bo nikoli OK delalo - tudi, če bi LED proizvedla dovolj svetlobe (kar je možno), žaromet za halogen H7 te svetlobe ne bo mogel pravilno zbrati in usmeriti v uporaben snop svetlobe, bo pa zagotovo slepil nasproti vozeče voznike.

https://youtu.be/GUquNdJ0O5M?t=3m3s - tu si poglej primerjavo med ne pretirano dobro H7 halogenko in nekaj različnih LED 'H7' približkov...

https://www.youtube.com/watch?v=0wMkyN05L6Q - pa še ena primerjava...


Ravno te , ki jih je rajc123 objavil imam doma. Zadeva proizvede realnih 30W svetlobe in sveti ko p*****a....Problem je edino to , kar omenjaš ti....žaromet ni zasnovan za LED svetilo..in je preveč moteč za ostale.
Halogenka pa drugač glede svetilnosti nima šans proti LED.Razmišljam , da jih naštimam za vzratne ( čeprav tam že imam 10W LED na vsaki strani.)

Slika

Primerjava snopa...

Slika

In primerjava svetilnosti...

Slika
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LED svetila

Napisal/-a mrtwelvetrees To dec 06, 2016 7:49 pm

Če bi imel lečo, bi bilo veliko bolje....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: LED svetila

Napisal/-a sparky To dec 06, 2016 8:14 pm

Bo tole svetilo lepo belo, če dam za osvetlitev tablice?
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice- ... 9-5d-4000k
 
rajc123
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če maj 31, 2012 3:43 pm

Re: LED svetila

Napisal/-a rajc123 To dec 06, 2016 8:18 pm

danci1973 je napisal/-a:Pozabi na te 'H7' LED neumnosti. To ne bo nikoli OK delalo - tudi, če bi LED proizvedla dovolj svetlobe (kar je možno), žaromet za halogen H7 te svetlobe ne bo mogel pravilno zbrati in usmeriti v uporaben snop svetlobe, bo pa zagotovo slepil nasproti vozeče voznike.

https://youtu.be/GUquNdJ0O5M?t=3m3s - tu si poglej primerjavo med ne pretirano dobro H7 halogenko in nekaj različnih LED 'H7' približkov...

https://www.youtube.com/watch?v=0wMkyN05L6Q - pa še ena primerjava...



Sam imam leco ali bi to pomagalo da nebi motilo ostalih?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED svetila

Napisal/-a EX-B To dec 06, 2016 9:12 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Če bi imel lečo, bi bilo veliko bolje....

Ja in ne. Bolje iz stalisca slepenja in svetenja povsod naokoli, in ne s stalisca pravilne razporeditve svetlobe po snopu. Nekje v eni temi na tem forumu je ze en dal lepe slike kjer se vidi primerjavo. Luc z LEDico nima nobene daljine, vsa svetloba direktno pred avtom (kjer je ne rabis, je pa res da zaradi tega na prvi izgled izgleda mocnejsa luc), ...

rajc123: beri zgoraj. Ne priporocam..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: LED svetila

Napisal/-a lisko To dec 06, 2016 10:56 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Če bi imel lečo, bi bilo veliko bolje....


Če bi imel lečo bi imel xenon :) Problem pri LEDikah je v površini oddajanja svetlobe in pač nikakor ( če pač žaromet ni prilagojen temu) vir svetlobe ni v fokusu oz. centro. ampak je tam in povsod zraven....od tod tudi bleščanje. Recimo že sama Xenon žarnica pa se lepo približa položaju žarilne nitke v H7 žarnici.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: LED svetila

Napisal/-a pskoda Sr dec 07, 2016 7:53 am

Zakaj pa sploh hočete imeti led luči?
Iz denarnega vidika sigurno ne, ker so drage za popozdit, iz legalne uporabe tudi ne, ker jih je nemogoče homologirat, zaradi boljše svetilnosti tudi ne razen, če med vožno radi gledate ptičke na drevesu razen, če bi radi gledal ali se nasproti v avtu pelje kakšna hot blondinka.
Jaz vam priporočam, da prodate avto in kupite takega, ki ima že original vgrajene led luči, kar v današnjem času ni problem. Imajo že vse znamke to opcijo.

ps.: ko bi vedeli kako grdo (za kozlat) izgleda avto z plavimi led parkirnimi in zadaj osvetlitev tablice :huh:
Se vidi iz avijona ne iz vesolja, da ni original
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED svetila

Napisal/-a EX-B Sr dec 07, 2016 5:30 pm

pskoda: se popolnoma strinjam, sploh z zadnjim delom tvojega sestavka.. Opazam pa zadnje case da (vsaj na mojih poteh) videvam manj nelegalnih xenon kitov po luceh avtov kot se recimo kako leto nazaj, tako da ocitno se je malo pogruntalo da to ni to ali pa so jih polovili in kaznovali :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LED svetila

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr dec 07, 2016 5:50 pm

To pa zato ker so v "novejših" avtih z navadnimi H4 in H7 žarnicami napredovali, mislim da bolje oz "več" svetijo kot v nekaj letih starejših modelih. Vsaj tako jaz opažam.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
mlacar
Novinec
 
Prispevkov: 339
Pridružen: Pe sep 05, 2003 2:21 pm

Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a mlacar Pe jan 06, 2017 7:08 am

Zdravo,

v avtu imam H4 Osram night breaker laser, pozicija je Osram W5W 4000K, za dnevno pa potrebujem P21W LED v 4000k. Kaj priporočate, Osram ima samo 3000k in 6000k.

Hvala
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a RedBaron Pe jan 06, 2017 9:05 am

In zakaj bi za dnevno luč potreboval ravno 4000 K?? Važno, da vredu sveti, da te drugi opazijo (to je namen dnevnih luči).
Drugače pa je svetloba tam okoli 3000 K (ali še malenkost manj) bolj prijazna očem.

Pa če boš hotel P21 žarnico z 4000 K svetlobo, boš moral poiskati kakšno LED varianto, ker z nitko takšne svetlobe ne boš dosegel (vsaj brez barvnega filtra ne).

Tukaj imaš nekaj LED zadev:
euroton
aliexpress

@ danci1973:

Verjetno bo cena tehle novih philips tako visoka, da vprašanje, ali jih bo sploh smiselno nabavit.
Philips vision (+30%), ali pa OSRAM SLIVERSTAR 2.0 (+60%), to so še neke normalne cene, žarnice pa brez barvnih filtrov in je tudi svetilnost vredu.
Seveda te night breaker in xtreme vision svetijo boljše, ampak ne toliko boljše, kot je višja cena ( 25 - 30€/par) in krajša življenska doba.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Firediver Pe jan 06, 2017 9:31 am

Imam jaz podoben "problem" z barvo svetlobe in odgovor je: Zato, da ne sveti z drugačnim odtenkom kot zasenčena luč ker zgleda kmetavzarsko!

Nekaj takega kot xenon žarometi in "žarilno nitna" pozicija. Bljak!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mlacar
Novinec
 
Prispevkov: 339
Pridružen: Pe sep 05, 2003 2:21 pm

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a mlacar Pe jan 06, 2017 9:43 am

Tako je, potrebujem 4000k Led da bo enaka svetloba. Kaksna ideja kje nabaviti kvalitetne?

Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a RedBaron Pe jan 06, 2017 9:51 am

Hja, tu pa nastopi mali problem, te LED žarnice niso legalne...

Celo na uradni OSRAM strani piše, da zadeva ni ECE kompatibilna in je samo za OFF ORAD uporabo... imajo pa 5 letno garancijo, kar tiste kitajske nimajo...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: LED svetila

Napisal/-a esem Pe jan 06, 2017 11:05 am

Zakaj o ledicah pisat v "halogensko" temo in ne v namensko o led svetilih? :roll:
Sem prestavil...
 
daendro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 08, 2014 10:57 am

Re: LED svetila

Napisal/-a daendro Sr feb 15, 2017 7:29 pm

Živjo, mene samo zanima, če kdo ve rešitev za sledeči problem. Kupil sem LED žarnici H1, nameraval sem jih namestiti v meglenke, ampak mi ne dalajo. Sem jih tudi obrnil za 180 stopinj toda ravno tako ne svetijo. Morda kdo ve rešitev?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: LED svetila

Napisal/-a danci1973 Sr feb 15, 2017 8:49 pm

Rešitev je, da to LED sranje vržeš v koš in kupiš prave, halogenske H1 žarnice.

Ali da vržeš v koše še meglenke in kupiš prave LED meglenke.
 
daendro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So nov 08, 2014 10:57 am

Re: LED svetila

Napisal/-a daendro Sr feb 15, 2017 9:58 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Majstr, še enkrat preber vprašanje. Nisem vprašal katere naj vgradim, ampak če kdo ve rešitev. Tako, da če ne veš rešitve ti ni treba komentirat. Je pa res, da je svoboda govora in lahko izraziš svoje mnenje, samo mi s tem bolj malo pomagaš. Da ti pa odgovorim, bi kupil take meglenke, če bi jih našel za moje vozilo in s papirji, ampak je ponavadi to malo dražja zadeva.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: LED svetila

Napisal/-a esem Sr feb 15, 2017 10:11 pm

Gotovo cenejša kot ko te bo policija kaznovala, te izločila iz prometa in poslala na izredni tehnični zaradi nehomologiranih svetil. Tudi to ti je Danci hotel med vrsticami povedat, a nekateri danes niste pri volji za razumevanje.
In vse to zaradi brezvezne, nepotrebne in neustrezne menjave H1 z LED H1
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED svetila

Napisal/-a EX-B Če feb 16, 2017 8:29 am

daendro je napisal/-a:Živjo, mene samo zanima, če kdo ve rešitev za sledeči problem. Kupil sem LED žarnici H1, nameraval sem jih namestiti v meglenke, ampak mi ne dalajo. Sem jih tudi obrnil za 180 stopinj toda ravno tako ne svetijo. Morda kdo ve rešitev?

Ce si res zelis vedet ali sploh delajo ali ne, potem jih priklopi na 12V izven avta, probaj obe polarizaciji (obrni kable med sabo), ce je napajalnik LEDice kolikor toliko OK, mu to ne bo skodilo. Ce ze zunaj avta ne deluje, potem ves da si kupil zanic robo, ce dela, potem ugotavljaj naprej zakaj v avtu ne delujejo. Ne vem za kateri avto gre, vendar zna bit da imas CANBUS avto, ki preverja prisotnost/pregorelost zarnic. Ker ima LEDica popolnoma drugacen profil porabe energije kot halogenka jo mogoce ne zazna in ji niti ne poslje napetosti..

Drugace pa sem istega mnenja kot oba moja predhodnika, v imenu vseh ostalih uporabnikov cest te prosim, ce teh LEDic ne uporabis dejansko v avtu v prometu.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov