Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Pe apr 16, 2010 11:45 am

ognjen je napisal/-a:
KiNOS je napisal/-a:Vancouver 18.

Če imaš željo ti lahko poslikam od mame avto d vidš kako zgleda v živo.


Bi ti bil fulll hvaležen, če mi narediš kako slikico :D


No si že dobil od @baucek.
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
ognjen
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če avg 27, 2009 1:42 pm

Napisal/-a ognjen Po apr 19, 2010 2:21 pm

Hvala vsem za vaše nasvete....18ke so že na avtu :D

Lp
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Po apr 19, 2010 3:26 pm

ognjen je napisal/-a:Hvala vsem za vaše nasvete....18ke so že na avtu :D

Lp


Lepo lepo. No sedaj pa še pokaži voz.

lp
 
susnikb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 13, 2014 1:42 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a susnikb Pe jun 13, 2014 6:37 pm

iščem tuv certifikat za platišča vancouver

lp
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a bucko_99 Pe jun 13, 2014 6:56 pm

vidim da je tema stara pa vendar. Moje mnenje je da je velikost platišč pomembna tudi ali je podvozje znižano in pa seveda moč motorja. Prijatelj si je dal na golfa 7 z motorjem 1.6tdi 18 colska platišča. Sicer zgleda lepo in čeprav ima dizel malo več navora, se mi zdi da avto ne potegne več nikamor. Poraba se mu je pa v primerjavi z 15 col povečala za 1,5 litra, pa še pravi da bolj pazi. Ni vse lepota ;)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a Cefizelj Pe jun 13, 2014 7:02 pm

bucko_99 je napisal/-a:vidim da je tema stara pa vendar. Moje mnenje je da je velikost platišč pomembna tudi ali je podvozje znižano in pa seveda moč motorja. Prijatelj si je dal na golfa 7 z motorjem 1.6tdi 18 colska platišča. Sicer zgleda lepo in čeprav ima dizel malo več navora, se mi zdi da avto ne potegne več nikamor. Poraba se mu je pa v primerjavi z 15 col povečala za 1,5 litra, pa še pravi da bolj pazi. Ni vse lepota ;)


Je pa zelo relativno. Jaz sem imel na Meganu 18 col (1.5 dCi 106 konj), na zmogljivostih se praktično ni poznalo, poraba večja za 0,5 litra. Na lepotnem področju pa veliko bolje. :mrgreen:
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a bucko_99 Pe jun 13, 2014 7:06 pm

Cefizelj je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a:vidim da je tema stara pa vendar. Moje mnenje je da je velikost platišč pomembna tudi ali je podvozje znižano in pa seveda moč motorja. Prijatelj si je dal na golfa 7 z motorjem 1.6tdi 18 colska platišča. Sicer zgleda lepo in čeprav ima dizel malo več navora, se mi zdi da avto ne potegne več nikamor. Poraba se mu je pa v primerjavi z 15 col povečala za 1,5 litra, pa še pravi da bolj pazi. Ni vse lepota ;)


Je pa zelo relativno. Jaz sem imel na Meganu 18 col (1.5 dCi 106 konj), na zmogljivostih se praktično ni poznalo, poraba večja za 0,5 litra. Na lepotnem področju pa veliko bolje. :mrgreen:


Za lepoto je treba potrpet al kako pravjo? :) Samo da ne primerjaš zdej 18 col poleti in pa 15 col pozimi, ker pozimi je ponavadi večja poraba ;)
Že če primerjam trenje je pri 225mm veliko večje kot pri 195mm, pa če seštejem vse štiri gume se kar pozna, plus malenkost večja teža pri vsaki gumi z platiščem.
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a Gregor81 Pe jun 13, 2014 7:43 pm

Izgleda sem edini, ki mu velika platišča niso všeč. So zlajnana dizajnerska poteza na vseh novih avtomobilih, podobno kot "jezne" sprednje luči.

Mimogrede - je kdo opazil, da so najlepši tisti avtomobili, ki imajo kakšno malce neobičajno oblikovno potezo in kjer potrebuješ nekaj sekund, da "poštekaš" dizajn, ko ga prvič vidiš. Kot je rekel nek pesnik: "there is no beauty without some strangeness in the proportion". Velike feltne... :roll:

Avtorju sicer želim obilo veselja in varnih kilomterov, da ne bo pomote... :tomidelej: :tomidelej:
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a jordan Pe jun 13, 2014 9:40 pm

Gregor81 je napisal/-a:Izgleda sem edini, ki mu velika platišča niso všeč. So zlajnana dizajnerska poteza na vseh novih avtomobilih, podobno kot "jezne" sprednje luči.

Mimogrede - je kdo opazil, da so najlepši tisti avtomobili, ki imajo kakšno malce neobičajno oblikovno potezo in kjer potrebuješ nekaj sekund, da "poštekaš" dizajn, ko ga prvič vidiš. Kot je rekel nek pesnik: "there is no beauty without some strangeness in the proportion". Velike feltne... :roll:

Avtorju sicer želim obilo veselja in varnih kilomterov, da ne bo pomote... :tomidelej: :tomidelej:



evo me :-) najraje imam serijsko velikost, sploh za te naše luknjaste ceste. Všeč mi je, ko redno menjam pnevmatike, ne da bi me bolela glava. Raje kupim premium gume, kot pa vidim, da imam na 18 ali več colah dotrajane gume, kot se to zelo pogosto dogaja. Potem je tu še poraba in večja obremenitev podvozja. Če bi želel izstopat, bi si kupil temu primeren avto. Nikoli pa ne bi dal na 1.6tdi ali 1.2tsi oz. avto z manj kot 200+ ps 18col.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a Cefizelj Pe jun 13, 2014 11:43 pm

100 ljudi 100 čudi :) Men pa 16 zamaški nikamor ne zgledajo. Trenutno sicer mam 200+ konjski avto na 18kah, ampak tut ko sem mel dizelski mlinček mi nič ni manjkalo, pa še 3,5 cm je bil spuščen Megane.


@bucko_99: primerjam zimske 16 in letne 18 ja, ampak zgolj zato ker razlike med letnimi in zimskimi 16 ni bilo niti 2 deci pri meni.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a jordan So jun 14, 2014 12:48 am

Ja res je. Zanimivo da premium vozilo, kot je novi Mercedes razred E350 z 306ps ima serijsko 16". Zagotovo je proizvajalec ocenil, da dimenzija pnevmatike za to velikost vozila in zmogljivosti (pospešek 6,3s, hitrost omejenih na 250km/h) povsem zadostuje vsem standardom. Merijo pa tudi na draga doplačila. Očitno bo držalo, da ljudje, ki natikajo velika platišča na majhna vozila in šibke motorje, le kompenzirajo s čim drugim. Npr. če ni avto v vrednosti 60+, naj se vsaj platišča vidijo. Podobno kot nakit na telesu. Razlika med “zamaški“ in 18" je pa lahko v ceni tudi 100%, kar pa glede na vrednost vozila ni malo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a pskoda So jun 14, 2014 7:30 am

Proizvajalci imajo te stvari poštudirane skoraj v nulo. Oni točno vejo če bo kupec vzel določen avto z določeno opremo bo po vsej verjetnosti hotel imet še xy stvar ki jo treba doplačat in ta xy stvar bo v nekem paketu ki bo ceneje kot bi kupil vsako posebaj itd. in avto hiter podraži za par 1k eurčkov. Če si vsaj malo ljubitelj avtomobilov te bodo sigurno te xy doplačljive stvari premamile vsaj nekatere
Lp
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a bucko_99 So jun 14, 2014 8:59 am

Najbolj hecn se mi zdi pr audi-ju ko so nekateri modeli čez 30.000eur, pa če ne vzameš komfort paketa al pa busines paketa dobiš železna platišča, če ne doplačaš platišč posebej.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a Cefizelj So jun 14, 2014 9:15 am

jordan je napisal/-a:Ja res je. Zanimivo da premium vozilo, kot je novi Mercedes razred E350 z 306ps ima serijsko 16". Zagotovo je proizvajalec ocenil, da dimenzija pnevmatike za to velikost vozila in zmogljivosti (pospešek 6,3s, hitrost omejenih na 250km/h) povsem zadostuje vsem standardom. Merijo pa tudi na draga doplačila. Očitno bo držalo, da ljudje, ki natikajo velika platišča na majhna vozila in šibke motorje, le kompenzirajo s čim drugim. Npr. če ni avto v vrednosti 60+, naj se vsaj platišča vidijo. Podobno kot nakit na telesu. Razlika med “zamaški“ in 18" je pa lahko v ceni tudi 100%, kar pa glede na vrednost vozila ni malo.


Nisi me razumel. Verjamem da 16ke zadoščajo in noben ni reku da ne. Govorim zgolj o izgledu in še to, kot sem napisal, o mojem okusu pri izgledu. Razlika v ceni pa, če določeno stvar hočeš imet jo moraš pač pripravljen bit plačat, pa tudi če je 200%. Če ne bi imel denarja za 18ke se jih sigurno ne bi spravljal kupovat. In ne gre za nobeno kompenzacijo ampak za celosten izgled vozila, ki sem si ga zaželel in mi je (še enkrat meni!, kako ti delaš mi je vseeno), boljši z večjimi platišči. Nisem pa tega delal da bi se izpostavljal, kaj si drugi mislijo o mojem avtu mi je vseeno.

Edit: Pa še to....upam da se strinjava da na E klasi 16ke zgledajo kot zamaški. Še 18ke ne zgledajo ogromne.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a sonic Če jun 19, 2014 1:49 pm

Odvisno je od celotne oblike in velikosti avta, pa tudi podrobnosti glede dimenzij gume (koliko je široka in debela).
Ampak tudi jaz menim, da se zadnje čase totalno pretirava s colažami.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a sašo5 Če jun 19, 2014 5:10 pm

bucko_99 je napisal/-a:Najbolj hecn se mi zdi pr audi-ju ko so nekateri modeli čez 30.000eur, pa če ne vzameš komfort paketa al pa busines paketa dobiš železna platišča, če ne doplačaš platišč posebej.

ne trosi neumnosti.... :roll: (zopet, že tretjič v parih dnevih) VSI A4 od 2008 dalje(oz. vsi Audiji, ki so nad 30.000€ kot praviš) imajo serijsko alu platišča (16) in zelo, zelo dobra(kvalitetna) so (ne mislim vizualno, da ne bo pomote)

ognjen je napisal/-a:Hvala vsem za vaše nasvete....18ke so že na avtu :D

Lp

si kupil original? Če ne......
ognjen je napisal/-a:
Definitivno pa bom dal originale.....replike iz lastnih izkušenj....odsvetujem....

aha, prepozno videl_imaš prav, replike bolje da ni gor.......
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a ~toMmy~ Če jun 19, 2014 5:51 pm

Glede Audijev oz. kar splošno VAG-a in platišč... Res je, so v primerjavi z nekaterimi konkurenti majhne colaže in tudi jeklenk ne manjka, ampak so pa večinoma tudi ugodne dimenzije gum, poraba je manjša, avto je bolj udoben, podvozje manj trpi... Če pri določenih znamkah malo preračunaš koliko "preplačaš" gume na račun dizajna in debilnih dimenzij, te na rit vrže...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a bucko_99 Če jun 19, 2014 6:06 pm

sašo5 je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a:Najbolj hecn se mi zdi pr audi-ju ko so nekateri modeli čez 30.000eur, pa če ne vzameš komfort paketa al pa busines paketa dobiš železna platišča, če ne doplačaš platišč posebej.

ne trosi neumnosti.... :roll: (zopet, že tretjič v parih dnevih) VSI A4 od 2008 dalje(oz. vsi Audiji, ki so nad 30.000€ kot praviš) imajo serijsko alu platišča (16) in zelo, zelo dobra(kvalitetna) so (ne mislim vizualno, da ne bo pomote)

ognjen je napisal/-a:Hvala vsem za vaše nasvete....18ke so že na avtu :D

Lp

si kupil original? Če ne......
ognjen je napisal/-a:
Definitivno pa bom dal originale.....replike iz lastnih izkušenj....odsvetujem....

aha, prepozno videl_imaš prav, replike bolje da ni gor.......


Kakšne neumnosti trosim? Kdo pravi za audi a4, govorim za audi, ki je vreden po ceniku 32.600eur in to je A3 npr attraction quattro s tronic. Lahko bi se naučil dosledno brat če me dosledno kritiziraš.
Če greš na audi.si in izbereš na konfiguratorju a3 sportback oprema attraction in npr zadnji model v tej opremi je cena 32.600eur in če daš naprej, nato pa klikneš serijska oprema piše jeklena platišča 6,5Jx16 s polnimi kolesnimi pokrovi, to zame ni aluminjasto platišče, če je pa zate pa naj bo. Šele ko se dokupi paket comfort se dobijo aluminjasta platišča. Torej oprema attraction pri Audi A3 ima jeklena platišča. In ja še enkrat napišem neumnost da ni večje da so avtomobili za 30.000eur pa nimajo litih platišč serijsko, niti tempomata, niti naslonjala za roke. Tudi v salonu tako pravijo, saj sem bil zraven ko je kolega kupoval a3jko.
Zadnjič spremenil bucko_99, dne So jul 05, 2014 3:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a bucko_99 So jul 05, 2014 3:36 pm

sicer je to smetenje tem, vendar še en model sem našel pri katerem so serijsko jeklena platišča. Mercedes benz Gla, rang cene od 29.000- 38.000eur. Možno doplačilo litih platišč posebej, ali ob doplačila paketov style, urban, amg line.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: VW golf 6--dilema 17 ali 18 col

Napisal/-a gasolinedream So jul 05, 2014 6:01 pm

Če je ravno veliko offtopica, pa naj bo še en. Meni pa se ne zdi smiselno da bi zraven proizvajalec turil lita platišča. Imam raje avto par evrov cenejši, pa možnost nakupa kot dodatno opremo, kot da mi vse nabašejo serijsko, pa moram vse plačevati.

(Pa ne da bom kdaj imel za audija, ampak gre za nek princip.)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov