Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a pskoda Sr mar 30, 2011 8:25 pm

bodzy je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:
bodzy je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:To bi šlo, samo potem lahko pozabiš na uporabnost meglenk. Zadnje pa itak ni problem


Meglenke tak niso neka , samo gas pa dolge luči :D , a si mel na zadnjih lučeh tud led? pa če si a se velik manj sveti?


Po informacijah ni bistvene razlike. Za enkrat imam samo prednje parkirne z temi http://www.superstrela.com/content/t10-13l-12v , za reg tablice (podobne kos spredaj) in notranjost v led


Rekel si da imas notranjost v led , zanima me na kak nacin si strom napeljau pa kake ledice mas za notranjost al mas neon. Pa ce mas kake slike bi lepo prosu drugač pa ni krize ;)


Štrom je že napeljan (strop, pri nogah zada in spredaj) original samo zamenjal sem z takimi ledicami - http://www.superstrela.com/catalog/46 mislim da so 41mm
 
Uporabniški avatar
bodzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So jan 22, 2011 12:17 am
Kraj: Zreče

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a bodzy Sr mar 30, 2011 8:33 pm

Pa fajn sveti to pod noge? , ker js sm meu za notranjost pod noge kr neon u mislih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a pskoda Sr mar 30, 2011 8:39 pm

Svetijo dost vsaj zame, ker ne maram preveč svetlo. Neon bo sigurno bolj svetil ali pa če daš led trak tudi dober svet
 
Uporabniški avatar
bodzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So jan 22, 2011 12:17 am
Kraj: Zreče

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a bodzy Sr mar 30, 2011 8:41 pm

mas narjen na stikal da je moznost izklopa , js mislim naredit palčno stikalo on off .
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a _furby_ Sr mar 30, 2011 8:45 pm

@pskoda ... a mas tudi za osvetlitev tablice LED?
jaz sem dal ene not, pa so mi utripale oz. niso pol niti delale vec. ko sem dal original mi se vedno niso delale, pol cez neki casa pa so spet zacele. :huh:
turbo inside
 
Natašaer6n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 06, 2011 9:34 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a Natašaer6n Sr jan 18, 2012 8:22 pm

jje dovoljena osvetlitev tablice z belo led sulfitko?
 
Natašaer6n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To dec 06, 2011 9:34 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a Natašaer6n Ne jan 22, 2012 1:29 pm

nihče ne ve?
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a Skubic Ne jan 22, 2012 1:33 pm

Če je res bela svetloba se načeloma ne vtikajo... novejši avtomobili (nekateri) imajo pa tako ali tako že serijsko led.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a ribko Če jun 20, 2019 9:33 am

Malo obujam staro temo. Zanima me če ima kdo izkušnje z menjavo halogenskih h7 žarnic za LED. Kako je to s homologacijo. Vgradil bi kvalitetne philipsove.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a EX-B Če jun 20, 2019 10:53 am

Ni homologacije za tako predelavo in je tudi nikoli ne bo. Kakrsnekoli LEDice bos dal notri, bos videl ponoci absolutno NIC (ok, direktno pred avtom 2m bosta ful osvetljena, veliko bolj kot z originalni halogenkami, daljine pa ne bos imel nobene). Najvec bodo od te tvoje predelave imele srne, ki jim bos osvetljeval hosto, medtem ko te bodo nasproti vozeci kleli ker ne bodo videli nic zaradi tvojega blescanja. Kdaj se boste ze naucili, da halogenske parabole niso narejene za tak vir svetlobe, kot je LEDica. In nobena LEDica, naj bo se tako kakovostna, ne bo imela nikoli enakega tockovnega vira svetlobe, primernega za halogensko parabolo, da proizvede potreben snop za daljino in da ne blesci. NE GRE.

Kar se tice Philipsovih H7 LEDic.. z razlogom nimajo ECE certifikacije in na njih pise off-road use only!
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a 215709 Če jun 20, 2019 12:04 pm

zdravo

Jaz sem pri svojemu zamenjal halogenke za led in sicer imam h11 isto phillipsove orginal(so bile kar drage) kupil sem jih na powerbulbs.com. Sveti vsaj dvakrat bolje, odlično z belo svetlobo, snop je isti kot orginal tudi visina snopa stima ter ga lepo odreže; glede daljine je podobno. Do zdaj mi ni noben še zablical nazaj ali karkoli podobnega. po črki zakona ne moreš homologirat zato ker sveti bele barve.
Itak je pa tak butasto tole s homologacijo ker novi avti ki imajo led žaromete vsi oddajajo belo svetlobo in policaj nevem če glih obvlada glede kater model ima led kater pa orginal halogenke - uglavnem hočem povedat da bi se moral zlo vpikat in vrtrat podatke da vidi da to ni orginal roba gor. Za tehnični pregled sem iz preventive dal stare halogenke not.

tko da jaz bom vozil led še naprej ne moti nobenega sveti dvakrat bolje sploh ponoči v primerjavi od prej ter najbolj pomembno saj zame belo lepo svetlobo. največji minus štejem v tem da se ne segreva tko da pozimi moraš malo gledati da lepo sam spuciš žaromet ker ti snega oz. leda ne bo stalilo.

veliko testov si lahko ogledaš tudi na https://bulbfacts.com

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a Firediver Če jun 20, 2019 12:16 pm

Novi avtomobili imajo parabole prilagojene LED svetlobnemu viru in še zdaleč ni vse samo v barvi svetlobe in višini snopa.

Tudi razporeditev snopa je lahko problem, seveda za nasprotnovozeči promet. To, da ti ne blendajo, je slaba tolažba, da baje ne delaš nič narobe...

Ista dilema je bila pred leti s Xenon kiti in (ne)vgradnjo pranja žarometov. Hvalabogu, da je to početje zamrlo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a EX-B Če jun 20, 2019 1:09 pm

215709 je napisal/-a:po črki zakona ne moreš homologirat zato ker sveti bele barve.

Barva (oz. bolj natancno barvna temperatura - saj obe halogenka in LEDica svetita belo, samo z razlicno toploto bele barve) ima pri tem manjso tezo, kot to, da te svetilke nimajo certifikata za uporabo na cesti (ECE approval), ki ga podelijo pooblascene firme kot so recimo TUV in podobne na podlagi zelo podrobnih testov, na napravah, ki vidijo veliko vec kot vase oci. In kaj se ti zdi, jim ne dajo approval-a iz nekega principa ali ker ne ustrezajo povsem zahtevam za ta approval?

Tako da to da ti se nihce ni blendal in da se ti zdi da imas daljino enako kot s halogenkami ti je lahko samo slaba tolazba. Jaz sem recimo ze zdavnaj nehal blendat takim kot si ti (ceprav se vas vidi na dalec, sploh LEDice in xenon kiti v reflektorjih, v projektorjih je malo bolje), nobenega ucinka, me samo glupo gledajo ko gremo mimo. Sploh ste taki super v malo slabsi vidljivosti, malo megle ali dezja pa da vas imam za sabo na avtocesti.. Obozujem to super svetlobo v speglu..

Velik dela tega, da se v halogenke in na splosno luci brez pranja ne sme dajat mocnejsih zarnic je to, da ko so stekla zarometov umazana, je razprsenost veliko vecjega svetlobnega toka iz xenonk in LEDic veliko bolj moteca, kot iz relativno svoh halogenk.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a 215709 Če jun 20, 2019 1:47 pm

Če bi nasprotno vožeče tako motilo kakor ti praviš da sveti navzgor in podobno bi vsi blendali. da mi pa bledaš zato ker je barva zarometov bela in ne rumena te pa razumem zato ker te tak ne moti/blešči. lej meni se zdijo boljse v vseh primerih tudi zato ker h11 je v orginalu dost švoh. smo sprobal tut h9 predelat ki je močnejša pa efekt ni bil kej boljši. enim pač tko paše in tko pač je. se strinjam da ni vse zakonito samo pa nemoreš primerjat novejše led žarnice s tistimi na začetku ko so ble res blesave pa svetele samo 1 meter pred avto ter gor dol levo desno. sem mnenja da se tudi aftermarket žarnice že tok izboljšale da v normalnih pogojih ne motijo ostale udeležence.

probal sem tudi z raznimi white modrimi žarnicami in je efekt isti samo da pri led je bil izkorištek svetlobe boljši ter se zdi vožnja tudi bolj varna. mogoče pa opaziš te voznike ki te tako motijo te žarnice niso led ampak halogenke. :P

no sicer sem pa samo podal svojo izkušnjo :)
Slika
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a ribko Če jun 20, 2019 4:25 pm

EX-B je napisal/-a:Ni homologacije za tako predelavo in je tudi nikoli ne bo. Kakrsnekoli LEDice bos dal notri, bos videl ponoci absolutno NIC (ok, direktno pred avtom 2m bosta ful osvetljena, veliko bolj kot z originalni halogenkami, daljine pa ne bos imel nobene). Najvec bodo od te tvoje predelave imele srne, ki jim bos osvetljeval hosto, medtem ko te bodo nasproti vozeci kleli ker ne bodo videli nic zaradi tvojega blescanja. Kdaj se boste ze naucili, da halogenske parabole niso narejene za tak vir svetlobe, kot je LEDica. In nobena LEDica, naj bo se tako kakovostna, ne bo imela nikoli enakega tockovnega vira svetlobe, primernega za halogensko parabolo, da proizvede potreben snop za daljino in da ne blesci. NE GRE.

Kar se tice Philipsovih H7 LEDic.. z razlogom nimajo ECE certifikacije in na njih pise off-road use only!

nisem omenil da imam lečo (škoda superb 2010).
Kolega je imel na hyudai terrcanu xenon kit ki ni bleščel, svetil mu je p bolje od navadnih halogenk. po montaži žarnic grem takoj na amzs na nastavitev višine snopa, tako da se ki zdi da nebi smelo biti problema. Dvomim pa, da bi svetle slabše kot pa trenutne halogenke....
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a D12J12 Pe jun 21, 2019 6:20 pm

Kot sem že napisal, moja šola naj bo vaša šola :D.
https://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=106773
Torej Mazda, projektroski žaromet in led žarnice katere sem preklel. Snop je bil veliko krajši, ker žarnica ne sveti v vse smeri, ampak samo levo in desno. Pozimi ko je snežilo sem se na minuto ustavljal, da sem čistil sneg iz luči, v sami luči se je nabirala vlaga, ker ni bila zadaj zaprta zaradi ventilatorja in ni se toliko segrela, da bi mi odrosilo znotraj luč. Rešitev? Prodaš in kupiš nekaj kar sveti konkretno :D. Sam sem bil toliko obupan, da sem bil pripravljen zamenjati luči za xenon, 1 žaromet na pooblaščencu 1100€, skupni strošek okoli 3500€ :roll: .

Odloči se sam, upam samo da boš bolj zadovoljen kot sem bil jaz :-D.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a EX-B So jun 22, 2019 6:17 pm

@Ribko: v zarometih s projektorji (leca) je definitivno manjsa moznost blescanja ostalim uporabnikom cest, vendar je v projektorjih tezje dosezt dober svetlobni snop kot v reflektorjih, zato so bolj obcutljivi na premik zarilne tocke in spremembo svetilnosti zarilne tocke. Posledicno seveda, slabsi rezultat. Nobena nastavitev visine zarometov ti ne pomaga, ce v projektorju, ki je narejen za optimalen snop iz zarilne nitke zarnice na tocno doloceni poziciji ki sveti 360 stopinj okoli in okoli, sedaj pa iz LEDice dobi drugacen vir, ki nikoli ne bo enak halogenskemu. Ja, od prvih dni teh kitajskih poceni LEDic smo dalec prisli, sedaj se dejansko trudijo imeti dejanske diode na pravi poziciji in v priblizno pravi postavitvi, vendar diode nikoli ne bodo svetile enako kot nitka v halogenski zarnici, za katero je bil zasnovan projektor ali reflektor.

Ko pa pridemo do tega kaj si vsak zeli imet, se objektivnost neha in nase oci zelo hitro vidijo samo kar jim pase. Ce ti pase vrzt cez 100 eur za nekaj, kar ti mislis da ti bo ful pomagalo ponoci, in ti je popolnoma vseeno kaj si mislijo drugi.. prov, tu ti lahko povemo samo da ni vredno in da ni legalno.

"Kolega je imel na hyudai terrcanu xenon kit ki ni bleščel," - tole je seveda bull**** - kot bivsi predelovalec luci sem videl prevec teh xenon kitov v navadnih luceh, vseh moznih. Noben ni brez blescanja, nekateri res blescijo manj, nekateri zelo veliko, noben pa ni blizu originalni halogenki, sploh ko luc malo umazes.

@215709: ne, nikoli nisem blendal zaradi barvne temperature (po pravici povedano, so mi celo vsec zelo visoke barvne temperature, tam v 10000K proti vijolicni, ceprav so popolnoma neuporabne za uporabo na cesti), ampak ker dejansko takoj opazim razliko med originalno xenonko in LEDicami in pa nedovoljenimi vgradnjami.. Sem prevec luci predelal iz xenon kitov v halogenkah v prave xenon projektorje s pravimi OEM xenon zarnicami, da tega ne bi videl.. In kot nekdo, ki je sel veckrat cez vse stopnje teh predelav in sedaj gleda nazaj in se samo smeji sam sebi, vam povem da ne bit neumni s temi stvarmi.. Na cesti nismo sami, jaz sem blendal vec let takim predelavam stalno, pa vedno dobival nazaj samo zacudene poglede, tako da mislim da se folk sploh ne zaveda kaj pocne na cesti. Zato lahko samo prosim da pomislite na ostale udelezence in ce imate ze tako hudo zeljo, predelajte luci tako kot se zagre (vgradnja ali originalnih xenon ali LED zarometov skupaj s pranjem, ali pa predelava halogenskih zarometov z vgradnjo dejanskih xenon ali LED projektorjev s kvalitetnimi zarnicami in dodatnim pranjem zarometov). Ce se pa spilate z neleganimi stvarmi v avtu, vas bodo pa ze enkrat strafal, pa takrat placujte za nazaj..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a ribko Ne jun 23, 2019 7:38 pm

No ko si glih napisal, koliko bi pa prišla OEM predelava iz halogena na xenon. Predvidevam menjava luči, žarnice, balasti, vsa elektronika, da obrača med ovinki. itd...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a danci1973 Ne jun 23, 2019 10:28 pm

Dobrih 1200€ samo za žarometa:
levi
desni
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava navadnih žarnic z Led.

Napisal/-a EX-B Po jun 24, 2019 8:48 pm

ribko je napisal/-a:No ko si glih napisal, koliko bi pa prišla OEM predelava iz halogena na xenon. Predvidevam menjava luči, žarnice, balasti, vsa elektronika, da obrača med ovinki. itd...

Za vecino avtov racunaj med 1500 in 2000 eur, ce vzames vse OEM dele (zarometi z balasti, zarnice, pranje luci, ce tega avto nima ze, senzorji za leveliranje, prekodiranje racunalnika, morebitno igranje z napeljavo, ce avto nima enakega harness-a za xenon zaromet in halogenskega..).
Predrago za vecino ljudi. Obstaja tudi cenejsa varianta, predelava halogenskih luci z aftermarket xenonskimi ali LED projektorji. Take predelave sem delal pred casom, ker so veliko bolj cenovno dostopne, vendar se vedno nelegalne pri nas. Vecina ljudi s temi predelavami ima zato dva kompleta zarometov, originalne za tehnicne preglede in en komplet v veliki vecini neoriginalnih kopij, predelanih v pravi xenonski zaromet za daily uporabo. Nikakor ne idealno, vsekakor milijonkrat bolje kot LED in xenon sijalke v zarometih ki niso narejeni za take sijalke. Taka predelava je v vecini primerov rang 300 do 600 eur, odvisno koliko so nadomestni zarometi za tvoj avto (en komplet materiala za predelavo superbovih zarometov z bixenon projektorji s cisto leco, kvalitetnimi canbus balasti in Osram CBI D2S xenon zarnicami te pride okoli 360 eur + nadomestni zarometi + delo, ce se tega ne lotis sam (Superb je dokaj zamudna predelava, luci so limane s permaseal-om, ki je kar zanimiv za odpiranje, pomaga ce imas prava orodja za odpiranje takih luci)).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov