Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a f.taunus So feb 11, 2012 10:03 pm

Kredibilnost odgovorov na tem forumu je na psu. Človek se vpraša, če je sploh smiselno povprašati po kakršnem koli mnenju uporabnikov ...
 
ArtisticStudio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne jan 02, 2011 9:45 am
Kraj: Celje-Laško

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a ArtisticStudio Sr feb 15, 2012 9:37 am

Ni ga junaka na svetu,da bi lahko zatemnil stekla,da se ne vidijo lise med folijo in steklom!(edin če je pozimi opremljen z infra pečjo)
V toplih dneh je to seveda manj opazno.
Vsekakor pa to s časom izgine!(caa.3dni)
Res pa,da bi te lahko vgrajevalec opozoril,da:
-na omenjene fleke
-da ne odpiraj stekel(če imaš to opcijo)
-da se bo pojavil rahko opazen rob pri zadnji šipi(kjer so pikice)
itd...

Če že nima napisanih opozoril in napotkov o čiščenju stekel itd....

lp
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a dean007 To avg 14, 2012 3:34 pm

Mene pa zanima ko so na steklu full malih pikic belih (videt samo od zelo blizu)?? Kaj je bilo tu narobe?? Umazanija??
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a perom Če avg 16, 2012 8:49 pm

to so smetke. Če jih je veliko, je potrebno folijo zamenjati, za kakšno pikico sem pa tja, se pa ne splača menjati, ker je ponavadi lahko še slabše
 
dean007
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Sr sep 29, 2004 7:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a dean007 So avg 18, 2012 3:11 pm

Samo to so pol mikroskopske smetke...pol bi bilo delavnico najbolj celo zmočit z vodo da ni praha??
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a perom So avg 18, 2012 5:17 pm

tudi sami avti so problem, ker je okoli stekel in gumic tudi polno smeti in prahu. Ne sekiraj se, kot sem ti rekel, če je teh smetk res veliko, pelji nazaj in zamenjaj pod garancijo (upam, da nisem jaz delal :D ), če je pa samo tu in tam kakšna pa pusti, ker je lahko še slabše
 
_DEK_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če jul 13, 2006 7:55 pm
Kraj: Slovenija

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a _DEK_ Po dec 10, 2012 6:41 pm

Mene pa zanima s čim se čistijo stekla pred aplikacijo folije in če je potrebno delavnico malo pošpricat z vodo, ali je dost odvisno od folije?
Lep pozdrav...
 
Gigi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jul 07, 2012 8:08 am

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a Gigi21 To dec 11, 2012 6:06 am

perom je napisal/-a:se vidi, da so sami ˝strokovnjaki˝ tukaj gor. To je samo vlaga, ki pač še ostane po temnenju. Ker je malo bolj mraz, se pač dalj časa suši. Ne skrbi, to bo v parih dneh izginilo. Če pa imaš varianto, pa daj v kakšno garažo čez noč.

Bravo eden pameten ki nekaj ve to more bit saj je sele en dan folija gor sm mel isto po useh sipah pocak kaksen teden in bo izginilo ;) najbolj je pa ce blekija poklices samo jaz sem tud pri njem temnil in ni blo nubenih problemou;)
 
_DEK_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če jul 13, 2006 7:55 pm
Kraj: Slovenija

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a _DEK_ Ne feb 10, 2013 4:42 pm

Zanima me kaj je bilo tukaj narobe, pa prosim samo tisti ki zares znajo kaj je bilo narobe??
Priponke
pikice 1.jpg
Lep pozdrav...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a yashica Ne feb 10, 2013 5:20 pm

Nisem profi oops Ampak, če imaš to na frišno temneno je to normalen pojav, ki bi moral v nekaj dneh izginiti... Drugače sledi reklamacija. Trenutne temperature niso najbolj primerne za lepljenje folij, sploh, če ti avto nato stoji zunaj.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
_DEK_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če jul 13, 2006 7:55 pm
Kraj: Slovenija

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a _DEK_ Po feb 11, 2013 6:52 pm

yashica je napisal/-a:Nisem profi oops Ampak, če imaš to na frišno temneno je to normalen pojav, ki bi moral v nekaj dneh izginiti... Drugače sledi reklamacija. Trenutne temperature niso najbolj primerne za lepljenje folij, sploh, če ti avto nato stoji zunaj.



Ne je že od Jeseni, mene zanima zakaj se to zgodi kaj je vzrok?? :)
Lep pozdrav...
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a perom Po feb 11, 2013 8:40 pm

smeti ali pa pošvasana šipa. Če je samo toliko, bi pustil, ker je lahko samo slabše, če je pa tega več, pa reklamacija
 
_DEK_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če jul 13, 2006 7:55 pm
Kraj: Slovenija

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a _DEK_ So feb 16, 2013 9:54 pm

perom je napisal/-a:smeti ali pa pošvasana šipa. Če je samo toliko, bi pustil, ker je lahko samo slabše, če je pa tega več, pa reklamacija



Saj to je problem, ker se je že 2x popravljalo pa zmeraj jih je več :) , mislim da večkrat se po steklu drgne slabše je :? .
Lep pozdrav...
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a perom So feb 16, 2013 10:11 pm

če je samo toliko, kot je na sliki, bi pustil. Če je pa tega res veliko, pa naj menja, dokler ne bo dobro. So te smetke kar problematične, včasih samo prdneš oops , pa se že pozna. Pa brez skrbi, se šipa ne spraska kar tako. Kdo ti je pa delal (lahko tudi na zs), če ni skrivnost
 
ArtisticStudio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne jan 02, 2011 9:45 am
Kraj: Celje-Laško

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a ArtisticStudio Ne feb 17, 2013 2:35 pm

Kako je nameščen brisalec?Na določenih vozilih je nameščen skozi steklo.Pri teh vozilih je težko namestiti folijo brez nadležne umazanije,če ne veš v čem je problem.Lp
_DEK_ je napisal/-a:
perom je napisal/-a:smeti ali pa pošvasana šipa. Če je samo toliko, bi pustil, ker je lahko samo slabše, če je pa tega več, pa reklamacija



Saj to je problem, ker se je že 2x popravljalo pa zmeraj jih je več :) , mislim da večkrat se po steklu drgne slabše je :? .
 
kronos_10_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne nov 27, 2011 8:55 pm

Temnenje stekel

Napisal/-a kronos_10_ Če jun 23, 2016 3:34 pm

Zdravo,

pred kratkim sem temnil stekla s foljo z 80% zatemnitvijo. Pa me zanima po natančnejše pregledu opažam na steklu razne majhne mehurčke,ki so posledica praha. Saj ni moteče ampak vseeno me zanima ali je to običajno ali načeloma naj tega ne bi bilo? Kakšne so vaše izkušnje?

Lp.
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a TomazK Pe avg 03, 2018 10:41 am

Zadnje čase opažam vedno več avtomobilov, ki imajo zatemnjena tudi prednja stranska stekla. So se kaj spremenili zakoni na tem področju?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe avg 03, 2018 1:35 pm

Tudi jaz sem videl zadnje čase, imeli so sprednje stranske šipe skoraj črne ..... komaj si videl voznika.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a danci1973 Pe avg 03, 2018 3:59 pm

TomazK je napisal/-a:Zadnje čase opažam vedno več avtomobilov, ki imajo zatemnjena tudi prednja stranska stekla. So se kaj spremenili zakoni na tem področju?

Kolikor vem, še vedno velja ta pravilnik:

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2007-01-4196/pravilnik-o-zatemnjevanju-stekel-na-vozilih

P R A V I L N I K
o zatemnjevanju stekel na vozilih
    1. člen
Ta pravilnik ureja pogoje zatemnjevanja stekel na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih.
    2. člen
(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:
– 75% za vetrobransko steklo in
– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.
    3. člen
Vgradnja zrcalnih folij na stekla vozil je prepovedana.
    4. člen
Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).
    5. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika se prenehajo uporabljati določbe prvega in drugega odstavka 12. člena Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).
    6. člen
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.


Na mojem avtu so šipe že tovarniško 30% zatemnjene (torej da prepuščajo le 70% svetlobe). Verjetno je temu tako na večini avtov, tako da je dodatno temnenje nesmiselno oz. ne more biti legalno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Temnenje stekel-beli flekeci!!!

Napisal/-a Firediver Pe avg 03, 2018 5:20 pm




Ne bo držalo!

V Pravilniku o delih in opremi vozil (Ur. l. 44/2013),
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred ... =PRAV11344

ki je sicer prenehal veljati januarja letos - se ga pa še vedno uporablja - piše:

13. člen
(dodatne zahteve glede varnostnih stekel)
(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj 70 % za vetrobransko steklo in za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).
(2) Prejšnji odstavek ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

14. člen
(zrcalne folije)
Vgradnja zrcalnih folij, ki na zunanji strani odbijejo več kot 25 % vidnega dela svetlobe, je na vozilih prepovedana.

15. člen
(vzvratna ogledala)
Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30 % svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh.

V 50. členu pa navaja, da se z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha uporabljati tudi tisti pravilnik, ki ga je navedel danci.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov