Vozilo, ki v dolžino meri zgolj 2,5 metra, poganja električna energija iz akumulatorjev. Oscar dobro pospešuje, kar je zelo dobrodošlo v mestni vožnji, pri speljevanju iz križišč in doseže 130 km/h ter ima zavidljiv radij – brez ponovnega polnjenja akumulatorjev je mogoče prevoziti od 100 do 300 kilometrov .
Povprečna poraba pri konstantni vožnji znaša šest kilovatnih ur na 100 km, kar pri povprečni ceni 10 centov na kW/h električne energije predstavlja zanemarljiv strošek v višini 60 centov na 100 km. V kolikor primerjamo to s ceno najcenejšega goriva, predstavlja to porabo približno 0,6 litra na 100 km.
V primeru, da električno energijo za pogon pridobivamo iz sončnih celic ali vetrnih elektrarn, takšno električno vozilo prav zares ne onesnažuje okolja.
V združenju so izračunali tudi, da bi zgolj 10 kvadratnih metrov velika površina solarnih celic, recimo na strehi klasične družinske hiše, zadoščala, da bi s takšnih vozilom lahko prevozili kar 20.000 km na leto.
Oscar je tako še ena v vrsti študij, kako reševati probleme mobilnosti, vendar ne na račun onesnaževanja okolja.
Mnenja uporabnikov
5 komentarjev za "Akasols Oscar"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Se strinjam. Napisala sem, da je problem, ko inženirji oblikujejo..ne oblikovalci-inženirji ;9
100 do 300km? to je pa zelo velik razpon dosega se mi zdi. Bolj kot ne še ena ''ekološka zadeva''.Hm.
@Jrogi: najbolši oblikovalec motorjev Massimo Tamburini je rekel, da če hoče biti nekdo dober oblikovalec mora biti najprej dober inženir:)
Pohvalno s tehnološkega vidika, porazno z oblikovnega. Tak je pa rezultat ko inženirji tudi dizajnirajo….
@Ice vsekakor saj je lepši, zmogljivejši, ni da ni… oscar pa…ime mu že pristoji…je pa useless
Se bolj navdušujem nad takimi zadevami: http://www.teslamotors.com 😉