Osnovan na quattroporteju S, a s še močnejšim osemvaljnikom v nosu, ki po zaslugi spremenjene motorne krmilne elektronike zdaj razvije že 320 kW (435 KM) največje moči, obenem pa so še menjalniku malo »popravili« elektronsko pamet.
Med ostale popravke oziroma izboljšave sodijo še spuščeno podvozje z bolj togimi vzmetmi in blažilniki.
Poigrali so se tudi z izpušnim sistemom, ki je zdaj, deloma tudi po zaslugi pnevmatsko krmiljenih ventilov v njem, še bolj gromkega zvoka.
Po kozmetični plati se sport GT S od navadnega esa na zunaj razlikuje po črni maski motorja s konkavno oblikovanimi navpičnimi prečkami in rdeče obrobljenim »trizobom«, v titan kovinsko barvo lakirane zaslonke prednjih žarometov, v barvo vozila pobarvanih kljukah na vratih, črnih ovalnih zaključkih izpušnih cevi. V notranjosti voznika in njegove sopotnike pričakajo še novi sedeži M-design oblečeni v prevleke iz naluknjane alkantare in usnja, športno noto pa poudarjajo še okrasni dodatki na armaturni plošči in vratnih oblogah, ki so pobarvani v titan odtenek laka.
Maserati Quattroporte Sport GT S
Maserati bo januarja v Detroitu snel pregrinjalo z najbolj športnega quattroporteja. Slednje naj bi potrjeval tudi dodatek v njegovem imenu sport GT S in sveži "konji" v nosu.
Mnenja uporabnikov
13 komentarjev za "Maserati Quattroporte Sport GT S"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
@Tattoo-
uglavnem, avto sm vozu in vem kako gre.
za obrate sem se mogoč mal zmotil, ker je to že leto in pol nazaj.
@Tattoo-
pri 7000 ma največjo moč ..tam okoli 390hp …
mislim da grejo pa obrati dosti višje…avto sem vozil leto nazaj…obratov se ne spomnim točno.
vem pa, preden ti avtomatika prestavi traja kar nekaj časa.
glede blokade nebom rekel nič, možno da sem se zmotil(glede 10000rpm)
samo, lahko vam zagotovim, da je vožnja pri 250km/h kar naporna (ko gre cesta kar skupaj)
poraba ob lepi vožnji je od 18L NAPREJ
makina
Še vedno je motor poezija zvoka 🙂
@Drsokodj: A to si ga v igricah vozil…ker motor v Quattroporte se v življenju ne zavrti čez 10k vrt/min, ampak ima kar lepo omejevalnik obratov na 7200 vrt/min!!!