Novice

Serijska podoba audija A1

Audi bo v Ženevi predstavil serijsko različico modela, s katerim bo konkuriral Miniju.

 
Eksluzivni kompaktni trivratni audi meri 3,95 metra v dolžino, je širok 1,74 metra in seže 1,42 metra v višino, pohvali pa se z izjemno majhnim količnikom zračnega upora, ki znaša le 0,32. Njegova medosna razdalja meri 2,47 metra, ob štirih sedežih pa ponuja 267 litrov prostora za prtljago.
 
Poleg strešnih lokov v različnih barvnih odtenkih, bodo njegovo zunanjo podobo (odvisno od izbrane opreme) krasila od 15 do 18 palcev velika platišča iz lahke litine. Za modele S-line bodo opcijsko na voljo tudi ksenonski žarometi z značilnimi LED-svetili za dnevne luči.
 
Motorno paleto sestavljajo bencinski 1,2-litrski TFSI motor, ki razvije 63 kilovatov (86 KM), bencinski 1,4-litrski TFSI z 90 kilovati (122 KM) in 1,6-litrski TDI v različicah s 66 in 77 kilovati (90 in 105 KM). Šibkejši bencinski in dizelska motorja bodo na voljo s petstopenjskim ročnim menjalnikom, medtem ko bo za 1,4-litrskega bencinarja, ob šeststopenjskem  ročnem menjalniku, na voljo tudi sedemstopenjski menjalnik z dvema sklopkama S-tronic.
 
Vse različice bodo serijsko opremljene z elektronskim sistemom za nadzor stabilnosti ESP z elektronskim diferencialom, pri dodatni opremi, ki bo na voljo, pa velja omeniti telematiko MMI, navigacijsko napravo s trdim tiskom (60 GB) in zvočni sistem znamke Bose.
Na naše ceste bo zapeljal jeseni.

Mnenja uporabnikov

12 komentarjev za "Serijska podoba audija A1"


frgo
15 leta 6 meseci nazaj

Takoj sem se spomnil na fičota oz. fiata 500. Seveda pa je audi mnogo grši.

tomzzi
15 leta 6 meseci nazaj

Pričakoval sem velik lepše kot je tole. Iz boka gledano je zadek prav ogabno oblikovan. Pravtako zadnje kot tudi sprednje luči so "čudno" odrezane. Noter je pa lep.

Tomas214
15 leta 6 meseci nazaj

Omg pa ne tota čudna ogledala.

a_sist
15 leta 6 meseci nazaj

men je všeč. najbrž bo pa imel enako hibo kot A2 .. in sicer ceno zelo blizu A3.

DeNalDo
15 leta 6 meseci nazaj

kak skret…haha

 
Porsche 911 turbo S
Porsche 911 GT3 R Hybrid