Novi model posebne serije temelji na F430 in bo zadovoljil Ferrarijeve najbolj strastne in športne voznike. Razvoj je temeljil na lahkih materialih, minimalizmu pri dodatni opremi in inovativni tehnologiji. Vse to z namenom poudariti ekstremno visoko zmogljivost in vznemirjenje, ki ga avto lahko nudi vozniku.
Zahvaljujoč nizki teži vozila (1250 kg, kar je 100 kg manj kot F430) in atmosfersko polnjenim V8 motorjem s prostornino 4308 cm3, ki doseže maksimalno moč 510 KM pri 8500 obratih v minuti, se novi avto ponaša z izjemno nizkim razmerjem med težo in močjo – samo 2,45 kg/konjsko moč.
Izjemen učinek, tako na dirkališču kot tudi izven njega, zagotavlja množica vrhunskih rešitev. Tu je najnovejša programska oprema F1 Superfast, ki zmanjšuje čas prestavljanja na samo 60 millisekund in novi ESP, ki prvič v enem integriranem sistemu kombinira elektronski diferencial E-Diff in F1 sistem za preprečevanje zdrsavanja in kontrolo vozila.
Dinamičnost vozila, upravljanje in zmogljivost trenutno predstavljajo največji Ferrarijev dosežek pri razvoju cestnih športnih vozil.
Ferrari 430 scuderio bo uradno razkril Michael Schumacher septembra 2007 na mednarodnem avtomobilskem salonu v Frankfurtu.
Mnenja uporabnikov
5 komentarjev za "Ferrari 430 scuderia bo razkril Michael Schumacher"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
ta avto je pa res sam za obcudovat.
Če je z razlogom, naj bo. Meni je všeč, gledam nanj kot na naslednika F360 challenge stradale.
Je pa starejši stradale še vedno lepši. 🙂
kolk pa naj bi jih bilo na tržišču??
Ma avto je bomba.
tole je pa že skor mal preveč "zrižan" ferrari….