Predstavitve

Prenovljeni hyundai coupé

Čeprav se pomlad uradno še ni začela, pa je toplo sonce privabilo na naše ceste prenovljenega hyundai coupéja. Novinec je sedaj še bolj opazen, v notranjosti pa še udobnejši. Da bi preizkusili njegovo športnost, pa smo se z njim zapeljali po dirkališču v Logatcu in se pomerili v kratki dirki. Prvi vtis je, da je Hyundai s svojim coupéjem naredil zanimiv avtomobil z dobrimi voznimi lastnostmi za zelo sprejemljivo ceno.

Sprememb je bila deležna tako zunanjost kot notranjost. Prednji konec zaznamujejo spremenjene zračne reže z vgrajenima meglenkama, gladke in podolgovate prednje luči in nova okrasna stranska reža, ki ima integrirane smernike. Bočna linija je sedaj poudarjena s stranskim robom, ki sega preko celotnega avtomobila. Zadek ima vgrajene nove luči, zadnji odbijač ima sedaj integriran usmerjevalnik zraka, celotno podobo coupéja pa zaključita dve izpušni cevi (razen pri 1,6-litrskem motorju) in nova aluminijasta platišča.
Notranjost je bila deležna prenove armaturne plošče in sredinske konzole. Osvetlitev je v modri barvi, oblazinjenje sedežev, ki nudijo dobro bočno oporo, pa je lahko v blagu (črne barve), usnju ali kombinaciji obeh (v črni ali rdeči barvi).
Za varnost skrbi serijsko vgrajen sistem ABS z elektronsko porazdelitvijo zavorne sile EBD. Za doplačilo 605 evrov je na voljo tudi sistem ESP. Serijsko sta vgrajeni obe prednji in stranski zračni blazini, zategovalniki varnostnih pasov so opremljeni z omejevalci zatezne sile, za otroke pa so na zadnjih sedežih pritrdišča ISOFIX. Podvozje skrbi za dobro lego na cesti. Vsa štiri kolesa so opremljena z nelinearnimi končičnimi vzmetmi in plinskimi teleskopskimi blažilniki, serijske so tudi kolutne zavore na vseh kolesih.
Coupé je lahko opremljen s tremi bencinskimi motorji. Najšibkejši je 1,6-litrski DOHC motor s 77 kW (105 KM) in 143 Nm navora. Naslednji je 2,0-litrski DOHC CVVT motor s 105 kW (143 KM) in navorom 186 Nm. Oba sta opremljena s petstopenjskim ročnim menjalnikom. Najmočnejši motor v coupéju predstavlja 2,7-litrski V6 motor s 121 kW (165 KM) in 245 Nm navora, ki ga požene do končne hitrosti 220 km/h. Opremljen je s šeststopenjskim ročnim menjalnikom. Za tiste bolj lenobne pa je pri 2,0-litrski različici na voljo tudi štiristopenjski samodejni menjalnik “Shiftronix”.
Paketi opreme so trije. Osnovni paket GL/TOP-K že vsebuje sistema ABS in EBD, štiri zračne blazine, potovalni računalnik, centralno zaklepanje, klimatsko napravo in električni pomik stekel. Na voljo je v kombinaciji z 1,6-litrskim motorjem za 16.800 evrov.
Stopnjo više je oprema FX/TOP-K, ki dodatno vsebuje notranje oblazinjenje v kombinaciji blaga in usnja, usnjen volan in prestavno ročico, samodejno klimatsko napravo, posebne merilnike (trenutna poraba, navor, električna napetost), 16-palčna aluminijasta platišča, alarmno napravo in dvojno izpušno cev. Na voljo je v kombinaciji z 2,0-litrskim motorjem za 19.400 evrov.
Najbolje opremljen coupé pa je s paketom opreme FX/TOP-KU, ki ima še dodatno že vgrajen ESP sistem, sedeži so v celoti usnjeni in ogrevani, platišča pa so 17-palčna. Na voljo je z 2,0-litrskim motorjem za 20.460 evrov. Za doplačilo 2.450 evrov pa si lahko namesto 2,0-litrskega motorja omislite 2,7-litrskega s šeststopenjskim ročnim menjalnikom. Na listi dodatne opreme je še nekaj uporabnih pripomočkov, kot je sončna streha, navigacijski sistem Garmin ali parkirni senzorji.

Mnenja uporabnikov

9 komentarjev za "Prenovljeni hyundai coupé"


bsheep
18 leta 1 mesec nazaj

Ni dizla! fuck! hehe

Quiksilver
18 leta 1 mesec nazaj

Ta predpotopn radio bi lahko zamenjal

Quiksilver
18 leta 1 mesec nazaj

Ta predpotopn radio bi lahko zamenjal

_bucka21_
18 leta 1 mesec nazaj

še vedno mi ni všeč…

komen
18 leta 2 meseci nazaj

odličen avtek.tile coupejčki so bli zmeraj luštni….kr huda mašina

 
Prenovljeni BMW serije 1
Opel Corsa OPC

Več vsebin

Frankfurt

Kaj bo na ceste pripeljal Frankfurt 2015