Če je prejšnji generaciji delte označevala dinamična zunanjost, ki je zlasti pri prvi generaciji imela pravi dirkaški pridih, so Lancini oblikovalci pri novinki šli povsem v drugo smer. Z visoko masko z retro pridihom, kromiranimi detajli in dvobarvno karoserijo so ustvarili elegantno podobo z dobro mero žlahtnosti. Ob naštetih elementih so tu še sodobna svetila z dnevnimi lučmi v tehniki LED ter (odvisno od različice) 16, 17 ali 18-palčna platišča iz lahke litine.
Tudi notranjost je v znamenju žlahtnosti in elegance. V njej najdemo kakovostne materiale kot so Alcantara, usnje prestižne znamke Poltrona Frau ter novi material Benova, ki ga uporabljajo vrhunske znamke kot je Maserati. Ena od njenih odlik je prostornost, ki so je, zahvaljujoč veliki medosni razdalji, deležni tudi potniki na zadnji klopi. Pohvalno velik je tudi njen prtljažni prostor, ki se z vzdolžnim pomikom klopi iz osnovnih 380 poveča na 465 litrov prostornine.
Motorna paleta je že ob lansiranju dokaj bogata in obsega dva bencinska in tri dizelske motorje. Vstopni 1,4-litrski bencinar T-jet s pomočjo turbopolnilnika razvije 88 (120 KM), njegova močnejša različica pa 110 kilovatov (150 KM). V dizelski ponudbi so na voljo 1,6-litrski Multijet motor z 88 kilovati (120 KM), dvolitrski Multijet, ki razvije 121 kilovatov (165 KM) ter najmočnejši 1,9-litrski TwinTurbo Multijet, ki s pomočjo dveh turbin iztisne skoraj 140 kilovatov oziroma okroglih 190 konjičev. Začetni motorni paleti se bo predvidoma v začetku naslednjega leta pridružil še 1,8-litrski turbobencinski motor
Za varnost skrbi šest serijsko vgrajenih varnostnih blazin, aktivni vzglavniki, zavorni sistem ABS z EBD-jem, zadnja generacija elektronskega sistema za nadzor stabilnosti (absolute handling system) ter elektronsko aktivno krmiljenje DST (drive steering torque).
Za bolj varno in lagodno vožnjo je na voljo sistem imenovan svetovalec pri vožnji - driving advisor, ki pri hitrostih med 65 in 135 kilometrov na uro s pomočjo kamere nadzoruje položaj vozila na cestišču in v primeru, da se le to preveč približa črtam, z blagim pomikom volanskega obroča voznika opozori na nevarnost. Za kar se da enostavno bočno parkiranje poskrbi aktivni parkirni sistem (active parking sistem), ki z radarskim tipalom izmeri dolžino parkirnega prostora in ob izbrani vzvratni prestavi prevzame krmiljenje ter vozilo parkira v izbrani prostor. Le-ta deluje pri hitrostih do sedem kilometrov na uro, njegovo delovanje pa voznik prekine, če sam prevzame nadzor nad volanom. Udobje med vožnjo je zagotovljeno z inovativni m sistemom reactive suspension, ki blaži nihanja in je tokrat prvič namenjen vozilu srednjega razreda.
Vse različice so serijsko opremljene s samodejno dvopodročno klimatsko napravo in avtoradijem , ki predvaja zgoščenke in zapise v formatu mp3. Za bolj zahtevne pa so na voljo Hi-Fi ozvočenje znamke Bose, sistem za prostoročno telefoniranje Blue&Me ter dve različici satelitske navigacijske naprave.
Nova delta bo v Sloveniji na voljo od 10. oktobra na s paketi opreme Argento, Oro in Platino, cene pa se gibljejo od 18.790 do 27.590 evrov. Do konca letošnjega leta jih bo na slovenske ceste zapeljalo 40, v letu 2009 pa približno 100.
Mnenja uporabnikov
13 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Lancia Delta"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
hejho: nisi pa opazil, da je od golfa ipd daljša za cca 30 cm?
ni slabo
@Hejho: hehe ti si car. Italjanski avto se pač ne kopuje z denarnico ampak z očmi. in nove lancie niso oblikovane za množice, to pa bi vam lahko blo že jasno 😉
daleč pred konkurenco:D
Nažalost ne opraviči svojega imena. Škoda, ker sm drgač fan starih Lanč. Sej kdo pa ni? 🙂